La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Almeria - 26. dubna 2023   19:30

Getafe
71' Mayoral (Portugués)
1:2
(0:1)
Almeria
7' L. Suárez  (A. Pozo) • 58' L. Suárez  (Centelles)
Getafe
Soria – Da. Suárez (46. J. Iglesias), Dakonam (C), Duarte, Alderete, Portugués (90+1. Mata) – Maksimović (65. Latasa), L. Milla (42. G. Villar), al-Haddádí (65. Aleñá) – Mayoral, Ünal.
D. Conde, Casilla – Angileri, Amavi, Mitrović, Seoane, G. Álvarez.
Alberola – Sobrino, Hernández
Coliseum Alfonso Pérez, Getafe
10 260 diváků
Almeria
F. Martínez – A. Pozo (81. Ramazani), Brandáriz, Babić, Centelles – de la Hoz (C), Robertone (87. S. Costa) – Baptistão (81. Kaiky), Melero (73. Eguaras), Embarba (73. Portillo) – L. Suárez.
Mariño – Puigmal, Mendes, Sousa, Sanca, Lázaro, Akieme.

Utkání je u konce a nakonec jsme viděli drama až do posledního okamžiku. Hosté se sice v úvodu druhé půle vrhli do útoku a chtěli využít přesilovku, nicméně dlouho bez výsledku. Vyšlo to až v 58. minutě, kdy si na centr z levé strany naběhl Luis Javier Suárez a z první překonal Soriu. Vše tak vypadalo jasně, jenže Getafe se nevzdalo a v 71. minutě přišlo snížení. Partugués našel centrem Borju Mayorala a ten po zemi uklidil míč za Martíneze. Poté následoval rostoucí nápor Getafe, několik šancí, zakončení, ale další gól už nepřišel. Zápas tak skončil výsledkem 1:2. Getafe je po této porážce na 17. místě s 31 body, zatímco Almería poskočila na 15. místo s 33 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 10 260 diváků.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 9:11. Střely mimo: 8:7. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 15:9.
90+6'
90+5'
Míč je na půlce, tohle už pro hosty vypadá velmi dobře.
90+4'
Pojistku na výhru hostů mohl dát Ramazani, na hranici šestnáctky si našel prostor, střelu po zemi mu ale Soria vyrazil.
90+3'
Na hranici vápna střílel Aleñá, ale i tohle letělo vysoko nad břevno Martínezovy branky.
90+2'
Další hlavička domácích, nyní se z zakončení dostal Mata, míč ale skončil na horní síti Martínezovy branky!
90+1'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Jaime Mata.
90'
Do centru z levé strany se rybičkou položil Mayoral, hlavička ale letěla velký kus mimo bránu.
89'
Domácí teď buší do plných, Almería se brání zuby nehty.
88'
Žlutá karta pro hosty, za zdržování rozehry ji dostal fólman Fernando Martínez.
87'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Samuel Costa.
86'
Na lavičce Almeríe se chystá ještě jedno střídání, do hry půjde Samuel Costa.
85'
Po rozehrání se míč dostal na zadní tyč, kde si zpracoval Alderete a prudkou ranou levačkou zamířil jen těsně nad bránu!
85'
Ve vápně hostů upadl Ünal, toho těsně bránil Centelles, ale tohle na penaltu nebylo. Je z toho roh pro Getafe.
84'
Teď už zase domácí, dá se čekat stupňování tlaku Getafe.
83'
Ani tentokrát se Suárez hattricku nedočkal, jeho střela z vápna byla tečována a trefila pouze tyč, která drží síť.
82'
Rohový kop pro Almeríi.
81'
ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Kaiky.
81'
ze hřiště odchází Alejandro Pozo, přichází Largie Ramazani.
81'
Dobrá myšlenka s centrem na Ünala, ten byl ovšem v těsném ofsajdu.
80'
Už zase domácí, akci se snaží zleva rozvinout Portugués.
79'
Teď se ale hosté dostali do rychlého protiútoku a zakončoval Suárez. Chuť na hattrick si ale musel nechat zajít, ránu poslal vysoko nad branku.
78'
Nápor Getafe se začíná stupňovat, vypadá to, že Almería se rozhodla svůj náskok jen bránit.
76'
Za obranu hostů se dostal Juan Iglesias, šel do skluzu, jenže místo míče trefil gólmana a za faul dostal žlutou kartu.
75'
Po centru se k hlavičce dostal Ünal, s jeho hlavičkou ale neměl Martínez problém.
74'
Snižující trefa nalila hráčům Getafe nové síly do žil a ožili i diváci na tribunách.
73'
ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Francisco Portillo.
73'
ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Íñigo Eguaras.
71'
Getafe právě vstřelilo branku!
Je sníženo! Domácí teď měli trochu štěstí, že se k nim odrazil míč, vznikl tak rychlý přechod do útoku, zleva našel Portugués naběhnutého BORJU MAYORALA a ten z první uklízel po zemi za Martíneze – 1:2.
69'
Střela i na opačné straně, pokus z první mířil k pravé Soriově tyči, ten tam byl ovšem právě včas, aby si připsal úspěšný zákrok.
68'
Domácí se nadechují k nějakému tomu náporu, míč nyní z levé strany propadl na Mayorala, ten byl ale v těsném ofsajdu.
66'
Latasa se hned zapojil do útočení, nabil Alderetemu a ten zakončoval z první. Rána z úhlu donutila Martíneze vytáhnout zákrok pravou rukou.
65'
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Carles Aleñá.
65'
ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Juan Latasa.
64'
Ve vlastním vápně zahrál rukou domácí Villar a ta byla rozhodně od těla, ale ani video neřeklo, že by se měla kopat penalta.
63'
Začíná to být fotbal na jednu branku, na tu domácí. Na Soriu se hrne jeden útok za druhým.
61'
Moc nechybělo a bylo to o tři branky. Po přihrávce po zemi se natahoval Baptistão, chtěl zakončit ve skluzu, ale chyběl mu jen malý kousek!
59'
No a z tribun stadionu se snáší nespokojený pískot domácích fanoušků.
58'
Almería právě vstřelila branku!
Hosté jdou do dvoubrankového trháku! Potáhli akci levou stranou, po rychlém výpadu nacentroval do šestnáctky Centeles, našel LUISE JAVIERA SUÁREZE, tomu ideálně vyšel krok a poslal ránu pod břevno Soriovy branky – 0:2.
56'
Přetažený centr hostů z pravé strany, tohle letělo zcela mimo a míč skončil za Soriovou brankou.
54'
Roh i pro Getafe, centr na zadní tyči našel Aldereteho, jeho hlavička ze záklonu ale postrádala přesnost.
53'
Roh pro hosty, centroval Robertone, Embarba se ovšem proti přesile Getafe neprosadil.
52'
Getafe snad v první útočné akci druhé půle, jenže vše skončilo slaboučkým centrem v podání Portuguése.
50'
Soría musel opět zasahovat, Getafe vypadá, že ještě zůstalo v šatnách. Léo Baptistão ale nepředvedl ideální lob a gólman domácích si poradil.
48'
Almería hned od úvodu druhé půle budují tlak a snaží se co nejdříve využít přesilovku.
46'
Hned v úvodu druhé půle přišli domácí o míč, Suárez posunul doleva na Embarbu, ten zakončoval z první a Soria musel bleskově na zem!
46'
ze hřiště odchází Damián Suárez, přichází Juan Iglesias.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:36.
Je za námi první poločas, který přinesl hodně nervózní a bojovný zápas, ve kterém jde poznat, že jde opravdu o hodně. Vstup měli lepší hosté a už v sedmé minutě se po Pozově přiklepnutí trefil prudkou ranou Luis Javier Suárez. Getafe se pak samozřejmě snažilo o srovnání nepříznivého stavu, jenže v koncovce není zrovna nejdůraznější a pokud už na branku něco prošlo, zakročil pozorný Martínez. V úplném závěru navíc přišla pro Getafe další rána, neboť byl po přímé červené kartě vyloučen Djené Dakonam a domácí tak ve druhé půli za stavu 0:1 čeká dlouhé oslabení.
45+6'
45+4'
Následný přímý kop z dálky si vzal na starost Embarba a docela vystrašil gólmana Soriu. Jeho rána prosvištěla kousek vedle levé tyče.
45+3'
Velký problém pro domácí tým. Almería se už hnala do útoku, Suárez si nabíhal za obranu, když jej zatáhl Djené Dakonam a rozhodčí mu ukázal rovnou červenou kartu!
45+1'
Hosté jsou v závěru poločasu zase lehce aktivnější a snaží se o přečíslení soupeřovy obrany.
45'
Rychlý protiútok Almeríe, po přiťuknutí na střed zakončil ranou z první Lis Javier Suárez, jenže míč poslal až do horních řad tribuny za brankou.
43'
David Soria čelil přímému kopu z velké dálky, míč prošel přes zeď a donutil gólmana Getafe vytáhnout pohotový zákrok.
43'
Důvod střídání na straně domácích je patrně zranění nohy, neboť Milla na střídačku v běhu viditelně odkulhal.
42'
ze hřiště odchází Luis Milla, přichází Gonzalo Villar.
41'
Roh Almeríe, míč dolétl do největšího chumlu hráčů, vítězem v souboji o něj byla obrana Getafe.
40'
Po přihrávce z pravé strany se do skluzu hrnul hostující Léo Baptistão, scházel mu ale možná půlmetr, aby sklepl na branku!
38'
Babić je mimo hrací plochu, pokračuje jeho ošetřování, ale vypadá to, že nebude muset střídat.
37'
Domácím to nevyšlo ani po rohu, kdy si na centr naskočil Alderete, který ale ve vzduchu doslova zboural soupeře a nyní probíhá ošetřování Srđana Babiće.
36'
Getafe je v posledních minutách týmem, který se snaží o tvorbu hry, naráží to ale na dobrou obranu hostů.
34'
V další akci se po centru z pravé strany pověsil do vzduchu Ünal, jeho křížnou hlavičku ale zkrotil mrštný Martínez.
33'
Ve vápně hostů se po míči natahoval Mayoral, ale ve skluzu jej netrefil dle svých představ. Ale i kdyby dal gól, tak by neplatil pro jeho poměrně velký ofsajd.
32'
Po krátkém obléhání šestnáctky hostů se ke střele odhodlal Dakonam, jenže jeho rána skončila mezi diváky za brankou Almeríe.
31'
Nepovedený centr Getafe z levé strany, míč skončil u Martíneze a ten si v poklidu vybírá, komu rozehraje.
30'
Není to teď zrovna nejpohlednější zápas, ve hře je mnoho přerušení, chyb, a nervozity.
28'
Na trávníku nyní leží autor zatím jediné branky zápasu, ale i Suárez bude pokračovat.
26'
Další nedovolený zákrok už byl potrestán kartou. Za faul na Millu byl potrestán hostující Gonzalo Melero.
25'
Na zemi je tentokrát hostující Embarba a dopadl nepříjemně na pravý bok. Ve tváři má bolestivý výraz, bude ale moci pokračovat.
24'
Šance domácích na srovnání. Po centru z pravého křídla se k míči dostal Mayoral, ale jeho střele scházelo více razance. Takto si Martínez připsal jistý zákrok.
23'
Přitvrzuje se... Nyní to na své kůži pocítil domácí Damián Suárez, kterého k zemi srazil Suárez.
21'
Almería rozehrála hned dva rohové kopy, míč chvíli létal okolo šestnáctky domácích, obrana Getafe nakonec s vypětím všech sil odkopla.
19'
Vypadá to, že ošetřování Ünala je u konce, a za malou chvíli budou domácí zase hrát v plném počtu.
17'
Enes Ünal ale stále leží v šestnáctce a dokonce je potřeba jeho ošetřování. Takže tu máme krátkou pauzu.
16'
Domácí si chtěli vymodlit pokutový kop za zákrok na Ünala, rozhodčí však ukázal, že tohle nic nebylo.
14'
Domácí Duarte se nedostal k případnému ohrožení gólmana, soupeři zahráli malou domů na Martíneze, ten s rozehrou nikam nechvátá.
13'
Hosté jsou po vedoucí brance na koni, rozhodně jsou tím aktivnějším celkem na trávníku.
11'
Máme tu první žlutou kartu utkání, za nešetrný zákrok si ji prohlédl domácí Omar Alderete.
10'
Milla se snažil prostrčit středem na nabíhající spoluhráče, míč si převzal al-Haddádí, ale byl zablokován.
9'
Střela Almeríe z hranice vápna, tentokrát to ale bylo bez ohrožení brány, navíc se proti hostům pískalo.
8'
Okamžitý protiútok Getafe skončil ještě kus před vápnem, dopředu jde zase hostující celek.
7'
Hosté jdou ale najednou do vedení! Předvedli postupnou akci k šestnáctce, kde dostal do Poza sklepnutí LUIS JAVIER SUÁREZ, posunul si míč po obtočení se kolem obránce do ještě lepší pozice a prudkou ranou překonal marně se natahujícího Soriu – 0:1.
6'
Sledujeme teď rozvážný fotbal v středu hrací plochy, je poznat, že se hraje o hodně a každá chyba může mrzet.
5'
Getafe v postupném útoku, celá akce skončila na levé hranici vápna, kde napřáhl Portugués, technická rána však skončila přesně v náruči gólmana Martíneze.
4'
Domácí Djené Dakonam předvedl jistý obranný zákrok při osobním souboji na levé straně a hned poté dával malou domů na Soriu.
3'
Už máme za sebou i první ostřejší souboj o míč, pískalo se proti hostům, dopředu jde Getafe.
2'
První střelecký pokus zápasu. Z velké dálky to zkusil hostující Robertone a chtěl přehodit vysunutého brankáře. S ním ale překopl i branku.
1'

Getafe CF: Soria – Da. Suárez, Dakonam (C), Duarte, Alderete, Portugués – Maksimović, L. Milla, al-Haddádí – Mayoral, Ünal.
Náhradníci: D. Conde, Casilla – Angileri, Amavi, Mata, Latasa, Mitrović, G. Villar, Seoane, J. Iglesias, Aleñá, G. Álvarez.
Trenér: Quique Sánchez Flores

UD Almería: F. Martínez – A. Pozo, Brandáriz, Babić, Centelles – de la Hoz (C), Robertone – Baptistão, Melero, Embarba – L. Suárez.
Náhradníci: Mariño – Portillo, Puigmal, Mendes, Sousa, Sanca, Kaiky, Ramazani, Eguaras, S. Costa, Lázaro, Akieme.
Trenér: Rubi

Rozhodčí: Alberola – Sobrino, Hernández.
Oba celky již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Coliseum Alfonso Pérez začne v 19:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Javier Alberola, kterému budou na pomezí asistovat Teodoro Sobrino a Iván Hernández.
Getafe CF

Domácí tým je v tuto chvíli na 16. místě s 31 body a na sestupové příčky má pouze jednobodový náskok. Pro Getafe je tak tento zápas opravdu důležitý, neboť i soupeř je ohrožen sestupem. Getafe se teď ale potýká s výkyvy formy, na výhru čeká už čtyři kola a v nich vybojovalo dvě remízy. Naposledy ale mužstvo prohrálo na půdě Mallorky 1:3.

UD Almería

Hosté jsou na 17. místě a mají 30 bodů, což je tedy stejně, jako má osmnáctá Valencia. I Almería má potíže s výsledky, poslední dvě kola tým prohrál a to shodným výsledkem 1:2 na trávníku Atlética Madrid a doma s Bilbaem. Dnes tak budeme sledovat opravdu důležitou záchranářskou bitvu.
Dobrý večer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 31. kola mezi týmy Getafe CF a UD Almería.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.