La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valladolid : Eibar - 3. října 2020   13:00

Valladolid
38' T. Villa (Nacho Martínez)
1:2
(1:1)
Eibar
30' Burgos   • 90' Kévin Rodrígues  (Arbilla)
Valladolid
Roberto – L. Pérez, Aljámik, Sánchez, Nacho Martínez – Orellana (66. Plano), K. Pérez, Fede (90+2. Rubio), T. Villa (78. Hervías) – Marcos André, Guardiola (65. Weissman).
Díaz de Mera – Escuela, Garrido
Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid)
Eibar
Dmitrović – R. Correa, P. Oliveira, Burgos, Rafa – S. Álvarez, Papakouli Diop – Eñaut (62. Kike García), Inuj (88. Arbilla), Kévin Rodrígues – Muto (77. Expósito).

To je z mé strany vše, hezký zbytek sobotního dne.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:20.
Je dobojováno. Sledovali jsme hodně zajímavý zápas, který toho nabídl opravdu hodně. V prvním poločase se do vedení dostali hosté, když Burgos proměnil pokutový kop. Jenže ještě do přestávky zareagoval Toni Villa a bylo to 1:1. Těsně po změně stran mohli domácí obrat dokonat, jenže Sergi Guardiola neproměnil pokutový kop. Následně bylo k vidění ještě několik zajímavých střeleckých pokusů, ale na další branku se čekalo až do první nastavené minuty. Hosté se i bez vyloučeného Diopa vydali dopředu a po centru se prosadil Kévin Rodrígues. Eibar tedy i v deseti vyhrál na hřišti Valladolidu a vybojoval hodně cenné tři body.
90+7'
90+6'
Poslední pokus domácích skončil ofsajdem.
90+6'
Žlutou kartu dostává Roberto Correa (SD Eibar).
90+5'
Poslední minutku mají domácí na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem.
90+4'
Domácí se ještě snaží, tlačí se dopředu, ale vypadá to, že hosté získají všechny tři body.
90+2'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Fede, přichází Waldo Rubio.
90'
Eibar právě vstřelil branku!
Tak to je pořádná rána pro domácí Valladolid, protože v první nastavené minutě jdou hosté i v deseti do vedení 2:1! Po centru z levé strany se přesnou hlavičkou prezentoval KÉVIN RODRÍGUES.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Takaši Inuj, přichází Anaitz Arbilla.
88'
Takaši Inuj je ošetřován, takže chvíli se hrát určitě nebude.
87'
Domácí se pochopitelně stále tlačí dopředu, ale nemohou se dostat do zakončení.
85'
Domácí hráč se dostal na hranici velkého vápna, ale nakonec se provinil útočným faulem.
83'
A z následného rohového kopu nic nebylo. Na tahu je tedy domácí Valladolid.
82'
Nakonec z toho byla povedená přízemní střela, ale Roberto byl na svém místě a míč dokázal vyrazit!
81'
Hosté samozřejmě protestují, takže se stále nehraje.
79'
Tak nakonec je vše jinak! Rozhodčí se podíval na video a je z toho pouze standardní situace, jelikož domácí hráč rukou zahrával před velkým vápnem!
79'
Po dlouhém nákopu zahrál domácí obránce ve svém vápně rukou, penalta pro Eibar!
78'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Toni Villa, přichází Pablo Hervías.
78'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Následné snažení domácích zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
78'
Rohový kop pro domácí Valladolid.
77'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Jošinori Muto, přichází Eduardo Expósito.
75'
Po protestech hostujících hráčů a krátkém ošetření se opět hraje. U míče jsou domácí, kteří drží míč na své polovině.
73'
Tak to je obrovská komplikace pro hosty, protože po takovém nevinném šlápnutí vyfasoval Papakouli Diop červenou kartu!
72'
Hosté se usadili na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet. Zatím ale kombinují daleko od branky Roberta.
70'
Dvacet minutek mají oba týmy na to, aby tento vyrovnaný duel rozhodly. Zatím to vypadá, že si celky body rozdělí, ale uvidíme, jak to nakonec celé dopadne.
68'
Na velice dobrý centr si nabíhal Kike García, ale skvěle před ním zareagoval Roberto, který míč vyboxoval.
66'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Fabián Orellana, přichází Óscar Plano.
65'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Shon Zalman Weissman.
63'
Domácí hráč se nyní prodral do zakončení, nakonec i prostřelil brankáře, ale branka kvůli ofsajdu neplatí.
62'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Eñaut, přichází Kike García.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek. Vzhledem k tomu, že je to stále 1:1, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
59'
Žlutou kartu dostává Esteban Burgos (SD Eibar).
59'
Stále je to hlavně velký boj uprostřed hrací plochy. Hosté nyní drží míč, ale nikam nepospíchají, spíše sbírají cenné vteřinky.
57'
Žlutou kartu dostává Eñaut (SD Eibar).
55'
Zřejmě Kévin Rodrígues to zkusil ze standardní situace, ale jeho rána postrádala přesnost a Roberto byl bez práce.
53'
Aktivní Takaši Inuj se dostal ve vápně k vysokému míči, ale těžké zakončení nezvládl a branku netrefil.
51'
Zahrozili také hosté, ale ani jejich zakončení nevedlo k vedoucí brance. Druhý poločas je zatím velice ofenzivní.
49'
K míči se postavil Sergi Guardiola, ale s jeho nepříliš vydařeným pokusem si Marko Dmitrović poradil a stav se nemění!
48'
Pokutový kop pro domácí celek!
47'
Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku utkání.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 14:04 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme hodně bojovné utkání, které zatím nabídlo dvě branky. Do vedení se dostali hosté, když Burgos proměnil nařízenou penaltu. Domácí pak přidali, byli hodně aktivní a zaslouženě se dočkali vyrovnání, o které se postaral Toni Villa. Valladolid tak hraje s Eibarem 1:1.
45+2'
45+1'
Rozhodčí přidal dvě minutky.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
Za cenu dlouhého odkopu se hosté přeci jen ubránili.
42'
Stále se hraje na polovině Eibaru, který se brání, jak jen to jde. Konec prvního poločasu bude ještě hodně zajímavý.
40'
A domácí jsou samozřejmě na koni a znovu se tlačí dopředu. Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek.
38'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Ale nyní už to domácím vyšlo a je vyrovnáno! Po kombinaci přišla přihrávka do vápna, k míči se na hranici penalty dostal TONI VILLA, který ho parádním technickým pokusem uklidil za marně se natahujícího Marka Dmitroviće!
36'
Což se potvrdilo i tentokrát, kdy vše skončilo další nepřesnou přihrávkou. Hosté samozřejmě s rozehrávkou vůbec nepospíchají.
34'
Domácí jsou opět aktivnější směrem dopředu, ale zatím se jim na polovině soupeře nedaří podle představ.
32'
Žlutou kartu dostává Džávád Aljámik (Real Valladolid).
32'
Domácí se snažili rychle odpovědět, ale z jejich akce nebylo nic. Na tahu je tak Eibar.
30'
K míči se postavil ESTEBAN BURGOS, který ho poslal přesně pod břevno a Roberto byl bez šance, takže Eibar jde do vedení 1:0!
29'
Domácí hráč zahrál rukou! Pokutový kop pro hosty!
28'
Na druhé straně to vzal na sebe Kévin Rodrígues, ale jeho pokus byl hodně nepovedený a od své branky bude rozehrávat Roberto.
26'
Po centru se nyní do zakončení tlačil Javier Sánchez, ale nakonec na míč nedosáhl a ten doputoval do zámezí.
24'
Obraz hry je stále stejný. Ani jednomu celku se směrem dopředu příliš nedaří a na další šanci tak stále čekáme.
22'
Domácí Fede fauloval a za svůj zákrok vyfasoval první žlutou kartu v tomto utkání.
20'
Je za námi úvodních dvacet minutek. Domácí jsou aktivnější, více se tlačí dopředu, ale na první branku stále čekáme.
18'
Po střele z dálky měl Marko Dmitrović opět práci, ale s tímto slabým pokusem si v pohodě poradil.
17'
Hosté se také vydali dopředu, ale jejich snažení ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
15'
Domácí se dostali k dvěma centrům, ale ani z jednoho nic nebylo. Hosté zatím velmi dobře brání, tedy až na jedno menší zaváhání.
13'
Fede byl ošetřován a chvíli se nehrálo. Domácí borec je již na nohou a duel může pokračovat.
11'
Z následného rohu nic nebylo, tedy kromě faulu. Pokračujeme tedy za nerozhodného stavu.
10'
Domácí hráč se dostal do vápna, vyzkoušel to z úhlu, ale Marko Dmitrović špičkou kopačky míč vyrazil!
8'
Domácí drží míč na své polovině a nikam nepospíchají.
7'
Zatím je to velký boj o každý metr hřiště. Ale to se předpokládalo, že to bude spíše bojovné utkání, které nebude příliš divácky atraktivní.
5'
Po bleskové akci hostů našel Inuji rozběhnutého Eñauta, který to vyzkoušel z hranice velkého vápna, ale jeho přízemní střele scházela přesnost.
3'
Po další akci chtěl domácí hráč faul, ale rozhodčí zůstal klidný a od své branky bude rozehrávat Marko Dmitrović.
1'
Domácí se hned vydali dopředu, ale na hranici velkého vápna jejich nadějnou akci zastavil pozorný Paulo Oliveira.
1'
Hráči jsou na trávníku, duel začne za malý okamžik.

Real Valladolid: Roberto – L. Pérez, Aljámik, Sánchez, Nacho Martínez – Orellana, K. Pérez, Fede, T. Villa – Marcos André, Guardiola.
Náhradníci: S. Pérez – Míchel, Plano, Erenas, Zalazar Martínez, Weissman, Raúl García, Hervías, Rubio, Rubio, Bruno González.

SD Eibar: Dmitrović – R. Correa, P. Oliveira, Burgos, Rafa – S. Álvarez, Papakouli Diop – Eñaut, Inuj, Kévin Rodrígues – Muto.
Náhradníci: Y. Rodríguez – Dufur, Kike García, Atienza, P. León, Quique, Arbilla, Tejero, Kądzior, Expósito, J. A. Martínez.

Rozhodčí: Díaz de Mera – Escuela, Garrido.
V minulé sezóně se v rámci vzájemných soubojů vždy radoval z vítězství tým, který hrál na domácím stadionu. Loni v říjnu to byl Valladolid (2:0), v půlce letošního července naopak Eibar (3:1). Bude otřepané "můj dům – můj hrad" platit i nyní? Sledujte náš textový přenos a budete u všeho podstatného.
Eibar je na tom ještě hůře než jeho sobotní protivník. Z toho vyplývá, že i fotbalisté tohoto klubu nepocítili v aktuálním ročníku příchuť vítězství. Eibar načal sezónu bezgólovou domácí remízou s Vigem, od té doby ale vyšel už třikrát v řadě bodově naprázdno, přičemž vždy prohrál o jedinou branku. Na hřišti Villarrealu 1:2, doma s Bilbaem stejným výsledkem a naposledy opět doma 0:1 s Elche. Mrzet mohla Eibar zejména neproměněný pokutový kop, ze značky penaltového puntíku selhal krátce po změně stran Exposito.
Valladolid na své první letošní vítězství po čtyřech odehraných kolech stále čeká. Tým slavného Brazilce Ronalda se se dvěma body nachází na osmnácté příčce, která je zároveň první sestupovou. Pozitivem je, že v domácím prostředí Real ještě neprohrál, když zaznamenal remízu 1:1 jak se San Sebastianem, tak i Vigem. Daleko od bodového zisku nebyl Valladolid ani v minulém kole, na horké půdě Realu Madrid prohrál nejtěsnějším možným rozdílem 0:1.
Krásné sobotní odpoledne u sledování španělské La Ligy, která má v sobotu na programu hned pětici střetnutí pátého kola! Program načne krátce po obědě souboj mezi týmy Real Valladolid a SD Eibar. Duel dvou celků z pásma sestupu nemá výraznějšího favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.