La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Getafe - 18. září 2022   14:00

0:2
(0:1)
Getafe
30' J. Iglesias  (Mayoral) • 76' G. Álvarez  (Duarte)
CA Osasuna
S. Herrera – N. Vidal (57. R. Peña), García V (C), García VIII (77. M. Sánchez), Cruz – Torró, Brašanac (69. Moncayola) – Ávila, García VII (57. Ezzalzouli), Mo. Gómez – Budimir (77. García II).
Ait. Fernández, J. Pérez – Barja, Ibáñez, R. Torres.
Díaz – Becerril, Santaursula
Estadio El Sadar, Pamplona
Getafe
Soria – Da. Suárez (C), Duarte, Mitrović, G. Álvarez (90+4. Revuelta), J. Iglesias – Aleñá (90+4. Seoane), Arambarri, Maksimović (63. L. Milla) – Mayoral (63. Munír), Ünal (82. Mata).
Alcoado, Casilla – Algobia, Amavi, Angileri, Latasa, Portu.

Pro dnešek je to tedy ode mě vše. Já se s Vámi loučím a zároveň všem přeji pohodový zbytek víkendu. Napočtenou.

Fauly: 15:15.
Dnešní utkání 6. kola LaLigy je u konce. Navíc skončilo poměrně nečekaným výsledkem. Oslabené Getafe si totiž odváží všechny tři body. Byla to ale pořádná řežba z obou stran. Padly dvě červené karty a další mnoho zákroků bylo na hraně. Hosté rozhodli o své výhře již v prvním poločase, a to zásluhou Juana Iglesiase. Domácí se sice nesnažili, ale ani to nemusí vždy stačit.
90+6'
90+5'
Dobrý centrovaný míč teď s velkým štěstím odvrátil na roh Domingos Duarte, který tak hodně pomohl svému celku.
90+4'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Jaime Seoane,
ze hřiště odchází Gastón Álvarez, přichází Alex Revuelta.
90+3'
Teď jsme byli ve vápně svědky dalšího tvrdého souboje, ze kterého asi nejhůře odejde Gastón Álvarez, jenž vypadá poměrně otřeseně.
90+2'
Druhá žlutá karta? Ano, i to se v dnešním zápase stalo. Luis Milla šel totiž do souboje se zbytečnou razancí, a proto odchází do kabin.
90+1'
Nabídka na skórování opět nevyužita. Domácí zahrávali volný přímý kop, který ale brankou prostě skončit nemohl.
90'
Přetažený míč na zadní tyč se snažil zakončit Jaime Mata. Ten byl ale v polovičním pádu, proto se mu to nepovedlo.
89'
Hosté se snaží utkání dohrát s klidem. Stále se jim totiž daří držet míč na útočné polovině.
88'
Unai García už teď jenom zbaběle odvrátil míč do zámezí, čímž naznačil, že jeho mužstvo se už do útoku hrnout nebude.
87'
Domácí se ani nemohou hrnout do útoku. O deseti hráčích to je totiž hrozně těžké.
86'
Rychlou akcí hostí jenom s přispěním štěstí vychytal připravený brankář Sergio Herrera.
85'
Hráči Osasuny jakoby nevěděli, jak svého soupeře zaskočit. Jejich kombinace je teď hodně pomalá.
84'
Rohový kop se teď snášel vysoko ve vzduchu. Nakonec jej ale velmi pohodlně lapil brankář Sergio Herrera.
82'
ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Jaime Mata.
82'
A že z toho byla velmi dobrá šance! Abde Ezzalzouli vyslal tvrdou střelu pod břevno, kterou jen tak na poslední chvíli vyrazil brankář David Soria!
81'
Domácí mají k dispozici zajímavý volný kop potom, co se faulu dopustil hostující Luis Milla.
80'
Teď se udála další sporná situace ve vápně hostí. V souboji mezi Duartem a Cruzem zřejmě došlo k faulu, avšak rozhodčí nepíská. Teď se jednalo o poměrně zvláštní rozhodnutí.
79'
Nadějný pas na útočníka Abde Ezzalzouliho dokázal odvrátit Domingos Duarte, který tak předvedl, proč je tolik platným hráčem.
78'
Nacho Vidal se teď pokoušel překvapit brankáře Soriu, ovšem jeho střela byla již dříve zablokována.
77'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Kike García,
ze hřiště odchází David García, přichází Manu Sánchez.
77'
Hosté se teď dostávali do další zajímavé příležitosti, ovšem výsledek to nezaznamenalo. Jakékoliv šance uhasil David García svým obranným zákrokem.
76'
Getafe právě vstřelilo branku! A o výsledku zápasu je zřejmě rozhodnuto! Z první střely hostí ve druhém poločase je vstřelená branka! Centr do vápna skvěle prodloužil Domingos Duarte na nikým nehlídaného GASTÓNA ÁLVAREZE, jenž bezpečně zakončil do odkryté svatyně 0-2!
75'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (David García).
75'
Sergio Herrera teď hledal dlouhým nákopem někoho z rozběhnutých spoluhráčů, avšak nakonec to bylo neúspěšné.
74'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Jon Moncayola).
74'
Hosté opět budou mít šanci podržet čas. Budou totiž mít k dispozici volný kop.
73'
David García už trochu pracuje s nervy. Do soubojů teď chodí trochu na styl Řepky či Sergia Ramose.
72'
Dobrá kombinace domácích nasvědčovala tomu, že by se mohlo jednat o nějakou dobrou šanci. Nakonec tomu však tak nebylo.
71'
Gastón Álvarez se pokoušel rozehrát útočnou akci svého týmu, avšak nahrávkou nenašel žádného adresáta.
70'
Domácí už nemají moc sil, což se hodně projevuje v útočné fázi. Žádná z nebezpečných akcí totiž není dohraná do finále.
69'
ze hřiště odchází Darko Brašanac, přichází Jon Moncayola.
69'
Ante Budimir teď naskakoval do souboje hodně tvrdě a právem tedy inkasuje žlutou kartu. Za další podobný zákrok už by mohl jít pod sprchu.
68'
Tak to byl hodně nešetrný zákrok od Muníra, který skluzoval velice nebezpečně. Rozhodčí ale nakonec nechal hru dále plynout.
67'
Stadion je teď ve varu. Domácí jsou totiž v obrovském tlaku, ze kterého by mohl pramenit vstřelený gól.
66'
Pěkný centr za obranu nakonec odvrátil ostrým výskokem dnes skvěle hrající Gastón Álvarez.
65'
Přetažený rohový kop na zadní tyč chtěl do vápna vrátit David García, avšak neúspěšně.
64'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Darko Brašanac).
63'
ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Munír,
ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Luis Milla.
63'
Hodně zajímavá situace se teď odehrála ve vápně. Přihrávku od Unaie Garcíi totiž rukou tečoval Stefan Mitrović. Vše ale zřejmě bylo podle pravidel.
62'
Domácí už jsou opět natlačeni na útočné polovině. Do zakončení se ale zatím nemohou nijak dostat.
61'
Nemanja Maksimović se pokoušel zpracovat dlouhý míč za obranu, ale neúspěšně. Nakonec totiž zaletěl až za reklamní barely.
60'
Hra je teď velmi často přerušovaná, což sedí spíše hostům, kteří tak hodně šetří čas. Ten letí opravdu rychle.
59'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Rubén Peña).
59'
58'
Lucas Torró se snažil o rychlé otočení s míčem, avšak byl zfaulován. Domácí tak budou zahrávat volný kop zhruba z poloviny hřiště.
57'
ze hřiště odchází Rubén García, přichází Abde Ezzalzouli,
ze hřiště odchází Nacho Vidal, přichází Rubén Peña.
57'
Střelu se teď pokoušel vyslat na branku domácích Carles Aleñá, avšak jeho pokus byl velmi lehce zblokovaný.
56'
Darko Brašanac se pokoušel něco změnit, avšak směr jeho kličky vystihl Gastón Álvarez, který míč následně odkopl mimo nebezpečí.
55'
54'
Souboj teď spolu svedli Enes Ünal a Nacho Vidal. Obránce domácích se snažil o získání míče, avšak na tak silného útočníka, kterým Ünal jednoduše je, to nešlo.
53'
Lucas Torró se teď pokoušel nacentrovat míč do zajímavých míst, což se mu povedlo. Nikdo z jeho spoluhráčů však nezakončil.
52'
Dlouhý nákop od Juana Cruze mohl být nebezpečný, ale nikdo z jeho spoluhráčů si pro něj nešel, a tak skončil v rukavicích Davida Soriy.
52'
51'
Hosté si teď vzali míč na svoje kopačky a kombinují. Domácí se tentokrát ale snaží napadat.
50'
A byla z toho velmi dobrá šance! Ünal to tlačil na vzdálenější tyč, kde byl však připravený David Soria. Ten svým zákrokem podržel!
49'
A teď uvidíme hodně zajímavou příležitost. Při svém průniku byl těsně před vápnem faulován Enes Ünal, který zřejmě bude též zahrávat přímý kop.
48'
47'
46'
Domácí začínají ihned s míčem. Zatím ale pouze v klidu rozehrávají útočnou akci z vlastní poloviny.
46'
Hodně zajímavý poločas pravděpodobně bude mít nějakou dohru. Zpočátku klasický fotbalový zápas se trochu zvrhnul na konci první půle, kdy inkasoval červenou kartu Ezequiel Ávila. Inu, uvidíme, jak na to bude reagovat disciplinární komise. Jinak jsou ve vedení hosté. O zatím jedinou branku utkání se postaral střelou mezi nohy Juan Iglesias. Je tedy otázkou, jak se budou mužstva prezentovat v dalších pětačtyřiceti minutách.
45+3'
45+2'
Unai García se teď pokoušel protlačit mezi několika bránícími hráči, což bylo již zpočátku neúspěšné. Nakonec ještě takticky fauloval.
45+1'
Gastón Álvarez teď šel do souboje hodně těžkopádně, ale nakonec to vypadá, že by měl ve hře pokračovat.
45'
Hosté se ke konci poločasu nikam neženou, jelikož nechtějí inkasovat nějakou zbytečnou branku do šatny. Navíc hrají proti deseti hráčům.
44'
Enes Ünal teď napadal hodně vysoko. Kdyby navíc měl trochu více štěstí, býval by se dostal do velmi dobré šance.
43'
Ezequiel Ávila se teď dopustil úplně zbytečného zákroku na vlastní polovině, za který nejprve schytal žlutou kartu, avšak rozhodčí si šel celou situaci přezkoumat na video, z čehož vzešlo vyloučení! Pro české fanoušky by byl názorným příkladem Tomáš Řepka. Domácí budou dohrávat o deseti!
42'
Celá situace se ještě přezkoumává na VARu.
40'
Hosté po dlouhé době drží míč v klidu na svých kopačkách. To se nelíbí domácím hráčům, ale samozřejmě i fanouškům.
39'
38'
37'
Dobrá nahrávka od Juana Cruze za obranu nakonec nenašla příjemce, což je škoda. Mohlo se totiž jednat o zajímavou šanci.
36'
Domácí teď bezelstně kombinují na vlastní polovině a nikam se neženou. Hostům to evidentně moc nevadí.
35'
Teď je hra přerušená, avšak zatím neznámě přesnou příčinu. Zjevně se jednalo o konflikt mezi Rubéne Garcíou a Domingosem Duartem. Oba totiž dostávají žlutou kartu.
34'
Série náznaků šancí je odvrácena. Gastón Álvarez byl ve vzduchu nejvyšší, a proto míč dokázal poslat až do zámezí.
33'
Nadějný volný kop zahrával Ezequiel Ávila a poměrně se mu povedl. Po ztečované hlavičce totiž bude následovat rohový kop.
32'
Domácí se snaží rychle dostat zpět do hry, ale nemají teď v sobě potřebný elán, který by jim pomohl ke vstřelení branky.
31'
30'
Getafe právě vstřelilo branku! Hosté se z ničeho nic prosazují! Po rychlém zisku míče na polovině a obrovské chybě Nacha Vidala se do šance dostal JUAN IGLESIAS, který mířil přesně mezi nohy brankáře Herrery 0-1!
29'
Hosté rozehráli volný kop dlouhým centrem do vápna, který chtěl svou hlavou usměrnit Mauro Arambarri, avšak neseřídil svá měřidla.
28'
Hosté teď hodně zhušťují hru na vlastní polovině a začínají tím dráždit domácí hráče. Ti se totiž dopouštějí zbytečný faulů na útočné polovině.
27'
Prozatím tomu tak nebude. Na hranici vápna totiž fauloval Lucas Torró, který může být rád, že se nedočkal žádného karetního ocenění.
26'
Domácí teď rychle rozehráli z vlastní poloviny a jsou opět nasunutí v útoku. Podaří se jim tentokrát skórovat do sítě soupeře?
25'
Nemanja Maksimović se snažil brankáře Sergia Herrreru asi spíše prověřit. Svou ranou z dobrých dvaceti metrů nemohl pomýšlet na úspěch.
24'
Carles Aleñá teď byl poslán k zemi někde za polovinou hřiště. Po dlouhé době tedy uvidíme volný kop pro hosty.
23'
22'
Domácí teď dobývají branku svého soupeře, ale do tutové šance se teď nemohou dostat. Hosté totiž důsledně brání.
21'
Při průniku obranou byl k zemi poslán Darko Brašanac, který se aktuálně svíjí v bolestech na trávníku. V utkání by ale měl pokračovat.
20'
Teď se pro domácí rozjížděla další slibná šance. Všechny iluze o vstřelení branky ale pohřbil svým zpracováním Ezequiel Ávila.
19'
18'
Ante Budimir se teď dostával do tutové šance, avšak jeho pokus opět pohotově zachytil připravený brankář David Soria.
17'
Teď už se hráči Getafe trochu více oklepali. Když drží míč, tak působí poměrně zklidněným dojmem.
16'
Hosté se teď potřebují zase vrátit do hry. Aktuálně působí trochu více opařeným dojmem, než býváme zvyklí.
15'
Ihned byla na řadě další dobrá šance. Brankář David Soria se ale proti nebezpečné hlavičce vyznamenal svým zákrokem.
14'
Moisés Gómez měl teď na kopačce fantastickou šanci, kterou ale nakonec zahodil! Potom, co se uvolnil na pravé straně, vyslal z hranice vápna střelu pouze do tyče!
13'
Aktivní Darko Brašanac teď byl tvrdě poslán k zemi. O to se zavděčil jako vždy tvrdý Gastón Álvarez.
12'
11'
Z ničeho nic jsme tu měli první náznak šance. Carles Aleñá se na pravé straně dobře uvolnil, ale jeho následná střela byla zblokována.
10'
9'
8'
7'
6'
Ezequiel Ávila teď dobře přenesl hru na druhou stranu, avšak Lucas Torró nakonec nedokázal zpracovat skákající míč.
5'
Hosté se začínají dostávat do hry. Domácí aktuálně vůbec neví, jak mohou efektivně napadat.
4'
Darko Brašanac se svou útočnou akcí prosadil až do vápna, kde se snažil o vylepšení pozice. O míč ale nakonec trochu lacině přišel.
3'
U autové lajny sváděli souboj Gastón Álvarez a Juan Cruz. Vítězně z něj vzešel druhý jmenovaný, který byl nakonec nuceně faulován.
2'
1'
Domácí rozehráli utkání hodně rychle. S míčem se aktuálně drží na útočné polovině svého soupeře.
1'

CA Osasuna: S. Herrera – N. Vidal, García V (C), García VIII, Cruz – Torró, Brašanac – Ávila, García VII, Mo. Gómez – Budimir.
Náhradníci: Ait. Fernández, J. Pérez – Barja, García II, Ibáñez, Moncayola, R. Peña, M. Sánchez, R. Torres, Ezzalzouli.

Getafe CF: Soria – Da. Suárez (C), Duarte, Mitrović, G. Álvarez, J. Iglesias – Aleñá, Arambarri, Maksimović – Mayoral, Ünal.
Náhradníci: Alcoado, Casilla – Algobia, Amavi, Angileri, Latasa, Mata, L. Milla, Munír, Portu, Revuelta, Seoane.

Rozhodčí: Díaz – Becerril, Santaursula.
Vzájemné zápasy
Pověstné „brankostroje“ si na utkání těchto soupeřů cestu ještě nenašly. Za poslední tři roky padly v jejich šesti utkáních celkem jen čtyři góly. Dvakrát zvítězilo Getafe 1:0, třikrát se hrálo bez branek a jen poslední utkání „uvolnilo stavidla útočné hry“, když skončilo divokou přestřelkou 1:1.
Getafe CF
Klub z madridského předměstí se v pátém kole dočkal premiérové výhry 2:1 nad San Sebastiánem, když góly orámovaly poločasovou přestávku. Bodová sbírka Getafe se tak rozšířila na čtyři, což mu pomohlo na sedmnácté místo. Zvenčí si ovšem Azulones zatím přivezli jen dvě porážky s celkovým skóre 2:8. Ligovou výhru na hřišti soupeře slavili za posledních 24 zápasů jen jednou.

Střelci: 2 – Ünal, 1 – Aleñá, Álvarez.
Osasuna Pamplona
Baskický klub je příjemným překvapením úvodu sezóny, se čtyřmi výhrami z pěti utkání prohání špičku španělské ligy. V pondělní dohrávce uspěla Osasuna nejtěsnějším poměrem na hřišti Almeríe, ve 28. minutě rozhodl argentinský střelec Ávila. Na domácí půdě je zatím stoprocentní a proti Getafe o tento přívlastek nechce přijít.

Střelci: 3 – Ávila, 2 – Oroz, 1 – K. García, R. García.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.