La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Getafe - 24. října 2022   21:00

Celta Vigo
89' Aidoo (Aspas)
1:1
(0:1)
Getafe
43' Ünal
Celta Vigo
Marchesín – Mallo (C) (30. Mingueza), Aidoo, Núñez, Galán – Veiga (78. de la Torre) – Ós. Rodríguez, Beltrán (78. Tapia), Cervi (65. C. Pérez) – Strand Larsen (66. Paciência), Aspas.
Villar – Domínguez, Swedberg, K. Vázquez.
González – Rodríguez, Bárcena
Abanca-Balaídos, Vigo
9 774 diváků
Getafe
Soria – J. Iglesias, Dakonam (C), Mitrović, Duarte, Angileri (32. Amavi) – Algobia, L. Milla (84. Seoane), Maksimović – Mayoral (72. Portu), Ünal (84. Mata).
Conde, Casilla – G. Álvarez, Latasa, Alderete.

Utkání je u konce a nakonec se domácí dočkali alespoň remízy a jednoho bodu. Po celou druhou půli jsme sledovali marné dobývání branky soupeře pomocí slabých, či nepřesných střel. Už to vypadalo, že Getafe těsný náskok udrží pak ale přišla 89. minuta, Aspasův centr z pravé strany a Joseph Aidoo svou prudkou hlavičkou překonal Soriu. Zápas tak skončil výsledkem 1:1, Celta Vigo je na 13. místě s 11 body, Getafe patří 17. místo s 10 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 8:2. Rohy: 10:0. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 10:13.
90+6'
90+5'
Soria s odkopem od své branky nepospíchá, hosté se už smířili s remízou.
90+4'
Závar v pokutovém území, jenže bez přesného zakončení. Hosté odkopli směrem k půlce.
90+3'
Už se zase hraje u branky hostů, Celta Vigo si dá ještě jeden rohový kop.
90+2'
Getafe u míče, snaží se zchladit nadšení domácích a případně si vzít zpět vedení.
90+1'
Trocha nervozity na lavičce domácích, jeden ze členů realizačního kádru byl navíc potrestán červenou kartou.
90'
Celá situace se ještě kontrolovala na videu, gól je však definitivně uznán.
89'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Je srovnáno! Hned po rohu přišla zblokovaná střela, akce však pokračovala, Aspas poslal do vápna centr, na který si naskočil JOSEPH AIDOO a prudkou hlavičkou překonal Soriu. Ten si sice na míč sáhl, vyrazit jej ale nedokázal – 1:1.
88'
Teď ale bude následovat rohový kop domácích, ten bude rozehrávat Rodríguez.
87'
Hosté už pouze odkopávají a zatím jim to stačí.
86'
Z dálky to zkusil domácí Paciência, obstřel obránce skončil u pozorného Sorii. Porážka Celty se blíží každým okamžikem.
85'
Ofsajd domácích, ve kterém byl Galán, vzrušení v pokutovém území tak bylo zbytečné.
84'
Jaime Mata se hned uvedl faulem na Aidooa a dostal za to žlutou kartu.
84'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Jaime Mata.
84'
ze hřiště odchází Luis Milla, přichází Jaime Seoane.
83'
Paciência se sice dostal ve vápně k hlavičce, jenže tomu chyběla přesnost.
82'
Pérez hledal zpětnou příhrou Rodrígueze, tohle se ale v přehuštěném prostoru zastavilo a hosté odkopli.
81'
Není kudy, po zemi to prostě domácím nejde.
80'
Domácí využívají ke svým útokům hlavně levou stranu, Getafe to už má načteno a hostům se daří akce zastavovat.
78'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Gabriel Veiga, přichází Luca de la Torre.
78'
ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Renato Tapia.
78'
Roh pro Celtu, na standardku odkopával Amavi.
77'
Galán se nedostal k centru, proti němu stála doslova červená hráz hostujících hráčů.
76'
Hosté se nikam neženou, soustředí se hlavně na dobrou obranu.
74'
Iago Aspas pospíchal k brance Getafe, jenže na útočné polovině byl nachytán v ofsajdovém postavení.
74'
Gonçalo Paciência se ve vápně dopustil útočného faulu, když postrčil soupeře ve vzdušném souboji.
73'
Portu se hned zapojil do útočné kombinace a vystřelil těsně vedle Marchesínovy branky. Tohle bylo dobré uvedení se do zápasu.
72'
ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Portu.
71'
Mingueza se odvážně prosmýkl mezi dvěma obránci, poté už ale nedokázal najít spoluhráče.
69'
Znovu Pérez na pravé straně, tentokrát nacentroval Rodríguezovi na paty...
68'
Pérez neodcentroval z pravého křídla, zablokoval jej Amavi a míč skončil u Sorii. Ten má hromadu času na rozehrávku.
66'
ze hřiště odchází Jörgen Strand Larsen, přichází Gonçalo Paciência.
65'
ze hřiště odchází Franco Emanuel Cervi, přichází Carles Pérez.
65'
Na lavičce Celty Vigo se chystá hned dvojité střídání, čeká se na přerušení hry.
64'
Snahu měl Javier Galán, jeho rána z levé strany ale letěla nad Soriovo břevno.
63'
Stále stejná písnička, domácí tlačí, ale nezakončují.
61'
Zakročit musel až proti střele Aspase zpoza pokutového území, rána šla doprostřed branky a gólman Getafe to měl snadné.
60'
Centr za centrem létá před Soriu, tomu ale zhusta pomáhá obrana, takže moc práce nemá.
58'
Aspas přihrával na levou stranu na zcela volného Cerviho, jenže tomu míč doslova a do písmene utekl od nohy a on se mohl jen chytit za hlavu.
57'
Duarte se dostal před Minguezu a nepustil jej do akce pravou stranou. Je z toho vhazování pro Getafe.
55'
Domácí i nadále pokračují v tlaku, trochu to připomíná bušení na vrata, která ale nikdo neotvírá.
53'
Nyní zakončoval Beltrán, jeho rána už byla ale o hodně nepřesnější a dopředu už jde Getafe.
53'
Po rozehrávce přišla střela zpoza vápna, předvedl ji Veiga a Soria musel vyrážet na další roh.
52'
Aspas se zleva snažil přihrát na Strand Larsena, obrana odkopla na pátý rohový kop domácích.
51'
I v úvodu druhé půle mají míč častěji hráči Celty Vigo, jenže stále je to hodně plané a bez nápadu.
49'
Na opačné straně se do míče, který mu lehce odskočil od nohy, opřel Veiga, i tohle však šlo vedle.
49'
Z první zakončoval hostující Ángel Algobia, myšlenku měl dobrou, provedení už bylo horší a skončilo vedle Marchesínovy branky.
47'
Utkaní sleduje 9 774 diváků.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:06.
Je za námi první půle, ve které měli sice domácí územní převahu, drželi více míč, jenže v koncovce to byla slabota. Na branku vyslali pouze jedinou střelu, té ale scházela razance a pro Soriu nebyla problémem. Getafe se dostávalo kupředu pouze ojediněle, přesto zvládlo jednu akci dotáhnout do zdárného konce. Ve 43. minutě se k přímému kopu postavil Enes Ünal a zakroutil jej mimo Marchesínův dosah. Stav je tak možná lehce překvapivě 0:1.
45+7'
45+6'
Ještě jeden rohový kop pro domácí, jenže chvíli po rozehrání se pískal útočný faul na Amaviho.
45+5'
Přímý kop tentokrát pro domácí. Na centr z pravého křídla si nabíhal Veuga, bylo to na něj ale až moc vysoké.
45+4'
Domácí publikum už začíná pískat, tohle asi nebude průběh, který by se fanouškům Celty Vigo zamlouval.
45+2'
Nepřesná akce Celty na levé straně, tohle skončilo mimo hrací plochu, rozehrávat bude gólman Soria.
45'
Domácí se hned vydali do útoku, chtějí případně srovnat ještě před pauzou. Pronikající Aspas byl důrazně, ale dle sudího čistě zastaven.
43'
Getafe právě vstřelilo branku!
Míč si na přímý kop postavil ENES ÜNAL, parádně překopl Marchesínem postavenou zeď a jeho prudká rána se zastavila až v síti. Gólman Celty Vigo se natahoval marně, stav je 0:1.
42'
Žlutou kartu za skluz na protivníka navíc dostal Unai Núñez. Je tak prvním napomínaným tohoto zápasu.
41'
A teď pozor, je tu přímý kop pro Getafe, a to z velmi zajímavé pozice u šestnáctky.
40'
Rychlá akce domácích, vedená pravou stranou skončila u Veigy, jeho rána levačkou však nemohla Soriu vůbec ohrozit. Byla slabá a navíc mířila přesně doprostřed branky.
39'
Gabriel Veiga se při pokusu o zakončení ukopl a nevyšlo mu ani vykoledování si faulu a přímého kopu u vápna.
37'
Tohle už vypadalo velice dobře, zprava přilétl míč na malé vápno Getafe, kde se po něm natahoval Strand Larsen, scházel mu však možná jen půlkrok.
36'
Nepřesný Cerviho pokus vysunout Galána, jeho přihrávka skončila mimo hrací plochu.
35'
Druhá standardka byla rozehrána nakrátko, Galán pak míč do šestnáctky nedostal.
35'
Rohový kop domácích, na centr si skákal Strand Larsen, hosté jej ale těsně ubránili a z toho všeho bude další roh.
32'
ze hřiště odchází Fabrizio Angileri, přichází Jordan Amavi.
32'
Tak se bude střídat i na straně hostujícího celku, Angileri si ještě nese následky po srážce hlavami.
31'
Teď už do vápna přilétl ostrý centr na Stranda Larsena, obrana Getafe odvrátila i tohle.
31'
Domácí kombinovali na pravém křídle, přihrávku do pokutového území ale nedostali.
30'
ze hřiště odchází Hugo Mallo, přichází Oscar Mingueza.
29'
Tak Hugo Mallo nakonec pokračovat nebude, problém se stehnem je tedy vážnějšího charakteru
28'
Tak nakonec zvolil signál na Rodrígueze, zpětnou přihrávku na Aspase už obrana Getafe vystihla a bylo po akci.
27'
Přímý kop pro Celtu Vigo a i když je to celkem daleko, vypadá to, že to Aspas zkusí přímou střelou.
25'
Hra se nám přesunula blíže k brance Celty, Rodríguez odvracel útok hostů na autové vhazování.
24'
Domácí Hugo Mallo se drží za levé stehno, zatím ale hraje a ani nenaznačuje směrem ke střídačce, že by měl nějaký problém.
23'
Mezitím se ve Vigu spustil celkem silný lijavec, tohle by mohlo hru hodně ovlivnit.
22'
Zápas přerušením ztratil tempo, nyní, po znovuzahájení hry sledujeme kombinaci ve středu hrací plochy.
20'
I Angileri je už na nohou, nicméně vypadá hodně otřeseně. Vypadá to však, že to ještě zkusí.
18'
Rodríguez už vypadá, že je v pořádku, Angileri ale stále leží na zemi a rozcvičovat se už začal Jordan Amavi.
17'
Máme tu pauzu, neboť probíhá ošetřování domácího Rodrígueze a hostujícího Angileriho, kteří se ve vzduchu srazili hlavami.
15'
Opět jsme viděli kombinaci, kdy Aspas hledal Strand Larsena, ani tentokrát to ale nevyšlo. Oblouček do vápna neměl potřebnou přesnost a navíc byl Aspas zase v ofsajdu.
14'
Už se zase hrálo na opačné straně, zprava centroval Ünal a gólman Marchesín měl problém se zpracováním. Míč mu vypadl a nakonec musel naslepo odkopávat Joseph Aidoo.
12'
Celta Vigo se dostala do brejku, za obranu si nabíhal Aspas, který pak servíroval příhru na malé vápno na Strand Larsena. Ten neměl problém se zakončením do odkryté části branky, jenže asi se nezačal radovat, tušil, že přihrávající spoluhráč byl v ofsjadu.
11'
Už to vypadalo, že se Mayoral dostane za obranu Celty Vigo, nechal se ovšem při příjmu přihrávky nachytat v ofsajdu.
10'
Hosté se vydali do rychlého kontru po levé straně, nadějně vyhlížející akce však skončila pouze autovým vhazováním.
9'
Zatím stále čekáme na první střelecký pokus, který by šel na jednu z branek.
8'
Na trávníku leží hostující Enes Ünal, který byl ve vzdušném souboji sražen Unai Núñezem. Nakonec nebylo ošetřování potřeba a už se zase může pokračovat ve hře.
7'
První rohový kop pro Celtu Vigo, centr na první tyči ale odvrátil pozorný Domingos Duarte.
7'
Na dlouhý nákop si z branky vyběhl gólman Soria, byl několik metrů mimo své vápno a odkopával směrem k půlce.
6'
Beltrán byl u postranní čáry atakován hostujícím Ünalem, dle sudího to ale nebyl faul a Getafe vhazuje.
5'
Z levého křídla už ale zase zaútočili domácí, Galánovi ovšem nevyšel centr do šestnáctky.
4'
Nepřesná přihrávka na levou stranu, míč skončil mimo hrací plochu. Hosté se mohou osvobodit.
3'
Getafe pouze stínuje kombinaci domácích a s míčem se ještě prakticky nepotkalo.
2'
Domácí celek se usazuje na útočné polovině, zatím je to ale kombinace daleko od pokutového území soupeře.
1'

Real Club Celta de Vigo: Marchesín – Mallo (C), Aidoo, Núñez, Galán – Veiga – Ós. Rodríguez, Beltrán, Cervi – Strand Larsen, Aspas.
Náhradníci: Villar – C. Pérez, Tapia, Mingueza, Domínguez, Swedberg, Paciência, K. Vázquez, de la Torre.
Trenér: Eduardo Coudet

Getafe CF: Soria – J. Iglesias, Dakonam (C), Mitrović, Duarte, Angileri – Algobia, L. Milla, Maksimović – Mayoral, Ünal.
Náhradníci: Conde, Casilla – Amavi, Portu, G. Álvarez, Mata, Seoane, Latasa, Alderete.
Trenér: Quique Sánchez Flores

Rozhodčí: González – Rodríguez, Bárcena.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na stadionu Abanca-Balaídos začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Pablo González, kterému budou na pomezí asistovat Alfredo Rodríguez a Israel Bárcena.
Getafe CF

Hosté jsou na tom ještě hůře, na 18. místě mají devět bodů a čtyři zápasy čekají na výhru. V posledních dvou duelech tým alespoň remizoval, když si přivezl bod z Vallecana a naposledy hrál 2:2 doma proti Bilbau. Hosté dvakrát vedli po gólech I. Williamse a Raúla Garcíi, Getafe pak vždy srovnalo trefami Carlese Aleñi a Muníra a vybojovalo alespoň jeden bod.

Real Club Celta de Vigo

Domácí tým je v tuto chvíli na 16. místě tabulky se ziskem 10 bodů a tým už tři zápasy v řadě čeká na bodový zisk. Postupně prohrál na hřišti Barcelony, doma s Realem Sociedad a naposledy i venku ve Valladolidu. Óscar Rodríguez pouze srovnával po gólu domácího Mesy, ale poté už skórovali pouze domácí Fernández a dvakrát León a Valladolid vyhrál 4:1.

Valencia – Cetla Vigo 3:0
Celta Vigo – Real Betis 1:0
Barcelona – Celta Vigo 1:0
Celta Vigo – Real Sociedad 1:2
Real Valladolid – Celta Vigo 4:1
Dobrý večer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 11. kola mezi týmy Real Club Celta de Vigo a Getafe CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.