La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Granada - 1. listopadu 2021   21:00

0:3
(0:2)
Granada
7' G. Sánchez  (Rochina) • 38' Suárez   • 69' Puertas
Levante
Aitor Fernández – C. Clerc, Vezo, Ó. Duarte, Franquesa (46. Son) – Malsa (46. N. Vukčević) – De Frutos, Martínez (46. Campaña), E. Bardhi (72. Cantero), Morales (C) – Soldado (80. Goméz).
Sánchez – Cabañero, Gallego
Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
14 512 diváků
Granada
Maximiano – Quini, Díaz (C), G. Sánchez, Neva – Rochina, Milla (87. Torrente), Montoro (71. Monchu), Soro (72. Escudero) – J. Molina (72. Bacca), Suárez (64. Puertas).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 6:3. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:13.
Rozhodčí Martínez ukončil velké trápení domácího Levante! Mizérie menšího z valencijských celků i nadále pokračuje. Tentokrát je z toho jasná porážka 0:3 se sestupem rovněž ohroženou Granadou.

Hosty poslal v 6. minutě do vedení po rohovém kopu Germán Sánchez, který nasměroval svou hlavičku do sítě odrazem o tyč. Ve 38. minutě pak obrovské zaváhání defenzivy soupeře ztrestal Luis Javier Suárez. V úvodu druhého dějství se Levante snažilo s výsledkem něco udělat. Své šance ale jeho hráči neproměnili a v 69. minutě přidal třetí gól hostů po sólu od půlící čáry střídající Antonio Puertas. Od té chvíle se v podstatě už jen dohrávalo.
90+4'
90+4'
Hosté drží balón na svých kopačkách až exhibiční kombinací, která začala už ve vlastní šestnáctce. Hráči Granady si věří, vědí, že tenhle zápas mají dávno v kapse.
90+2'
Domácí fanoušci zřejmě ironicky aplaudují nepřesnému dalekonosnému pokusu Nikoly Vukčeviće. Ze strany Levante to dnes byla velká mizérie.
90+2'
Centr Sona si zády k bráně zpracovával Álex Cantero. Zakončit už domácí útočník nedokázal.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty!
89'
Jorge De Frutos odevzdal nevydařeným centrem míč do rukavic brankáře Maximiana. Vypadá to, že ten dnes vychytá čisté konto.
88'
Carlos Bacca táhl protiútok Granady, ale proti dvěma stoperům byl osamocen. Spoluhráči ho nestačili doplnit.
87'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Luis Milla, přichází Raúl Torrente.
86'
Hosté mohli jít do rychlého kontru do otevřenější obrany. Hru ale zpomalili a zvolili přihrávku dozadu. Nemají kam spěchat.
85'
Podle tempa hry se zdá, že se už utkání především dohrává. O výsledku je po třetím gólu Granady už asi rozhodnuto.
83'
Domácí Nikola Vukčević vyfasoval žlutou kartu za nesportovní chování. Směrem k sudímu Martínezovi nesouhlasně gestikuloval.
82'
Milla je na nohou a vypadá to, že by měl být v pořádku. To je důležité, v první chvíli to nevypadalo moc dobře.
81'
Álex Cantero dojel Luise Millu, kterému se při odkopu protočilo koleno a hostující hráč spadl k zemi s výkřikem bolesti. Doufejme, že to nebude nic vážného.
80'
Přetažený centr De Frutose demonstruje křeč, ve které se domácí celek nachází. Míč skončil až v autu, Granada tak bude vhazovat.
80'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Roberto Soldado, přichází Dani Goméz.
78'
Držení míče – 53 % : 47 %
77'
Opět pískot domácích fanoušků. Těm se nyní nelíbí zdlouhavější rozehrávka Levante.
75'
Ne, nejde to! Jorge De Frutos mířil z dobré pozice vedle vzdálenější tyče, navíc byl asi v ofsajdu.
74'
Někteří fanoušci už opustili hlediště stadionu. Ti, co zůstali, pak na domácí fotbalisty spíše pískají.
73'
Granada směřuje ke druhému vítězství v této sezóně a vzdálení se sestupovému pásmu. Levante zřejmě bude na první výhru i nadále čekat a jeho situace začíná být kritická.
72'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Enis Bardhi, přichází Álex Cantero.
72'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Jorge Molina, přichází Carlos Bacca.
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Alberto Soro, přichází Sergio Escudero.
71'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Ángel Montoro, přichází Monchu.
71'
Žlutou kartu dostává Enis Bardhi (Levante UD).
69'
Granada právě vstřelila branku!
Je tomu ale přesně naopak, skórují hosté! José Campaña se při rozehrávce ocitl pod tlakem a tak míč odevzdal pouze ANTONIOVI PUERTASOVI, který ho zachytil na půlce. Jelikož přišel na trávník před pár minutami, měl dost sil na to, aby si to drze namířil až na hranici šestnáctky, odkud přízemní střelou k pravé tyči překonal brankáře Aitora – 0:3.
68'
Domácí se snaží a mají územní převahu. Kontaktní gól ale stále ne a ne přijít.
66'
Z dálky to zkusil Enis Bardhi. Jeho střela zajímavě klesala pod břevno, ale mířila také na střed brány. Luís Maximiano tak balón ztlumil v rukavicích.
66'
Domácí vysunuli presink a získávají míče už na útočné polovině. Po jeho zisku měl na levé straně otevřený prostor Carlos Clerc. Jeho centr byl sražen na roh.
65'
Střely na bránu – 2:5
64'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Luis Javier Suárez, přichází Antonio Puertas.
62'
Domácí začínají tlačit! Jorge De Frutos střílel z pravé strany šestnáctky těsně vedle vzdálenější tyče.
61'
Domácím stále není souzeno vstřelit kontaktní gól! Enis Bardhi se dostal v rozmezí několika minut do druhé velké příležitosti. Z pravé strany šestnáctky přehodil vybíhajícího brankáře Maximiana, za toho ale na malém vápně zaskočil Germán Sánchez!
59'
Carlos Neva vyrazil dopředu na levé straně hřiště. Poté nahrál do šestnáctky Molinovi, který balón ještě připravil proti noze Luisovi Suárezovi. Jeho štiplavou střelu zpoza pokutového území Aitor neudržel v rukavicích, před ním se však nenacházel nikdo z hráčů Granady.
59'
Dnešní utkání sleduje 14 512 diváků.
58'
Hosté teď hrají trpělivě a stále drží balón na svých kopačkách.
57'
Kombinaci hostí před pokutovým území zakončil Rubén Rochina. Ten ale trefil pouze spoluhráče Montora.
55'
Domácí mohli snížit! Enis Bardhi si naběhl na přízemní centr Josého Campañi z levé strany a na penaltě byl v podstatě sám. Z první však pálil vedle levé tyče z pohledu brankáře Maximiana!
53'
Polovysoký centr obrana Granady snadno odvrátila. To nebyl moc dobře kopnutý roh.
53'
Domácí získali rohový kop a mají možnost ohrozit bránu soupeře...
52'
Rochina u lajny fauloval Carlose Clerca. Míč opět pro domácí celek.
51'
José Campaña byl faulován napadajícím hráčem Granady. Domácí rozehrávají ještě z vlastní poloviny.
50'
Hosté si vyměnili míč v pokutovém území soupeře, kde se nakonec dostal k přízemní střele Rubén Rochina. Jeho pokusu však scházela razance a Aitor byl na trávníku včas.
49'
Jorge De Frutos se neprosadil k centru z pravé strany. Domácí budou alespoň vhazovat.
48'
Roberto Soldado spadl v souboji s hostujícími stopery. Ani teď se pokutového kopu nedočkal.
47'
Domácí kouč Javier Pereira reagoval na dosavadní vývoj zápasu hned třemi střídáními. Uvidíme, zda nově příchozí trio mužstvu pomůže.
46'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Pablo Martínez, přichází José Campaña.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Mickaël Malsa, přichází Nikola Vukčević.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Enric Franquesa, přichází Son.
46'
První poločas důležitého utkání týmů z konce tabulky vyzněl mnohem lépe pro Granadu. Ta vede na hřišti Levante 1:0. Domácí sice hráli v úvodu aktivně, ale v 7. minutě inkasovali po prvním rohovém kopu soupeře, po němž se prosadil hlavičkou o tyč Germán Sánchez. Levante tento moment herně srazil a ve 38. minutě navíc přišla obrovská chyba v obraně domácího celku, kterou ztrestal Luis Javier Suárez. V závěru první půle měli hráči Levante i smůlu. Soldadovi zabránil v dorážce do odkryté brány faulem Quini. Již nařízená penalta však byla odvolána, jelikož VAR našel Soldadův ofsajd.
45+3'
45+2'
Domácí nyní reklamovali ruku bránícího hráče po centru Jorgeho De Frutose! Rozhodčí ale neviděl důvod nařídit penaltu.
45+2'
Centr Clerca z pravé strany hledal Josého Luise Moralese. Ten na vzdálenější tyči nedoskočil.
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
45'
Ofsajd Roberta Soldada potvrzen! Domácí tak pokutový kop nakonec zahrávat nebudou!
45'
Rozhodčí se ale ještě půjde podívat k monitoru systému VAR! Soldado byl možná v ofsajdu a v tom případě by na penaltu nakonec nedošlo!
43'
Penalta pro Levante! Střelu Óscara Duarteho zastavil před brankovou čarou brankář Maximiano. Roberto Soldado pak mohl dorážet do již odkryté brány, ale v tom mu zabránil nedovoleným zákrokem Quini!
42'
Jorgeho De Frutose, který sprintoval podél pravé postranní čáry, zastahil nesmlouvavým skluzem Quini. Rozhodčí ale faul nepíská. Domácí budou pouze vhazovat.
41'
Hosté zahrávali standardní situaci. Rubén Rochina ale nacentroval do prvního bránícího hráče na hranici šestnáctky.
40'
Z hlediště se ozývá pískot. Fanoušci Levante jsou vývojem utkání značně rozladěni.
38'
Hosté vedou o dva góly! Domácí obránci obrovsky zaváhali po centru z levé strany, kdy míč nedokázali odehrát do bezpečí. Carlos Clerc ho místo toho hlavičkoval zpátky před vlastní bránu, kde byl LUIS JAVIER SUÁREZ, jenž balón poslal za záda bezmocného Aitora Fernándeze – 0:2.
37'
Rohové kopy – 1:5
35'
Po rozehrávce nakrátko centroval Milla. Domácí obrana míč odvrátila k De Frutosovi, jenž svůj nepovedený nákop poslal až za bránu celku z Valencie.
35'
Po sražené střele Rubéna Rochiny budou hosté zahrávat další rohový kop.
33'
Hosté v nebezpečné útočné akci. Luis Milla dostal míč na levou stranu, odkud posílal před bránu přízemní centr. Před Suárezem balón vyrazil do bezpečí Aitor Fernández.
33'
Po sraženém pokusu Jorgeho Moliny se míč obloučkem snášel k domácí bráně. Vše vyřešil jeho zachycením do rukavic Aitor.
32'
Domácí mají problémy s bráněním rohů. Po centru Rochiny se dostal na přední tyči k hlavičce Luis Javier Suárez. Ten balón prodlužoval za sebe, kde na něj nikdo ze spoluhráčů nedosáhl.
31'
Po půlhodině zápasu to mají stále lépe rozehrané hosté. Levante, které dosud v této sezóně nevyhrálo, se opět hledá.
29'
Rubén Rochina chtěl hlavou vrátit míč na svého brankáře, málem ale nechtěně poslal do šance Roberta Soldada! Tomu chyběl kousíček, aby si míč zpracoval a mohl sám před Maximianem zakončovat.
28'
Střely celkem – 3:4
27'
Hosté drží míč na kopačkách a pomalejší kombinací uklidňují tempo hry.
26'
Domácí Mickaël Malsa dojel ve středu hřiště protihráče a dostal za to žlutou kartu.
25'
Na druhé straně to zkoušel ze střední vzdálenosti Jorge Molina, který mířil vedle pravé tyče.
24'
Zpoza pokutového území to zkusil Roberto Soldado a vůbec ne špatně! Útočník, který přišel před sezónou do Levante právě z Granady, zamířil o několik decimetrů vedle vzdálenější tyče.
23'
Rohový kop domácích zahrával Bardhi. Po odvráceném centru se k němu balón znovu vrátil, ovšem další snaha dostat ho do ohně se hráči Levante vůbec nepodařila.
21'
Hostující Germán Sánchez zajel poměrně ostře do Jorgeho De Frutose, za což dostal žlutou kartu.
20'
Hosté se dostali kombinací na jeden dotek až k pokutovému území. Tam chtěl Jorge Molina z první uvolnit Rubéna Rochinu, na kterého už balón neprošel.
19'
Mimochodem, Jorgemu Molinovi bude zanedlouho už čtyřicet let. Přesto je pro Granadu stále velmi platným hráčem.
18'
Po následném rohu Granady se domácí dokázali ubránit. Nutno zmínit, že hosté jsou nebezpečnější.
17'
Odražený míč si v domácím pokutovém území našel Jorge Molina. Veterán v útoku Granady se položil do akrobatického zakončení, které nasměroval ke vzdálenější tyči. Levante podržel výborným zákrokem Aitor, který balón vytěsnil na roh!
15'
Po rohovém kopu Rochiny se balón odrážel pokutovým územím Levante. Nakonec se dostal za brankovou čáru od jednoho z hostujících fotbalistů.
14'
Na zajímavý centr z levé strany naskakoval hostující útočník Jorge Molina. Balón mu doslova z hlavy vyboxoval na roh brankář Aitor Fernández. To byl důležitý zákrok.
13'
Morales opět ve spolupráci s aktivním levým bekem Franquesou. Prvně jmenovaný následně posílal míč před bránu, kde na něj nedosáhli Soldado s De Frutosem. Rozehrávat bude brankář Granady Maximiano.
11'
José Luis Morales v důležitém souboji na pravém křídle nepřehrál Germána Sáncheze. Pokud by přes hostujícího stopera prošel, měl by v šestnáctce zcela volného spoluhráče Franquesu.
10'
Domácí nic nevytěžili z aktivního úvodu duelu. Granadu vstřelený gól uklidnil a momentálně častěji drží míč.
9'
Granadě se tedy podařilo dokonale schladit a zaskočit svého soupeře. Uvidíme, zda se hráči Levante dokáží rychle oklepat.
7'
Hosté jdou do vedení po svém prvním rohovém kopu! Rubén Rochina ho zahrál na zadní tyč, kde vyplaval zcela volný GERMÁN SÁNCHEZ. Ten hlavičkoval do tyče, od níž se míč odrazil do sítě.
6'
Pablo Martínez to zkusil z první po sklepnutí Roberta Soldada. Svou střelu nasměroval vysoko nad hostující bránu.
5'
Domácí celek se nadále více tlačí do ofenzivy. Granada začala opatrněji.
4'
José Luis Morales se na levém křídle neprosadil přes bránícího Quiniho. Hosté budou vhazovat.
2'
Jorge De Frutos se v pokutovém území dostal k míči, ale jeho střelu srazila obrana Granady. Po následné akci spadl v šestnáctce Enis Bardhi, na penaltu to však nebylo. Levante začíná aktivně.
1'
Domácí zahájili tento zápas. Úvodní dlouhý nákop hledal na levém křídle nabíhajícího Enrica Franquesu, kterému ale spadl míč na záda a odrazil se do autu.
1'

Levante UD: Aitor Fernández – C. Clerc, Vezo, Ó. Duarte, Franquesa – Malsa – De Frutos, Martínez, E. Bardhi, Morales (C) – Soldado.
Náhradníci: Cárdenas – Pepelu, Goméz, Blesa, Miramón, Son, Campaña, Coke, N. Vukčević, Cantero.

Granada CF: Maximiano – Quini, Díaz (C), G. Sánchez, Neva – Rochina, Milla, Montoro, Soro – J. Molina, Suárez.
Náhradníci: A. Escandell – Escudero, Abram, Bacca, Machís, S. Arias, Puertas, Monchu, Torrente.

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, Gallego.
V loňské sezóně se ve vzájemných zápasech rodily remízy. Utkání v Granadě skončilo výsledkem 1:1, na Levante se hrálo 2:2.
Levante UD (19. místo, 0 – 6 – 5, skóre 11:20, 6 bodů)
Levante je na tom ještě hůře než Granada. Dosud na první vítězství v sezóně čeká a body získalo jen za šest remíz. Ve čtvrtek celek z Valencie uhrál před svými fanoušky cennou plichtu 2:2 s mistrovským Atléticem. Alespoň bod domácím zajistil v 90. minutě proměněnou penaltou Enis Bardhi. Před tím si Levante přivezlo porážku 3:5 ze Sevilly. Střílení gólů by tak pro tento tým nemuselo být problémem, chtělo by to ale zpevnit obranu.

Posledních 5 zápasů Levante:
Barcelona – Levante 3:0
Mallorca – Levante 1:0
Levante – Getafe 0:0
Sevilla – Levante 5:3
Levante – Atlético M. 2:2
Granada CF (17. místo, 1 – 5 – 4, skóre 8:14, 8 bodů)
Granadě se zatím moc nedaří. Byť má k dobru jeden odložený duel, tak sedmnácté místo v tabulce rozhodně nekoresponduje s ambicemi, které sahají někam do klidného středu tabulky. Celek z Andalusie zatím vyhrál jediný zápas a to až v 8. kole, kdy v regionálním derby přehrál 1:0 Sevillu. Poslední dva duely na Osasuně a doma s posledním Getafe skončily remízami 1:1.

Posledních 5 zápasů Granady:
Granada – Real Sociedad 2:3
Vigo – Granada 1:0
Granada – Sevilla 1:0
Osasuna – Granada 1:1
Granada – Getafe 1:1
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V pondělí večer se odehraje poslední utkání 12. kola španělské la Ligy, v němž devatenácté Levante přivítá sedmnáctou Granadu. Půjde tedy hodně důležitý souboj týmů z konce tabulky, které od sebe dělí jen dva body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.