La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Vallecano - 5. února 2022   18:30

Celta Vigo
12' Méndez  • 80' Méndez (Denis Suárez)
2:0
(1:0)
Celta Vigo
Dituro – Mallo (C), Aidoo, Domínguez, Galán – Méndez, Beltrán, Cervi (88. Solari) – Denis Suárez (90+2. N. Araujo) – Aspas (88. Nolito), S. Mina (82. Tapia).
Munuera – Prieto, Martínez
Abanca-Balaídos (Vigo)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Saveljich (82. Guardiola), Catena, Kévin Rodrígues – Ciss, Comesaña (C) – Sylla (66. Palazón), Unai López (13. Trejo), Á. García – Nteka (66. Falcao).

To už je z mojí strany vše. Přeji hezký zbytek večera!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 4:8. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 17:17.
Fotbalisté Celty přehráli Vallecano zaslouženě 2:0. Domácí byli lepším týmem, soupeře za celý zápas nepustili k nějaké větší příležitosti. Oba góly Viga vstřelil Brais Méndez. Ten ve 12. minutě napálil do sítě míč, který k němu vyboxoval brankář Dimitrievski. V 80. minutě pak skóroval efektní patičkou po rohovém kopu.
90+4'
90+3'
Domácí ještě mohli udeřit z rychlého protiútoku. Střídající Nolito vysunul Braise Méndeze, který udělal kličku brankáři. Po ní se ale dostal až k brankové čáře a z téměř nulového úhlu už prostor mezi tyčemi netrefil.
90+2'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Néstor Araujo.
90+1'
Tak ještě tří minuty!
90'
Běží už poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, kolik ještě sudí nastaví, ovšem Celta je hodně blízko k vítězství.
88'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Nolito.
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Franco Emanuel Cervi, přichází Augusto Solari.
86'
Hosté zahrávali standardní situaci. Isi Palazón střílel jen do bleděmodré zdi.
84'
Centr Falcaa nadělal domácím problémy. Sergi Guardiola se ale na zadní tyči nedokázal prosadit do zakončení.
82'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Santiago Mina, přichází Renato Tapia.
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Esteban Saveljich, přichází Sergi Guardiola.
80'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Domácí zvyšují svůj náskok! Exekuce rohového kopu se ujal právě Denis Suárez. Ten nacentroval na přední tyč, kde balón zasáhl patičkou BRAIS MÉNDEZ a brankář Dimitrievski se za jeho zakončením jen ohlédl – 2:0.
80'
Rána Denise Suáreze zpoza šestnáctky byla zablokována. Bude z toho roh pro Vigo...
79'
Z ochozů se ozývá skandování „Celta, Celta.“ Domácí fanoušci samozřejmě doufají v plný bodový zisk.
78'
Domácí se po rohu ubránili. Radamel Falcao se k zakončení nedostal.
78'
Álvaro García centroval z levé strany. Hledal Isiho Palazóna, před ním však poslal míč na roh Cervi.
76'
Hosté dobře zakombinovali na levé straně. Centrovat se snažil Santi Comesaña, obrana Celty však míč před bránu nepustila.
74'
Carlos Domínguez se prezentoval dobrým obranným zákrokem, když odvrátil centr, který směřoval před bránu Celty.
73'
Hosté u míče. Zatím trpělivě kombinují na vlastní polovině.
71'
Hosté začínají hrát aktivněji. Do konce schází zhruba dvacet minut.
70'
Álvaro García připravoval Kévinovi Rodríguesovi šanci dobrou zpětnou přihrávkou. Levý bek Vallecana se ale do zakončení neprosadil.
68'
Falcao si dělal prostor v šestnáctce soupeře. Jeho ránu zablokoval Joseph Aidoo.
67'
Uvidíme, co s hrou hostí udělá příchod Radamela Falcaa. Kolumbijský kanonýr už má samozřejmě nejlepší roky kariéry za sebou. Jedná se ale o typ hráče, který se dokáže prosadit i z nenápadné situace.
66'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Mamadou Sylla, přichází Isi Palazón.
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Randy Nteka, přichází Radamel Falcao.
64'
Ránu Santiho Mini srazili hosté na roh. Z něj Celta nic nevytěžila.
61'
Hodina hry za námi. Celta stále vede nad Vallecanem 1:0.
57'
Hostující tým se zatím do šancí nedostává. Možná by to chtělo oživit útok nějakým střídáním.
55'
Další roh domácích. Vallecano se opět ubránilo.
54'
Domácí měli k dispozici rohový kop. Centr od praporku obrana Raya odvrátila.
53'
Balliu by měl být v pořádku. Hra pokračuje.
51'
Brais Méndez přenášel hru na Santiho Minu, jehož střelu z pravé strany šestnáctky zablokovala obrana hostí. Následně byla hra přerušena, jelikož na hrací ploše zůstává ležet pravý bek Raya Iván Balliu.
50'
Hosté teď kombinovali hodně riskantně i se svým brankářem. Ten rozehrával konstruktivně i přesto, že ho v šestnáctce napadali hráči soupeře.
47'
Ani jeden z týmů o přestávce nestřídal.
46'
První poločas vyzněl lépe pro domácí Celtu. Ta častěji držela míč, byla aktivnější a ve 12. minutě se také dočkala gólu. Hostující brankář Dimitrievski vyboxoval centrovaný míč jen k Braisovi Méndezovi a ten se nemýlil.
45+2'
45+1'
Santi Comesaña posílal míč na pravé křídlo, kde ho nedostihl Iván Balliu. Celta bude vhazovat.
45+1'
Nastaví ho o dvě minuty.
45'
Hráči Celty stále drží míč. Za malou chvíli zjistíme, zda rozhodčí nastaví první poločas.
44'
Nyní ale zaútočili hosté. Po přízemním centru Álvara Garcíi netrefil v pokutovém území míč Óscar Trejo.
44'
Domácí se drží na míči. Snaží se kontrolovat utkání.
43'
Držení míče – 60 %: 40 %
42'
Rozehrávky se ujal právě Aspas. S jeho centrem si poradila defenziva Vallecana.
41'
Iago Aspas upadl po faulu Óscara Treja. Domácí mají k dispozici zajímavou standardní situaci.
40'
Domácí se usadili u pokutového území soupeře. Obrana Vallecana musela odvracet několik centrů.
39'
Zleva centroval domácí Franco Cervi. Pathé Ciss odkopl balón do bezpečí.
38'
Žlutou kartu dostává Pathé Ciss (Rayo Vallecano).
37'
Centr Álvara Garcíi z levé strany pokryla obrana domácího celku.
36'
Po útočné snaze hostí se bude jen kopat od brány Celty Vigo.
36'
Hostující protiútok rychle zastavil čistým odebráním míče Fran Beltrán. Kombinovat tak může Vigo.
35'
Galán podpořil domácí útok na levé straně. Po jeho centru bude Celta vhazovat z blízkosti rohového praporku.
34'
Žlutou kartu dostává Óscar Trejo (Rayo Vallecano).
33'
Na jistotu hrál také domácí brankář Matías Dituro. Ten raději nakopl míč do autu.
32'
Domácí nikam nepospíchají. Ve středu hřiště volí kombinaci na jistotu.
31'
Půlhodina hry za námi. Celta vytěžila z dobrého začátku vedoucí gól a tento náskok zatím drží.
30'
Držení míče – 57 % : 43 %
29'
Santi Mina na útočné polovině upadl. Rozhodčí ale faul neviděl a nechává hrát hosty.
27'
Z ní domácí nic velkého nevytěžili.
26'
Franco Cervi byl přistrčen hráče soupeře. Celta tak získala standardní situaci ze zajímavé pozice.
24'
Hosté se postupně probouzejí a začínají hrát aktivněji.
22'
Domácí vymysleli velkou chybu při rozehrávce. Po malé domů rozehrával brankář Dituro na své spoluhráče. Jeden z nich mu chtěl balón vracet, ale namazal ho Álvarovi Garcíovi, který z pokutového území zamířil nad břevno!
21'
Po něm se hosté ubránili.
20'
Centr Javiera Galána zablokovala domácí obrana. Bude z toho roh.
16'
Domácí jsou nadále aktivnější. Vedoucí gól je povzbudil a Rayo se jen brání.
13'
Vynucené střídaní na straně hostí. Zraněného Unaie Lópeze nahrazuje Óscar Trejo.
12'
Celta se ujímá vedení! Po centru z levé strany vyboxoval hostující brankář Dimitrievski balón jen k BRAISOVI MÉNDEZOVI, který ho napálil za jeho záda.
9'
Domácí tým postupně získává herní převahu. Kombinuje kolem šestnáctky soupeře.
3'
Úvod zápasu se nese ve stylu oťukávání. Oba týmy se střídají v držení míče.
1'

Real Club Celta de Vigo: Dituro – Mallo (C), Aidoo, Domínguez, Galán – Méndez, Beltrán, Cervi – Denis Suárez – Aspas, S. Mina.
Náhradníci: R. Blanco, Balea Carrillo – Murillo, N. Araujo, O. Pineda, K. Vázquez, Tapia, Fontán, Nolito, Solari, Galhardo.
Trenér: E. Coudet

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Saveljich, Catena, Kévin Rodrígues – Ciss, Comesaña (C) – Sylla, Unai López, Á. García – Nteka.
Náhradníci: L. Zidane – Guardiola, Mario Suárez, Valentín, Palazón, Hernández, Bébé, Maraš, Trejo, Falcao.
Trenér: Andoni Iraola

Rozhodčí: Munuera – Prieto, Martínez.
Celta Vigo (12. místo, 7 – 6 – 9, skóre 26:25, 27 bodů)
Celta se po slabším začátku sezóny dostala do dobré formy. Z posledních deseti ligových utkání prohrála jen dvě. Naposledy remizovala 2:2 na půdě druhé Sevilly a to sahala dokonce po vítězství, když v poločase vedla 2:0. Před tím doma zdolala 2:0 Osasunu. Kouč Viga Eduardo Coudet by měl mít navíc k dispozici kompletní kádr. S ním by rád zaútočil na umístění v horní polovině tabulky.

Posledních 5 zápasů Celty:
Celta – Espanyol 3:1
Betis – Celta 0:2
Real Sociedad – Celta 1:0
Celta – Osasuna 2:0
Sevilla – Celta 2:2
Rayo Vallecano (8. místo, 9 – 4 – 8, skóre 27:22, 31 bodů)
Nováček soutěže začal sezónu velmi dobře a pohyboval se dokonce na hranici pohárových příček. Aktuálně ale přišel trošku výkonnostní útlum. Z posledních tří ligových duelů totiž Rayo získalo jediný bod za domácí remízu 1:1 se Sevillou. Ve středu si Vallecano spravilo náladu domácí pohárovou výhrou 1:0 nad Mallorcou, po níž postoupilo už do semifinále Copy del Rey. A to je pro tento relativně malý klub samozřejmě velký úspěch. Vedení klubu navíc může těšit, že se dohodlo na prodloužení smlouvy s kolumbijským střelcem Radamelem Falcaem.

Posledních 5 zápasů Vallecana:
Mirandés – Vallecano 0:1 (Copa del Rey)
Vallecano – Betis 1:1
Girona – Vallecano 1:2 (Copa del Rey)
Vallecano – Bilbao 0:1
Vallecano – Mallorca 1:0 (Copa del Rey)
Vítám tu všechny příznivce dobrého fotbalu! Ve 23. kole španělské La Ligy se utkají také dvanáctá Celta Vigo a osmé Rayo Vallecano. Oba celky od sebe v tabulce dělí čtyři body. Domácí se tak budou snažit využít domácí prostředí, aby se k soupeři přiblížili.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.