La Liga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Bilbao - 8. dubna 2023   16:15

Espanyol
90+1' Darder
1:2
(0:1)
Bilbao
22' I. Williams  (D. García) • 75' N. Williams  (Guruzeta)
Espanyol
F. Pacheco – Ru. Sánchez (46. A. Vidal), Montes, Cabrera, Ó. Gil (76. Calero) – Expósito (57. Melamed), Gragera (83. Souza), Darder (C) – Braithwaite, Joselu, Puado (83. De. Suárez).
Álv. Fernández, J. García – Bare, D. Gómez, Lazo, Pierre-Gabriel.
Munuera Montero
RCDE Stadium (Barcelona)
Bilbao
Simón – Berchiche, I. Martínez (79. Yeray), Vivian, de Marcos (C) (89. Paredes) – Vesga, D. García (80. A. Herrera) – Berenguer (69. N. Williams), Sancet (69. Muniain), I. Williams – Guruzeta.
Agirrezabala – Adu, Balenziaga, Capa, R. García I, Vencedor, Zarraga.

Z dnešního zápasu je to všechno. Děkuji za pozornost a těším se zase příště u dalšího přenosu. Na počtenou! Hezké Velikonoce všem.
Utkání je u konce. Ve druhé půli se na gól čekalo až do 75. minuty, kdy se krásnou střelou z pokutového území prosadil střídající Nico Williams. Branky se nakonec dočkali i domácí, kteří se trefili v 90. minutě, kdy Montesovu hlavičku po rohovém kopu vyrazil Simón ke kapitánovi domácích Darderovi, který neměl problém doklepnout míč do odkryté branky. V závěru se pak během několika sekund nechal vyloučit domácí Vidal, který tak bude chybět trenérovi v příštím zápase. Espanyol tak dál zůstává v sestupových vodách a nový trenér Espanyolu Garcia tak začal své působení na lavičce porážkou. Bilbao zůstává sedmé a na šestou příčku, která by znamenala účast v evropských pohárech, ztrácí Bilbao 4 body.
90+6'
90+4'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Unai Simón).
90+2'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Espanyol Barcelona (Aleix Vidal).
90+2'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Aleix Vidal).
90+1'
Espanyol právě vstřelil branku! Espanyol se prosazuje! Domácí rozehráli rohový kop a na balón si naskočil Montes. Brankář Simón sice balon vyrazil, ale jen k úplně volnému SERGIMU DARDEROVI, který už jen doklepl míč do odkryté branky.
90'
Espanyol zahrával rohový kop, jenže obránce Bilbaa tuhle situaci dokázal vyřešit.
89'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Aitor Paredes.
86'
Espanyol zahrával volný přímý kop ze střední vzdálenosti, ovšem brankář Simón byl připraven, vyhoupl se do vzduchu a centr odvrátil.
83'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Denis Suárez.
83'
ze hřiště odchází José Gragera, přichází Vinícius Souza.
80'
ze hřiště odchází Dani García, přichází Ander Herrera.
79'
ze hřiště odchází Iñigo Martínez, přichází Yeray.
76'
ze hřiště odchází Óscar Gil, přichází Fernando Calero.
75'
Bilbao právě vstřelilo branku! A máme tu druhý gól! Střídající NICO WILLIAMS dostal přihrávku od Guruzety, uvolnil se a parádní střelou z pokutového území trefil pravý horní roh Pachecovy brány. Krásný fotbalový moment!
74'
Bilbao pokračovalo dalším rohem, ale i tentokrát odvrátila centr obrana Espanyolu.
73'
Dalším dobrým obranným zákrokem se prezentoval jeden z hráčů domácích, který odvrátil centr Bilbaa od rohového praporku.
72'
Espanyol měl k dispozici další rohový kop, ovšem jeden z obránců Bilbaa předvedl dobrý obranný zákrok a dostal balón do bezpečí.
69'
ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Iker Muniain.
69'
Následoval rohový kop Bilbaa. Ani jeden z hráčů Bilbaa v pokutovém území se k centrovanému míči nedostal, protože jeden z domácích obránců odhlavičkoval míč do bezpečí.
69'
ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Nico Williams.
66'
Jeden z hráčů Bilbaa srazil centrovaný míč z rohového praporku do zámezí. Espanyol znovu rozehraje rohový kop.
65'
Espanyol má další možnost k ohrožení hostující branky, neboť bude zahrávat rohový kop.
65'
Bilbau tenhle stav vyhovuje, naopak domácí tým chce srovnat a snaží se vytvořit si nějakou šanci, ale hostující obrana je dobře zformovaná.
63'
Rychlými přihrávkami se nyní ve středu hřiště prezentuje domácí Espanyol.
59'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Óscar Gil).

Ostrý Gilův zákrok končí žlutou kartou pro domácího hráče, kterou mu uděluje hlavní sudí José Munuera Montero.
59'
Domácí zahrávali další rohový kop, ale k žádnému ohrožení branky to nevedlo díky dobré práci obrany Bilbaa, která zabránila nebezpečí.
57'
ze hřiště odchází Eduardo Expósito, přichází Nico Melamed.
56'
Míč skončil v zámezí. Domácí Espanyol bude vhazovat.
53'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (José Gragera).

Gragera sestřelil svého protihráče a Montero to musel ohodnotit žlutou kartou.
51'
Celá situace se bude opakovat. Bilbao bude znovu zahrávat rohový kop.
50'
Bilbao ale roh rozehrálo nakrátko.
50'
Williams poslal nahrávku do pokutového území, ale nikoho nenašel, a tak míč odehrála obrana Espanyolu na roh.
49'
Začátek druhé půle se nese v duchu první. Hraje se převážně ve středu hrací plochy. Aktuálně jsou na míči hráči Bilbaa, kteří kombinují.
46'
ze hřiště odchází Ruben Sánchez, přichází Aleix Vidal.
46'
První půle je za námi. Viděli jsme v ní dva góly, ale uznán byl pouze jeden. Ve 22. minutě se přesnou rychlou střelou ke vzdálenější tyči prosadil hostující Inaki Williams. V závěru pak sice domácí srovnali, ale trefa Braithwaitea nebyla uznána kvůli hře rukou. Většinu první půle se hra odehrávala především ve středu hřiště a kromě těchto dvou situací jsme nic podstatného neviděli. Snad se obraz hry ve druhém poločase změní. Druhá půle začne zhruba v 17:20.
45+4'
45+3'
Braithwaite sice vstřelil gól, ale rozhodčí ještě celou situaci konzultoval s videorozhodčím, který odhalil, že míč byl zahrán rukou a branku tak neuznal. Domácí tak stále ztrácí jeden gól.
44'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Oihan Sancet).

Sancet fauloval svého protihráče a rozhodčí Montero vytáhl z kapsy žlutou kartu.
43'
První půle pomalu končí. Kromě gólu Williamse jsme ale žádnou větší příležitost neviděli.
41'
Joselu se na hranici vápna dostal ke střele, která ale skončila vedle branky.
40'
Jeden z hráčů Espanyolu je nachytán v ofsajdu a rozhodčí přerušuje hru.
37'
Bilbao po delším čase opět zahrozilo. Na úrovni penaltového puntíku si balon našel Sancet a zakončoval hlavou. Rána ale mířila jen doprostřed brány, kde byl připraven brankář Pacheco.
35'
Střely na bránu momentálně 0:2 a držení míče 45%:55%. Jak je vidět ze statistik, utkání je zatím spíše opatrnější a více se hraje s balónem.
35'
Hra je znovu usazena převážně ve středu hřiště. Oba týmy se snaží vymyslet nějakou akci, která by ohrozila soupeře.
32'
Bilbau je odpískán ofsajd a hra se přerušuje.
30'
Rohový kop ale žádné ohrožení branky Simóna nepřinesl.
30'
Rohový kop budou zahrávat hráči Espanyolu.
30'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Dani García).
28'
Berenguer se odhodlal ke střele zpoza vápna, ale mířil jenom doprostřed brány, kde byl se svým zákrokem připravený gólman Pacheco.
27'
Espanyol rozehrával volný přímý kop, ale centr nebyl vůbec přesný a hostující obrana si s ním dokázala poradit a odvrátila míč do bezpečí.
26'
Bilbao po vstřeleném gólu pokračuje v aktivní hře. Momentálně se pohybuje s míčem na vlastní polovině a kombinuje.
22'
Bilbao právě vstřelilo branku! Hosté vedou! Garcia vyslal balon do běhu INAKIMU WILLIAMSOVI, který se posléze trefil rychlou střelou ke vzdálenější tyči Pachecovy brány. Povedená akce Bilbaa.
21'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Martin Braithwaite).
21'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Óscar de Marcos).
19'
Míč skončil v autu. Vhazovat budou hráči v černých dresech.
19'
Bilbao ho nakonec rozehrálo nakrátko.
19'
Bilbao bude rozehrávat rohový kop.
17'
Berenguer zkoušel ohrozit Pacheca v brance domácích, ale jeho pokus nebyl vůbec přesný, a tak bude Pacheco rozehrávat odkopem od své brány.
17'
García fauloval. Rozehrávku budou mít hráči domácího celku.
14'
Jeden z domácích hráčů posílal centrovaný míč do pokutového území, ale tam byli připraveni obránci Bilbaa, kteří míč odehráli do bezpečí.
13'
Hráči Athletica zahrávali rohový kop, ale k žádnému ohrožení branky Pacheca nedošlo a domácí vyráží vpřed.
11'
S míčem nyní kombinují hosté, kteří si posílají rychlé přihrávky. Ani jeden z týmů si stále nevytvořil větší příležitost a neviděli jsme ani jednu střelu na branku.
10'
Autové vhazování nyní budou mít také hosté.
8'
Míč v zámezí. Autové vhazování budou mít hráči domácího týmu.
6'
Hra pokračuje převážně ve středu hřiště. Na první větší šanci se stále čeká.
4'
První příležitost měli domácí. Sanchez se snažil svým centrem do pokutového území oslovit někoho ze svých spoluhráčů, ale míč se nakonec k nikomu z domácích nedostal.
3'
Míč má na svých kopačkách aktuálně Bilbao, ale domácí ho o míč připravili a míří dopředu.
1'
Espanyol se v úvodu zápasu snaží kombinačně dostat do nějaké šance a momentálně si spíše posílá balon rychlými nahrávkami.
1'
Oba týmy právě nastupují na hrací plochu.
Utkání za pár minut startuje. Níže se můžete na sestavy, které vybrali oba trenéři.

Espanyol Barcelona: F. Pacheco – Ru. Sánchez, Montes, Cabrera, Ó. Gil – Expósito, Gragera, Darder (C) – Braithwaite, Joselu, Puado.
Náhradníci: Álv. Fernández, J. García – Bare, Calero, D. Gómez, Lazo, Melamed, Pierre-Gabriel, De. Suárez, A. Vidal, Souza.

Athletic Bilbao: Simón – Berchiche, I. Martínez, Vivian, de Marcos (C) – Vesga, D. García – Berenguer, Sancet, I. Williams – Guruzeta.
Náhradníci: Agirrezabala – Yeray, Adu, Balenziaga, Capa, R. García I, A. Herrera, Muniain, Paredes, Vencedor, N. Williams, Zarraga.
Espanyol Barcelona

Tradiční španělský klub na tom není dobře, naplno je namočen do bojů o záchranu v LaLize. Aktuálně okupuje 18. místo tabulky, klidnější vody má sice na dosah, ale potřeboval by lepší výsledky.

Fotbalisté Espanyolu zvítězili na půdě Elche (1:0), což doma potvrdili výhrou nad Mallorcou (2:1). Zdálo se, že se blýská na lepší časy, jenže pak přišla série čtyř ligových porážek v řadě a sešup tabulkou.

Neúspěšné výsledky stály místo trenéra Diega Martíneze, jenž byl odvolán. Jeho místo zaujal někdejší dlouholetý útočník Espanyolu Luis García. Právě on má za úkol zachránit barcelonské mužstvo v nejvyšší soutěži a ideálně tým posunout do vyšších pater tabulky. Začne García vítězně?
Athletic Bilbao

Fotbalisté Athleticu Bilbao figurují v tabulce LaLigy na sedmé pozici. Na šesté místo, které zaručuje místenku do kvalifikace o postup do Evropské konferenční ligy, v tuto chvíli ztrácejí sedm bodů.

Bilbao po vyřazení v semifinále Copa del Rey může napnout síly na elitní španělskou soutěž. V ní po domácí porážce s Barcelonou (0:1) zabral na půdě Valladolidu (3:1), pak doma zapsal bod po bezbrankové remíze s Getafe.

O další body, které nutně potřebuje pro účast v pohárové Evropě, se porve na půdě Espanyolu Barcelona. Athletic Bilbao svého sobotního soka vyprovodil z poháru, v podzimním ligovém duelu ovšem uspěl celek z Barcelony.
Fotbalisté Espanyolu Barcelona ve 28. kole španělské LaLigy přivítají na svém trávníku Athletic Bilbao. Pojďme se krátce zaměřit na aktuální formu obou mužstev.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.