La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : Mallorca - 10. října 2022   21:00

Elche
15' Ponce (Gumbau)
1:1
(1:0)
Mallorca
71' Muriqi
Elche
Badía – Palacios (76. P. Milla), Verdú (C), Bigas, Clerc (63. Nic. Fernández) – Guti (76. Quina), Mascarell, Gumbau – Josan (57. Lirola), Martí, Ponce (57. Boyé).
Lopez, Werner – Collado, Fed. Fernández, D. González, Nwankwo, Morente.
V. Pizarro – J. L. González, R. Cabaňero
Estadio Manuel Martínez Valero (Elche)
Mallorca
Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo (C), Copete (64. Án. Rodríguez), Cufré – de Galarreta (90+4. Battaglia), Baba (61. Grenier), A. Sánchez (61. Ndiaye) – Lee Kang-in (90+4. Da. Rodríguez), Muriqi.
Román – Gayá, G. González, Lago Junior, Nastasić, Prats, Russo.

Hlavní arbitr dnešní duel pořádně natáhl, k vítězi to přesto nevedlo. Ve druhém poločase se povedlo hostům snížit díky proměněné penaltě, Vedat Muriqi složil reparát, ovšem další góly už nepadly. K vidění byly dvě červené karty, množství faulů, ovšem svou roli hrálo i počasí, dlouho se nevědělo, zda kvůli dešti zápas vůbec bude odehrán, ale nakonec se povedlo.

A to je z dnešního dlouhého sportovního dne vše, děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a u dalších přenosů, třeba hned zítra, na počtenou.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 12:17.
90+11'
90+10'
Gonzalo Verdú trefil dobře postavenou zeď, od které se míč odrazil do zámezí a bude to ještě roh.
90+9'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Rodrigo Battaglia).
90+9'
Domácí mají v závěru šanci v podobě přímého kopu, poslední možnost duelu.
90+8'
Edgar Badía pomohl spoluhráčům s rozehrávkou, ti běží dopředu.
90+7'
Domingos Quina to zkusil z dálky, mířil však vysoko nad bránu.
90+7'
Na hřišti jsou k vidění spíše fauly než šance, oba celky se už především brání.
90+4'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Rodrigo Battaglia.
90+4'
ze hřiště odchází Lee Kang-in, přichází Dani Rodríguez.
90+4'
Predrag Rajković popošel z brány, natáhl se a letící balón ukryl do rukou.
90+3'
Domácí vybojovali roh a mohou šetřit čas.
90+2'
Hosté kombinují na své polovině a nikam se příliš nehrnou.
89'
Další možnost Elche, kdy Pere Milla zakončoval rovněž hlavou vedle ze svého pohledu levé tyče.
87'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Predrag Rajković). Brankář hostů až příliš otálel s rozehrávkou.
87'
Hlavičkový pokus jednoho z hráčů Elche nebyl špatný, leč příliš nepřesný.
85'
Červená karta pro tým RCD Mallorca (Vedat Muriqi). Hostující hráč udeřil rukou do obličeje jednoho ze soupeřů, hlavní arbitr po shlédnutí videa neváhal a tasil červenou. Penalta to ale není, vše se odehrálo ještě před rozehrávkou.
84'
Rozhodčí se jde podívat na video, aby zjistil, co se v pokutovém území odehrálo.
83'
Pere Milla svého spoluhráče napodobuje a z trávníku se mu vstávat moc nechce.
82'
Před malým vápnem Elche zůstal ležet jeden z domácích fotbalistů, ale když viděl, že se nebude přerušovat, zase si stoupl.
80'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Pedro Bigas).
79'
Následoval centr do pokutového území, kde slabý pokus hlavou jednoho z domácích fotbalistů doputoval do rukou připraveného brankáře Mallorcy.
78'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Antonio Raíllo).
78'
Další faul ze strany hostů, tentokrát to byl Antonio Raíllo, kdo zastavil unikajícího Martího a je odměněn kartou.
76'
Střídání v týmu Elche CF:
ze hřiště odchází Helibelton Palacios, přichází Pere Milla.
76'
ze hřiště odchází Raúl Guti, přichází Domingos Quina.
74'
Je pravda, že zloba domácích je oprávněná, Clément Grenier se provinil podobným zákrokem, za který byl byl vyloučen Boyé. V tomto případě je to ale jen žlutá karta.
73'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Clément Grenier).
73'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Omar Mascarell), domácí hráč ji vidí zřejmě za nějaké poznámky.
71'
Mallorca právě vstřelila branku!
VEDAT MURIQI prokázal velké nervy, když šel i podruhé kopat, avšak tentokrát provedl exekuci znamenitě. Zvolil opět pravou stranu, ovšem míč zvedl dostatečně vysoko, takže i když gólman Elche směr opět vystihl, neměl šanci na balón dosáhnout.
70'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Gonzalo Verdú).
69'
Po volném kopu hostů se míč dostal do pokutového území, kde se jeden z domácích hráčů provinil faulem a budeme svědky druhé penalty hostů.
67'
Braian Cufré to zkusil levačkou před hranicí vápna, jenže míč příliš podebral a odehrál vysoko nad.
66'
Takto to zřejmě nemysleli, nepřesný centr letí daleko do zámezí, celkem zbytečně ztracený balón.
65'
Faul hostů a domácí mohou šetři čas protahováním rozehrávky volného kopu.
64'
ze hřiště odchází José Manuel Copete, přichází Ángel Rodríguez.
63'
ze hřiště odchází Carlos Clerc, přichází Nicolás Fernández.
61'
ze hřiště odchází Iddrisu Baba, přichází Clément Grenier.
61'
ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Amath Ndiaye.
61'
Tak nakonec je vše jinak, hlavní arbitr se šel podívat na video a poté mění svůj verdikt a uděluje kartu červené barvy.
59'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Giovanni González). Hostující hráč dostává kartu mimo hřiště, když se nechal unést emocemi a řekl na adresu arbitra zřejmě pár nemístných poznámek.
57'
ze hřiště odchází Josan, přichází Pol Lirola.
57'
ze hřiště odchází Ezequiel Ponce, přichází Lucas Boyé.
55'
Iddrisu Baba se provinil faulem, rozehrávat tak budou hráči domácího mužstva.
54'
Dlouhý nákop na domácí bránu byla práce pro Edgara Badíu, jenž se natáhl a letící míč schoval do rukavic.
53'
Jasný ofsajd domácího celku, který pomezní arbitr nepostřehl, hosté přesto budou rozehrávat od své brány.
51'
Mallorca rozehrála rohový kop, k hlavičce se dostal jeden z hráčů, ale první pokus byl zblokován, ten druhý skončil v náruči připraveného brankáře.
50'
Roger Martí se v situaci jeden na jednoho k míči přes obránce nedostal, pak navíc fauloval.
48'
Hosté dlouho kombinovali na útočné polovině, až si vynutili faul a zahrávat budou volný kop.
46'
I přes nepřízeň počasí se první poločas odehrál celý, spokojenější mohou být zatím domácí fotbalisté, kteří přečkali několik šancí soupeře, ten např. nedal penaltu, a sami se po čtvrt hodině hry ujali vedení. To dokázali uhájit až do závěrečného hvizdu první půle, do kabin si tak odnáší těsný náskok. Povede se jim ho udržet?
45+5'
45+4'
Trenér hostů Javier Aguirre vidí žlutou kartu.
45+3'
Hodně těsný ofsajd domácího mužstva.
45+3'
Jeden z hráčů Mallorcy míč hodně špatně trefil a odehrál jej daleko do zámezí. Bylo to zřejmě s tečí, neboť hosté u balónu zůstávají.
45+2'
Domácí se nikam nehrnou, míč drží na své polovině a spíš chtějí poločas v klidu dohrát.
44'
Do šance se málem dostal domácí celek, bohužel pro něj Ezequiel Ponce nedokázal skrz obránce odeslat přihrávku nabíhajícímu spoluhráči, čímž celá slibná akce skončila.
42'
Hosté kombinují na útočné polovině, ale to je tak vše. do nějaké šance se nedokáží dostat.
40'
Hosté dostali k dispozici i rohový kop, ale ani z něj bránu soupeře vážněji neohrozili a o míč přišli.
38'
Iddrisu Baba skončil na travnaté ploše po kontaktu s protihráčem a je pískán faul. Volný kop pro Mallorcu.
37'
Domácí gólman musel z brankové lajny, aby balón vyboxoval do bezpečí, ale jeho snaha byla zbytečná, soupeř se chytil do ofsajdové sítě.
34'
Edgar Badía se nyní postará o rozehrávku a je pochopitelné, že nikam nespěchá.
33'
Po rohovém kopu přišel nebezpečný centr na hranici malého vápna, který ale hosté neužitkovali k vyrovnání.
31'
Vedat Muriqi se hodně vehementně dožadoval odpískání faulu na útočné polovině a u levé postranní čáry, jeho žádosti hlavní arbitr vyhověl.
29'
Protivník se navíc vzápětí provinil nedovoleným zákrokem, čímž přichází o útok.
29'
Edgar Badía nyní výborným zásahem zabránil tomu, aby se míč dostal po teči jeho spoluhráče do zámezí a soupeř zahrával rohový kop.
26'
Hodně špatně si hráči hostujícího celku přihráli na útočné polovině, čímž přicházejí o míč.
23'
Hosté se faulu na pravém křídle v blízkosti vápna po pádu Sáncheze na trávník nedovolali, útočí domácí tým.
21'
Gerard Gumbau střílel levačkou pouze do protihráče, od kterého se míč odrazil do zámezí.
20'
Domácí odehráli míč na soupeřovu stranu, čímž se aspoň na chvíli vymanili z tlaku.
18'
Iddrisu Baba se unáhlil se střelou před velkým vápnem a balón odehrál vysoko nad bránu.
17'
Těsný ofsajd hostujícího mužstva.
15'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Ezequiel Ponce), a sice za nesportovní chování.
15'
Elche právě vstřelilo branku!
Nedáš – dostaneš. Domácí rozehráli rohový kop, místo pro zakončení hlavou si v pokutovém území našel EZEQUIEL PONCE a balón odehrál přesně ke vzdálenější tyči, kam se brankář Mallorcy jenom ohlédl.
13'
Po rohovém kopu se několik hráčů hostujícího celku snažilo dorazit míč do odkryté části soupeřovy brány, ani jednomu se to nepodařilo.
12'
Vedat Muriqi provedl exekuci hodně špatně, levačkou poslal míč na pravou stranu, Badía směr vystihl a míč vyrazil.
11'
Je to tak, po shlédnutí záznamu je tu penalta pro hostující celek.
10'
Rozhodčí se jde podívat na video, možná se Mallorca penalty přeci jen dočká.
9'
Jeden z hostujících fotbalistů skončil v pokutovém území na trávníku, penalta se ale pískat nebude.
7'
Další z domácích fotbalistů leží na studené zemi, jmenovitě Josan, jenž byl nepříjemně atakován.
6'
Edgar Badía musel rychle z brány na levou stranu, sklouzl se po trávníku a míč uklidil do rukavic.
5'
Josan se vyhnul ofsajdu, nabíhal sám na brankáře, ale soupeř jej stihl doběhnout a čistě od míče odstavit.
4'
Omar Mascarell a Vedat Muriqi jsou dotyčnými fotbalisty.
3'
Dva hráči zůstávají ležet na trávníku, hra je přerušena.
2'
Po jeho rozehrávce hlavičkoval jeden z hostů nad břevno.
1'
Vedat Muriqi první velkou šanci svého celku nevyužil a střelu z bezprostřední blízkosti poslal jen do brankáře, který míč vyrazil do zámezí. Nutno říct, že kdyby to byl gól, rozhodčí by situaci řešil s VAR, který by odhalil ofsajd, takže by branka neplatila. Takto se pokračuje rohovým kopem.
1'
Otázkou zůstává, zda se dnes vůbec bude hrát. Kolem půl desáté hlavní arbitr překontroluje stav pažitu a my se dozvíme víc.
Začátek duelu bude posunut vinou přívalového deště.

Elche CF: Badía – Palacios, Verdú (C), Bigas, Clerc – Guti, Mascarell, Gumbau – Josan, Martí, Ponce.
Náhradníci: Lopez, Werner – Boyé, Collado, Fed. Fernández, D. González, Nwankwo, Lirola, Nic. Fernández, P. Milla, Quina, Morente.
Trenér: Alberto Gallego

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo (C), Copete, Cufré – de Galarreta, Baba, A. Sánchez – Lee Kang-in, Muriqi.
Náhradníci: Román – Battaglia, Gayá, G. González, Grenier, Lago Junior, Nastasić, Ndiaye, Prats, Án. Rodríguez, Da. Rodríguez, Russo.
Trenér: Javier Aguirre

Rozhodčí: V. Pizarro – J. L. González, R. Cabaňero.
Poslední vzájemné utkání vyhrálo 16. dubna Elche 3:0. Předchozí čtyři zápasy skončily shodně remízou. Tentokrát bookmakeři velmi lehce favorizují Mallorcu.
Mallorca je s osmi získanými body aktuálně dvanáctá. Ostrované naposledy podlehli na svém stadionu nejtěsnějším možným rozdílem 0:1 vedoucí Barceloně. V zápasech RCD letos příliš branek nepadá, o čemž nejlépe vypovídá hubený poměr šesti vstřelených a osmi inkasovaných branek. Nejlepším střelcem týmu je se třemi přesnými zásahy osmadvacetiletý kosovský reprezentant Vedat Muriqi.
Elche je momentálně s jediným bodem nejhorším týmem celé soutěže. Zároveň jde o poslední tým La Ligy, který v této sezoně ještě neokusil příchuť vítězství. Klub z provincie Alicante čeká na bodový zisk od 22. srpna, kdy doma remizoval 1:1 s Almeríou. Elche má s 18 inkasovanými góly nejhorší obranu v rámci celé ligy. Lichotivou vizitkou nejsou ani pouhé tři vstřelené branky, které nastřádali Boye, Collado a Ponce. V posledním kole prohrálo Elche 1:2 na stadionu Valencie. Od 32. minuty vedlo, nakonec ale padlo po gólu z páté minuty nastavení.
Hezký pondělní večer. Osmé kolo španělské La Ligy bude uzavřeno dohrávkou, kterou spolu obstarají týmy Elche CF a RCD Mallorca. Duel nemá výraznějšího papírového favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.