La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Celta Vigo - 6. března 2023   21:00

CA Osasuna
A. Fernández – Moncayola, A. Hernández, David García (C), M. Sánchez – Oroz (85. Brašanac), Torró, Mo. Gómez – Ávila (77. Kike García), Budimir (67. Ibáñez), Ezalzúlí (77. Barja).
S. Herrera, Valencia – J. Cruz I, Unai García, Herrando, D. Moreno I, N. Vidal.
Sánchez – Cabañero, López
Estadio El Sadar (Pamplona)
17 684 diváků
Celta Vigo
I. Villar – Mallo (C), Aidoo, Núñez, Galán – C. Pérez (78. Ó. Rodríguez), Beltrán, Veiga (78. Solari), de la Torre (57. Cervi) – Aspas (90+3. Swedberg), Larsen (57. Seferović).
Alves, Balea Carrillo – C. Domínguez, J. Domínguez, Paciência, Sotelo, K. Vázquez.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 3:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:12.
Dohrávka 24. kola španělské LaLigy nebavila. Osasuna se Celtou Vigo připsali do tabulky po bodu za bezbrankovou remízu v utkání, v němž bylo o nebezpečné situace nouze.

Gólem zaváněly snad jen dvě akce domácího celku. Abdesamad Ezalzúlí dokonce po centru ze 74. minuty rozvlnil síť, ovšem branka nemohla platit z důvodu ofsajdového postavení Ávily, jenž se chtěl zapojit do hry a zmátl touto skutečností brankáře. V 89. minutě pak Kike García skvěle sklepl přetažený centr pod sebe na Ibáñeze, proti jehož dobře umístěné hlavičce ovšem Villar vytáhl skvělý zákrok levou rukou.

Osasuna si díky získanému bodu v tabulce polepšila na osmé místo před Bilbao. Celta Vigo poskočila na dvanáctou příčku před Espanyol, náskok na sestupem ohrožené celky čítá tří body.
90+6'
90+5'
Poslední akce hostů skončila u levého rohového praporku. Franco Emanuel Cervi chtěl vybojovat roh, jenže od jeho nohy míč doputoval mimo hrací plochu.
90+4'
Středem pokusil štěstí Franco Emanuel Cervi. Jenže se dostal do obležení dvou konkurentů, z prakticky bezvýchodné situace východ hledal bez úspěchu.
90+3'
Za zdržování hry si vysloužil kartónek žluté barvy hostující kapitán Hugo Mallo, jenž příliš dlouho otálel s vhozením autu. Navíc se jedná o pátý žlutý trest pro pravého beka, což znamená, že si nezahraje v příštím ligovém utkání proti Vallecanu.
90+3'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Williot Swedberg.
90+2'
Z osmnácti metrů vyslal tvrdou ránu nártem Pablo Ibáñez. Iván Villar se včas přesunul k pravé tyčce a balón udržel v rukavicích.
90+1'
Náznak šance měli i hosté. Stříleným pasem od levé lajny se prezentoval Franco Emanuel Cervi, Moisés Gómez ve skluzu odpálil míč do zámezí.
89'
Vítězná trefa byla blízko! Přetažený centr zleva Kike García parádně sklepl pod sebe na Pabla Ibáñeze, jenž zakončoval v pádu hlavou k levé tyčce, kam Villar v poslední chvíli natáhl ruku a zabránil změně stavu.
88'
Osasuna zkusila štěstí vzduchem. Do pokutového území přiletěl centr z pravé strany, vzdušnému prostoru kraloval bránící Óscar Rodríguez.
87'
Zatímco domácí útočí, tak hosté víceméně už jenom brání bezbrankový výsledek. Celá jedenáctka Celty je při kombinaci soupeře na obranné polovině.
86'
Neměl komu nahrát, proto Kike Barja vyzkoušel štěstí individuálně. Narazil hned na prvním protihráči, jímž byl Augusto Solari.
85'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Darko Brašanac.
84'
Kousek za polovinou hřiště hrál proti pravidlům Franco Emanuel Cervi, když nahrávku Moncayoly na Kikeho Garcíu zastavil rukou od těla.
83'
Pravou stranou se až do vnitra pokutového území procpal Kike Barja. Na střelu z úhlu si nevěřil, nahrávkou pod sebe našel jenom konkurenta Galána.
82'
Tentokráte už o faulu nebylo pochyb. Franco Emanuel Cervi naběhl do nic netušícího Lucase Torra, jehož loktem zasáhl do oblasti hrudi.
81'
Marně se Lucas Torró dožadoval odpískání nedovoleného zákroku kousek za šestnáctkou, dle úsudku rozhodčího Unai Núñez nejprve trefil balón.
80'
Při zmatcích v pokutovém území Celty si nejlépe vedl Óscar Rodríguez. Bez přemýšlení balón odpálil na útočnou polovinu.
79'
Kike Barja se nezdržoval se zpracováním a skákající míč rovnou centroval. Trefil hlavu Unaie Núñeze, který navíc dokázal zblokovat míč na aut, nikoliv na roh.
78'
ze hřiště odchází Gabriel Veiga, přichází Augusto Solari.
78'
ze hřiště odchází Carles Pérez, přichází Óscar Rodríguez.
77'
ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Kike García.
77'
ze hřiště odchází Abdesamad Ezalzúlí, přichází Kike Barja.
76'
Standardka pro Osasunu. Ezequiel Ávila si hodil míč mezi dva konkurenty, aby jej následně Gabriel Veiga podrazil levou nohou.
75'
Osasuna přidává na aktivitě a žene se za klíčovým prvním gólem zápasu. Pablo Ibáñez si věřil na Cerviho, za jehož záda se nedostal.
74'
Domácí vstřelili gól, ovšem radost byla předčasná. Centrovaný balón z kopačky Abdesamada Ezalzúlího propadl až do sítě poté, co v ofsajdu stojící Ávila dokonale zmátl Villara. Argentinec se sice nezapojil do hry s míčem, ale svým pohybem za ním ovlivnil brankáře, pomezní tedy celou situaci odmával naprosto správně.
73'
Jon Moncayola dostal hodně volného prostoru k centru od pravé lajny. Nevyužil jej, balón totiž nasměroval na bránícího Huga Malla.
72'
Fran Beltrán si narazil s Iagem Aspasem, načež centroval z dvaceti metrů. Míč proletěl o značný kus vedle levé části brankové konstrukce.
71'
Bohužel, druhý poločas oproti tomu prvnímu atraktivitě příliš nepřidal. Aktuálně kombinují hosté, ale jen kolem poloviny hřiště.
70'
Další akce už Aspasovi vyšla o poznání lépe. Na hranici šestnáctky si připravil míč ke střele, technický obstřel nasměroval vedle pravé tyče.
69'
Zpracování zradilo Iaga Aspase. Hostující útočník si zamotal míč mezi nohama, načež o něj přišel na úkor Jona Moncayoly.
68'
Situaci dvou proti třem Ezequiel Ávila nevyřešil ideálně. Nahrávku avizoval příliš dlouho, Hugo Mallo ji zastavil bez větších problémů.
67'
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Pablo Ibáñez.
66'
Druhý roh hostů v krátkém časovém sledu odvracel Ezequiel Ávila, jenž navíc do brejku vyslal Abdesamada Ezalzúlího, toho Unai Núñez zastavil ve skluzu.
65'
Rohový kop si vyzkoušela i Celta Vigo. Přetažený míč doputoval až k Harisu Seferovićovi, překvapený Švýcar jej daroval protihráči Garcíovi.
64'
Centr na přední tyč se nezdařil. Tento prostor měl plně pod kontrolou Franco Emanuel Cervi, levačkou hrací předmět z voleje odpálil do bezpečí.
63'
Roh pro Osasunu. Vybojoval ho Ante Budimir, když v obležení tří protihráčů trefil pravou nohu Beltrána, ten neudržel míč na hrací ploše.
62'
Dlouhý nákop k pravé lajně nenašel svého adresáta. Javier Galán přiběhl k Abdesamadu Ezalzúlímu a ve vzdušném souboji jej bez problémů přehlavičkoval.
61'
Velkou příležitostí pohrdl Gabriel Veiga. Od čerstvého Cerviho dostal parádní nahrávku těsně za velké vápno, jenže zakončení mu vůbec nevyšlo, levou se trefil do pravé nohy a míč obloučkem zamířil mimo tři tyče.
60'
Pod tlakem David García nevymýšlel zbytečné složitosti. Před Iagem Aspasem se natočil čelem k vlastní bráně a posunul míč na brankáře Fernándeze.
59'
Unai Núñez se omluvil Hugovi Mallovi za mizernou nahrávku, kterou mu adresoval. Bek neměl šanci na míč dosáhnout, Osasuna zadarmo získává postavení na útočné polovině.
58'
Nově příchozí Haris Seferović hledal stříleným centrem do vápna Gabriela Veigu, těsně před ním nebezpečí zažehnal Aridane Hernández odkopem v pádu.
57'
ze hřiště odchází Luca de la Torre, přichází Franco Emanuel Cervi.
57'
ze hřiště odchází Jørgen Strand Larsen, přichází Haris Seferović.
56'
Středem pokusil štěstí Jon Moncayola. Jenže se dostal do obležení dvou konkurentů, z těžké pozice volnou cestičku nenašel.
55'
Hodně je do kombinace Celty zapojován stoper Joseph Aidoo. Dobře postavené řady Osasuny totiž soupeři nepovolují přiblížit se vápnu.
54'
Javier Galán pozdě pochopil, že přihrávka od Frana Beltrána míří za jeho osobu. Kulatý nesmysl doběhl až za postranní čárou.
53'
Výborné krytí balónu ukázal Iago Aspas. Natlačil tělo před Aridaneho Hernándeze, ten soka fauloval úderem loktem do obličeje.
52'
Joseph Aidoo si s nečekanou zpětnou přihrávkou poradil obstojně. Zpracování určitě mohlo být lepší, nicméně před Budimirem dokázal nahrát dozadu Villarovi.
51'
Adresátem pasu za obranu byl Abdesamad Ezalzúlí. Přes veškerou snahu míč na hrací ploše nestihl, hostující brankář bude odkopávat od brány.
50'
Po centru z pravé strany si odražený balón našel za šestnáctkou Moisés Gómez, slabé zakončení do středu brány Villara neohrozilo.
49'
Zpracování vůbec nevyšlo Moisésu Gómezovi. Do brejku mířil Carles Pérez, jehož nakonec Jon Moncayola zastavil ukázkovou hrou tělem.
48'
Nohama si zahrál domácí gólman Aitor Fernández. Hru nohama zvládl velmi dobře, kulatý nesmysl z druhého doteku posunul na osamoceného spoluhráče u levé lajny.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě, oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
První poločas zápasu mezi Osasunou a Celtou Vigo gól nepřinesl. Jak skóre napovídá, tak hra není příliš záživná. Za zmínku stojí jediná akce, a to ta z 9. minuty, kdy Ante Budimir dostal pas za obranu, zpracoval si jej na prsa a levačkou střílel z levé strany na zadní tyč, Villar ovšem přispěchal s úspěšným zákrokem. Nezbývá než doufat, že druhé dějství nabídne o poznání atraktivnější podívanou.
45+2'
45+1'
Poslední akce úvodního dějství patřila domácímu celku. Po rychlém zpracování míče na pravé straně šestnáctky vypálil Ezequiel Ávila nártem do jediného obránce.
44'
Vysoké napadání Aspase s Larsenem domácím výrazné problémy nečinilo, Aridane Hernández milimetrově přesně přenesl hru k pravé lajně na osamoceného spoluhráče.
43'
Zdviženým palcem Lucas Torró poděkoval Jonu Moncayolovi za dobře myšlenou nahrávku, přestože ji ve hře dostihnout nedokázal.
42'
Carles Pérez vyslal zajímavý dlouhý pas na Gabrielu Veigu. Aitor Fernández v tomto případě vyběhl dokonce mimo vápno, aby hlavou zažehnal bezprostřední nebezpečí.
41'
Nepovedenou přihrávku za obranu pohlídal domácí gólman Aitor Fernández, ten sebral kulatý nesmysl hned po jeho dokutálení se do vápna.
40'
Těžko říct, co Javier Galán zamýšlel udělat, ale vydal se směrem k vlastní bráně. Cestu mu zkřížil Ávila, načež došlo k jeho nastřelení. Aut pro Celtu.
39'
Zpoza šestnáctky vyzkoušel štěstí Ezequiel Ávila. V krkolomné pozici ovšem míč netrefil vůbec dobře, bránu vysoko přestřelil.
38'
Právě na Iaga Aspase směřoval centrovaný míč, ovšem hostující forvard vyskočil příliš brzy, na balón tudíž nedosáhl.
37'
Další faul domácího fotbalisty. Tentokráte hrál proti pravidlům Jon Moncayola, když rozběhnutého Aspase viditelně zastavil podražením.
36'
Standardka v podobě rohu nic zajímavého nepřinesla. Nízký centr pohlídal na přední tyči Abdesamad Ezalzúlí, balón z první odpálil mimo vápno.
35'
Pěknou, rychlou akci vymysleli fotbalisté hostujícího celku. Iago Aspas pustil přihrávku Péreze na hranici šestnáctky, odkud Luca de la Torre vystřelil levačkou z první, trefil blokujícího Garcíu a pro hosty získal premiérový roh.
34'
Špatnou nahrávku vymyslel Lucas Torró. Zaváhání nenapravil ideálně, neboť Carlese Péreze zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku.
33'
David García chtěl hrát směrem dopředu, jenže neměl na koho. Nakonec musel reagovat, protože presující Aspas už byl nebezpečně blízko, volil oblouček přes něj na Aridaneho Hernándeze stojícího ve středu.
32'
Osasuna nadále marně buší do defenzivní linie Celty. Průnikový pas vyzkoušel Jon Moncayola, úspěchu vystavil stopku Hugo Mallo.
31'
Pod tlakem si Ezequiel Ávila poradil na jedničku, když Larsenovi nasadil jesličky, útočník obratem konkurenta podrazil.
30'
Iago Aspas svou kolmicí hledal rozběhnutého Lucu de la Torreho, s nímž se však skvěle vrátil Moisés Gómez a ve skluzu zažehnal hrozící nebezpečí.
29'
Na centr Manu Sáncheze zleva si naskočil Ante Budimir. Těsně bráněný Núñezem hlavičkoval vysoko nad horní tyč.
28'
Jeden na jednoho si proti Aidoovi Ezequiel Ávila netroufl. Hrál za sebe na Jona Moncayolu, jehož střílený centr z první na přední tyč zblokoval Luca de la Torre.
27'
Aridane Hernández moc dobře věděl, že kolem sebe nikoho nemá. Přesto neriskoval těžké zpracování a hlavou míč prodloužil za sebe do brankářových rukavic.
26'
I v pádu Aimar Oroz dokázal přenést hru k levé lajně na Abdesamada Ezalzúlího, jenž si přes osobního strážce navedl míč na střed a vyzkoušel ránu na zadní tyč, tu obětavým způsobem zblokoval Joseph Aidoo.
25'
Pokus Celty o rychlý protiútok končí zdviženým praporkem pomezního rozhodčího, Carles Pérez nahrával Gabrielu Veigovi do ofsajdu.
24'
Javier Galán nebezpečně strčil do Ezequiela Ávily, který musel přeskočit reklamní panel, aby neutrpěl tvrdý náraz. Naštěstí vše proběhlo bez komplikací.
23'
Osobní obranu zvládl Jon Moncayola na jedničku. Stáhl se spolu s Iagem Aspasem, na nějž míč nepustil, z první jej odehrál na střed k volnému spoluhráči.
22'
Zrychlením kroku si řekl o balón za obranu Ante Budimir. Abdesamad Ezalzúlí útočníka zkusil vyslat, jenže míči dal malou výšku, trefil jen hlavu obránce Malla.
21'
Na hranici vápna Unai Núñez neúmyslně, ale přece trefil loktem do obličeje Ezequiela Ávilu, rozhodčí nicméně odmítá konzultaci situace s kolegou u videa.
20'
Centrovaný balón propadl až mimo vápno, kde jej sebral Moisés Gómez. Bez většího přemýšlení vrátil míč do vnitra šestnáctky, jenže přímo do rukavic brankáře.
19'
Jeden na jednoho si věřil Fran Beltrán. Uspěl bránící Manu Sánchez, který přečetl, že si soupeř zkusí balón posunout po pravé lajně.
18'
Výborné krytí míče ukázal Carles Pérez. Moc dobře věděl o blížícím se Davidu Garcíovi, ten konkurenta nekompromisně sundal k zemi.
17'
Tentokráte Aridane Hernández volil odvážnější řešení, které nevyšlo. Přecenil rychlostní schopnosti Aimara Oroze, míč doputoval do zámezí.
16'
Domácí kombinují kolem poloviny hřiště. Dlouho měl míč u kopaček Aridane Hernández, nakonec nahrával jen na krátkou vzdálenost Davidu Garcíovi.
15'
Centr směřoval na hranici malého vápna, kde kraloval Joseph Aidoo. Hostující stoper vyskočil nejvýše a hrací předmět nasměroval mimo vápno.
14'
Standardku v podobě rohového kopu vybojoval Ante Budimir, jenž dostihl balón u lajny, aby následně šikovně nastřelil Iaga Aspase.
13'
První žlutou kartu střetnutí obdržel Luca de la Torre. Nechal se předskočit aktivním Jonem Moncayolou, jehož únik zastavil zatažením za dres.
12'
V dosavadním průběhu střetnutí je výrazně aktivnější domácí mužstvo. Aridane Hernández zkusil nákop za obranu, Hugo Mallo jej nepustil na Budimira.
11'
Jon Moncayola využil výborného pozičního postavení. Do poslední chvíle počkal na pohyb Frana Beltrána, jemuž při kličce na střed ukázkově míč vypíchl.
10'
Přetažený centr v poslední chvíli dostihl Ezequiel Ávila a kulatý nesmysl vracel do ohně na Anteho Budimira, jehož nepovedenou střelu do středu brány brankář s přehledem zlikvidoval.
9'
První velká příležitost gólem nekončí! Nikým neatakovaný Ante Budimir si na hruď zpracoval pěkný pas za obranu, načež z levé strany vápna zakončoval na zadní tyč, Iván Villar s vypětím všech sil udržel balón před brankovou čárou.
8'
Velmi šikovně si při plnění obranných činností počínal Aridane Hernández. Pod tlakem odkopl takovým způsobem, že míč dopadl k pravé lajně k úplně volnému spoluhráči Torróvi.
7'
Přetažený centr nebyl dobrou volbou. Naopak se pro hosty jevila slibná možnost k založení protiútoku, tu zastavil David García za cenu faulu.
6'
Rozehrávka standardky od levé lajny se nezvykle protahuje. Hlavní rozhodčí má co dělat, aby od sebe udržel faulovaného Ezalzúlího s faulujícím Núñezem.
5'
Individuálně pokusil štěstí Abdesamad Ezalzúlí. Natlačil se mezi dva konkurenty, načež ho zezadu postrčil rukou Unai Núñez, arbitr Sánchez odpískal faul.
4'
Na polovině hřiště fauloval Lucas Torró. Vystoupil proti Franu Beltránovi, jehož kličku špatně odhadl a stoupl mu na pravou nohu.
3'
Po pravé straně dostával do vápna nahrávku Ezequiel Ávila. Nejlepší střelec Osasuny v sezóně však v souboji tělo na tělo Moncayolu nepřetlačil.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červených dresech. Fotbalisté Celty Vigo oblékli pro pondělní dohrávku dresy barvy světle modré.
1'

CA Osasuna: A. Fernández – Moncayola, A. Hernández, David García (C), M. Sánchez – Oroz, Torró, Mo. Gómez – Ávila, Budimir, Ezalzúlí.
Náhradníci: S. Herrera, Valencia – Barja, Brašanac, J. Cruz I, Kike García, Unai García, Herrando, Ibáñez, D. Moreno I, N. Vidal.
Trenér: Jagoba Arrasate

Real Club Celta de Vigo: I. Villar – Mallo (C), Aidoo, Núñez, Galán – C. Pérez, Beltrán, Veiga, de la Torre – Aspas, Larsen.
Náhradníci: Alves, Balea Carrillo – Cervi, C. Domínguez, J. Domínguez, Paciência, Ó. Rodríguez, Seferović, Solari, Sotelo, Swedberg, K. Vázquez.
Trenér: Carlos Carvalhal

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, López.
Real Club Celta de Vigo

Celta Vigo momentálně figuruje na třinácté příčce, ovšem nesmí usnout na vavřínech, protože záchranu nemá ani zdaleka jistou, ve vyrovnané tabulce disponuje pouze dvoubodovým náskokem na osmnáctou Almeríi. Formu Calvalhalovy družina lze hodnotit jako solidní, když v předešlých pěti střetnutích třikrát vyhrála, jednou remizovala a jednou prohrála, naposledy zdolala 3:0 Valladolid. Střelecké produktivitě mužstva vévodí devítigólový Iago Aspas.
CA Osasuna

Fotbalisté Osasuny mohou směle pomýšlet na místa zaručující pohárovou Evropu pro příští rok. Aktuálně se nacházejí na devátém místě, v případě vítězství se mohou šestému Villarrealu přiblížit na rozdíl jediného bodu. Svěřenci kouče Arrasateho disponují solidní formou, když v minulém ligovém kole zvítězili 3:2 v Seville, načež v týdnu uspěli v poháru výsledkem 1:0 proti Athleticu Bilbao. Nejlepším střelcem týmu je Ezequiel Ávila s osmi trefami.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný pondělní večer. Vítám vás při sledování dohrávky 24. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Osasunou a Celtou Vigo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.