La Liga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Elche  - 8. dubna 2023   14:00

CA Osasuna
71' Ezalzúlí (Barja) • 84' Ezalzúlí (Oroz)
2:1
(0:1)
Elche
44' Morente  (Mascarell)
CA Osasuna
A. Fernández – Ezalzúlí, Budimir (79. Kike García), Barja (79. Benito), Ibáñez, Mo. Gómez (67. R. Peña) – Brašanac (38. Moncayola), N. Vidal (46. Oroz), Unai García (C) – M. Sánchez, David García.
S. Herrera, J. Pérez – Herrando, J. Cruz I, Cameroz.
Fuertes, Moreno, Rodriguez, Puenta; VAR – Villanueva, Pérez
Estadio El Sadar (Pamplona)
16285 diváků
Elche
Badía – Palacios, Nwankwo (88. Ponce), Bigas, Clerc (88. Á. Collado) – Morente (64. D. González), Mascarell, Gumbau, Fidel (C) (53. L. Blanco) – Boyé, P. Milla.
Werner – Magallán, Roco, Lirola, Verdú, Ni. Fernández, Guti, Josan.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 10:4. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 15:7.
Zápas je u konce, domácímu celku se podařilo po sérii čtyř ligovým zápasů bez vstřelené branky obrátit nepříznivý vývoj zápasu proti outsiderovi celé soutěže z dvousettisícového městečka Elche a vítězí poměrem 2:1. Domácí se tak posouvají rovnou na sedmé místo ligové tabulky a na evropské soutěže aktuálně ztrácí pouhých 6 bodů. Hosté naopak zůstávají beznadějně poslední, záchrana se jim může v 28. kole vzdálit až na 17 bodů, což by z deseti zápasy zbývajícími do konce ročníku dávalo již jen pramalé naděje na udržení.

Outsidera může dnes těšit alespoň herní projev, proti jasnému favoritovi zápasu příliš nezaostával, dlouho držel vedení a nebýt Ezalzúlího, domácí by obranu Elche překonali jen velice těžko. Hosté každopádně při pohledu do statistik zápasu prohráli přeci jen zaslouženě, Fernández nepředvedl dnes jediný zákrok, jelikož právě gólová rána byla jedinou platnou střelou na branku. Zápas každopádně stál za to, rozhodně se nejednalo o nudné utkání a oba týmy si dnes zaslouží pochvalu.

To už je za mě pro dnešní brzké fotbalové odpoledne vše, přeji všem top den!
90+5'
90+5'
Vše ztraceno, do brejku se dokonce dostal Kike Garcia, tomu je sice pískán ofsajd, ale hlavní je, že nastavený čas právě vypršel.
90+4'
Vše dokázal vyřešit Manu Sanchéz, následuje aut pro hosty.
90+4'
Poslední příležitost duelu dává Elche Aimar Oroz.
90+3'
Lautaro Blanco zkoušel náběh po kraji, je však zastaven domácí obranou.
90+2'
Nebezpečno na druhé straně opět dokázal vytvořit Kike García, vše nakonec dobrým skokem pod nohy řeší golman Badía.
90'
Závěr zápasu zatím domácí hráči zvládají v klidu, Elche se nedaří dostat do potřebného závěrečného tlaku.
89'
Nadějně působila akce Elche, sudí však všechny naděje likviduje odpískáním útočného faulu.
88'
Střídání v týmu Elche CF:
ze hřiště odchází Carlos Clerc, přichází Álex Collado,
ze hřiště odchází John Nwankwo, přichází Ezequiel Ponce.
87'
K vidění byl nakonec pouze jeden centr, při boji o přetažení míč je pískán útočný faul dvougólovému hráči Ezalzúlimu.
86'
Aktivní byl teď v útoku Kiké García, je tu devátý roh zápasu pro domácí tým.
84'
Osasuna právě vstřelila branku! Nádherná rána! ABDESAMAD EZALZÚLÍ předvedl zpoza vápna parádní gól. Jeho pecka se zprvu dotkla pravé tyče a následně směřuje rovnou do sítě, golman hostí byl bez šance. Brilantní obrat Osasuny, především zásluhou jednoznačného hráče zápasu a střelce obou osasunských branek.

Asistence: Aimar Oroz.
84'
Několik zbytečných ztrát teď předvedli hosté.
83'
Tempo zápasu nám teď poněkud klesá, ani jeden z celků nechce riskovat zbytečné ztráty míče.
81'
Pablo Ibáñez to zkoušel po zemi, se střelami takovéto kvality si Edgar Badía dokáže snadno poradit.
80'
Po vyrovnávací brance aktivita Osasuny klesla, oba týmy jsou teď zhruba vyrovnané, v závěrečné desetiminutovce nás čeká ještě hodně napínavá bitva.
79'
Množení Garcíů na hrací ploše pokračuje, nyní již vidíme v akci tři.
79'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Kike García,
ze hřiště odchází Kike Barja, přichází Iker Benito.
78'
Tentokrát končí míč po slabé hlavičce rovnou v rukou golmana hostí.
78'
Rána Sancheze na druhé straně je zblokována, uvidíme rohový kop.
77'
Rohový kop rozehrávalo Elche, hlavička Bigase jde těsně mimo.
76'
Na druhé straně vznikalo zajímavé přečíslení domácího celku, Ibáñez se však unáhlil a jeho rána z dálky jde mimo.
75'
Pablo Ibáñez fauluje útočícího hráče Elche a sudí přisuzuje hostům volný přímý kop.
74'
Tentokráte střelec Ezalzúzí branku přestřeluje.
71'
Osasuna právě vstřelila branku! Kike Barja se teď odvěčil Maročanovi za jeho útočnou aktivitu v dnešním zápase přesným mačem a právě ABDESAMAD EZALZÚZÍ srovnává skóre! Jeho rána se odrazila od Mascarella a brankář tak neměl absolutně žádnou šanci zakročit. Zvýšená kvalita hry Osasuny v posledních minutách si vyrovnání zasloužila, uvidíme, co bude dál.

Asistence: Kike Barja.
70'
Abdesamad Ezalzúlí byl již unaven tím, jak jeho spoluhráči dlouhodobě kazí jeho přesnou předfinální fázi a rozhodl se pálit, z úhlu však branku přestřeluje.
69'
Kros nováčka na hřišti Rubéna Peñi je odražen bez větších potíží, obrana hostí likviduje v klidu také následný útočný aut jejich oponentů.
68'
Statický útok domácích obrana Elche snadno odráží, chybí rychlejší pohyb a kreativnější řešení.
67'
ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází Rubén Peña.
67'
Budimir se dostal ke hlavičce, míjí však branku.
66'
Centrovaný míč chytá golman Badía, vyrovnat se domácím ani přes výrazně zvýšenou intenzitu zatím nedaří.
66'
Je tu rohový kop pro domácí celek CA Osasuna.
65'
Dopředu se nadějně dostával Kike Barja, vše vyřešil zákrokem tělem Carlos Clerc.
64'
ze hřiště odchází Tete Morente, přichází Diego González.
62'
Ani třetí centr v řadě, tentokráte od Budimira, nepřináší úspěch.
62'
Přetažený centr, následně centroval z druhé strany Ezalzúlí, rovněž neúspěšně.
62'
Rohový kop bude rozehrávat Kike Barja.
61'
Helibelton Palacios odkopává míč a přerušuje alespoň na chvíli vznikající útočný tlak domácích hráčů.
59'
Aktivnější je teď domácí celek, nedaří se mu však vypracovat si žádnou větší brankovou příležitost.
57'
Opět hrál dobře Abdesamad Ezalzúlí, Kike Barja sice míč líznul, nikam ho však nedokázal nasměřovat.
56'
Dobrou hlavičku předvedl David García, který jen těsně míjí brankovou konstrukci, zatím asi nejnebezpečnější rohový kop celého zápasu.
56'
Rohový kop má CA Osasuna, bude to centr do vápna.
54'
Žlutou kartu obdržel po tvrdém úder rukou do obličeje Maročana Ezalzúlího Helibelton Palacios.
53'
ze hřiště odchází Fidel, přichází Lautaro Blanco.
52'
Zdravotní problémy má po střetu s Budimirem brankář hostí.
51'
Elche právě vstřelilo neplatnou branku! Možná je tu branka, sudí však zatím ukazuje, že neplatná, míč se dotkl ruky, možná situaci ještě prověří VAR.

Nakonec gól neplatí, VAR rozhodnutí sudího měnit nehodlá, po centrovaném míči ze standardky šel míč do branky od ruky jednoho z hráčů Elche.
50'
Držení Boyého trestá Fuertes žlutým kartonkem pro Garcíu.
48'
Výborná rána z dálky, kterou předvedl Manu Sánchez, končí ještě lepším zákrokem Badíi, přestože byla razantní, chyběla jí trocha více nebezpečnosti z hlediska přesnosti.
47'
Postupná kombinace domácích zatím nepřináší postup kupředu.
Dnešní utkání sleduje 16925 diváků.
46'
46'
ze hřiště odchází Nacho Vidal, přichází Aimar Oroz.
První poločas přináší nečekaný úspěch pro hostující celek. Zdá se, že trenér Beccacece, který klub vede teprve od konce března možná našel to, co nedokázal v letošní sezóně objevit žádný z jeho tří předchůdců. Vše mohlo být úplně jinak, pokud by zde nebyl VAR a sudí by nezrušil zjevně přihranou penaltu pro Ante Budimira, takto má po právu jednobrankovou výhodu tým hostí. Průběh zápasu je zatím vyrovnaný, v držení míče je lehce lepší domácí celek (56% X 44%), co se střel na branku týče, vyslal každý z celků pouze po jedné. Poměrně velký rozdíl je vidět v úspěšnosti driblinků, v této statistice dominuje Elche a to poměrem 73% X 54%.
Druhý poločas začne přibližně v 15:07.
45+6'
45+6'
Rohový kop nepřinesl žádné velké nebezpečí, k nepřesné hlavičce se nakonec dostal Budimir, brankáře však tento chorvatský snajpr tentokrát neohrozil.
45+5'
Nepřesný výkop předvedl Edgar Badía, domácí hráč řeší situaci kope z dálky, je z toho roh.
45+3'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Lucas Boyé).
45+3'
Zdravotní problémy má po nedovoleném zákroku Moncayola, zdá se ale, že to nebude nic tak vážného jako v případě Brašanače.
45+2'
V nastaveném času jsou zatím více u míče hosté, ti se nikam neženou a rozhodně si chtějí nově nabytý náskok především odnést do kabin, není nutné hnát se na konci půle za druhou brankou.
44'
Elche právě vstřelilo branku!

Nádherný centr za obranu předvedl Omar Mascarell, podařilo se mu vše přesně načasovat tak, aby se o několik málo centimetrů vyhnul odpískání ofsajdu. Míč jde přesně k nabíhajícímu hráči, kterým je TETE MORENTE. Ten zpracovává a po zemi s přehledem překonává Fernándeze. Outsider se ujímá vedení gólem do šatny.

Asistence: Omar Mascarell.
42'
Pouze odkop od brány bude následovat po pokusu domácích o dlouhý míč, kterým by překonali kompaktní obranu Elche.
40'
Na vlastní půli kombinuje Osasuna, stále se jim nedaří najít nějakou zbraň, kterou by příliš zaskočili hostující celek.
39'
Sérii nepřesností ve středu hrací plochy teď sledujeme na obou stranách.
38'
ze hřiště odchází Darko Brašanac, přichází Jon Moncayola.
37'
Sudí pouští další tvrdý zákrok, zdravotní problémy má evidentně Darko Brašanac.
36'
Ránu zkoušel Abdesamad Ezalzúlí, hráč, který usiluje o angažmá v Barceloně, přestřeluje.
36'
Rohový kop likviduje útočník Boyé.
35'
Kombinace domácích ve vápně končí rohovým kopem, který získal Manu Sánchez.
34'
Barja pokazil nadějně se rozvíjející ofenzivní snažení, jeho pas jde za brankovou čáru, poblíž se nenacházel žádný potenciální adresát.
33'
Edgar Badía skákal po centrovaném míči, následně si však uvědomil, že stejně půjde až do autu a rozhodl se ho pustit a má tedy odkop.
32'
Dobrý pokus Kike Barji! Přes obránce Clerca se dokázal dostat ke střele a ranou na vzdálenější tyč branku míjí jen těsně. Golman by byl bez šance.
31'
Osasuna útočí, jejich pozvolné ofenzívě zatím chybí rychlost a element překvapení, ten je spíše na straně akcí outsidera.
29'
Tvrdý zákrok na Vidala dává soupeři šanci k brejku, vše dokázal vyřešit Manu Sanchéz, publikum píská, protože zákrok na Vidala nebyl posouzen jako nedovolený.
28'
Maročan Ezalzúlí zkoušel brzký centr, ten však jde přímo do rukou golmana.
27'
Presink domácího celku byl až příliš agresivní a sudí uděluje míč jejich soupeři.
27'
Gerard Gumbau našel pouze hlavy domácích obránců.
26'
Standardka na úrovni nějakých 40 metrů pro Elche.
25'
Míč ovšem ztrácí a obtížný skluz ve vápně musel předvést Unai García.
25'
Hra se teď zpomalila, postupnou kombinaci na vlastní půli provozuje Osasuna.
23'
Ve středu hřiště se snaží útočnou akci založit Manu Sánchez.
22'
Výborný míč za obranu a povedená akce Elche, Boyé však v dobré pozici přestřeluje, přesný pas mu poslal kapitán Fidel.
22'
Nacho Vidal centroval, vše vyřešil Palacios.
21'
Roh se nevydařil, domácí to zkouší po zemi.
20'
Carlos Clerc vyráží centr domácího celku na rohový kop.
19'
Už se zase hraje, dlouhý nákop hostujícího celku zvládl vyřešit brankář Fernández.
19'
Je rozhodnuto, penalta nebude! Hraje se dál za stavu 0:0!
18'
Dle opakovaných záběrů se zdá, že k lehkému nedovolenému kontaktu skutečně došlo, zároveň však Budimir celému zákroku dost přidal.
17'
Pokutový kop stále prověřuje VAR.
15'
Ante Budimir byl sražen a bude zahrávat pokutový kop, vše ještě prověřuje video.