La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : CA Osasuna - 5. listopadu 2022   18:30

Celta Vigo
19' Aspas (Cervi)
1:2
(1:2)
CA Osasuna
8' Ávila  (Mo. Gómez) • 28' Ávila  (M. Sánchez)
Celta Vigo
Marchesín – Mingueza, Aidoo, Núñez, Galán – C. Pérez (57. Paciência), Beltrán, Ós. Rodríguez, Cervi (87. Durán) – Aspas, Strand Larsen (57. Swedberg).
Villar, Balea Carrillo – H. Álvarez, Domínguez, Mi. Rodríguez, Tapia, K. Vázquez.
Vazquez
Abanca-Balaídos (Vigo)
CA Osasuna
Ait. Fernández – R. Peña (84. Brašanac), Unai García, David García, M. Sánchez – Oroz (72. Moncayola), Torró, Mo. Gómez – Ávila (84. Rubén García), Budimir (73. Kike García), Barja (63. N. Vidal).
J. Pérez, Ramos – Cruz, Aridane, Ibáñez, R. Torres.

Skončil zápas 13. kola španělské LaLigy, po kterém se radují fotbalisté Osasuny. Ti díky dvěma gólům Ezequiela Ávily vyhráli na půdě Celty Vigo 2:1. Osasuna se tak v tabulce posunula již na páté místo, domácí naopak zůstávají sedmnáctí.
90+4'
90+3'
Fotbalisté Celty Vigo již hrají totální vabank. Naopak hosté totální defenzivu.
90+2'
Javier Galán poslal do vápna dobrý centr, hosté se ale opět ubránili.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
A další parádní střela Gonçala Paciêncii! S jeho druhou tvrdou pumelicí si Aitor skvěle poradil a míč vyrazil.
90'
Gonçalo Paciência byl nyní v dobré střelecké pozici, gólman Aitor byl na brankové čáře pozorný a míč lapil.
89'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Kike García).
88'
Zápas spěje ke svému konci. Domácí už hrají vabank a myslí hlavně na ofenzivu.
87'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Franco Emanuel Cervi, přichází Pablo Durán.
86'
Aspas musel teď ve vápně soupeře přihrávat, jenže to není úplně jeho parketa a jeho centr byl nepřesný a nikoho ze spoluhráčů nenašel.
85'
Hodně blízko ke gólu na 2:2 byl nyní Iago Aspas, s jeho akrobatickým zakončením po centru z levé strany si ale skvěle poradil Aitor.
84'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Darko Brašanac,
ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Rubén García.
82'
Po dlouhých průtazích kvůli penaltě a nepenaltě tempo hry hodně povadlo. Domácí už moc času nemají.
80'
Rozhodčí Vazquez má jasno. Penalta to nebude, protože García si balon do ruky poslal sám od vlastní nohy.
79'
Hlavní rozhodčí Vazquez se jde ještě podívat k monitoru, takže možná penalta nebude.
78'
Vše ještě přezkoumává VAR, protože šlo o pozici přesně na rohu velkého vápna. A řeší se, zda k ruce nedošlo mimo vápno.
77'
David García zahrál na rohu velkého vápna smolně rukou a je tu pokutový kop pro domácí!
73'
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Kike García.
72'
ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Jon Moncayola.
71'
Do konce zápasu chybí nějakých dvacet minut. Domácí mají trochu více ze hry, chybí jim ale nějaké nebezpečné zakončení.
69'
Unai Núñez se dostal ke střele zpoza vápna, trefil ale jen spoluhráče.
67'
Nacho Vidal se opřel do odraženého balonu, míč z jeho kopačky prolétl jen těsně mimo.
66'
Žlutá karta pro tým Real Club Celta de Vigo (Williot Swedberg).
65'
Hosté v pohodě stále drží balon daleko od brány soupeře. Celtě se nedaří dostat se do tlaku.
63'
ze hřiště odchází Kike Barja, přichází Nacho Vidal.
61'
Máme za sebou hodinu hry a hosté zatím v pohodě drží vedení.
59'
Domácí ani po prostřídání nedominují. Hraje se hlavně ve středu pole.
57'
ze hřiště odchází Jörgen Strand Larsen, přichází Williot Swedberg,
ze hřiště odchází Carles Pérez, přichází Gonçalo Paciência.
55'
Po rohu Moisése Gómeze se k hlavičce dostal Budimir, balon se odrazil od země a následně přímo do rukavic připraveného Agustína Marchesína.
54'
Domácím zatím kombinace ve druhém poločase příliš nevycházejí. Hosté v pohodě drží své vedení.
52'
Po centru do vápna se dostal k hlavičce Ante Budimir, tísněn dvěma protihráči ale zakončil jen nad bránu.
51'
Balon se teď dostal až k brankáři Aitorovi. Ten byl trochu v tísni kvůli napadajícímu protihráči, ale celou situaci zvládl.
50'
V úvodu druhé půle mají ale jinak balon více na kopačkách hosté. Jejich kombinace jsou velmi pozvolné a zatím k ničemu nevedou.
48'
Z levé strany centroval nebezpečně domácí Jörgen Strand Larsen, balon ale skončil po zásahu hostující defenzivy jen v autu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
Máme za sebou první poločas, se kterým budou spokojenější hostující fotbalisté. Ti totiž vedou díky dvěma brankám Ezequiela Ávily 2:1. Na první gól Ávily sice dokázal odpověď domácí kanonýr Iago Aspas, na druhou trefu hostujícího střelce domácí ale zatím odpověď nenašli.
45+1'
45'
První poločas se dohrává ve středu pole. U míče jsou teď hosté.
44'
Žlutou kartu dostal ale až Aitor Fernández, který příliš dlouho otálel s rozehrávkou od vlastní brány.
43'
Unai Núñez po centru do vápna padl k zemi a dožadoval se penalty. Pád to byl ale hodně teatrální a Núñez může být rád, že nedostal žlutou kartu.
42'
Aimar Oroz se dopustil faulu na vlastní polovině a dostává dokonce žlutou kartu.
40'
Celta Vigo nehraje špatně. Jenže veškeré kombinace končí ještě před vápnem Osasuny a skóre se tak nemění.
38'
Zápas pomalu spěje ke konci prvního poločasu. Domácí fotbalisté jsou znovu u míče a postupným útokem se blíží k bráně soupeře.
36'
Hráčům domácího celku se stále nedaří dostat se do zakončení. Hosté si šance také nevytvářejí, ale když už se dvakrát dostali k zakončení, byly z toho dva góly.
34'
Hráči Celty Vigo nyní sice dlouze kombinují na polovině Osasuny, chybí tomu ale zakončení.
32'
Máme za sebou první půlhodinu zápasu a zatím jsou to domácí, kdo tahá za kratší konec provazu. Po dvou gólech Ávily vede Osasuna 2:1.
30'
Fotbal je hodně nevyzpytatelný. Po druhém gólu hostů jsou opět trochu zaskočeni domácí a nyní se jim nedaří.
28'
Osasuna právě vstřelila branku!
A je to 1:2! Hosté udeřili EZEQUIELEM ÁVILOU, který se prosadil netradičně hlavou. Z levé strany centroval Manu Sánchez a hlavičkující ÁVILA hodně překvapil domácího brankáře. Hlavičkoval totiž z velké dálky, ale přesto zamířil tvrdě přesně k tyči a Agustín Marchesín nedokázal zasáhnout.
26'
Hosté jsou po inkasování gólu trochu zataženi a očividně se nikam moc neženou. Uvědomují si, že domácí jsou nyní psychicky nahoře.
24'
Na levé straně se za balonem hnal Galán, jenže do cesty mu dobře vstoupil gólman Aitor, který balon pohlídal a počkal až skončí v zámezí. Následuje odkop.
23'
Tempo hry nyní trochu polevilo. Domácí fotbalisté se stejně jako soupeř nikam moc neženou.
21'
Hráči Celty Vigo po gólu pookřáli a nyní jsou lepším týmem. Hosté se musí bránit.
19'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
IAGO ASPAS nyní potvrdil pověst kanonýra, když po přihrávce od Cerviho skvěle ve vápně zpracoval balon a následně tvrdou ranou o břevno překonal bezmocného Aitora! Asistence: Franco Emanuel Cervi.
18'
Po následném rohovém kopu Aitor balon vyrazil a následný zpětný míč do brány byl tečovaný tak, že prolétl těsně mimo!
17'
Domácí měli nyní velkou šanci, skvěle ale zasáhl gólman Aitor Fernández.
14'
Po přímém kopu domácích se balon ve vápně odrazil k Aspasovi, ten to měl ale složité a vysoký balon nedokázal zakončit.
13'
Domácí fotbalisté se přeci jen trochu nadechli a nyní se jim daří držet se na polovině soupeře.
11'
Přeci jen se k zakončení po velmi dobrém pasu do vápna teď dostal domácí Javier Galán. Levačkou ale zamířil nad bránu!
10'
Fotbalisté Celty Vigo jsou zaskočeni a nyní se jim vůbec nedaří. Hosté kontrolují své vedení.
8'
Hosté se dostávají do vedení po krásné střele EZEQUIELA ÁVILY. Ten vypálil z rohu velkého vápně tak tvrdě, že jeho pokus na zadní tyč gólman Agustín Marchesín nezastavil. Asistence: Moisés Gómez.
6'
Po standardce se domácí do zakončení nedostali. Úvod zápasu je sice důrazný, fotbalově ale hodně opatrný.
5'
Unai García fauloval kousek od vlastního vápna a dostává dokonce žlutou kartu.
3'
Do zápasu vstoupili aktivněji hosté. Zatím se hraje na polovině Celty Vigo.
1'
Hráči jsou na hrací ploše. Zápas mezi Celtou Vigo a Osasunou za chvilku začne.

Real Club Celta de Vigo: Marchesín – Mingueza, Aidoo, Núñez, Galán – C. Pérez, Beltrán, Ós. Rodríguez, Cervi – Aspas, Strand Larsen.
Náhradníci: Villar, Balea Carrillo – H. Álvarez, Domínguez, Durán, Paciência, Mi. Rodríguez, Swedberg, Tapia, K. Vázquez.
Trenér: Eduardo Coudet

CA Osasuna: Ait. Fernández – R. Peña, Unai García, David García, M. Sánchez – Oroz, Torró, Mo. Gómez – Ávila, Budimir, Barja.
Náhradníci: J. Pérez – Brašanac, Cruz, Kike García, Rubén García, Aridane, Ibáñez, Moncayola, R. Torres, N. Vidal.
Trenér: Jagoba Arrasate

Rozhodčí: Vazquez.
Aktuální forma hovoří také ve prospěch hostů. Ti z posledních pěti kol uhráli sice "jen" sedm bodů, avšak poslední tři kola neprohráli a o minulém víkendu porazili doma Valladolid s přehledem 2:0. Celta Vigo neprožívá dobré časy. Z posledních pěti kol uhrála jediný bod, v posledním víkendovém zápase prohrála na půdě Almerie 1:3.
Podvečerní program 13. kola španělské LaLigy přinese souboj domácí Celty Vigo proti hostující Osasuně. Domácí fotbalisté z Viga nezačali sezonu vůbec dobře a po dvanácti kolech mají na kontě jedenáct bodů, a to je v aktuální tabulce nejvyšší španělské soutěže řadí až na sedmnácté místo, těsně nad sestupové příčky. Dnes hostující Osasuna je na tom o poznání lépe. Odehrála zatím také dvanáct zápasů a s dvaceti získanými body je aktuálně sedmá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.