La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : Granada - 4. října 2020   18:30

48' Alejo
1:1
(0:1)
Granada
27' Sánchez  (Kenedy)
Cádiz
Ledesma – Carcelén (27. Alejo), Cala, Mauro, Espino – Álex Fernández, Mari (C) (46. Perea), Pombo (46. Á. Giménez), Jönsson – Salvi (77. Augusto Fernández), Lozano (90. Malbašić).
Rojas – Ramos, Aguilar
Estadio Ramón de Carranza, Cádiz
Granada
Rui Silva – Foulquier, Sánchez (C), J. Vallejo, Neva – Gonalons, Milla (83. D. Duarte) – Kenedy (62. Machís), Y. Herrera, Puertas (90+3. Antoñín) – J. Molina (62. Soldado).
Andorinha, A. Escandell – Azeez, Eteki, Díaz, D. Duarte, Machís, Montoro, Soldado, Soro, Charris, Vico.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Na závěr ještě pár slov o Cádizu, který vinou svalového zranění přišel ještě v prvním poločase o krajního obránce Carceléna. Mnohem hůře však dopadl jeho kolega Salvi, kterého vlastní brankář Ledesma zranil v oblasti hlavy a krku ve snaze vyboxovat centrovaný míč.
Žluté karty: 2 – 2.
Cádiz je po tomto utkání sedmý a ztrácí jen dva body na druhý Betis. Granada je se stejným počtem sedmi bodů osmá, ale k dobru má jeden odložený zápas.
Cádizu náramně vyšel nástup do druhého poločasu a v osmačtyřicáté minutě už slavil vyrovnávající zásah Aleja. Pak už znovu byli nebezpečnější hosté, jmenovitě střídající Machís. Právě proti tomuto muži musel Ledesma vytáhnout několik vynikajících zákroků. Stav 1:1 se už nepohnul a oba celky tak berou po jednom bodu.
90+8'
90+8'
Espino skvěle zvládl rozehrávku od vlastního praporku, kde na něj nepříjemně tlačil Charris. V závěrečných vteřinách budou domácí vhazovat.
90+7'
Nikomu se nechce příliš riskovat ztráta jednoho bodu. Po příliš vysokém nákopu na Soldada je balon v rukavicích Jeremíase Ledesmy.
90+5'
Faulující Yangel Herrera zalehl Malbašiće poté, co Darwin Machís vypálil jen do clonícího obránce Cádizu.
90+4'
Silva se natahoval po křižné střele ze střední vzdálenosti. Jejím autorem byl Malbašić, který jen těsně minul ze svého pohledu pravou tyč.
90+3'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Antonio Puertas, přichází Luis Javier Suárez Charris.
90+2'
Ledesma si došel pro neadresný nákop až k rohu šestnáctky. Předtím se na hranici jeho vápna skácel k zemi Gonalons, ale hlavní rozhodčí zůstal v klidu.
90+1'
Oba týmy mají dostatek času na rozhodnutí. Nastavený čas bude trvat přinejmenším osm minut!
90'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Anthony Lozano, přichází Filip Malbašić.
89'
Rui Silva si rozmyslel vyběhnutí za centrem Álexe Fernándeze. K hlavičce se dostal Mauro, ale míč prosvištěl nad horní tyčkou.
88'
Defenzivní souhra Granady zůstala na dobré úrovni až do chvíle, kdy skončil pas z pravého kraje hřiště v moci brankáře Ruie Silvy.
87'
Cádiz sevřel soupeře u jeho brány. Dobývání pokutového území je zatím neúčinné, domácí zkouší prorazit z obou stran.
86'
Domácí hráč s desítkou na zádech se dobrou půlminutu svíjel v bolestech, než se na něj šel hlavní rozhodčí podívat. Nakonec se vše obešlo bez zásahu VARu i bez ošetření.
84'
Alejo dobře našel ve vápně Pereu, kterého při zpracování nekompromisně srazil k zemi Foulquier. Zatím to vypadá, že se penalta pískat nebude.
83'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Luis Milla, přichází Domingos Duarte.
82'
Mauro přesměroval Nevův centr z levého křídla jenom k Machísovi, jenž vyslal ze své kopačky opravdu tvrdou ránu. Ledesma svůj tým ale podržel a letící žíni vyrazil.
81'
Foulquier dlouho hledal příjemce svého autu, protože v jeho blízkosti nebyl ani jeden spoluhráč. Nakonec si pro míč došel Gonalons.
80'
Na Ledesmu se řítili hned dva útočníci Granady. Jedním z nich byl z ofsajdu vybíhající Soldado, takže následné vzrušení ani nestojí za řeč.
79'
Domácí šli ve čtyřech lidech do otevřenější obrany. Kombinace na jeden dotek ale skončila nepřipraveným zakončením Lozana ke klečícímu brankáři.
78'
Dlouhé naopak bude nastavení. Už před touto několikaminutovou prodlevou byla hra dost rozkouskovaná.
77'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Salvi, přichází Augusto Fernández.
76'
Nosítka už dorazila a Salvi může být odnesen do útrob stadionu. Doufejme, že nepůjde o tak vážné zranění, aby způsobilo dlouhou herní pauzu.
75'
Salvi leží nehybně na zádech. Asi se čeká na příchod dalších lékařů.
73'
Vypadá to, že jde o Salviho, který už stále v péči lékařů. Ani pro Ledesmu to asi není příjemná situace.
72'
Au! Ledesma sestřelil vlastního spoluhráče. Rozhodčí okamžitě volá na hřiště lékaře.
71'
Důrazných osobních soubojů nám rychle přibývá. Po faulu na Herreru se znovu bude kopat proti domácí bráně.
70'
S ubráněním následného rohového kopu už Cádiz problémy neměl. Přesto ještě musí nějakou dobu u své branky strávit.
69'
Poprvé se po svém příchodu ukázal Machís, jehož tečovaná střela nadělala Ledesmovi velké problémy. O to lepší zákrok to ve finále byl.
68'
Espino si ukopl míč do zámezí, takže z prostoru vedle vlastního pokutového území bude vhazovat hostující pravý bek Foulquier.
67'
Álvaro Giménez zabrzdil rychlý protiútok a do akce se zapojil Lozano, jehož dvě střely byly zablokované. Ve finále přišla neškodná dorážka z velké dálky.
66'
Tak nakonec to byl rohový kop, který nekompromisním vyboxováním míče vyřešil Ledesma. Útočná akce hostů pokračovala neúspěšným centrem Puertase.
65'
Machís se štěstím posunul balón k Nevovi, který na okraji vápna ukořistil sám pro sebe autové vhazování. To si po snaze Soldada ještě jednou zopakuje.
64'
Kvůli docela častému přerušování šlo tempo hry trochu dolů. Granada toho ve druhé půli v ofenzivě zatím moc neukázala.
62'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Kenedy, přichází Darwin Machís.
62'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Jorge Molina, přichází Roberto Soldado.
62'
Cádiz dostal výhodu přímého kopu z osy hřiště, nicméně Perea z dobrých třiceti metrů o kousek přestřelil horní tyč Silvovy brány.
61'
Držení míče: 40 % – 60 %.
60'
Alfonso Espino podrážděně zareagoval na odpískaný faul na Millu a stal se dalším žlutě napomenutým fotbalistou.
59'
Nic takového se však nestalo a kupředu vyrazili žlutomodří. Sklepnutý centr zprava sebral Perea, jenž nedostal na dvaceti metrech od brány ani špetku volného prsotoru.
58'
Álex Fernández zboural protihráče, který zrovna přebíral krátkou nahrávku od Foulquiera. Granada se může usadit na útočné polovině.
57'
Také Salvi potřeboval ošetřit, ale později se ukázalo, že žádný důvod k vynucené změně není. Střídání se naopak chystá u hostů.
56'
Další žlutá karta na straně Kenedyho, jenž nechtěně přišlápl nohu Salvimu. Toho sice neviděl, ale na to pravidla ohled neberou.
55'
Rui Silva si postavil zeď s ležící pojistkou proti přízemní střele. A postavil si ji dobře, protože rána Perey přes vyskakující hráz neprošla.
54'
Lozano při kontaktu ještě stihl nepřesně vystřelit, přičemž si možná lehce poranil kotník. Před standardní situací se bude ošetřovat.
53'
Puertas vyprášil Ledesmovy rukavice trochu nečekanou střelou zpoza pokutového území. Domácí rychle otočili hru a získali nebezpečný přímák z podobné pozice, protože Sánchez za žlutou kartu postrčil Lozana.
52'
Výměna mezi Herrerou a Kenedym nevyšla. Míč se dokutálel až k Ledesmovi, jenž ho nakopne na útočnou polovinu Cádizu.
51'
Další prohřešek proti fotbalovým regulím od Lozana, který v souboji u postranní čáry kontaktoval míč horní končetinou.
50'
Anthony Lozano ve středovém kruhu lehce zatáhl Herrera. U sudích to neprošlo a hrát bude hostující jedenáctka, která hraje od první minuty ve stejném složení.
49'
Rozhodčí ještě počkal s definitivním verdiktem na kontrolu u videa, protože Sánchez reklamoval možný útočný faul. Nic takového se ale nepotvrdilo a stav je skutečně 1:1.
48'
Cádiz právě vstřelil branku!
Jen dvě a čtvrt minuty po změně stran je tady vyrovnávající zásah na 1:1! Vallejo zastavoval další Pereův centr z levé strany. Giménez se neúspěšně skládal do zakončení nůžkami, ale míč díky tomu skončil u IVÁNA ALEHA a ten ho nekompromisně napálil do hostující sítě.
47'
Cádiz po dvou změnách svého soupeře zatlačil. Rýsující se problémy po jednom z centrů jistým způsobem řešil Vallejo.
46'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Jorge Pombo, přichází Álvaro Giménez.
46'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází José Mari, přichází Alberto Perea.
46'
Žluté karty: 1 – 0.
Granada se po čtvrtečním postupu do skupiny Evropské ligy na hřišti nováčka chvíli rozkoukávala. Od desáté minuty už se hrálo podle jejích not a výsledkem byla dosud jediná gólová trefa z hlavy kapitána Sáncheze. Nejzajímavější pasáž byla okolo čtyřicáté minuty, kdy Puertas s Kenedym pálili během tří vteřin dvakrát do tyče a na druhé straně Silvu poprvé pořádně otestoval Lozano.
45+2'
45+2'
Už se asi nic nestane, nepřesný nákpo na hrot domácího útoku byl jen příjemným pozdravem pro Ruie Silvu.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
V závěru první půle se poprvé žlutí. Potrestán je José Mari, který udělal kopačkou razítko na hrudi bolestivě trefeného Herrery.
43'
Teď to byla pořádně divoká pasáž s šancemi na obou stranách. Zklidnění přichází až kvůli faulu Lozana na Gonalonse.
41'
Anthony Lozano si všiml, že má u vzdálenějšího konce pokutového území volného Pomba. Ten od něj míč také dostal, ale zleva trefil jenom vnější síť.
40'
Pomba díky chybce Sáncheze vybojoval míč na útočné polovině domácího mužstva a Silva se pak musel hodně natáhnout k pravé tyči, aby vyrazil pumelici z kopačky Lozana.
39'
Obrovská smůla pro Granadu! Antonio Puertas po trošku uspávací sérii krátkých přihrávek orazítkoval břevno a následná dorážka Kenedyho skončila ze střelcova pohledu na pravé tyči!
38'
Zbytečná ztráta Cádizu při bušení do plných. Granada se v těchto vteřinách zaměřuje na hru ze zabezpečené obrany.
37'
Jesús Vallejo s přehledem odhlavičkoval další z centnrů, který si poblíž Silvovy branky nenašel žádný z domácích útočníků.
35'
Iván Alejo rychle vhodil aut do křídla, ale domácí se ve velkém boji u rohového praporku dopustili drobného přestupku.
34'
Álex Fernández se po levé straně nenápadně posouval až do místa, odkud mohl odcentrovat. Šance Cádizu se ale nekonala, plachtící míč si ze vzduchu stáhl Rui Silva.
33'
Dimitri Foulquier dostal přesný pas na pravý okraj velkého vápna, ale Cala po nepodařeném centru zakopl míč k opuštěné tribuně.
32'
Domácí se po slušném úvodu pouze brání. Také teď marně nahánějí rozehrávající obránce Granady, kteří mají situaci pod kontrolou.
31'
Aktivní Carlos Neva už byl za levou postranní čarou, když se snažil v nelehké situaci zkrotit dlouze přenesený míč.
30'
Držení míče: 37 % – 63 %.
29'
Pro Cádiz to byla dost smůlovatá minuta. Kvůli zranění Carceléna se v deseti ubránil za cenu rohu a z něj také inkasoval gól, který jim hodně komplikuje cestu za bodovým ziskem.
27'
Granada právě vstřelila branku!
Mírný favorit na vítězství se ujímá vedení! Hosté si po rohu Milly počkali na centr, kterého se zhostil Kenedy. Míč si v pokutovém území našel špatně hlídaný SÁNCHEZ a prudkou hlavičkou zavěsil za Ledesmu, jenž zůstal přikovaný uprostřed branky.
27'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Isaac Carcelén, přichází Iván Alejo.
26'
Ještě před nedovoleným zákrokem si Isaac Carcelén přivodil zranění svalového charakteru. Podle pohybu na domácí střídačce se zdá, že to bude konečná.
25'
Kenedy se tentokrát podíval na levou stranu, kde si pomohl faulem na Carceléna. Asi šlo o nějaký úder do oblasti hlavy a krku.
24'
Zhruba od desáté minuty se už hraje podle hostujících not. Sánchez si nic nedělal s napadajícím soupeřem a poslal malou domů Silvovi.
23'
Kenedyho pas z pravého kraje hřiště proletěl napříč vápnem a zmizel v zámezí. Tohle byla od Granady promarněná standardka.
22'
Dimitri Foulquier se znovu vydal na útočný výlet. Pombo ho zastavil poměrně brzy, jenže si přitom pomohl faulem. Následuje standardka a asi centr.
20'
Carcelén poomohl míči do autu. Neva chtěl rychle rozehrát, ale kvůli nulové nabídce u pokutového území si to ještě rozmyslel.
19'
Foulquierův nečekaně snadný průnik skončil až v pokutovém území na skluzu Jönssona. Míč ve finále skončil u Nevy, který z dálky vypálil hodně mimo.
18'
Pomba si na obranné třetině hřiště dobře kryl balon před Herrerou, kterého vyburcoval k nedovolenému zákroku. Ten byl od hostů už čtvrtý.
17'
Blokovaný Lozano běžel s balonem směrem k autové čáře. Tu balon nakonec přešel a vhazovat bude Carlos Neva.
16'
Ze standardní situace Granada nezahrozila. Neva pak ale byl faulován Pombem a hosté se budou moci vrátit k ofenzivní činnosti.
15'
Ledesma nevypadal vůbec jistě při likvidaci Millovy střely z dálky. Ta prošla přes domácího gólmana na rohový kop.
14'
Zatímco zákrok na Pomba ve středu hřiště prošel, tak souboj s Carcelénem před pokutovým územím už byl posouzen jako faul jednoho z hostů.
13'
Kenedy přiběhl pozdě do pokutového území, kam letěl trošku ukvapený přízemní centr od Puertase. K balonu se nejdříve dostal Ledesma.
12'
Těžký centr Nevy na tom nic nezměnil. Domácí zaútočili po pravé straně, ale Lozano nedostal přesný pas do palebné zóny. Nakonec byl pískán faul Mariho.
11'
Úvodní desetiminutovka lépe vyšla domácím. Mírný favorit z Granady se zatím k ničemu nedostal.
10'
Jorge Molina si při zpracování pomohl rukou. Cádiz zakládá novou akci poklidnou kombinací mezi obránci.
9'
Mari netrefil těžký volej poté, co k němu byl odvrácen centr od rohového praporku. Rui Silva vzápětí rozehrál na krátko s Vallejem.
8'
A z té se stal pro změnu rohový kop, na který byl sražen Salviho pokus o centr z pravého křídla.
7'
Lozano dostal u postranní čáry rukou do obličeje. Cádiz díky odpískanému faulu rozehraje standardní situaci.
6'
Antonio Puertas neodcentroval z levého křídla přes Carceléna. Míč se odrazil do autu právě od hostujícího hráče, takže Ledesma bude vykopávat.
5'
Ledesmovi sesedl výkop z domácího vápna, ke kterému poletí autové vhazování Carlose Nevy.
4'
Jorge Pombo zachytil míč ve středu hřiště, ale po posunu o několik desítek metrů poslal přihrávku jen na nohu dobře postaveného Sáncheze.
3'
Cádiz si hned při první akci zajistil výhodu rohového kopu, nicméně centr z levé strany byl odvrácen Molinou.
2'
Možnost provést úvodní výkop dostali hosté, kteří nastupují v černých, zatímco domácí ve žlutomodrých dresech.
1'

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén, Cala, Mauro, Espino – Álex Fernández, Mari (C), Pombo, Jönsson – Salvi, Lozano.
Náhradníci: Cifuentes, Gil – Alejo, Baró, Bodiger, Erimuya, Augusto Fernández, Garrido, Á. Giménez, Fali, Malbašić, Perea.

Granada CF: Rui Silva – Foulquier, Sánchez (C), J. Vallejo, Neva – Gonalons, Milla – Kenedy, Y. Herrera, Puertas – J. Molina.
Náhradníci: Andorinha, A. Escandell – Azeez, Eteki, Díaz, D. Duarte, Machís, Montoro, Soldado, Soro, Antoñín, Vico.

Rozhodčí: Rojas – Ramos, Aguilar.
Oba soupeři se naposledy utkali předloni ve druhé nejvyšší soutěži. Jak v Cádizu (0:0), tak i v Granadě (1:1) se zrodil nerozhodný výsledek. Pozná tentokrát měření sil vítěze? Sledujte náš textový přenos a budete u všeho podstatného.
Ani v jednom z týmů momentálně nenajdete střelce, který by se v letošním ročníku La Ligy prosadil více než jednou. Uvidíme, zda na tom zápas pátého kola něco změní.
Granada postoupila do La Ligy před rokem. Nováčkovskou sezónu zvládla parádně, když skončila sedmá a zajistila si účast v kvalifikaci Evropské ligy. Ani letos si zatím Granada nevede vůbec zle. Odehrán má o zápas méně než Cádiz, bodů ale stejně – šest. V tabulce je tak jen o skóre na desátém místě. Klub z Andalusie se bude chtít oklepat z debaklu, který schytal před týdnem na stadionu Atlética Madrid. Po dvou úvodních domácích vítězstvích prohrála Granada v hlavním městě vysoko 1:6.
Cádiz je mezi španělskou elitou nováčkem. Do La Ligy postoupil tento klub poté, co skončil v minulé sezóně o patro níže druhý jen o bod za Huescou. A právě v souboji s Huescou získal Cádiz své první letošní body, když vyhrál v utkání 2. kola na půdě soupeře 2:0. Další výhru přidal Cádiz před týdnem, když po vlastním gólu Unaie Lopeze vyloupil Bilbao. Hosté přitom dohrávali zápas v devíti! Zatímco venku je tak Cádiz stoprocentní, doma ještě paradoxně nezískal ani bod. Bude se devátý celek tabulky radovat na třetí pokus?
Příjemný nedělní podvečer. Páté kolo španělské La Ligy dnes bude dohráno pěti duely. V jednom z nich se spolu střetnou týmy Cádiz CF a Granada CF. Bookmakeři sázkových kanceláří mírně favorizují hostující celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.