La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Barcelona - 31. října 2020   21:00

D. Alavés
31' Rioja
1:1
(1:0)
Barcelona
64' Griezmann
D. Alavés
F. Pacheco (C) – Navarro (41. Martín), Laguardia, Lejeune – Méndez (57. T. Tavares), Pina (72. Marín), Battaglia, Jota, R. Duarte – Deyverson (57. Joselu), Rioja (72. García).
Hernández – Naranjo, Sánchez
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
Barcelona
Neto – Roberto, Piqué, Lenglet (46. Trincão), Alba (69. Dest) – S. Busquets (46. Pjanić), F. de Jong – O. Dembèlé (46. Pedri), Messi (C), Fati (78. Braithwaite) – Griezmann.
Peña, Tenas – Aleñá, Braithwaite, de la Fuente, Dest, Firpo, Pedri, Trincão, Pjanić.

S konstatováním, že slavná Barcelona znovu ztratila a je až dvanáctá, se loučím a přeji vám dobrou noc.
Ve španělské lize to Barceloně prostě nešlape a znovu tak ztratila! Tentokrát uhrála remízu s Alavésem, který hrál přes půl hodiny bez vyloučeného Joty. Kataláncům se povedlo sice rychle vyrovnat, když se prosadil Antoine Griezmann. Hostující celek tlačil Deportivo dál, ale regulérní gólová radost už nepřišla. Naopak domácí zalezli do hlubokého bloku, z něhož míče jen odkopávali. Hlavním hrdinou zápasu však je Fernando Pacheco, který vytáhl hned několik parádních zákroků a díky němu přišla na řadu dělba bodů.
90+5'
90+4'
Další střelou se prezentoval Lionel Messi, který zamířil jen vedle branky. Zaměstnanci Alavésu na tribuně už netrpělivě čekají na konečný hvizd. Výsledek by Deportivo bralo všemi deseti.
90+3'
Barcelona je sice u balonu, ale byla vyhnána až na vlastní polovinu. Do rozehrávky se dokonce musel přidat brankář Neto a Katalánci musejí rychle upalovat před branku Deportiva.
90+2'
Lionel Messi prostrčil míč do šestnáctky, kde se pohyboval Trincão. jeho přihrávka mířila před branku, odkud byla odklizená na rohový kop.
90+1'
Ještě pět minut se bude hrát nad rámec normální hrací doby. Barcelona znovu kombinovala na útočné polovině, kde si vynutila další zákrok za hranicí pravidel.
89'
Z velké dálky se do míče opřel Miralem Pjanić, jehož pokus domácí brankář vyboxoval nad břevno! Následně se k hlavičce dostal Gerard Piqué, jehož pokus byl odhlavičkován z brankové čáry – pokusu chyběla razance.
88'
Z pravé strany šestnáctky zakončoval Sergiño Dest, jehož bomba mířila do zadní části branky. Fernando Pacheco je dnes fantastický a činil se skvělým zákrokem.
87'
Na pravé straně se rozeběhl Trincão, který profrčel kolem soupeře a už zvedla hlavu, kam přihraje. V tom ho ale podrazil Rubén Duarte (Alavés), který vidí žlutou kartu.
86'
Také Lionel Messi se dočkal vstřelené branky, ale hned věděl, že byl v ofsajdu. Zakončení to bylo ale hezké, jelikož od pravé tyče mířilo za brankou čáru. Tohle by bylo rozhodně nechytatelné.
84'
Dalším "sólistou" byl Lionel Messi, který na středu hrací plochy udělal dva soupeře, ovšem třetí argentinskou superstar zastavil. Čas Kataláncům už utíká velmi rychle.
83'
Někteří hostující hráči zapomínají, že fotbal je kolektivní hrou. Individuálně se Barcelona bude k šancím dostávat těžko. Tentokrát Trincão vybojoval rohový kop.
82'
Manuel García zachytil přihrávku soupeře na střed a snažil se balon vyvézt. Jenomže ho nikdo nepodpořil a balon jen odevzdal. Barcelona pak otočila hru, ale její snažení bylo zastavené pro ofsajd.
81'
Už jen pár minut plus nastavení zbývá Barceloně. Hráči ve žlutých dresech jsou ale trpěliví a čekají na své šance. Kvalita je rozhodně na jejich straně.
79'
Na druhou stranu se rozeběhl Rodrigo Battaglia, který měl proti sobě španělského reprezentanta. Gerard Piqué zapracoval na jedničku, soupeře zastavil a Alavés bude pouze vhazovat.
78'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Anssumane Fati, přichází Martin Braithwaite.
78'
Z levé strany se napřáhl Anssumane Fati, jehož pokus mířil pod břevno. Na správném místě ale stál Fernando Pacheco, který balon vyboxoval ke spoluhráči, jenž situaci dořešil.
76'
Barcelona tlačí na soupeře, který je zalezlý až u vlastního pokutového území. Hostující celek už musí vyhlížet závěrečný hvizd, protože je pod obrovským tlakem.
73'
Barcelona stále trpělivě kombinuje na útočné polovině a znovu se do šestnáctky chtěla dostat středem. Jenomže Antoine Griezmann byl rychle zastaven.
72'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Adrián Marín.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Manuel García.
71'
Rychlé bago skončilo brankou, která pro ofsajd nemohla být uznána! Na pravé straně se pohyboval Trincão, jenž byl kousíček v ofsajdu. Celou situaci dokonal Antoine Griezmann, jenž se radoval marně.
70'
Dvacet minut hry zbývá Barceloně, aby otočila stav zápasu na svou stranu. To je stále dostatek času a navíc připomínám, že Deportivo přišlo o vyloučeného Jotu.
69'
Deportivo poslalo z levé strany další pas do šestnáctky, kde se nacházel autor první branky. Luis Rioja hlavičkoval jen do míst, kde se pohyboval brankář Neto.
69'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Jordi Alba, přichází Sergiño Dest.
67'
Hostující mužstvo je teď při chuti a najednou se přes obranu soupeře dostává jako nůž máslem. V deseti lidech to bude mít Alavés velmi obtížné.
66'
Barcelona už mohla být ve vedení! Lionel Messi si neohroženě naběhl do pokutového území a technickou střelu mířil k levé tyči. Fernando Pacheco výborně zmenšil úhel a zasáhl – průběžný výsledek je stále 1:1.
64'
Barcelona právě vstřelila branku!
Přesilovou hru Katalánci využívají velmi rychle! Anssumane Fati mířil s míčem od branky, avšak po souboji balon zamířil za obranu Deportiva. Víctor Laguardia nestihl reagovat, a tak se ho chopil ANTOINE GRIEZMANN, který přeloboval vybíhajícího gólmana a vyrovnal!
62'
Barcelona má unikátní šanci na to, aby otočila stav zápasu na svou stranu! Druhou žlutou totiž vidí Jota (Alavés), který zasáhl Gerard Piquého někam do hrudi a míří předčasně pod sprchy.
62'
Další pas Barcelony mířil do šestnáctky a na její hranici se pohyboval Lionel Messi, který byl asi v ofsajdu. Ovšem míč stejně nedostáhl, a tak se bude rozehrávat od branky Deportiva.
61'
Lionel Messi chce nastartovat Barcelonu, avšak ani jemu se dnes večer nedaří. Kataláncům sice utíká čas velmi rychle, jenomže stále je ho dostatek k tomu, aby stav zápasu otočili.
60'
Další faul přišel těsně za hranicí šestnáctky a Alavés se bude bránit. Rozehrávka přímého kopu se Messimu nevydařila, balon totiž ohrozil pouze prázdné sedačky na tribuně za brankou.
59'
Gerard Piqué a ostatní hlavičkáři Barci se přesunuli do vápna soupeře. Avšak Messi rozehrál rohový kop nakrátko. Následně sám vnikl do pokutového území, ale přihrávka pod sebe spoluhráče nenašla.
57'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Deyverson, přichází Joselu.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Edgar Méndez, přichází Tomás Tavares.
57'
Barcelonští to znovu zkoušeli středem, ovšem na hranici šestnáctky bylo přeplněno. Deportivo se zmocnilo míče, který rychle letěl až ke středovému kruhu.
56'
Za obranu mířil Luis Rioja a Gerard Piqué se marně otáčel. Balon měl trochu větší razanci, a tak k němu dříve vyběhl brankář Neto. Barcelona si na podobné akce musí dávat pozor.
54'
Sergi Roberto centroval na levou stranu šestnáctky, kde míč zasáhl Anssumane Fati, jehož pokus byl nepřesný. Na zadní tyči ještě situaci uzavíral Antoine Griezmann, ovšem byl daleko.
53'
Na hranici vápna se srazili Antoine Griezmann a Lionel Messi. Ovšem míče se chopil Anssumane Fati, který chtěl ještě přihrávat na francouzského spoluhráče, Alavés se znovu ubránil. Tohle už vypadalo opravdu nebezpečně, avšak ani z tohoto mráčku nezaprší.
52'
Barcelonští kombinovalo na útočné polovině a nejprve byli vytlačení až k půlící čáře. Následně z levé strany vystřelil Lionel Messi, jehož pokus zamířil do nohy soupeře a celou situaci dokonal brankář Fernando Pacheco.
50'
Obraz hry je stále stejný, Barcelona kombinuje a Deportivo se zuby nehty brání. Hráči v růžových dresech se těžko dostávají k vyloženým situacím.
49'
Tentokrát se Lionel Messi pohyboval na levé straně pokutového území, odkud pálil k bližší tyči. Fernando Pacheco byl připravený a míč vyboxoval.
48'
Lionel Messi dával přihrávku na levou stranu šestnáctky, kde balon nedostihl Anssumane Fati. Bude se kopat pouze od branky Alavésu.
47'
Už se hraje! Hostující trenér nebyl spokojený s hrou svých svěřenců, a tak přichystal hned tři změny. Uvidíme, zda to povede k otočení stavu zápasu.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Miralem Pjanić.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Pedri.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Clément Lenglet, přichází Trincão.
46'
Sledovali jsme poločas, v němž Barcelona dominovala, avšak branku nevsítila. Naopak Alavés se dočkal předčasného vánočního dárečku, když si neporozuměli Gerard Piqué a brankář Neto. Celé situace pak využil Luis Rioja, který se jediný zapsal mezi střelce zápasu. Katalánci hráli stále stejně, jenomže Messi zahodil dvě slibné příležitosti a Barcelona bude muset zabrat po poločasové přestávce. Nebo se dočkáme překvapení a Deportivo dokráčí k bodům ...
45+2'
45+2'
Katalánci ještě kombinovali na levé straně a jejich přihrávka byla zachycená. Deportivo tak otočilo hru a je jasné, že první poločas vyhraje.
45+1'
K postranní čáře přistoupil čtvrtý rozhodčí, který ukazuje, že se budou hrát ještě dvě minuty. Chvíli poté se na levé straně rozeběhl Anssumane Fati, který v šestnáctce přihrál do druhé vlny. Lionel Messi mířil do levého spodního rohu, avšak Fernando Pacheco byl připraven.
44'
Hlavní rozhodčí ocenil hned dva zákroky Barcelonských žlutou kartou. Jako první ji uviděl Clément Lenglet (Barcelona), který zastavil pronikajícího soupeře. A ještě se sudí vrátil k zákroku Sergia Busquetse (Barcelona).
43'
K přímému kopu z výborné pozice se postavil opět Lionel Messi, který se snažil obstřelit zeď. Jenomže na jejím kraji se nacházel Florian Lejeune, který míč odvrátil na roh.
42'
Ousmane Dembèlé se rozeběhl na pravé straně a přesprintoval soupeře jakoby nic. Následně servíroval přihrávku na francouzského spoluhráče, který se k zakončení nedostal. Po chvíli byl těsně za pokutovým územím faulován Sergio Busquets.
41'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Ximo Navarro, přichází Martín.
40'
Dle opakovaných záběrů je vidět, že hvězdný Lionel Messi (Barcelona) je častokrát držen. Tentokrát to nevydržel, pustil pár slovíček směrem k rozhodčímu a i on si prohlédl žlutou kartu.
39'
Jeden z domácích hráčů si naběhl do soupeře a Barcelona znovu rychle obrátila kormidlo hry na druhou stranu. Přihrávka mířila znovu na hranici šestnáctky, kde byl Messi předskočen.
37'
Tlak Katalánců dál roste, ale obrana dál funguje na jedničku. Navíc Barcelona poslala nepřesný pas na pravou stranu a Alavés bude kopat od brány.
36'
Na centr z pravé strany si naskočil Frenkie de Jong, jenž hlavičkoval mimo prostor tří tyčí. Jenomže byl lehce přistrčen a dožadoval se pokutového kopu. Rozhodčímu jen ukázal, hochu vstávej, tohle pískat nebudu.
35'
Na pravé straně se pohyboval Deyverson, který měl proti sobě posledního obránce, přesto akci přibrzdil. Následně vymyslel pas, který letěl na druhou stranu, avšak hráč Barcelony se skvěle vrátil.
34'
Hostující tým čeká pořádná šichta, ovšem kvalita je na jeho straně. Barcelona rozhodně může v klidu otočit stav zápasu, ale zatím jen těžko překonává obranu Deportiva.
33'
Edgar Méndez a Antoine Griezmann podstoupili souboj u postranní čáry a domácí hráč letěl k zemi. Jenomže právě jemu byl odpískán faul a Barcelona bude znovu kombinovat.
31'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Šmankote to není možné, brazilský brankář chybuje a Deportivo jde do vedení! Gerard Piqué přihrával na Neta, kterému se míč zamotal mezi nohami a celého nedorozumění využil LUIS RIOJA, který s míčem zamířil až za brankovou čáru. Španělský obránce se jen chytá za hlavu, asi ví, že balon měl spíše putovat někam na tribunu!
29'
Edgar Méndez si u půlící čáry zpracoval balon a pak jej zezadu dohrál Jordi Alba. Tohle bylo kopnutí do lýtek a troufám si říct, že tady mohla přijít další žlutá karta.
28'
Alavés je pod ohromným tlakem a první branka snad už visí ve vzduchu. Katalánci znovu kombinují a točí hru zleva doprava a zase zpátky.
27'
Hráči v růžových dresech opět kombinovali na útočné polovině. Na středu se nacházel znovu hvězdný Messi, který byl potažen za dres, ale tentokrát se faul nepíská.
26'
Domácí mužstvo rozehrávalo další rohový kop, ovšem míč znovu nepřeletěl ani prvního bránícího hráče před brankou. Z velké dálky se pak do míče opřel Rubén Duarte, který jej poslal k rohovému praporku. Spíše šlo o to, aby Barcelona nezamířila do brejku.
25'
Katalánci jsou při chuti a Lionel Messi znovu vymýšlel, tentokrát přihrávku středem. Jenomže balon neprošel a hra se velmi rychle otočila, Barcelona se pak ubránila.
23'
Lionel Messi se postavil k rozehrání přímého kopu, který po zemí miřil do levého spodního rohu branky. Celou situaci na brankové čáře vyřešil bránící Ximo Navarro, jenž je hrdinou okamžiku, jelikož zamezil brance.
22'
Lionel Messi odehrál balon a už se zcela uvolnil. V tom momentu do něj vletěl Deyverson (Alavés), který zcela zaslouženě pohlíží na žlutou kartu v ruce rozhodčího.
21'
Dvacet minut hry je minulostí a oba celky zaznamenaly po jedné vyložené šanci. Navíc Barcelona vybojovala standardní situaci z nadějné pozice.
20'
Další akci Barcelona táhla po pravé straně, kde byla zastavená. Deportivo balon pouze odevzdalo a bude se znovu bránit. A opravdu, centr z pravé strany poslal pod sebe Fati a Antoine Griezmann z pokutového puntíku zcela selhal.
18'
Zadrbal! Lionel Messi chtěl vzít situaci na hranici vápna na sebe, míč si potáhl na střed, kde měl proti sobě hned trojici soupeřů. Hvězdný Argentinec se chtěl otočit, což mu soupeři nedovolili. Přitom na levé straně se pohyboval volný Anssumane Fati.
17'
Až do zakončení to Deportivo krásně sehrálo! Přihrávka mířila na pravou stranu šestnáctky, kde se nacházel Edgar Méndez. Jeho pokus placírkou mířil jen doprostřed branky, kde míč na dvakrát zlikvidoval Neto. Celou situaci ještě dobíhal Luis Rioja, avšak brazilský gólman byl rychlejší.
15'
Prvním potrestaným hráčem je Jota (Alavés), který zastavil pronikajícího Antoinea Griezmanna. Deportivo situaci po vhazování nezvládlo a muselo rychle přerušit akci do otevřené obrany.
15'
Edgar Méndez se snažil projít po pravé straně, jenomže cestu mu zaterasil Clément Lenglet. Deportivo bude alespoň vhazovat a uvidíme, co vymyslí.
13'
Kolmou přihrávku za obranou převzal Anssumane Fati, jenž zprava vnikl do pokutového území a snažil se trefit prostor u vzdálenější tyče. Myšlenka to byla dobrá, avšak provedení pokulhávalo, protože balon mířil jen vedle pravé tyče.
12'
Domácí borci zklidňují hru, když kombinovali mezi obránci. Následně přišel nepřesný pas na levou stranu, po němž se marně natahoval Luis Rioja.
11'
Anssumane Fati si převzal balon na levé straně pokutového území, kde dlouho otálel, a tak měl proti sobě hned dva soupeře. Průniková klička mu nevyšla a Alavés se ubránil.
10'
Dle úvodních obrázků to vypadá, že Barcelona bude muset trpělivě kombinovat a zároveň si dávat pozor na nebezpečné protiútoky Deportiva.
9'
Centr od rohového praporku letěl znovu jen na první tyč, kde se nacházel Gerard Piqué. Barcelona pak mohla přejít do otevřené obrany, avšak u půlící čáry byl taktickým faulem zastaven Antoine Griezmann.
8'
Domácí mužstvo táhlo útočnou akci po levé straně a k centru na první tyč se dostal Luis Rioja. Jeho snažení bylo odvráceno na rohový kop.
7'
Hvězdný Lionel Messi obloučkem přehodil obranu a za míčem mířil Anssumane Fati. Jenomže celou příležitost četl také Fernando Pacheco, který vystartoval z branky a míč schoval do rukavic.
6'
Hráči v růžových dresech jsou znovu u balonu a marně zatím hledají cestu k první vyložené šanci. Soupeř se totiž výborně přesouvá a pokrývá volné prostory.
5'
Domácí celek mířil do otevřené obrany, avšak Edgar Méndez dostal přihrávku na paty. Jeho centr z pravé strany byl zablokován Albou.
4'
Clément Lenglet je hlavním aktérem úvodních minut. Hostující stoper mával rukou nad hlavou, jenomže praporek pomezního zůstal v klidu. Deportivo toho na pravé straně pak moc nevymyslelo.
3'
Deportivo Alavés do dnešního střetnutí vstoupilo v modrobílé sadě dresů, naopak slavná Barcelona se oblékla do růžového. Vraťme se na trávník, kde se přetlačovali Edgar Méndez a Clément Lenglet, jenže domácí útočník se kácel na trávník.
2'
Stopeři Katalánců se při rozehrávce dostali pod tlak, avšak celou situaci zvládli. Deportivo vytáhlo napadání hodně vysoko a málem se zmocnilo míče.
1'
Další střetnutí osmého kola španělské LaLigy právě začalo. Barcelona se ujala úvodního výkopu a začíná postupnou kombinací od stoperů. Gerard Piqué a Clément Lenglet nikterak spěchat nebudou.
1'

Deportivo Alavés: F. Pacheco (C) – Navarro, Laguardia, Lejeune – Méndez, Pina, Battaglia, Jota, R. Duarte – Deyverson, Rioja.
Náhradníci: Sivera – Martín, Ely, Burgui, García, Guidetti, Marín, Lucas Pérez, Tachi, Joselu, T. Tavares.

FC Barcelona: Neto – Roberto, Piqué, Lenglet, Alba – S. Busquets, F. de Jong – O. Dembèlé, Messi (C), Fati – Griezmann.
Náhradníci: Peña, Tenas – Aleñá, Braithwaite, de la Fuente, Dest, Firpo, Pedri, Trincão.

Rozhodčí: Hernández – Naranjo, Sánchez.
Ještě jednou vítám všechny fotbalové nadšence, dnes se odehraje utkání, po němž se favorizovaná Barcelona může vyhoupnout na sedmou pozici. Již jsou známy sestavy, které si za pár okamžiků představíme.
Vzájemné zápasy

Oba celky spolu v novodobé historii odehrály pětadvacet zápasů, ať už se jednalo o nejvyšší soutěž nebo španělský pohár. Devatenáctkrát se z vítězství radovala Barcelona, čtyřikrát duel ovládl Alavés a dvakrát střetnutí skončilo remízou. Poslední vítězství Deportiva se datuje do září 2016, kdy Alavés okradl Katalánce v rámci třetího kola LaLigy, duel se odehrál na Camp Nou.

V rámci loňského ročníku se odehrály dva souboje. V prosinci 2019 přivítala Barcelona Deportivo na vlastní půdě a zvítězila 4:1. Poslední vzájemný duele se odehrál letos v červenci a Katalánci si na Alavés znovu vyšlápli – 5:0.
DEPORTIVO ALAVÉS

Ani domácí mužstvo na tom není příliš dobře a vypadá to, že bude bojovat o záchranu. Alavés odehrál o dva zápasy více než Barcelona a má stejný počet bodů – což stačí na patnáctou příčku. Deportivo vstoupilo do soutěže špatně a až v posledních třech zápasech dokázalo dvakrát zvítězit, když si vyšláplo na Bilbao a poslední Valladolid. Výsledky Alavésu jsou sice jako na houpačce, avšak mají zlepšující se tendenci. Domácí celek doposud vsítil pět branek, o které se podělilo pět různých hráčů.
FC BARCELONA

Pokud budeme v LaLize hledat celek, jenž je za očekáváním, musíme jednoznačně ukázat na Barcelonu. Ta se nachází až na dvanáctém místě, když v pěti duelech zaznamenala pouhých sedm bodů. Katalánci výborně do soutěže vstoupili, když ve třech zápasech získali všechny zmíněné body, ovšem v posledních střetnutí nestačili na Getafe a madridský Real. Jenomže LaLiga je teprve na svém začátku a dá se tak očekávat, že Barcelona bude mířit raketovým tempem směrem nahoru. Pokud přepneme na tabulku střelců zjistíme, že gólově Barcelonu táhne teprve sedmnáctiletý Anssumane Fati, jenž se prosadil čtyřikrát.

Španělský gigant nastupuje také v Lize Mistrů, kde si ve středu poradil s italským Juventusem a po dvou soubojích má v tabulce plný počet bodů. Dále ve skupině G figurují Dynamo Kyjev a maďarský Ferencvároš.
Vítám všechny fotbalové nadšence u osmého kola španělské LaLigy, v níž se odehraje souboj, ve kterém slavná Barcelona zajede na půdu Deportiva Alavés. Samozřejmě Katalánci budou plnit roli favorita, i když se jim v domácí soutěži příliš nedaří.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.