La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Real Sociedad - 29. září 2019   21:00

Sevilla
18' Nolito (Banega) • 47' Ocampos (Navas) • 80' F. Vázquez
3:2
(1:1)
Real Sociedad
4' Oyarzabal  (Januzaj) • 87' Portugués  (Ödegaard)
Sevilla
Vaclík – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Reguilón – Banega (79. F. Vázquez), Fernando, Ó. Torres (62. Jordán) – Ocampos (71. Pozo), L. de Jong, Nolito.
Bunú – Sergi Gómez, Rony Lopes, Jordán, F. Vázquez, Chicharito, Pozo.
Alberola – Hernández, Cerdán
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Moyà – Zaldúa, A. Elustondo, D. Llorente (46. Merino), Monreal – Ödegaard, Zubeldia, Zurutuza (62. Isak) – Januzaj (55. Portugués), José, Oyarzabal (C).
Remiro Gargallo – Isak, Le Normand, Sangalli, Portugués, Muñoz, Merino.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 12:2. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:8.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Sevilly, která svého soupeře porazila poměrem 3:2. Domácí zaznamenali velice povedený vstup do druhého poločasu, hned v úvodu se dostali do kýženého vedení. Posléze se nám hra přeci jenom vyrovnala, avšak stále měla více ze hry Sevilla, jenž byla nejednou blízko další brance. Tu domácí přeci jenom přidali, přičemž soupeř reagoval kontaktní brankou, avšak k vyrovnání nedošlo.
90+3'
90+2'
U postranní lajny se povedlo zabojovat Zaldúovi, avšak ani on se daleko nedostal. Posléze celou situaci dohrál Portu, který povalil soupeře na trávník.
90+1'
Ödegaard to zkoušel prudkou nahrávkou na levou stranu, kde Monreal měl k míči hodně daleko. Navas to udělal zkušeně, balón pustil až do zámezí.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Sevilla si koncovku zápasu hodně zkomplikovala, ještě se bude nastavovat.
87'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom kontaktní branka San Sebastianu! Zdánlivě nenápadnou akci táhl Ödegaard, který si na pravém křídle vybral PORTUA, kterému se povedlo velice přesně vypálit ke vzdálenější konstrukci. Nyní obrana Sevilly hodně zaspala, navíc Vaclík neměl na zákrok sebemenší nárok.
87'
S míčem si po delší době zahrál také Vaclík, který se pokoušel o dalekonosný výkop na hlavu Vázqueze, avšak v hlavičkovém souboji se prosadil Merino.
86'
Obrana Realu Sociedad se opět pořádně otevřela, což soupeř nedokázal potrestat. Nahrávka na Nolita byla hodně nepřesná, poté se vrátila smečka protihráčů.
85'
Moyá musel rychle rozehrát od své branky, jeho celek totiž stále prohrává o dvě branky. Přenesení hry našlo Monreala, jehož manévr dokázal přečíst Navas.
84'
Už to vypadalo, že domácí nadějný kontr zazdili, nicméně přeci jenom Sevilla zakončila. K odraženému balónu se dostal Vázquez, jenž levačkou mířil nad.
83'
Do dalšího protiútoku uháněl rychlonohý Navas, který ještě akci vyšperkoval nahrávku na Nolita, jenž místo zakončení ještě roztáhl hru na pravou stranu.
80'
Sevilla právě vstřelila branku!
Vypadá to na rozhodující branku tohoto zápasu! Nahrávka na Reguilóna údajně do ofsajdu nesměřovala, posléze Sevilla otočila hru až na Navase, který nebezpečně centroval do malého vápna. Moyá jeho nabídku vyrazil před sebe, kde měl velice snadnou práci FRANCO VÁZQUEZ.
80'
Zkušený brankář Moyá si gestem ruky řekl o větší podporu svých spoluhráčů. Nakonec po jeho odkopu dokázal Portu sklepnout na Isaka, ke kterému se bleskově dostal Vázquez.
80'
Šance také na opačné straně. Ödegaard měl před sebou hodně prostoru, nakonec se mu podařilo načasovat nahrávku na Josého, který naprosto minul branku.
79'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Éver Banega, přichází Franco Vázquez.
78'
Co scházelo! Jordán se napřáhl zhruba z pětadvaceti metrů od branky, nicméně jeho pohotový projektil skončil pouze na vzdálenější brankové konstrukci.
77'
U pokutového území číhal na nahrávku Nolito, avšak mnohem dříve jednal hostující Elustondo, který svého soupeře předskočil a poté založil kombinaci.
76'
S kombinací vypomohl také brankář Moyá, který díky dobrému přehledu roztáhl hru na pravou stranu. Zaldúa se dostal do tísně, ve které si nakonec poradil.
75'
Ödegaard si i tentokráte vzal rozehrávku standardní situaci na sebe, jenomže ani tentokráte jeho celek nezakončil. Ba naopak se do vzduchu dostal Carlos.
74'
Po dalším nedovoleném zákroku budeme sledovat standardní situaci pro Real Sociedad. Vracející se Banega totiž místo míče trefil pouze kopačku Merina.
73'
Pozo se poprvé po svém příchodu na hrací plochu dostal k míči, avšak daleko se ním nedostal. Naopak se Monrealovi podařilo vybojovat autové vhazování.
72'
Tentokráte se Isak přeci jenom dostal do úniku na Vaclíka, avšak přihrávka směřovala do ofsajdu. Navíc ani následné zakončení nesměřovalo mezi tři tyče.
71'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Alejandro Pozo.
71'
Real Sociedad opět otevřel zadní vrátka, což se pokusil potrestat Ocampos. Argentinský křídelník to vzal sám na sebe, avšak následné zakončení směřovalo vedle.
70'
Do otevřené obrany se řítil Reguilón, jehož finální nahrávka na de Jonga byla až příliš čitelná. Moyá s tímto úmyslem počítal a k míči se dostal jako první.
69'
Moyá to před malým momentem neudělal vůbec dobře, Ocamposovu ránu vyrazil pouze před sebe. Zkoušel to také Banega, který mířil o vlásek vedle.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. V posledních minutách se nám hra hodně vyrovnala, nicméně obrana Sevilly zatím nepřipustila vážnější nebezpečí.
63'
Už to vypadalo, že Isak poběží sám na branku, avšak skluzem na poslední chvíli se prezentoval Koundé, který špičkou kopačky poslal míč na nohu Vaclíka.
62'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Joan Jordán.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází David Zurutuza, přichází Alexander Isak.
62'
Reguilónovo riskantní přenesení hry přeci jenom našlo Navase, který byl dohrán pozdním zákrokem od Portua. Sudí ponechal výhodu a poté pískl do píšťalky.
61'
Sám Ödegaard se chopil rozehrávky standardní situace. Ta velice prudce směřovala do pokutového území, před Zurutuzou se ale podařilo odvrátit Koundému.
60'
Moyá si vyzkoušel další dalekonosný nákop od své branky, přičemž před Oyarzabalem odehrál míč Banega. Posléze jsme sledovali další nedovolený zákrok.
59'
Celkem zbytečný zákrok od vracejícího se Fernanda, který doslova zatáhl k zemi Ödegaarda. I tentokráte se žlutilo, v krátkém časovém sledu už podruhé.
58'
Nepřesná kolmice na de Jonga skončila pouze u brankáře Moyi, který rozehrál konstruktivně do strany na vedle stojícího Elustonda, jenž váhá s rozehrávkou.
57'
Žlutou kartu dostává Martin Ödegaard (Real Sociedad San Sebastian).
56'
Obrannou povinnost si splnil domácí Carlos, který přihrával na volného Reguilóna. Druhý jmenovaný hráč se navíc vymanil z napadání v podání protihráčů.
55'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Cristian Portugués.
54'
Nolito přenechal do lepší palebné pozice Torresovi, který se do balón opřel pravou končetinou. Ta vyprodukoval pohledný pokus, jenž se snesl do náruče brankáře.
53'
Obrana Realu Sociedad nebrala větší důraz na volného Torrese, který se celkem snadným způsobem dostal k centru, který prodlužoval do autu Elustondo.
52'
Hostující brankář Moyá tak měl na rozehrávku od své branky klid. Míč plachtil kousek za středový kruh, kde byl v osobním souboji úspěšnější Fernando.
51'
Navasovi se povedlo prohnat se až k centru, v pokutovém území se navíc pokoušel zakončit Nolito, který dle výroku sudího pouze fauloval jednoho z protihráčů.
50'
Navas obstaral autové vhazování z pravé strany, přičemž se jeho nahrávku podařilo zablokovat Monrealovi, který razantním odkopem poslal balón do bezpečí.
49'
Real Sociedad tak přišel o jednobrankové vedení, v tuto chvíli bude muset sám dotahovat. I po druhé brance domácích sledujeme aktivitu hráčů Sevilly.
47'
Domácí jdou krátce po změně stran do zaslouženého vedení! Vše začalo hraním rukou v podání Oyarzabala, kterého si všiml také hlavní sudí. Sevilla navíc rozehrála narychlo, přičemž se Navasovi podařilo u hranice pokutového území najít LUCASE OCAMPOSE, který prudkým projektilem prostřelil brankáře.
47'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali už sedmý rohový kop Sevilly. Centrovaná nabídka se snášela k hranici malého vápna, kde byl úspěšný Monreal.
46'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Diego Llorente, přichází Mikel Merino.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl celkem atraktivní podívanou. Sevilla měla od úvodních minut velkou územní převahu, jenomže chyba u postranní lajny přinesla inkasovanou branku. Domácí tato branka pořádně nakopla, posléze jsme sledovali útočné choutky pouze jednoho celku, Sevilla navíc po zásluze vyrovnala, což vydrželo až do konce prvního poločasu.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Ödegaard si za šestnáctkou naváděl míč ke střele, avšak k ní se nakonec neodvážil. To byla velká chyba, neboť jeho celek nic světoborného nevymyslel.
43'
Tentokráte se nejvýše do vzduchu protlačil zatím nevýrazný de Jong. Domácí útočník musel k hlavičce trochu couvat, což se projevilo na výsledku zakončení.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem čtyř minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Do pokutového území přeci jenom přiletěl další centr, po kterém z těžké pozice zakončoval Koundé. Jeho rána v pádu nakonec proletěla kousek vedle branky.
40'
V posledních minutách se nám hra o poznání uklidnila. Sevilla to pro změnu zkusila trpělivou kombinací, která přinesla pouze zadovku na obránce Reguilóna.
36'
Následně se povedlo zakročit také Llorentemu, který zablokoval centr v podání Torrese. Real Sociedad je nyní hodně pasivní, což by se mohlo vymstít.
35'
Hosté podnikli celkem nebezpečný protiútok, jenomže Januzajovi pokus o centr trval tak dlouho, že ho dokázal zablokovat hned první vracející se protihráč.
34'
Daleko se nedostal ani José, který se díky dobré bojovnosti dostal zpět k balónu. S ním posléze operoval také Zaldúa, jenomže ten narazil do protihráče.
33'
Z malého vápna se povedlo odklidit hrozící nebezpečí Koundému, který prodlužoval za postranní lajnu. O autové vhazování se postaral Zaldúa, který nahrál obsazenému spoluhráči.
32'
Moyá si v krátkém časovém sledu připsal další zákrok, neboť se do balónu opřel Torres, který pálil pouze doprostřed. Ještě před ním byl odstaven od míče de Jong.
31'
Máme za sebou něco málo přes třicet minut, zatím jsme se dočkali dvou branek. Sevilla je výrazně aktivnější, naopak soupeře čeká na smrtící protiútoky.
30'
Hodně pohotově to před malým momentem zkoušel Ocampos, který málem z velkého úhlu překvapil hostujícího brankáře. Moyá přeci jenom zasáhl konečky prstů – roh.
29'
I tentokráte jsme sledovali rozehrávku nakrátko, který ani v tomto případě nebyla zrovna povedená. Na druhé straně se pro změnu daleko nedostal Zubeldia.
28'
Reguilón se rychlostním způsobem pokusil dostat do zakončení, avšak stejně tak rychle se k němu dostal Elustondo, který špičkou kopačky poslal míč na roh.
27'
Avšak ten nebyl vůbec povedený. Oyarzabalovi se totiž podařilo přečíst úmysl soupeře, následné vrácení míče do ohně v podání Reguilóna skončilo v zámezí.
26'
Banega se navíc chopil rozehrávky standardní situace, přičemž Ocampos šikovně prodlužoval za sebe. Moyá si s hlavičkou pod břevno poradil, další rohový kop.
25'
Po jednom ze soubojů skončila na zemi dvojice Oyarzabal – Ocampos. Poprvé se do akce dostali lékařské personály obou celků, na nic vážnějšího to ale nevypadá.
24'
Torres se na levém křídle dostal k volnému míči, přičemž ho okamžitě posílal do nebezpečného prostoru. Moyá však dokázal padající předmět vyboxovat.
19'
Na opačné polovině se do hlavičkového souboje pouštěl Ödegaard, avšak proti Fernandovi se mu nepodařilo uspět. Domácí tak přenášeli hru do volného prostoru.
18'
Domácí se celkem rychle dostávají k vyrovnávací brance! Fantastickou kolmicí se prezentoval Banega, který naprosto milimetrově našel naběhnuvšího NOLITA, jenž padající míč trefil z jedničky mimo dosah brankáře. Hlavní sudí celou situaci konzultoval s videorozhodčím, jenomže hraniční situace byla přeci jenom gólová!
18'
Sevilla rozehrála další rohový kop nakrátko, přičemž se Reguilón prodral k centrované nabídce, která se opět dostala do rukavic zkušeného brankáře Moyi.
17'
Domácí kapitán Navas dokázal včasným zákrokem zablokovat centr z kopačky Monreala. Po následném autovém vhazování zabojoval vracející se de Jong.
16'
Nolito se přeci jenom dostal k odraženému balónu, jenomže místo zakončení ještě zkoušel vysunout Ocampose, avšak jeho nahrávka skončila na hrudi Llorenteho.
15'
Hostující zadák Zaldúa si tak dlouho pohrával s míčem, až ho při rozehrávce vyrušil napadající Torres, kterému se povedlo odkop zablokovat. Hosté budou ještě vhazovat.
14'
Před Nolitem se celkem otevřel prostor, nicméně nahrávku na naběhnuvšího de Jonga dokázal přečíst Elusotndo. Následný Navasův centr skončil v náruči brankáře.
13'
Januzaj si počkal na náběh Oyarzabala, avšak vzorně se vrátil také jeden z protihráčů, který byl u míče jako první. Ihned poté jsme sledovali zpětnou nahrávku.
12'
Rychlá rozehrávka Sevilly nebyla zrovna povedená, z podobné pozice bude rozehrávat také Real Sociedad. Torres přišlápl Zurutuzu, což uviděl také hlavní sudí.
11'
První nedovolený zákrok tohoto zápasu. U postranní lajny si příliš důrazně počínal Monreal, který byl pozdě v souboji o míč, díky čemuž povalil k zemi Ocampose.
10'
Reguilón dlouho signalizoval nahrávku na Torrese, který i tak vyprodukoval zpětnou nahrávku na volného Carlose. Sevilla opět volí zdlouhavou kombinaci.
9'
Moyá se tak postaral o rychlou rozehrávku od své branky, přičemž se Ödegaard neohroženým způsobem dostal na opačnou polovinu, kde ještě našel Monreala.
8'
Sevilla si vybojovala úvodní rohový kop tohoto zápasu, o který se z pravé strany postaral zkušený Banega. Jeho vzdušná nabídka našla pouze hlavu Llorenteho.
7'
Kousek od středového kruhu se podařilo včas zakročit Fernandovi, který si navíc počínal čistým způsobem. Domácí raději přenášeli hru na pravou stranu, kde číhal Navas.
6'
Real Sociedad se konečně dostal k souvislejšímu držení míče, přičemž Ödegaard zapojil do kombinace také obrannou linii, který příliš vyčkává s rozehrávkou.
5'
Pro Sevillu se jedná o hodně nepovedený vstup do tohoto zápasu, naopak soupeř udeřil hned ze své první šance. I tak do konce utkání zbývá hodně času.
4'
Jenomže první akce hostujícího celku končí úvodní brankou zápasu! Sevilla sice kombinovala na vlastní polovině, jenomže Januzaj čistým způsobem obral soupeře o míč, což vedlo k průnikové kolmici na MIKELA OYARZABALA, který pohodlně překonal vyběhnuvšího Vaclíka.
4'
O provedení autového vhazování se postaral Reguilón, který se v pokutovém území snažil najít de Jonga. Druhý jmenovaný vrácením míče našel pouze soupeře.
3'
Hned v úvodu utkání se poprvé dostal k míči brankář Vaclík, kterému se povedlo rozehrát na pravou stranu. Posléze Sevilla kombinovala u vlastního vápna.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Sevilla FC: Vaclík – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Reguilón – Fernando, Banega – Ocampos, Ó. Torres, Nolito – L. de Jong.
Náhradníci: Bunú – Sergi Gómez, Rony Lopes, Jordán, F. Vázquez, Chicharito, Pozo.

Real Sociedad San Sebastian: Moyà – Zaldúa, A. Elustondo, D. Llorente, Monreal – Ödegaard, Zubeldia, Zurutuza – Januzaj, José, Oyarzabal (C).
Náhradníci: Remiro Gargallo – Isak, Le Normand, Sangalli, Portugués, Muñoz, Merino.

Rozhodčí: Alberola – Hernández, Cerdán.
Real Sociedad San Sebastian

Na opačné straně stojí o něco lépe hrající Real Sociedad, který se naopak v současné době nachází na páté pozici, avšak v případě vítězství může proniknout až na první příčku celé ligy. San Sebastian se naopak vypořádal se špatnou formou, navíc naplno bodoval v posledních třech zápasech. Nejprve v těžkém duelu proti Atléticu Madrid vyhrál výsledkem 2:0, posléze vybojoval tři body také na hřišti Espanyolu Barcelona, a sice za vítězství 3:1. Další přesvědčivá výhra se uskutečnila v rámci šestého kola, Real Sociedad na vlastním stadionu v poklidu zdolal Alavés, tamní diváci se dočkali tří branek svého celku, což stačilo k vítězství 3:0.
Sevilla FC

Fotbalisté Sevilly se po šesti kolech nacházejí na osmé pozici, což určitě nebylo cílem vedení klubu, nicméně tento celek má zápas sedmého kola ještě k dobru. Sevilla má na víc na svém kontě deset bodů, a to díky velmi dobrému startu do soutěže, přičemž se v jednu dobu dokonce nacházela na první pozici celé ligy. Poslední zápasy ale přinesly poněkud zhoršenou formu, Sevilla navíc vyhrála pouze v jednom z posledních čtyř duelů. Ve dvou posledních navíc nezískala ani jeden bod, nejprve v souboji s Realem Madrid prohrála poměrem 0:1. Posléze zajížděla na půdu trápícího se Eibaru, kde dokonce vedla už o dvě branky, avšak nakonec odjela s porážkou poměrem 2:3.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská LaLiga má na programu zápasy druhého kola, my budeme společně sledovat souboj mezi Sevilla FC a Real Sociedad San Sebastian.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.