La Liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Elche  - 28. května 2023   19:00

0:1
(0:0)
Elche
90+2' Boyé  (Josan)
Bilbao
Simón – de Marcos, Vivian, Paredes, Berchiche – Vesga, Sancet (60. Zarraga) – I. Williams, Muniain (60. R. García I), Berenguer – Guruzeta (73. Ares).
Agirrezabala – Balenziaga, Bita, Capa, Lekue, U. Gómez, Vencedor.
Valentin Pizarro Gomez
San Mamés Barria (Bilbao)
Elche
Badía – Josan, Magallán, Bigas (29. Roco), Clerc, L. Blanco (60. P. Milla) – Gumbau, Donald, Fidel (78. Guti) – Morente, Nteka (78. Boyé).
Werner – Á. Collado, Lirola, Cheikh, N. Fernández, Verdú, Ponce, Javier Marín.

Velké překvapení se urodilo v posledním kole La Ligy. Athletic Bilbao po celý zápas tlačilo a mělo na dosah branku, jenže Iñaki Williams, Raúl García a Malcom Ares ve svých šancích neuspěli. No a v posledních vteřinách zápasu přišel blesk z čistého nebe. Po rychlé kombinaci hostů se prosadil Josan. Doma Bilbao padlo s Elche 0:1.
90+3'
90+2'
Elche právě vstřelilo branku! To snad není pravda. Elche se snad po první střele ve druhém poločase dostává v závěru do vedení. Josan (Elche) šel po pravé straně sám a poslal centr na zadní tyčku, kde byl Lucas Boyé, který se z voleje trefil přesně k tyčce.
90'
Yuri Berchiche (Ath. Bilbao) posílal z levé strany po zemi míč na penaltový puntík. Tam ale zasáhla včas obrana Elche.
90'
Domácí jsou všichni před vápnem Elche. To se ale nyní na chvíli osvobodilo.
89'
Domácí kolotoč pokračuje na pravé straně hřiště.
89'
Malcom Ares (Ath. Bilbao) po rohu poslal z levé strany centr do ohně, tam jej ale vyboxoval jako horkou bramboru brankář Edgar Badía.
88'
Domácí si rohový kop zopakují. Ten předešlý odvrátila obrana Elche na bližší tyčce.
87'
Malcom Ares (Ath. Bilbao) byl opět na pravé straně zablokován. Bilbao má další rohový kop.
87'
Álex Berenguer (Ath. Bilbao) šel po levé straně, ale nikdo mu nešel pomoci. Míč má Elche, které ale nikam nespěchá.
86'
Edgar Badía (Elche) rychle vyběhl z branky a domácí Williams už nemohl zakončovat.
85'
Daniel Vivian (Ath. Bilbao) dostal po rohu balon na hlavu u penaltového puntíku, jenže minul zařízení.
85'
Edgar Badía (Elche) vytáhl po rohu rychlý reflex. Bilbao si v krátkém čase zahra je už čtvrtý roh.
84'
Roh směřoval na bližší tyčku, kde byl Mikel Vesga (Ath. Bilbao), ale po teči obránce v bílem má Bilbao další roh.
84'
No po akci Bilbaa bude v krátkém čase následovat už druhý rohový kop.
83'
Malcom Ares (Ath. Bilbao) na pravé straně pelášil do otevřené obrany hostůů. Poslal centr na zadní tyčku, kde ale jeho parťák Raúl García selhal v zakončení.
82'
Josan (Elche) se mazlil s míčem na pravé straně hřiště, ale pak se jeho kolega dopustil útočného faulu. Hosté se musí rychle vracet.
81'
No fanoušci ženou Bilbao dopředu, ale jejich miláčci jenom ztratili balon před boxem Elche.
80'
Emoce jsou venku. Jeden z hostů konkrétně Gerard Gumbau schytal kopačkou do kotníku a nyní se nemůže zvednout z trávníku.
80'
Elche se opět osvobodilo vysokým odkopem od vlastní branky.
79'
Enzo Roco (Elche) vykopl balon daleko na polovinu Bilbaa. To opět půjde do zformované obrany hostů.
78'
Hráči Elce se dočkali za držování při střídání pískotu fanoušků Bilbaa. Rozhodčí ale kartu nevytasil.
78'
Střídání v týmu Elche CF:
ze hřiště odchází Randy Nteka, přichází Lucas Boyé,
ze hřiště odchází Fidel, přichází Raúl Guti.
77'
Jenže domácí nabídnutým rohem doslova opovrhli.
77'
Lisandro Magallán (Elche) zabránil slibnému centru domácích. Bilbao má další rohový kop.
76'
Mikel Vesga (Ath. Bilbao) hlavičkoval na středu vápna jenom do země. Poté se obrana Elche osvobodila.
76'
Mikel Vesga poslal balon na pravou stranu, kde nový můž na hřišti vybojoval roh.
75'
Elche se snažit presovat, jenže ze strany hostů je to pomalé.
74'
Malcom Ares (Ath. Bilbao) ukázal na pravé straně rychlé nohy. Jenže nový hráč na hřišti se dopustil jenom útočného faulu.
74'
Enzo Roco (Elche) byl faulován a domácí jdou na míč.
73'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Malcom Ares.
72'
Álex Berenguer (Ath. Bilbao) zahodil tutovku a ví to i on sám. Edgar Badía ho fantasticky vyčapal, když byl sám před malým vápnem. Pak ještě Óscar de Marcos střílel z pravé strany, ale brankář hostů vytáhl jeho střelu na rohový kop.
71'
Yuri Berchiche poslal z dálky střelu na branku, ale Edgar Badía se přesunul k pravé tyčce včas.
71'
Centr po rohu šel na zadní tyčku, kde byl Raúl García (Ath. Bilbao). Ten hlavičkoval, ale jeho svíci lapil brankář hostů.
70'
Trupte na poplach, Bilbao má po zákroku Roca další rohový kop.
70'
Álex Berenguer (Ath. Bilbao) našel z levé strany levačkou na hanici vápna Yuriho Berchiche, ale jeho střela z první se mezi tři tyče nevešla.
69'
Mikel Vesga schytal facku za ucho mimo hru, ale už vstal a pokračuje ve hře.
68'
Elche má balon po delší době na svých kopačkách a domácí fanoušci pískají.
67'
Álex Berenguer (Ath. Bilbao) posílal z levé strany parádní centr na zadní tyčku, ale jeho parťák v útoku balon jenom podběhl.
66'
Gólman Edgar Badía (Elche) tahá čas a domácí fanoušci se už dožadují žluté karty.
65'
Dnes to rozhodně není žádná hitparáda. Snad tomu pomůže střídání na domácí straně.
65'
Už to vypadalo na rychlý brejk hostů, jenže se jednalo o odkop na polovinu soupeře. Bilbao jde opět útočit.
64'
O faul se nejednalo, hra pokračuje.
64'
Iñaki Williams (Ath. Bilbao) je stále na zemi, do akce jdou zdravotníci.
63'
Rozhodčí ukazuje, že se půjde poradit s videem.
63'
Po rohu zůstal ležet ve vápně jeden z domácích a fanoušci hlastitě pískají.
62'
Domácí mají k dispozici rohový kop.
62'
Randy Nteka (Elche) se ani nerozběhl za míčem, který dostal do špeku. Domácí jdou útočit.
61'
Po střídání na obou stranách hra pokračuje. Na míči je Bilbao.
60'
ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Oier Zarraga,
ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Raúl García.

ze hřiště odchází Lautaro Blanco, přichází Pere Milla.
60'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Carlos Clerc).
60'
Fidel (Elche) šel po levé straně a chtěl si navést balon na střelu. Jenže nad míčem ztratil kontrulu.
59'
Centr z pravé strany odhlavičkoval hostující obránce Lautaro Blanco. Elche jde do kontru.
59'
Edgar Badía (Elche) byl nucen skoku k tyči po střele domácího Álexe Berenguera (Ath. Bilbao).
58'
Brankářh hostů Edgar Badía ukázal rychlé nohy a lapil rychlou kolmici za obranu Elche.
57'
Po naivní rozehrávce ztratil hosté balon. Pak se dostal k centru Álex Berenguer, jenže na zadní tyčce kraloval obránce Elche.
56'
Iker Muniain (Ath. Bilbao) se dopustil útočného faulu, na balon jde Elche.
56'
Hosté budou po akci Bilbaa střídat.
55'
Po rohu se dostal k zakončení Yuri Berchiche (Ath. Bilbao), jenže jeho střela o metr minula pravou tyčku branky Elche.
54'
Centr z pravé strany šel na malé vápno, kde jej obránce v bílém poslal do bezpečí. Poté se dostal k pumelici z dálky Iker Muniain. Jenže donutil brankáře hostů k zákroku. Následuje roh.
53'
Jejda, domácí mají po průniku Iñaki Williamse k dispozici zkrácený rohový kop.
53'
Oba týmy si během chvilky vyměnily držení míče, ale šanci jsme neviděli.
52'
Jeden z domácích spadl po kontaktu těsně před vápnem, ale rozhodčí dal pokyn, aby se hrálo dál.
51'
Edgar Badía (Elche) se zapojil do rozehrávky hostů. Poté se dostal balon napravo. Tete Morente (Elche) ukázal rychlé nohy, ale poslal balon jenom na brankáře domácích Unaie Simóna.
50'
Enzo Roco (Elche) dostal balon do bezpečí. Bilbao má aut před vápnem hostů.
49'
Tak to byla pěkná akce Elche z levé strany, Randy Nteka (Elche) hlavičkoval před malým vápnem v záklonu. Jenže jeho hlavička šla dobrý metr nad branku Bilbaa.
48'
U postranní čáry se rozcvičují dva hráči domácích.
48'
Oihan Sancet (Ath. Bilbao) schytal šlapáka na polovině hřiště, jenže rozhodčí zákrok na jeho osobu necenil žlutou kartu.
47'
Gerard Gumbau (Elche) to zkoušel z dálky na ose hřiště, ale jeho pokus nebyl přesný.
46'
Tete Morente (Elche) šel po levé straně do rychlého brejku. Jenže akci hostů zastavil ofsajd.
46'
Další střídání jsme prozatím neviděli.
46'
Bilbao začne druhý poločas na míči.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:04 .
45+3'
45+2'
Lautaro Blanco (Elche) se rozeběhl po levé straně, ale aut před boxem se mu nepodařilo získat. Bilbalo jde do útoku.
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
44'
Atletic Bilbao neprošel po pravé straně, ale zůstal na míči.
43'
Oihan Sancet (Ath. Bilbao) se rozeběhl po levé straně, ale balon dostal jenom do špeku.
43'
Oba týmy si vyměnily míč, ale šanci jsme neviděli.
41'
Oihan Sancet se dostal rychle do vápna po pravé straně, ale ve slibné šanci minul branku. Jeho křižná střela byla o metr delší.
40'
Athletic Bilbao ale balon mířící na přední tyčku vykoplo mimo ohrožený prostor.
39'
Elce si rohový kop v krátkém čase zopakuje.
38'
Hosté mají rohový kop z pravé strany.
37'
Gorka Guruzeta (Ath. Bilbao) neodcentroval z pravé strany a nevyreklamoval si na rozhodčím rohový kop.
36'
Josan (Elche) skončil na zemi po faulu Aitora Paredese před boxem. Jenže podle pana rozhodčího o faul nešlo.
35'
Elche je na míči, ale jde do plných.
33'
Bilbao je na míči, ale jde do zformované obrany Elche.
32'
Álex Berenguer (Ath. Bilbao) upadl ve vápně hostů, ale o penaltu nešlo. Elche jde útočit.
31'
Hosté měli k dispozici rohový kop, ale ten na první tyčce odvrátil obránce Daniel Vivian.
29'
ze hřiště odchází Pedro Bigas, přichází Enzo Roco.
Iker Muniain (Ath. Bilbao) podržel balon na pravé straně, ale bude se střídat.
28'
Pedro Bigas (Elche) je ošetřován, hra je přerušena.
27'
Óscar de Marcos (Ath. Bilbao) získal pro domácí dlouhý aut do vápna Elche.
26'
Unai Simón se dostal na míč po špatné přihrávce hostů. Bilbao jde do útoku.
25'
Jeden z domácích zůstal ležet na zemi, hra je nyní přerušena.
23'
Óscar de Marcos (Ath. Bilbao) poslal centr na zadní tyčku, kde jeho kolega Iñaki Williams (Ath. Bilbao) pravačkou minul branku.
22'
Roh šel na zadní tyčku, ale tam nikdo z domácích nebyl.
21'
Zmatky ve vápně Elche skončily rohovým kopem pro Bilbao.
20'
Elche neuspělo po levé straně, Bilbao jde útočit do zformované obrany.
18'
Unai Simón (Ath. Bilbao) si připsal jistý zákrok po centru z pravé strany.
17'
Elce má k dispozi standartku z pravé strany. Po faulu Viviana, který viděl za své počínání žlutou kartu.
16'
Lautaro Blanco (Elche) utekl po rohu po levé straně. Na hranici vápna střílel pak Gerard Gumbau (Elche), ale minul branku.
15'
Bilbao šlo po pravé straně hřiště, ale poté poslalo míč rychle na levou stranu. Tam byl Oihan Sancet a získal rohový kop.
13'
Álex Berenguer (Ath. Bilbao) poslal balon přímo na branku hostů. Jeho pokus ale šel jenom na střed branky.
12'
Trupte na poplach domácí mají k dispozi zkrácený roh.
11'
Roh šel na bližší tyčku a hosté si jej vzápětí i zopakovali. Jenže to bylo jenom příliš povyku pro nic.
10'
Elche se svou šancí neuspělo. Poté Josan (Elche) zahrál v tísni na druhé straně na rohový kop.
9'
Mikel Vesga (Ath. Bilbao) se dostal na míč ve vápně po zákroku hostujícího brankáře, ale z první netrefil odkrytou branku hostů.