La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Elche  - 22. srpna 2021   19:30

Atlético
39' Á. Correa (de Paul)
1:0
(1:0)
Atlético
Oblak – M. Llorente, Savić, J. Giménez, Saúl – Koke (C), de Paul (62. Trippier), Kondogbia, Lemar (62. L. Suárez) – Carrasco, Á. Correa (85. Lodi).
De Burgos – Díaz, Núñez
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
24 926 diváků
Elche
Casilla – Palacios, Roco, Bigas (86. González), Verdú (C), Mojica (82. Josan) – Marcone (82. Carrillo), Guti, Fidel – Milla (63. Benedetto), Boyé (82. Morente).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 16:10.
Fotbalisté Atlética Madrid zvítězili i ve 2. kole La Ligy. Doma zdolali Elche 1:0. Moc atraktivní podívaná to však nebyla. Jediný gól zápasu padl po obrovské chybě brankáře Casilly, který promáchl míč před Ángelem Correou a ten ve 39. minutě snadno skóroval. Hosté za celý zápas neměli nějakou výraznější šanci. Bránu soupeře trefili dvakrát, ovšem Jan Oblak si s oběma střelami z větší vzdálenosti hravě poradil.
90+6'
90+6'
V plném proudu je už poslední minuta avizovaného nastavení. Elche se nemůže přiblížit k bráně soupeře.
90+5'
Domácí Geoffrey Kondogbia dostal žlutou kartu za faul na Teteho Morenteho.
90+5'
Carrasco udržel míč poblíž rohového praporku a získal tam pro svůj tým aut. Domácí mohou šetřit cenné sekundy.
90+4'
Opět obrázek hecujícího domácího trenéra Diega Simeoneho. Ten pro Atlety žádá podporu publika.
90+3'
Snaha hostí o vyrovnání teď skončila špatným centrem z prvé strany. Oblak může vykopávat.
90+1'
Do brejku zamířil Yannick Carrasco. V souboji 1 na 1 však nedokázal přejít přes Enza Roca a ocitl se na trávníku. Stoper Elche si ale počínal čistě.
90+1'
Rozhodčí nastaví šest minut!
90'
Luis Suárez se ocitl v ofsajdu a zřejmě k tomu měl i nějaké řeči. Dostal totiž žlutou kartu.
89'
Hra se přitvrzuje. V hlavičkovém souboji nasadil Guido Carrillo stoličku Savićovi.
88'
Trippier vysouval dlouhým nákopem Llorenteho. Ten ale fauloval bránícího Gonzáleze.
87'
Darío Benedetto zajel při napadání do Saúla a vyfasoval žlutou kartu.
87'
Diego Simeone zase hecuje publikum. Domácí trenér je horkokrevný a chce i po divácích, aby týmu pomohli.
86'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Pedro Bigas, přichází Diego González.
85'
Palacios byl na vlastní polovině faulován. Rozehrávat budou hosté.
85'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Renan Lodi.
83'
Mojicovi se ze hřiště moc nechtělo. Uposlechnout pokynů svého trenéra ale musel.
82'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází Tete Morente.
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Johan Mojica, přichází Josan.
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Ivan Marcone, přichází Guido Carrillo.
81'
Až teď na roh došlo. Fidel chtěl zřejmě kroutit míč přímo na bránu, poslal ho ale do zámezí.
80'
Rohový kop hostí. Rozhodčí ještě uklidňuje hráče v pokutovém území...
79'
Domácí se nakonec prokombinovali až do zakončení. Carrasco našel zpětnou přihrávkou Luise Suáreze, který střílel z hranice šestnáctky nad.
78'
Domácí nyní zklidňují hru pomalou kombinací ve středu hřiště.
78'
Dlouhý pas Fidela nedokázal zkrotit Boyé. Za úmysl však ukázal spoluhráči palec nahoru.
76'
Johan Mojica hraje dobré utkání. Hostující levý bek si pohrál s Trippierem a dokázal i odcentrovat. Balón odehrál z pohledu Atlética do bezpečí Saúl.
75'
Verdú se snažil vysunout Lucase Boyého, který ale na jeho přihrávku nedosáhl. Kope se od brány Jana Oblaka.
74'
Utkání bylo opět zahájeno. Hosté mají zhruba 20 minut na vyrovnání.
74'
Dnešní utkání sleduje 24 926 diváků.
72'
Přichází přestávka na občerstvení hráčů.
71'
Držení míče – 40 % : 60 %
70'
Darío Benedetto ukázal, že by mohl být pro domácí obranu nebezpečný. U pokutového území si našel prostor k přízemní střele, kterou pokryl Oblak.
68'
Lucas Boyé pronikl do šestnáctky z levé strany. Ze své snahy ale nevytěžil ani roh. Sudí ukazuje na odkop od brány.
65'
Gonzalo Verdú zezadu fauloval Luise Suáreze. Za svůj zákrok si vykoledoval žlutou kartu.
64'
Tribuny Wanda Metropolitano se rozezpívaly a ženou Atlety dopředu. K tomu diváky gesty vybízel i kouč Simeone.
63'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Pere Milla, přichází Darío Benedetto.
63'
Trippier se při prvním doteku s míčem ocitl v ofsajdu. Jeho centr už byl tedy navíc.
62'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Luis Suárez.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Kieran Trippier.
60'
Z velké dálky to zkusil Koke. Casilla míč snadno chytil a hned rozehrál.
58'
První střela hostů mezi tyče v zápase. Postaral se o ni Pere Milla, jehož pokus z nějakých 20 metrů ztlumil v náručí Oblak.
56'
To se jim ale nepovedlo. Fidelův centr nevedl k ničemu zaznamenáníhodnému.
56'
Johan Mojica se ocitl v útočné akci na levém křídle. Navíc si došel pro faul a hosté tak mají příležitost ohrozit bránu soupeře.
54'
Elche hraje ve druhé půli v podstatě bez míče. To se líbí fanouškům Atlética.
52'
Šance Atletů! De Paul našel Yannicka Carrasca. Ten převzal míč zády k bráně, dokázal se s ním ale obtočit kolem obránce a ocitl se ve velké příležitosti. Jeho zakončení k levé tyči však Casilla vystihl a lapil.
50'
Domácí zatím drží balón na kopačkách. V úvodu druhé půle kontrolují hru.
48'
Ještě doplním, že ani jeden z trenérů nesáhl o přestávce ke střídání.
47'
Domácí zahrávali roh po sraženém centru Llorenteho. Balón poslal do šestnáctky Koke a k hlavičce se dostal José Giménez. Brankář Casilla si připsal snadný zákrok.
46'
Po prvním poločase vede Atlético nad Elche 1:0. Moc záživný fotbal to ale zatím není. Domácí se proti dobře fungující obraně soupeře nemohli dlouho prosadit. Pomohla jim až fatální chyba brankáře Casilly, který vyběhl proti dlouhému pasu de Paula a mohl míč klidně chytat do rukou. Místo toho ho ale chtěl odkopnout, netrefil ho a Ángel Correa už měl před sebou jen prázdnou bránu.
45+3'
45+3'
Fidelův centr ze standardní situace si našel Lucas Boyé, který si balón dokázal zpracovat, otočit se s ním a dokonce zakončit. Bránu Jana Oblaka však z těžké pozice netrefil.
45+2'
Kondogbia u postranní čáry ostře atakoval Raúla Gutiho. Domácí hráč se dopustil faulu, za který ale zatím nebude ohodnocen žlutou kartou.
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
45'
Až teď přišla přihrávka de Paula do levého křídla, která měla za úkol vysunout Saúla. Ten ale nemohl příliš dlouhý míč chytit na hřišti.
44'
Domácí nikam nepospíchají. Zdá se, že chtějí dohrát poločas s míčem na kopačkách.
43'
Na hrací ploše zůstává ležet Rodrigo de Paul, který si připsal asistenci u Correovy trefy. Nemělo by se ale jednat o nic vážného.
41'
Trápícímu se Atléticu tedy pomohl velkou chybou brankář Casilla. Elche, které hrálo dobře v obraně a soupeře k ničemu nepouštělo, může litovat.
39'
Atlético právě vstřelilo branku!
Za madridský celek v této sezóně zatím skóruje jen ÁNGEL CORREA! Argentinský útočník využil obrovskou minelu brankáře Casilly. Ten vyběhl z brány proti pasu de Paula, a protože se stále nacházel v šestnáctce, mohl balón chytat do rukavic. Místo toho ho chtěl ale odkopnout, promáchl a Correa tak postupoval na prázdnou bránu.
38'
Thomas Lemar pronikal dopředu na pravém křídle. Míč si navedl více na střed, levačkou však střílel o dost vedle bližší tyče brány Elche.
36'
Domácí jinak brzdí nepřesnosti v ofenzivě. I nyní se vyhnali nepřesnou přihrávkou a musejí to zkoušet znova.
34'
Konečně zajímavá akce domácích. Koke rozběhl na pravé straně Marcose Llorenteho, který dobře odcentroval na zadní tyč, kam si naběhl Saúl. Ten mířil v záklonu nad.
33'
Průnik Mojici zastavil Stefan Savić, který naopak rozjíždí protiakci Atlética.
32'
Střely celkem – 1:1
31'
Hra byla opět zahájena. Hráči se napili a vyslechli si pokyny svých trenérů.
29'
Ten zahrával hostující kapitán Gonzalo Verdú, který střílel tak metr nad břevno. Následuje přestávka na občerstvení.
28'
Tu zahrával Raúl Guti, domácí se však ubránili. Po zákroku Carrasca na Marconeho ovšem uvidíme další přímý kop.
27'
Zatím to není žádná ofenzivní smršť od úřadujícího mistra. Hosté mají dokonce k dispozici standardní situaci po faulu Saviće.
26'
Marcos Llorente strčil do bránícího Mojici, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího. Pískán útočný faul krajního beka Atlética.
24'
Odvážná individuální akce hostujícího Palaciose, který se pustl do souboje s přesilou hráčů soupeře. Dostal se až do pokutového území, kde už byl zastaven.
22'
Do Pereho Milly naběhl Koke. Po jeho zákroku mohou hosté rozehrávat z klidu.
21'
Nezmění to ani Yannick Carrasco, který byl v ofsajdu.
21'
Po dvaceti minutách platí, že fotbalisté Elche zatím nepustili Atlety do větší šance. Hostující defenziva pracuje kvalitně.
20'
Hostům se podařilo zklidnit hru a podržet míč na kopačkách. Vyměnila si ho celá obranná pětice.
18'
Kolmá přihrávka Rodriga de Paula hledala Carrasca. Situaci ale dobře přečetl brankář Casilla, který si pro míč vyběhl.
17'
Zaútočil také hostující tým. Po postupné kombinaci se míč dostal až na pravou stranu k Helibeltonovi Palaciosovi, jehož centr odvracel stoper José Giménez.
16'
Carrasco z levé strany vtrhl do pokutového území soupeře. Následně se snažil přihrát před bránu, ale na obráncem tečovaný míč nedosáhl ve skluzu Lemar a vše následně vyřešil Kiko Casilla.
14'
Geoffrey Kondogbia se musel vracet pro nepřesnou přihrávku. Tolik to ale nevadilo, protože hostující celek nepresuje rozehrávku soupeře.
12'
Atleti už ale rozjeli další postupný útok a snaží se rozběhat obrannou linii soupeře.
11'
Domácí si nerozuměli při kombinaci na pravé straně hřiště. Savićovu přihrávku nedostihl Llorente.
10'
Johan Mojica centroval z levé strany. Situaci jistil domácí brankář Jan Oblak, ovšem míč už stejně přešel brankovou čáru.
8'
Z poměrně velké dálky napřáhl Saúl a vůbec to nebyl špatný pokus! Míč prosvištěl vedle levé šibenice z pohledu Casilly.
7'
Na de Paulovu přihrávku si seběhl Marcos Llorente, který se snažil z pravé strany centrovat. Trefil ale pouze protihráče.
6'
Další útočnou snahu domácích zastavil včasným vyběhnutím brankář Casilla, který ukořistil volný míč.
5'
Pedro Bigas byl ve středu obrany Elche na svém místě. Následně ale rozehrál nepřesně a Atlético bude vhazovat.
3'
Domácí zahrávali první roh. Jeho exekuce se ujal Thomas Lemar, hostující obrana si poradila.
3'
Yannick Carrasco pronikal dopředu na levém křídle. Poté chtěl předat míč spoluhráči, ale to pětičlenná obrana Elche vystihla.
2'
Teď už se balónu chopili domácí, kteří ho drží na svých kopačkách a zkoušejí postupnou kombinaci.
1'
Po slavnostním úvodu zápas začal. Rozehrálo ho v černém hrající Elche. Colchoneros nastoupili v tradičních červenobílých tričkách a modrých trenkách.
1'
Domácí kapitán Koke ještě zvedl před fanoušky mistrovský pohár. V závěru loňské sezóny totiž diváci do ochozů stadionů ve Španělsku kvůli Covidu nesměli.
Aktéři zápasu se již chystají k jeho zahájení. Za námi je už i los.
Na Estadio Wanda Metropolitano je dnes k vidění i mistrovský pohár pro vítěze La Ligy, který Atlético vybojovalo v minulé sezóně. Fanoušci si ho mohou konečně pořádně prohlédnout.

Atlético Madrid: Oblak – M. Llorente, Savić, J. Giménez, Saúl – Koke (C), de Paul, Kondogbia, Lemar – Carrasco, Á. Correa.
Náhradníci: Lecomte – L. Suárez, Camello, Simeone, Vrsaljko, Lodi, Serrano, Trippier, N. Pérez.

Elche CF: Casilla – Palacios, Roco, Bigas, Verdú (C), Mojica – Marcone, Guti, Fidel – Milla, Boyé.
Náhradníci: Badía, Andreu – Bri, Josan, Carrillo, González, Morente, Moreno, Josema, Barragán, Donald, Benedetto.

Rozhodčí: De Burgos – Díaz, Núñez.
V loňské sezóně si madridský celek s Elche dvakrát poradil. Doma zvítězil 3:1, na hřišti soupeře pak 1:0.
Atlético Madrid:
Atlético v minulé sezóně předčilo Real i Barcelonu a slavilo mistrovský titul – jedenáctý v historii. I zásluhou Luise Suáreze, kterého nechala do Madridu odejít Barca a uruguayský kanonýr nastřílel v dresu Colchoneros 21 gólů. Před startem nového ročníku klub posílil o záložníka Rodriga De Paula z Udinese, kterého chtěl kouč Simeone. Naopak, nikdo z klíčových hráčů kádr neopustil. V úvodním kole La Ligy Atleti zvítězili 2:1 na hřišti Celty Vigo. Oba góly vítězů zaznamenal Ángel Correa, za Celtu srovnával Iago Aspas.
Elche FC:
Loňský nováček La Ligy se mezi elitou zachránil jen těsně. Skončil na prvním nesestupovém sedmnáctém místě. Únik z bahna se povedl až díky výhrám v posledních dvou kolech. Také letos se bude chtít celek vedený koučem Franem Escribou především udržet. K tomu by měli pomoci i posily do středu obrany Pedro Bigas s Enzem Rocem, kteří přišli po vypršení smluv ve svých předchozích klubech. Na úvod nového ročníku Elche uhrálo na domácím hřišti bezgólovou remízu s Bilbaem.
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Ve 2. kole španělské La Ligy se utkají úřadující mistr Atlético Madrid a Elche. Madridští Atleti zvládli vstup do soutěže vítězně. Celek z okolí Valencie pak uhrál doma bezgólovou remízu s Bilbaem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.