La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Getafe - 25. září 2019   20:00

Valencia
32' Gómez  • 37' Gómez (Parejo) • 41' Lee Kang-in (Rodrigo)
3:3
(3:1)
Getafe
2' Jaime Mata  (Jason) • 68' Jason  (Kenedy) • 70' Ángel Rodríguez  (Dakonam)
Valencia
Doménech – T. Correia, Gabriel, Diakhaby, J. Costa – Coquelin, Parejo, Kondogbia (85. Wass), Lee Kang-in (75. Guedes) – Rodrigo, Gameiro (12. Gómez).
Cillessen – Gómez, Čeryšev, Wass, Guedes, Torres, Garay.
José Munuera – Iñigo Prieto, Alfonso Baena
Estadio de Mestalla (Valencia)
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Nyom (62. Kenedy) – Jason (84. Portillo), Nemanja Maksimović, Arambarri, Cucurella – J. Molina (55. Ángel Rodríguez), Jaime Mata.
Chichizola – Kenedy, Portillo, Fajr, Bruno González, Ángel Rodríguez, Timor.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 2:10. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 14:26.
Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas šestého kola končí. Valencia nakonec remizovala s Getafe 3:3!

Getafe mělo parádní start do utkání. Již ve druhé minutě otevřel skóre Jaime Mata, který doklepl míč do sítě ze zadní tyče. Hosté se i nadále tlačili do útoku, ale po půlhodině hry přišla smrtící desetiminutovka Valencie. Maxi Gómez v úvodu nahradil zraněného Gameira a ihned se uvedl na trávníku dvojicí gólů. Nejprve předvedl neskutečné nůžky, následně i povedenou hlavičku a Valencia se dostala do vedení. V závěru první půle poté prostřelil Soriu i Kang-In Lee.

Po změně stran pokračovala Valencia v tlaku, ale po hodině hry zcela vypadla z tempa. Nejprve snížil z ojedinělé akce Jason, aby o několik minut později pomohl srovnat stav zápasu střídající Ángel Rodríguez. Dramatický závěr mohl přinést penaltu pro domácí, nebo i gól hostů, ale ani jeden moment nebyl posvěcen videem.
90+4'
90+4'
Getafe dopravilo míč do sítě! Parádní akce hostujícího celku však začala přihrávkou do ofsajdu a tak gól Maty nemůže být uznán.
90+3'
Ani jeden z týmů už nechce v nastavené čase chybovat. Cucurella si ještě vymodlil faul na Costovi a Getafe mohlo rozehrávat standardní situaci. Ta však skončila jen u Doménecha.
90+2'
Valencia se snaží zápas rozhodnout ve svůj prospěch. Daniel Wass byl v nebezpečném náběhu, ale přesný centr už do pokutového území neposlal.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Právě Cucurella rozehrával zpoza postranní lajny. Hosté se však dlouho u míče nezdrželi a musí stále bránit. Závěr zápasu patří jasně domácím.
89'
Po rozehrávce rohového kopu přišla hlavička, která mířila přesně k tyči. I ní ale stál Cucurella, který nejspíše i s pomocí ruky zachytil balon před brankovou lajnou. Hlavní rozhodčí ale penaltu nenařídil ani po konzultaci s videem.
88'
Parejo vysunul přihrávkou Rodriga, ten se ale zamotal do svých kliček a přes Dakonama nedokázal přejít. Hostující obrana se uchýlila jen k odkopu.
87'
Střídající Goncalo Guedes mohl být hrdinou. Z levé strany si naváděl míč více k ose trávníku, ale než stačil vystřelit, tak mu pod nohy spadl Leandro Cabrera.
86'
Portillo se poprvé po svém příchodu na trávník zapojil do kombinace. S Maksimovićem si ale příliš nerozuměl a k míči se dostal jen domácí Dani Parejo.
85'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Geoffrey Kondogbia, přichází Daniel Wass.
85'
Rodrigo měl na pravém kraji o něco více prostoru, ještě posílal míč pod sebe na Kondogbiu, ale francouzský záložník se ke střele ve zhuštěném prostoru nedostal.
84'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jason, přichází Francisco Portillo.
83'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Valencia hraje na domácí půdě s Getafe nerozhodně 3:3. V posledních minutách ale mají navrch hosté.
82'
Valencia podcenila rozehrávku. K míči se téměř zadarmo dostal Nemanja Maksimović, který poté ale nedokázal vystřelit zpoza bránícího Gabriela.
81'
Jason sice servíroval míč do pokutového území, ale v něm se předvedl pouze Doménech. Hosté ještě po chvíli pokračovali v akci, ale Mata byl nachytán v ofsajdu.
80'
Souhra Guedese s Parejem neklapla podle představ. Domácí tak přišli o balon, ale ani Getafe se nedaří kombinovat, tak jako při dvou rychlých gólech.
79'
Také Geoffrey Kondogbia byl na trávníku. Valencia rychle rozehrála, ale záhy musel hlavní sudí opět pískat po faulu na Pareja. Getafe se nemůže dostat k míči.
78'
Damián Suárez skončil bez cizího zavinění na trávníku. Krajní obránce Getafe se drží na pravý stehenní sval a vypadá to na další střídání.
77'
Costa přihrával podél postranní lajny ke Guedesovi, ten poté proskočil až do pokutového území, ale zpětnou nahrávkou už Gómeze nedokázal najít.
76'
Po dvou slepených gólech se Valencii podařilo zklidnit hru. Parejo si nahrál s Kondogbiou, poté byl ale odpískán ofsajd Rodriga.
75'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Lee Kang-in, přichází Gonçalo Guedes.
74'
Dani Parejo skončil na trávníku po kontaktu s Arambarrim. Valencia měla k dispozici volný přímý kop z místa přestupku, ale Parejův centr skončil vedle branky.
73'
Až nyní se daří Valencii stabilizovat hru postupnou kombinací. Maksimović si neporadil s náběhem Leeho, ale obrana Getafe se stáhla včas.
72'
Getafe je při chuti. Kenedy si nyní poradil dokonce s trojnásobnou přesilou, ale poté odcentroval jen daleko mimo pokutové území.
70'
Getafe právě vstřelilo branku!
Neskutečný zápas pokračuje! Valencia je v útlumu a hosté toho maximálně využívají. ÁNGEL RODRÍGUEZ se opřel do nadýchaného pasu a parádně ho umístil k tyči. Doménech byl znovu bez větší šance na zákrok.
69'
Valencia bude muset ještě zabrat. O další nebezpečný centr do vápna se totiž postaral Suárez a jen tak tak, že nezakončoval do sítě Maksimović.
68'
Getafe dramatizuje závěr zápasu! Domácí zaspali v obraně, na levé straně se uvolnil k centru střídající Kenedy, který našel v šestnáctce přízemním pasem JASONA a ten už jen tečoval míč do sítě.
67'
Getafe nebylo daleko od snížení. Kondogbia chyboval v rozehrávce, nabídl šanci Maksimovićovi, který ale zamířil z hranice vápna jen do Doménecha.
66'
Dani Parejo rozběhl další akci domácího týmu. Prudkým pasem oslovil Leeho, ten poté ještě centroval do vápna, kde se ale Gómez k hlavičce neprosadil.
64'
Valencia si s přehledem drží dvoubrankové vedení. S Parejem nyní spolupracoval Coquelin, následně ale nepodpořil akci domácího týmu Costa.
63'
Correia si výtečně sklepl míč do pohybu, poté ale musel přihrávat jen zpět ke stoperům. Kang-In Lee se následně dostal do zakončení, ale branku netrefil.
62'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Allan Nyom, přichází Kenedy.
62'
Getafe ještě pokračovalo rozehrávkou od rohového praporku. Maksimović byl připravený na hranici vápna, ale ke střele se podobně jako před malou chvíli Rodríguez nedostal.
61'
Arambarri posunul míč lehkým dotekem na Rodrígueze, střídající útočník se ale nestačil před vápnem ani otočit. Diakhaby byl na svém místě přesný.
60'
Po hodině hry vede Valencia nad Getafe stále o dvě branky. Parejo byl sice pod tlakem při rozehrávce, ale Kondogbia si pomohl pouze dalším faulem.
59'
Jason na nic nečekal. Po zisku balonu vystartoval těsně před vápno domácího celku, ale ve velké rychlosti nedokázal zamířit přesně na Doménecha.
58'
Djené Dakonam byl v souboji s Gómezem až příliš pozdě. Místo balonu zasáhl kopačkou holeň soupeře a po zásluze viděl žlutou kartu.
57'
S Rodrigem si narazil Gómez, poté střelec dvou dnešních branek přispěchal se sprintem do vápna, ale proti byl skvěle postavený Cabrera.
56'
Kang-In Lee si pošťouchl balon kolem bránícího Cucurelly a poté se nechal faulovat. Valencia s rozehrávkou nikam nespěchala.
55'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jorge Molina, přichází Ángel Rodríguez.
54'
Gabriel si několikrát vyměnil míč při rozehrávce s Diakhabym. Valencia se ale příliš daleko nedostala po mizerném pasem Daniho Pareja.
53'
Zpoza postranní lajny vhodil míč do hry Jaume Costa. Domácí ale museli zvolnit při rozehrávce a balon se dostal až k Doménechovi do pokutového území.
52'
Hlavní rozhodčí má i po přestávce hodně práce. Gómez se dostal do souboje s Maksimovićem, po kterém skončil na pažitu. Tentokrát se ale nepískalo.
50'
A píská se další faul. Tentokrát byl až příliš agresivní při napadání Marc Cucurella. Rodrigo ale nepobyl na trávníku příliš dlouho a druhý poločas může pokračovat.
49'
Maxi Gómez se ujal balonu ve středu pole. Následně se provinil proti pravidlům Molina, který zasáhl do hlavy Kondogbiu. Domácí mohou pokračovat v držení míče.
48'
Getafe se ujalo balonu na útočné polovině trávníku. Jasonova souhra s Maksimovićem skončila jen nepřesným pasem druhého jmenovaného.
47'
Do druhého poločasu vstoupila rozehrávkou ze středového kruhu domácí Valencia. Na trávníku zůstal ležet Lee, ale po krátké chvíli se zvedl a hra může pokračovat.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:04.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Valencia vede v polovině zápasu nad Getafe 3:1.

45+2'
45+2'
Jason byl až příliš agresivní při snaze získat míč v pokutovém území, až si vykoledoval žlutou kartu po faulu na Gabriela.
45+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45+1'
V nastaveném čase ještě centroval do vápna Dani Parejo. Tentokrát ale obrana Getafe dokázala uspět a odvrátila nebezpečí od Soriovy branky.
45'
Cucurella vystihl přihrávku Rodriga a získal na moment míč pro Getafe. Hosté se ale příliš dlouho u hracího předmětu nezdrželi a musí opět bránit.
44'
Žlutou kartu vidí také Jaime Mata. Střelec první dnešní branky srazil při napadání rozehrávajícího Gabriela a hlavní rozhodčí byl nekompromisní.
43'
Getafe je zcela mimo hru. Ve středu pole přišel velmi snadno o míč Arambarri. Následně se ale Valencia uchýlila jen ke kombinaci.
41'
Valencia právě vstřelila branku!
Valencia přidává ještě před koncem prvního poločasu třetí zásah! Po Parejově přihrávce unikl po pravém kraji Rodrigo. Rychlostně si poradil s Nyomem, poté naservíroval pas do druhé vlny přesně k nohám KANG-IN LEEHO, který z prvního doteku umístil balon za záda hostujícího gólmana.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Valencia dokázala dvěma góly otočit stav zápasu a nyní usiluje o navýšení svého náskoku.
39'
Ve středovém kruhu se do sebe pustili Kondogbia s Cucurellou. Hlavní rozhodčí musel situaci uklidňovat, ale kartu tentokrát nechal v kapse.
38'
Ani s Arambarrim to nevypadá nejlépe. Ve středu pole schytal úder od Leeho a hostující záložník bude muset nejspíše střídat.
37'
MAXI GÓMEZ nahradil v průběhu první půle zraněného Gameira, ale nyní je hrdinou! Parejo rozehrál rok na krátko, poté ale zakroutil míč do vápna, kde mohl hlavičkovat Maxi Gómez do odkryté sítě.
36'
Domácí fanoušci ženou svůj tým k ofenzivnímu snažení. Rodrigo zatím nebyl příliš vidět, ale nyní vybojoval pro Valencii rohový kop.
35'
Teď je při chuti domácí tým. S Coquelinem spolupracoval Correia, ale z pravé strany se k centru do pokutového území nedostal.
34'
Maxi Gómez ihned po rozehrávce zajel do Maty, který skončil na trávníku. Hlavní sudí trestá střelce vyrovnávací branky žlutou kartou.
32'
Neskutečné nůžky a je vyrovnáno! Celou akci rozjel ve středu pole Dani Parejo, který kličkou obelstil Maksimoviće, následně centroval do šestnáctky Lee. Balon ještě srazil hlavou do země Dakonam, ale MAXI GÓMEZ se opřel do nůžek a ty zapadly přesně k tyči.
31'
I po více než půlhodině hry vede Getafe na trávníku Valencie o jednu branku. Domácí se sice snaží útočit, ale branku Getafe ještě pořádně neohrozili.
30'
Hlavní rozhodčí musí přerušit hru. Na trávníku totiž leží Mauro Arambarri, který se navíc drží za hlavu po souboji s Leem.
29'
Costa spolupracoval s Kondogbiou, následně se ujal balonu i tvůrce hry Dani Parejo, ale tomu dnes zatím není přáno. Další nepřesná přihrávka skončila u Maksimoviće.
28'
Po pekelném začátku zápasu se hra uklidňuje. Valencia dokázala stabilizovat hru ve středu pole a snaží se o vyrovnání.
27'
Arambarri si pokryl míč tělem a nechal se faulovat Kondogbiou. Následně hlavní rozhodčí rázně napomínal domácího záložníka. Nakonec ale kartu neudělil.
26'
Cucurella se zničehonic dostal ke střele ze střední vzdálenosti. Zpoza pokutového území mířil ale jen těsně nad domácí břevno.
25'
Jaume Costa prodlužoval Parejovu přihrávka na Gómeze, ten se ale dostal do klinče, ze kterého se nedokázal vyprostit.
24'
Valencia se pomalu začíná dostávat do tempa. Po tvrdé direktu hned ve druhé minutě se domácí prosazují i v útoku.
23'
S Parejem si narazil ve středu pole Jaume Costa. Následně se domácí přesouvali až do blízkosti branky soupeře, ale Coquelinova rána skončila jen na tribuně.
21'
Maksimović vystartoval do pokutového území, už už to vypadalo, že si obhodí i Doménecha, ale hostujícímu záložníkovi nakonec utekl balon za brankovou čáru.
20'
I po dvaceti minutách vede Getafe nad Valencií o jednu branku. Domácí tým se na moment usadil na útočné polovině, ale Coquelinův pokus se do branky nevešel.
19'
Jaime Mata šel do souboje s Doménechem bez respektu. Domácí gólman míč neudržel a Getafe mělo další roh. Ten ale skončil jen mizernou ránou Moliny.
18'
Právě Thierry Correia se poté dopustil tvrdého faulu u středového kruhu. Cucurella skončil na trávníku, ale ihned po přerušení se zvedl a hra může pokračovat.
17'
Diakhaby rozhodně neměl snadnou úlohu proti napadajícím soupeřům, ale ještě dokázal posunout balon na volného Correiu.
16'
První žlutá karta zápasu. Po krátkém centru Suáreze musel hasit nebezpečný protiútok Rodriga Allan Nyom.
15'
Getafe mělo k dispozici další rohový kop. Nemanja Maksimović se dral po balonu v pokutovém území, ale jako první byl u hracího předmětu Jaume Costa.
14'
Damián Suárez zkusil překvapit Doménecha z velké dálky. Ještě obrana Valencie ale zastavila balon na hranici pokutového území.
13'
Po faulu na Arambarriho se hosté ujali rozehrávky ze středového kruhu. Také Molina měl okolo sebe spoustu prostoru, ale do pohybu mu vletěl jen za cenu faulu Costa.
12'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Maxi Gómez.
11'
Také Marc Cucurella se ocitl na trávníku. Correia zajel do soupeře u středové čáry. Následně ale byl na zemi i Gameiro, který bude muset dokonce střídat.
10'
Oba týmy vstoupily do zápasu ve velkém tempu. Také Valencia se dostala na útočnou polovinu, Kondogbia našel Pareja, který ale opět pouze chyboval.
9'
Cucurella chyboval v souhře s Matou, následně se hnal do protiútoku Coquelin, ale toho poslal v rychlosti na zem Nyom. Hlavní rozhodčí ale tentokrát nepískal.
8'
Kang-In Lee trefil loktem do obličeje unikajícího Jasona. Hlavní rozhodčí korejského záložníka napomenul jen slovně. Getafe může pokračovat v útoku.
7'
Getafe je v úvodu zápasu jednoznačně aktivnější. Jasonova souhra s Maksimovićem ale skončila nezdarem. O rozehrávku se poté musel postarat až Soria.
6'
Dani Parejo chtěl uklidnit hru kombinací ve středu pole, ale přihrávku na Rodriga nedal přesně. Následně mohl sebrat balon pro hosty Maksimović.
5'
Hosté pokračovali rozehrávkou od rohového praporku. Jasonův pokus zpoza pokutového území zblokovala domácí obrana. Následně se uchýlil Correia jen k odkopu.
4'
Getafe pokračuje ve výborném startu do utkání. Jason nebyl daleko od druhého zásahu, když z pravé strany pálil na Doménecha. Nakonec ale padl do střely Diakhaby.
2'
Neskutečný start zápasu! Getafe rozehrálo rohový kop signálem. Na hranici vápna zakončoval zcela volný Cucurella, následně balon proskočil až k volnému JAIME MATOVI, který ze vzdálenější tyče už neměl problém dopravit míč za bezmocného Doménecha.
2'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali fotbalisté hostujícího Getafe. Damián Suárez se ihned vydal podél postranní lajny do útoku a získal pro hosty rohový kop.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas šestého kola nejvyšší španělské soutěže La Ligy může za několik málo okamžiků začít.

Valencia CF: Doménech – T. Correia, Gabriel, Diakhaby, J. Costa – Coquelin, Parejo, Kondogbia, Lee Kang-in – Rodrigo, Gameiro.
Náhradníci: Cillessen – Gómez, Čeryšev, Wass, Guedes, Torres, Garay.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Nyom – Jason, Maksimović, Arambarri, Cucurella – J. Molina, Jaime Mata.
Náhradníci: Chichizola – Kenedy, Portillo, Fajr, Bruno González, Ángel Rodríguez, Timor.

Rozhodčí: José Munuera – Iñigo Prieto, Alfonso Baena.
Poslední vzájemné utkání

17. 3. 2019 – Valencia CF – Getafe CF 0:0

Valencia CF: Doménech – Piccini, Gabriel, Diakhaby, Gayá – Torres (68. Čeryšev), Parejo, Coquelin, Guedes – Rodrigo, Gameiro (77. Mina)

Getafe CF: Soria – Suárez, Dakonam, Cabrera, Antunes – Foulquier (78. Portillo), Maksimović, Arambarri (65. Flamini), Oliveira (88. Rodríguez) – Molina, Mata
Getafe CF

Svěřenci trenéra Bordaláse vstoupili do sezony těsnou porážku s Atléticem Madrid, ve čtyřech zbývajících kolech ale pokaždé bodovali. Nerozhodně se fotbalisté Getafe rozešli s Bilbaem, Deportivem Alavés a sevillským Betisem, o víkendu pak konečně dosáhli na premiérové vítězství tohoto ročníku. Houževnatou Mallorcu doma přestříleli poměrem 4:2, a na svém kontě tak mají o bod víc než jejich dnešní soupeř. Parta okolo kapitána Jorgeho Moliny zvládla, stejně jako Valencia, úvodní utkání svého působení v pohárové Evropě. Proti tureckému Trabzonsporu se Getafe nadřelo, o jedinou trefu se postaral Ángel Rodríguez.
Valencia CF

Los Ches nevstoupili do sezony úplně ideálně, z úvodních pěti kol zapsali pouze jedno vítězství, když v první zářijový den doma přetlačili Mallorcu poměrem 2:0. Všech pět doposud získaných bodů získali fotbalisté Valencie právě před vlastními fanoušky, k výhře nad ligovým nováčkem přidali ještě remízové výsledky s Realem Sociedad a Leganés. Naopak na hřištích soupeřů se svěřencům trenéra Celadese nedaří, o čemž svědčí prohry s Celtou Vigo a Barcelonou. V rámci Ligy mistrů toto tvrzení úplně neplatí, Netopýři totiž minulý týden vyloupili Stamford Bridge, příští středu pak budou čelit rozjetému Ajaxu.
Příjemný středeční večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Španělská La Liga má v týdnu na programu vložené kolo, dnes se bude hrát na čtyřech stadionech. My se společně zaměříme na souboj mezi Valencií a Getafe, začínáme ve 20:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.