La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valladolid : Huesca - 29. ledna 2021   21:00

Valladolid
90+3' T. Villa (Hervías)
1:3
(0:1)
Huesca
37' Mir  (Maffeo Becerra) • 50' Mir  (Maffeo Becerra) • 57' Mir  (Escriche)
Valladolid
Masip (C) – L. Pérez (62. T. Villa), Fernández, Bruno González, Nacho Martínez – Míchel (76. Rey), Alcaraz – Orellana (62. Hervías), Plano (46. Guardiola), K. Pérez – Weissman (62. Kodro).
Roberto – Guardiola, Hervías, Rubio, Vilarrasa, T. Villa, Zalazar Martínez, Kodro, Erenas.
Bengoetxea – Fernandez, Parfenof
Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid)
Huesca
Fernández Llorente – Siovas, Pulido (C), G. Silva – Maffeo Becerra (75. Pedro López), M. Rico (87. Gómez), I. Doumbia (75. Ferreiro), Seoane, Galán – Okazaki (55. Escriche), Mir (87. B. García).
Andrés Fernández – Escriche, Ferreiro, B. García, Gómez, Pedro López, Nwakali.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek pátečního večera.

Fauly: 12:12
Zápas je z konce, Huesca si připisuje cenné tři body za vítězství 3:1 na hřišti Realu Valladolid. Domácí dnes předvedli opravdu velmi špatný výkon, takže si nic jiného než prohru s posledním týmem tabulky nezasloužili. Hrdinou utkání se stal útočník Huesky Rafael Mir, který hattrickem celý zápas vlastně rozhodl. V prvním poločase se trefil hlavou po centru od Becerry. Ve druhém pak nejprve po přihrávce za obranu znovu od Becerry a pak ještě krásnou technickou střelou na vzdálenější tyč. Domácím se povedlo snížit na konečných 1:3 až v nastaveném čase, prosadil se tečovanou střelou Toni Villa.
90+5'
90+4'
Nacho Martínez z levé strany poslal ještě jeden míč před branku Huesky, ale nikdo z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal.
90+3'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Na porážce Valladolidu to sice už nic nezmění, ale domácí se radují alespoň z čestné branky. Z pravé strany vápna napřáhl ke střele TONI VILLA a balón skončil po teči jednoho z hostujících obránců v bráně. Asistence: Pablo Hervías.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Domácí dostlali k dispozici standardní situaci, kterou se rozhodl přímou střelou na branku zakončit Pablo Hervías, ale brankáře Llorenteho nevystračil.
88'
Po centru Alcaraze z levé strany zakončoval hlavou Toni Villa, nepovedlo se mu ale míč nasměřovat na branku.
87'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Rafael Mir, přichází Borja García.
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Mikel Rico, přichází Sergio Gómez.
86'
Hosté ubránili rohový kop a pak vyrazili do rychlého protiútoku. Mir ale nedostal dobrou přihrávkou a tím nadějný brejk skončil.
85'
Po sraženém centru Martíneze budou domácí zahrávat další rohová kop, dnes už šestý.
84'
Znovu se do šance dostával útočník Valladolidu Sergi Guardiola, ale tentokrát mu obránci Huesky ani nedovolili zakončit.
82'
Pablo Hervías hezky centroval z pravé strany, k míči se na zadní tyči dostal Sergi Guardiola, ale nedokázal míč nasměrovat na branku.
80'
Domácí rozehráli rohový kop na krátko, ale dlouho váhali s centrem do vápna. Nakonec to na sebe vzal Rubén Alcaraz, jeho střela ale byla hodně nepřesná.
78'
Právě Rey se hned zapojuje do akce Valladolidu, dobře dokázal udržet míč v souboji ve středu pole.
76'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Míchel, přichází Oriol Rey Erenas.
75'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Pablo Maffeo Becerra, přichází Pedro López.
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Idrissa Doumbia, přichází David Ferreiro.
74'
Zápas bohužel od třetí branky Huesky naprosto ztratil na své zajímavosti, utkání se pouze dohrává. Nezbývá než doufat, že se přeci jen ještě něco zajímavého uděje.
72'
Huesca se nyní odhodlala k útočnému výpadu, ale ten byl zastaven. Hosté nicméně zůstávají u míče.
69'
Obrázek hry je v posledních minutách neměnný. Hosté jsou staženi na vlastní polovině a celkem bez problému zastavují akce domácích, které jsou bez nápadu.
66'
Domácí jsou sice nastěhovaní na polovině soupeře, ale zatím kombinují hodně daleko od jeho branky.
64'
Nacho Martínez dostává za loket v obličeji soupeře po zásluze žlutou kartu.
63'
Kenan Kodro přišel do Realu Valladolid na hostování z Athleticu Bilbao a tohle je jeho první zápas v novém klubu.
62'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Luis Pérez, přichází Toni Villa.
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Shon Zalman Weissman, přichází Kenan Kodro.
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Fabián Orellana, přichází Pablo Hervías.
61'
Dani Escriche se pustil do individuálního průniku, ale podařilo se mu obejít jen jednoho hráče, na tom druhém už ztroskotal.
60'
Po faulu uprostřed hrací plochy rozehrávají domácí, se kterými to tedy dnes věru nevypadá dobře.
57'
Huesca právě vstřelila branku! Hosté už vedou 3:0 a hrdinou zápasu se stává RAFAEL MIR, který právě zkompletoval hattrick! Na třetím gólu bylo vidět, že si tento útoční dneska prostě věří, protože se trefil krásnou technickou střelou k tyči. Asistence: Dani Escriche.
56'
Akce Huesky tentokrát skončila útočným faulem, to ale hosty za tohoto stavu moc mrzet nemusí.
55'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Šindži Okazaki, přichází Dani Escriche.
55'
Ani tento rohový kop ale domácímu týmu nevyšel podle představ, Llorente nemusel zasahovat.
54'
Centr směřoval na bližší tyč a bude z toho rohový kop.
53'
Orellana byl faulován Pulidem a domácí budou zahrávat standardní situaci z levé strany.
52'
Domácí by měli co nejdříve vstřelit kontaktní gól, pokud dnes chtějí pomýšlet na body. Kopali rohový kop, ale ten se jim vůbec nepovedl.
50'
Huesca právě vstřelila branku! Hosté se prosazují hned se své první šance ve druhém poločase a zvyšují své vedení už na 2:0! Znovu se osvědčila spolupráce z prvního poločasu. Druhou asistenci si připisuje Bacerra, který našel skvělou přihrávkou za obranou RAFAELA MIRA, který vstřelil svůj druhý gól v zápase. Asistence: Pablo Maffeo Becerra.
48'
Domácí se snaží být ve druhém poločase aktivní, ale zatím nenašli způsob, jak překonat hodně hluboko postavenou obranu Huesky.
46'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Óscar Plano, přichází Sergi Guardiola.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
První poločas je za námi, Huesca zatím předvádí dobrý fotbal a vede na hřišti Valladolidu 1:0. Huesca si své vedení rozhodně zaslouží, protože se snažila hrát celou dobu atraktivní útočný fotbal a hrozila také ze standardních situací. Odměněna byla za svou snahu v 37. minutě, kdy se hlavou po centru Bacerry trefil Rafael Mir. Největší šanci Valladolidu měl ve 33. minutě Óscar Plano, ale ten hlavou branku soupeře netrefil.
45+2'
45+1'
Zřejmě poslední akce Huesky končí ofsajdem, ve kterém se nacházel střelec zatím jediné branky zápasu Rafael Mir.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Jordi Masip ale přeci jen ještě na konci poločasu měl nějakou práci, musel boxovat nepříjemný míč, který letěl před jeho bránu.
45'
Šestý rohový kop Huesky v tomto zápase nebyl z těch nebezpečnějších, Valladolid se v pohodě ubránil.
44'
Mir vybojoval pro Huesku rohový kop a hosté mají šanci v závěru poločasu ještě navýšit své vedení.
43'
Míchel trefil z blízka míčem do hlavy Gallána. Ten je trochu otřesený, bude ale moci pokračovat ve hře.
42'
Hosté rozehrávali standardní situaci, ale míč raději poslal zpátky na svou polovinu, už se jim v závěru prvního poločasu nechce riskovat.
41'
Alcaraz hledal centrem z levé strany před brankou Weissmana. Ten upadl a hned reklamoval, že byl faulovaný. Penaltu ale rozhodčí nepíská.
40'
Huesca se nyní trochu zatáhla a čeká na vlastní polovině, s čím přijdou fotbalisté Realu Valladolid.
38'
Ofsajdově to bylo hodně hraniční, ale VAR nakonec nic měnit nebude, branka pro Huesku je potvrzena.
37'
Huesca právě vstřelila branku! Domácí si o to dlouho svou pasivitou říkali a nyní je to skutečností, hosté se dostávají do vedení! Z první branky zápasu se raduje útočník RAFAEL MIR, který se prosadil hlavou po centru z pravé strany. Asistence: Pablo Maffeo Becerra.
36'
Po chybě Míchela se k míči dostal Mikel Riko, ale svou šanci zahodil velmi špatným centrem, za který se spoluhráčům hned omluvil.
34'
Standardní situace Huesky ale nebyla nakonec nijak nebezpečná, protože rozhodčí odpískal útočný faul.
34'
Kapitán Valladolidu Míchel tvrdě zajel do Silvy a vidí žlutou kartu.
33'
Domácí se dostali do první opravdu velké šance v tomto zápase! K hlavičce z malého vápna se dostal Óscar Plano, ale hlavičkoval trochu v základu a branku vůbec netrefil.
31'
Orellana hledal přihrávkou v pokutovém území Huesky Weissmana, útočník Valladolidu byl ale v ofsajdu.
29'
Po centru od Rica se už Mir k hlavičce dostal, ale jen protáhl Masipa, který bez problému míč chytit. Chyběla tomu větší razance.
28'
Po míči se po rohovém kopu natahoval znovu Mir, ale stejně tak i brankář Jordi Masip, který nakonec míč sebral.
27'
Všechno se stěhuje před branku Valladolidu, hosté totiž budou zahrávat další rohový kop.
26'
Mikel Rico si dobře zpracoval míč a zpoza vápna vypálil. Jordi Masip však předvedl poměrně jednoduchý zákrok.
25'
Ani rohový kop ale nevedl k otevření skóre zápasu, pokračujeme tedy za stavu 0:0.
24'
Domácí už rozehráli svou standardní situaci stříleným centrem do vápna. K míči se nakonec dostal Nacho a bude z toho rohový kop.
23'
Na zemi zůstává ležet po faulu Gastona Silvy Luis Pérez a obránce hostů dostává žlutou kartu.
22'
Nebyl to špatně rozehraný rohový kop, ale Rafael Mir na hranici malého vápna hlavou na míč těsně nedosáhl.
21'
Jaime Seoane dostal přihrávku do vápna. Z pravé strany sice nedokázal odcentrovat, ale vybojoval alespoň rohový kop.
19'
Píská se ofsajd Huesky, domácí tak budou moci znovu zaútočit.
18'
Valladolid se po trochu ospalém začátku zápasu konečně začíná probírat a nyní se usazuje na polovině soupeře.
17'
Rohový kop Villarealu už žádné nebezpečí pro branku Huesky nepřinesl, míč skončil v rukou brankáře Llorenteho.
16'
K překvapivé střele z dálky se odhodlal Kike Pérez a nemířil vůbec špatně. Álvaro Fernández Llorente musel míč přizvednout nad břevno.
15'
Fabián Orellana vyvezl míč podél pravé postranní čáry, ale ten mu nakonec utekl do zámezí.
14'
Míchel byl v hlavičkovém souboji faulovaný, takže domácí zůstanou u míče a budou mít standardní situaci.
13'
Na druhé straně hledal Orellana před brankou Weissmana, ale ten se nakonec k míči nedostal.
12'
Hueska nerozehrála rohový kop vůbec špatně. Do zakončení se dostal Rafa Mir, ale hlavou branku minul.
11'
Pablo Maffeo Becerra z pravé strany posílal centr před branky a nakonec vybojoval alespoň rohový kop.
9'
Úvodní minuty rozhodně patří Huesce, která se neustále snaží na polovině soupeře něco vymyslet. Valladolid zahrozil jen jednou ze standardní situace.
8'
Domácí se rohovému kopu poměrně bez problému ubránili. Poté se pokusili podniknout útočnou akci, ale vlastně jen míč odevzdali soupeři.
7'
Teď už se zase veškerá pozornost přesouvá před brankou Valladolidu, Huesca si vyzkouší svůj první rohový kop v zápase.
6'
Domácí to nerozehráli vůbec špatně. Míč směřoval na první tyč, kde byl připravený hlavičkovat Kike Pérez, branku ale netrefil.
5'
Valladolid ale u míče zůstane, z levé strany bude zahrávat standardní situaci.
4'
Konečně se také domácí odhodlali předvést ofenzivní akci, ale po levém křídle to nevyšlo.
3'
Domácí zatím nepůsobí moc dobrým dojmem. Směrem dopředu ještě nic nepředvedli a jen se brání.
2'
Nakonec z toho ale přeci jen byla zajímavá akce, ke střele z dálky se odhodlal Rafael Mir. Branku ale netrefil.
1'
Hosté rozehrávají svou první akci zatím hodně opatrně, pouze si vyměňují míč obránci na své polovině.
1'
Domácí Valladolid nastoupí v bílo-fialové kombinaci, hosté z Huesky dnes budou hrát celí v tmavě modrém.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupení na hrací ploše, utkání co nevidět začne.

Real Valladolid: Masip (C) – L. Pérez, Fernández, Bruno González, Nacho Martínez – Míchel, Alcaraz – Orellana, Plano, K. Pérez – Weissman.
Náhradníci: Roberto – Guardiola, Hervías, Rubio, Vilarrasa, T. Villa, Zalazar Martínez, Kodro.

SD Huesca: Fernández Llorente – Siovas, Pulido (C), G. Silva – Maffeo Becerra, M. Rico, I. Doumbia, Seoane, Galán – Okazaki, Mir.
Náhradníci: Andrés Fernández – Escriche, Ferreiro, B. García, Gómez, Pedro López, Nwakali.

Rozhodčí: Bengoetxea – Fernandez, Parfenof.
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou klubů v této sezoně skončilo remízou 2:2 na hřišti Huesky. Valladolid vedl po gólech Gonzáleze a Rubia z penalty 2:0, Huesca ale vyrovnala zásluhou Mira a Ramíreze.
SD Huesca

Huesca je malým španělským klubem, který je nováčkem v nejvyšší soutěži, kam postoupil po prvním místu ve druhé lize v minulé sezoně. Ještě v sezoně 2014/15 dokonce Huesca hrála až třetí nejvyšší soutěž. Aktuálně to vypadá, že se Huesca s nejvyšší soutěží po roce opět rozloučí, protože s pouhými třinácti body na kontě je poslední a na záchranu ztrácí už šest bodů. Huesca v této sezoně vyhrála zatím jen jedno ligové utkání, naposledy po pěti prohrách v řadě alespoň remizovala 0:0 doma s Villarrealem. Venku zatím Huesca v této sezoně v lize odehrála deset utkání s bilancí žádného vítězství, pěti remíz a pěti porážek. Poslední čtyři soutěžní venkovní zápasy Huesca prohrála, naposledy 0:1 na hřišti Getafe.
Real Valladolid

Valladolid je klub, který v posledních letech pendluje mezi první a druhou nejvyšší španělskou soutěží. Nyní hraje v první lize třetí sezonu v kuse, v minulé sezoně skončil třináctý a podobný výsledek by bral všemi deseti i v této sezoně. Nebude to mít ale tak lehké, zatím se nachází s dvaceti body na šestnáctém místě a na sestupové příčky má náskok jen dvou bodů. Z posledních osmi soutěžních utkání Valladolid prohrál jen dvakrát, naposledy 2:4 doma s Levante v osmifinále španělského poháru. V rámci LaLigy Valladolid naposledy remizoval 2:2 na hřišti Levante. Doma zatím Valladolid v této sezoně v lize odehrál deset utkání s bilancí dvou výher, čtyř remíz a čtyř porážek. Poslední čtyři soutěžní domácí zápasy Valladolid nevyhrál, naposledy v rámci ligové soutěže remizoval 2:2 s Elche.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 21. kola LaLigy mezi týmy Real Valladolid a SD Huesca. Zápas se odehraje na Estadio José Zorrilla ve Valladolidu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.