La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : Sevilla - 1. dubna 2023   18:30

0:2
(0:0)
Sevilla
51' Ocampos   • 74' en-Nesírí  (B. Gil)
Cádiz
D. Gil – R. Parra (80. A. Lozano), L. Hernández, Fali, Espino (C) – Alejo (60. Bongonda), Alcaraz, San Emeterio (80. Mari), Sobrino – Guardiola, Negredo (60. C. Ramos).
Aznar – Mbaye, Arzamendia, Meré, Chust, Ále. Fernández, Y. Diarra, Martí.
C. Soto – I. De Francisco, C. Álvarez
Estadio Nuevo Mirandilla
19 181 diváků
Sevilla
Dmitrović – Navas (C), Badé, Gudelj, Acuña (86. Telles) – Jordán, Gueye – Ocampos (86. Ó. Torres), Rakitić (70. Lamela), B. Gil (76. Suso) – en-Nesírí.
Búnú, Árbol – Montiel, Nianzou, Corona, Mir.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 7:4. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:14.
Nepříliš pohledný duel končí, hosté díky dvěma využitým šancím vítězí 2:0, lepším celkem ale jistě nebyli. Domácí si také vypracovali své příležitosti, ovšem na rozdíl od protivníka žádnou využít nedokázali a odchází tak z tohoto klání s nulou na kontě.
90+6'
90+5'
Ještě jeden faul je pískán hostujícímu celku, domácí rozehrají zřejmě poslední standardku na straně soupeře.
90+3'
José Mari poslal svou slabou střelu k bližší tyči, Marko Dmitrović u ní byl včas a míč schoval do náruče.
90+1'
Pěknou kombinaci nyní předvedli hráči hostujícího celku, zblízka střílel jeden z nich, ovšem David Gil v tomto případě bravurně zasáhl.
89'
Christopher Ramos pálil tvrdě do horní části hostující brány, Marko Dmitrović se natáhl a balón vyrazil.
88'
Nakopnutý míč končí u gólmana Cádizu, který rychle rozehrává.
86'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Óliver Torres.
86'
ze hřiště odchází Marcos Acuña, přichází Alex Telles.
85'
Marko Dmitrović vyboxoval balón před sebe, k dorážce se málem dostal jeden z hráčů Cádizu, ale ta se mu nepodařila tak, jak by si přál.
83'
Z protiútoku přišla přízemní střela, se kterou si ale Gil poradil a balón lapil.
82'
Hosté překazili soupeři kombinaci u hranice vápna a vyráží dopředu.
80'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Raúl Parra, přichází Anthony Lozano.
80'
ze hřiště odchází Fede San Emeterio, přichází José Mari.
79'
Érik Lamela se dostával do šance, ovšem příliš dlouho otálel v pokutovém území s přihrávkou a o míč přišel.
76'
ze hřiště odchází Bryan Gil, přichází Suso.
76'
Théo Bongonda levačkou netrefil míč tak, jak by si představoval a poslal jej po zemi slabou střelou jen k brankáři hostů.
74'
Sevilla právě vstřelila branku!
Hosté vedou už o dvě branky, JÚSUF EN-NESÍRÍ z pravé strany lehce ťukl do míče pravou nohou a odehrál jej za vyběhnutého strážce domácí svatyně.
71'
Domácí se teď hodně zlobí na hlavního arbitra, jenž neodpískal faul na levém křídle.
70'
ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Érik Lamela.
69'
Sergi Guardiola poslal hodně špatnou a nepřesnou přihrávku směrem dopředu, Marko Dmitrović může v klidu rozehrát.
68'
Cádiz kombinuje na útočné polovině, ovšem to je tak vše.
66'
Domácí se ženou za vyrovnáním, hosté ale dobře brání.
65'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Pape Gueye).
63'
Fali se k hlavičce nedostal, Marko Dmitrović byl rychlejší a rukou balón odehrál do bezpečí.
62'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Raúl Parra).
60'
ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Théo Bongonda.
60'
ze hřiště odchází Álvaro Negredo, přichází Christopher Ramos.
59'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Bryan Gil). Hráč hostů hodně přihrál faulu na svou osobou a hlavní arbitr s kartou neváhal.
58'
Dlouhý aut domácích doputoval až do pokutového území, odkud vzápětí hosté míč odkopávají do bezpečí.
56'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Lucas Ocampos). Nyní už se žlutí, střelci zatím jediné branky utkání se trest nelíbí, ale nic s tím nenadělá. Faul na Sobrina byl více než jasný.
55'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Rubén Sobrino).
54'
Po tvrdém ataku zůstal ležet za postranní čárou jeden z domácích fotbalistů. Karta udělena není.
51'
David Gil letící míč špatně vyboxoval, k tomu se dostal LUCAS OCAMPOS a propálil hradbu hráčů před sebou. Někdo z domácích míč ještě tečoval, ale ten by i tak skončil v síti.
50'
Rohový kop nyní rozehraje Sevilla.
49'
Druhá půle pokračuje zatím stejným trendem, hra se odbývá převážně ve středu.
46'
První poločas končí, gól jsme v něm neviděli a ani žádnou pořádnou gólovku. Pár náznaků šancí měla obě mužstva, avšak brankáři nemuseli řešit nic vyloženě nebezpečného. Snad tedy bude druhé dějství o něco pohlednější.
45+2'
45'
Střídání není nutné, hra pokračuje dál.
44'
Rubén Sobrino zůstává ležet na trávníku, drží se za břicho.
42'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Iván Alejo). Hráč Cádizu fauloval unikajícího Ivana Rakitiće.
40'
Přetažený křižný centr domácího mužstva letí jenom do zámezí.
38'
David Gil vyboxoval letící balón do bezpečí a zabránil problémům.
36'
Raúl Parra čistým způsobem zabránil soupeři v zakončení, ani v tomto případě tak šanci neuvidíme.
34'
Marko Dmitrović si vyběhl pro balón a ze vzduchu jej uklidil do rukavic.
32'
Nemanja Gudelj se sice v malém vápně dostal k hlavičce, tu ovšem odehrál vysoko nad bránu.
31'
Lucas Ocampos vystihl špatnou rozehrávku soupeře, následoval centr před bránu, který svého adresáta nenašel.
28'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Loïc Badé). Hráč fauloval unikajícího Sobrina.
26'
Špatná kombinace hostujícího celku končí balónem v zámezí.
25'
Júsuf en-Nesírí zkoušel střelu z velké dálky, navíc nijak prudkou a David Gil si poradil.
24'
Dlouho drží míč na kopačkách hráči Cádizu, ovšem to je tak vše.
22'
Znovu se hraje převážně u středové lajny, na první větší možnost stále čekáme.
20'
Domácím se nyní nepovedlo odehrát balón do bezpečné vzdálenosti, Sevilla tak pokračuje v obléhání.
18'
Rubén Alcaraz zcela jasně zahrál rukou, na což hosté vehementně poukazovali a hlavní arbitr jim dává za pravdu.
15'
Marko Dmitrović chytá míč do rukou a s rozehrávkou vůbec nepospíchá.
13'
Hra se nyní odehrává daleko od obou branek, šance k vidění nejsou.
10'
Sevilla rozehrála rohový kop, prostor pro hlavičku si našel jeden z hráčů, mířil ale mimo.
8'
Rozhodčí ponechal hostům výhodu, následoval centr do vápna, kde se jeden z hráčů dostal k hlavičce, tu ovšem adresoval ze svého pohledu vedle levé tyče.
5'
Nemanja Gudelj zblokoval střelu protihráče, čímž zabránil slušné šanci domácího celku.
4'
Marko Dmitrović vyběhl k volnému míči a odkopl jej do bezpečné vzdálenosti.
1'

Cádiz CF: D. Gil – R. Parra, L. Hernández, Fali, Espino (C) – Alejo, Alcaraz, San Emeterio, Sobrino – Guardiola, Negredo.
Náhradníci: Aznar – Mbaye, Arzamendia, Meré, Chust, Mari, Ále. Fernández, Y. Diarra, A. Lozano, Bongonda, Martí, C. Ramos.
Trenér: Sergio.

Sevilla FC: Dmitrović – Navas (C), Badé, Gudelj, Acuña – Jordán, Gueye – Ocampos, Rakitić, B. Gil – en-Nesírí.
Náhradníci: Búnú, Árbol – Montiel, Telles, Nianzou, Corona, Lamela, Ó. Torres, Suso, Mir.
Trenér: Mendilibar.

Rozhodčí: C. Soto – I. De Francisco, C. Álvarez.
Vzájemné zápasy

Cádiz v lize zvítězil nad Sevillou na svém trávníku naposledy 26. května 1991, kdy vyhrál 2:1. Je to tedy už dlouhá historie. Pak se mu povedlo ještě 4. ledna 2006 vyhrát doma 3:2, jednalo se však o pohárový mač.
Cádiz

Domácí jsou na patnácté pozici s 28 body, na svém hřišti se jim moc nedaří, ze třinácti klání si přivezli osmnáct bodů za čtyři výhry a šest remíz, vstřelili čtrnáct branek a o tři více inkasovali. Naposledy před svými fanoušky remizovali 2:2 s Getafe.

Sevilla

Hosté mají stejný počet bodů, pouze lepší skóre. Mimo svůj stadion odehráli třináct mačů a přivezli si pouhých deset bodů za dvě výhry a čtyři remízy, vstřelili pouhých třináct branek, zato jednou tolik jich dostali. Čtyři z pěti posledních venkovních zápasů prohráli.
Dobrý den, čtyřmi zápasy dnes pokračuje 27. kolo nejvyšší španělské fotbalové ligy. Jako třetí přijde na řadu duel dvou sousedů v tabulce, jsou to Cádiz a Sevilla. Favoritem je hostující tým, i když nijak velkým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.