La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Bilbao - 18. října 2022   20:00

Getafe
27' Aleñá (Ünal) • 76' Munír (Aleñá)
2:2
(1:1)
Bilbao
2' I. Williams  (A. Herrera) • 62' R. García  (N. Williams)
Getafe
Soria – Da. Suárez, Dakonam (C), Mitrović, Duarte, J. Iglesias (72. Angileri) – Maksimović (73. Munír), L. Milla, Aleñá (85. Algobia) – Mayoral (85. Portu), Ünal (90+3. Latasa).
Conde, Casilla – G. Álvarez, Alderete, Amavi, Seoane, Mata.
Munuera – Prieto, Martínez
Coliseum Alfonso Pérez, Getafe
Bilbao
Simón – de Marcos (56. Berchiche), Vivian, I. Martínez, Lekue – A. Herrera (74. D. García), Vesga – N. Williams (74. Zarraga), Sancet (56. R. García), Muniain (C) (55. Berenguer) – I. Williams.
Agirrezabala – Vencedor, Yeray, Villalibre, Balenziaga, Paredes, Guruzeta.

Utkání je u konce a vítěze jsme nepoznali. I druhý poločas přinesl svižný fotbal, plný akcí i soubojů a neustále se něco dělo. Bilbao se dnes podruhé dostalo do vedení v 62. minutě, kdy si na centr Nica Williamse naběhl Raúl García a v pádu se trefil ke vzdálenější tyči. Getafe se ale nevzdalo a bylo odměněno v 76. minutě po zisku míče a bleskovém kontru. Zakončení padlo na Muníra a jeho prudká střela prolétla kolem levé ruky gólmana Simóna a skončila v síti. A to byla dnes poslední trefa, zápas tak skončil výsledkem 2:2 a po této remíze je Getafe na 15. místě s devíti body, zatímco Bilbau patří šesté místo s 18 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 2:7. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 14:11.
90+7'
90+6'
Hrdinou zápasu mohl být Iñaki Williams, ke kterému doputovala kombinace a on zakončoval z pravé strany. Prudká střela šla nad branku.
90+5'
Rozhodčí ještě dával domácím jednu možnost zaútočit, akce levou stranou ale skončila centrem přesně do rukavic gólmana Simóna.
90+4'
Hostující Berenguer reklamoval rohový kop, sudí se ale nenechal zlomit a ukázal na odkop od Soriovy branky.
90+3'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Juan Latasa.
90+2'
Zase žlutá, nyní na straně Bilbaa, za ostrý skluz si ji prohlédl Iñigo Martínez.
90+2'
Na centr si ve vápně naskakoval García, který tam přilétl jako utržený vagon, k míči se ale nedostal.
90+1'
Za přidržení protivníka byl žlutou kartou potrestán domácí Ángel Algobia.
90+1'
Raúl García předvedl hlavičku, která se obloučkem snášela na branku, Soria ji zkrotil po výskoku u brankové čáry.
89'
Akce Getafe končí ofsajdem, v nepovoleném postavení se ocitl Portu.
88'
Teď ale útočí Gerafe, na aut odvracel pohotový Martínez.
87'
Poslední okamžiky patří hostům, ti se neúnavně snaží o tlak před Soriou.
86'
I. Williams se snažil procpat míč do šestnáctky, domácí obrana odvrátila na autové vhazování.
85'
ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Ángel Algobia.
85'
ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Portu.
84'
Zase se ukazovala karta pro lavičku domácích, dostal ji Oscar, technický vedoucí mužstva.
83'
Centr od rohového praporku odvracel Mitrović, který u toho navíc schytal nepříjemný úder do zad.
83'
I. Williams vybojoval pro Bilbao rohový kop, před Soriou je pořádně živo.
82'
Angileri ve spolupráci s brankářem Soriou zastavili výpad Bilbaa a právě od gólmana jde Getafe zase vpřed.
81'
Centr z pravého křídla přelétl všechny v pokutovém území a skončil zcela mimo dění. Tohle se moc nepovedlo.
80'
Žlutou kartu dostal hostující Oier Zarraga.
80'
Přímý kop pro Getafe z pravé strany.
78'
Pokračuje útočný fotbal, najednou domácí vycítili, že by to dnes mohlo klapnout i za tři body.
76'
Getafe právě vstřelilo branku!
Jenže to by nesměli hosté dělat chyby. Ztratili míč, Getafe provedlo rychlý kontr, Aleñá vysunul na pravou stranu MUNÍRA, ten se s tím nepáral a prudkou ranou na gólmanovu levou ruku rozvlnil síť – 2:2.
76'
Bilbao nyní drží míč na útočné polovině a to hostům bohatě stačí.
74'
Zprava se prodral do vápna domácí Mayoral, jenže už byl až moc z úhlu a gólman Simón byl navíc blízko něj. Střelu vyrazil!
74'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Ander Herrera, přichází Dani García.
74'
ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Oier Zarraga.
73'
ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Munír.
72'
ze hřiště odchází Juan Iglesias, přichází Fabrizio Angileri.
71'
Po akci pravou stranou se o technickou střelu pokoušel Vesga, myslel to dobře, jenže ji zakroutil poměrně velký kus vedle branky.
70'
Teď už zase domácí, Iglesias se z levé strany snažil o centr, ten ale skončil pouze u hráčů bránícího Bilbaa.
69'
I. Williams hledal šajtlí rozběhnutého bratra, N. Williams byl ale u míče o malinkou chvíli později, než gólman Soria, který výborně přečetl hru.
67'
Rychlý protiútok Getafe skončil útočným faulem Mayorala, ten přistrčil Berchicheho.
66'
Hostující Berchiche docela dlouho váhal z rozehrávkou od vlastní branky, tímto si už docela koledoval o žlutou kartu. Zatím ji nedostal.
64'
Pískalo se na opačné straně a za faul na půlce byl kartou potrestán hostující Ander Herrera.
64'
I. Williams se prodíral středem, upadl, rozhodčí byl ale blízko a tohle jako faul nevyhodnotil.
62'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Hosté jdou dnes podruhé do vedení. Na pravé straně si s obráncem pohrál Nico Williams, od brankové čáry odcentroval do vápna, kde se v pádu dokázal přes Mitroviće dostal RAÚL GARCÍA a uklidil míč ke vzdálenější tyči – 1:2!
61'
Rána Yuriho Berchicheho z levé strany trefila Maksimoviće, ten byl chvilinku otřesený, ale bude pokračovat.
60'
Hosté přidávají na tempu, Lekue hledal Garcíu, ani tohle ale nevyšlo. Přesto jsou hráči Bilbaa neustále v útoku.
59'
Hlavní role v rohu měli střídající hráči, Berenguer hledal Garcíu, k ohrožení Soriovy branky však nedošlo.
58'
Bilbao útočilo pravou stranou, centr byl sražen na roh.
56'
ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Raúl García.
56'
ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Yuri Berchiche.
55'
ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Álex Berenguer.
54'
Iglesias fauloval I. Williamse a za tento zákrok kousek od vápna mohl klidně dostat žlutou kartu. Sudí byl ale shovívavý.
54'
Trocha nepřesností na obou stranách, hodně se nám teď bojuje o každý metr.
52'
Další pas do vápna hostů, opět byl v akci Ünal, tentokrát to ale na něj bylo až moc prudké.
51'
Ten už pro branku Bilbaa nebezpečný nebyl, dopředu už jdou právě hosté.
50'
Parádní nůžky teď po přímém kopu vystřihl domácí Ünal. Ten si nejprve zpracoval hrudí a poté zakončením přes hlavu protáhl Simóna. Ten musel vyrážet na roh!
48'
Vypadá to, že i ve druhé půli to bude hodně ostré, nyní se bolestivě střetli domácí Maksimović a hostující Vivian. Oba jsou teď v péči lékařů.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:03.
Je za námi první poločas, který přinesl zajímavý fotbal z obou stran a také velké karetní představení hlavního rozhodčího. Co se fotbalu týká, tak už ve druhé minutě padla úvodní branka, když si za obranu Getafe naběhl Iñaki Williams a prostřelil Soriu. Getafe to ale nezlomilo, domácí se rychle vrátili do hry a ve 27. minutě se jim povedlo srovnat, když se k odraženému míči dostal Carles Aleñá a z voleje nedal Simónovi šanci. Ve druhé půli si bude muset zejména domácí tým dávat velký pozor na svou hru, neboť hned pět hráčů hraje pod žlutou kartou. A to může ovlivnit zejména obrannou činnost. Každopádně do kabin se odešlo za stavu 1:1.
45+1'
45+1'
No a také jeden z hráčů na lavičce, kterým byl Jaime Mata.
45+1'
Hostující Martínez ve skluzu trefil s míčem i Ünala, první byl ale právě míč. Lavička Getafe to ale viděla jinak a hodně protestovala. Žlutou kartu pak dostal trenér Quique Sánchez Flores.
43'
Tento centr odvrátil dobře postavený Vivian a pro tuto chvíli je po nebezpečí pro Simónovu branku.
42'
Do odvráceného míče ze kus za vápnem opřel Milla a jeho pokus byl tečován, takže je tu další roh, nyní z opačné strany.
41'
Za domácí zahrozil Juan Iglesias, jeho pokus byl tečován a je tu tak roh pro Getafe.
40'
Tentokrát centroval z pravé strany Vesga a na středu našel I. Williamse. Ten hlavičkoval z dobré pozice, ale přesně do míst, kde stál připravený Soria.
38'
Nico Williams hledal Iñakiho Williamse, jeho zakončení zblízka ale bylo zastaveno a bylo po šanci. Getafe jde okamžitě do protiútoku.
37'
Přímý kop pro Bilbao, je to ale daleko od pokutového území, takže se dá čekat pouze postupná rozehrávka.
35'
Óscar de Marcos poslal do vápna domácích velice dobrý centr a gólman Soria musel vysoko do vzduchu, aby míč jednoruč vyboxoval. Stále se hraje poblíž šestnáctky Getafe.
34'
Trochu divoká malá domů od Muniaina, Simón si ale dokázal s neposedným míčem poradit a rozehrál.
32'
Zprava se do šestnáctky dostal Mayoral, kličkou si udělal trochu prostoru, do střely z dobré pozice mu ale nohami skočil Iñigo Martínez.
31'
Zase tu máme žlutou kartu, za zastavení unikajícího Sanceta ji obdržel Carles Aleñá.
31'
Už zase Getafe a ve vápně se střetli Ünal a N. Williams. Uspěl hostující plejer.
29'
Pokračuje útočně vedený fotbal z obou stran, Athletic se nyní snaží o pokud možno co nejrychlejší návrat do vedení.
27'
Je srovnáno! Domácí tým se dostal na pravé straně k míči, centr do vápna dopadl se štěstím na rameno lehce překvapeného Ünala, a po odrazu zakončoval prudkým volejem levou nohou CARLES ALEÑÁ. Na takto rychle provedenou akci nebyla obrana Bilbaa připravena a gólman Simón neměl nárok na ránu pořádně reagovat – 1:1.
26'
Následný přímý kop se hrubě nepovedl, Muniain nacentroval až za domácí branku...
25'
Domingos Duarte musel zastavit rozběhnutého I. Williamse i za cenu faulu a byl za něj potrestán zaslouženou žlutou kartou.
24'
Pak ale přišel centr z levého křídla a volný Sancet prováhal slušnou možnost navýšit náskok. Svou hlavičku poslal velký kus vedle Soriovy branky.
24'
Nakonec z toho byly rohové kopy hned dva, druhý centr pomáhal odvracet Ünal a na malou chvíli akci pozastavil.
23'
Roh se bude kopat na opačné straně, Maksimović totiž zblokoval prudkou střelu Ikera Muniaina zpoza šestnáctky.
21'
Roh domácích, na míč si ve vápně naskočil Ünal, jeho zakončení bylo zblokováno a Simón zachytil míč ještě před případným dalším rohem.
19'
Bilbao se dostalo do rychlého protiútoku, který musel faulem hasit Damián Suárez a i on byl potrestán žlutou kartou.
19'
Následoval přímý kop, centr šel na zadní tyč a Mayoral se snažil o střelu z úhlu. Ta byla zblokována.
18'
Žlutá karta i na straně hostujícího Bilbaa, za nedovolený zákrok ji dostal Oihan Sancet.
17'
Začalo se nám na trávníku jiskřit, rozhodčí se tak v posledních chvílích rozhodně nenudí a musí krotit hráče obou týmů.
15'
Ještě se rychle zkontrolovalo video, zda tam přece jen nedošlo ke kontaktu, ale verdikt se už neměnil.
14'
Je tu první žlutá karta utkání. Domácí Juan Iglesias si ve vápně chtěl vymodlit pokutový kop, přepadl přes de Marcose, sudí ale měl hned jasno, penaltu nepískal, naopak domácímu hráči udělil zmíněnou kartu.
13'
Bilbao podniklo rychlý výpad kupředu, vše skončilo ofsajdem Iñakiho Williamse.
11'
Iñaki a Nico Williamsovi se snažili o kombinaci, druhý jmenovaný byl při příjmu přihrávky lehce přidržen, sudímu to však uniklo a pokračovalo se bez přerušení.
10'
Sledujeme zatím velice zajímavý fotbal z obou stran. Jak vidno, domácí Getafe se už otřepalo z brzkého inkasování a samo se snaží o srovnání.
9'
Bilbao podniklo protiútok, nebylo z toho ale nic nebezpečného. Soria se už v poklidu chystá k odkopu.
8'
Málem bylo srovnáno! Domácí rozehrávali přímý kop z levé strany, Suárez zatočil centr na zadní tyč, o hlavičku se ještě pokoušel Duarte a to vše málem zmátlo brankáře Simóna. Míč prolétl těsně vedle jeho levé tyče!
7'
Getafe se snaží jít kupředu, na pravé straně má míč Suárez, jenže nemá komu přihrát, spoluhráči jsou pokrytí.
6'
Už zase hosté. Z pravého kčídla centroval Nico Williams, na malém vápně ještě před gólmanem odvracel Stefan Mitrović.
5'
Ünal si už nabíhal mezi obránce Athleticu, míč ale skončil u Simóna, který neměl problém se zákrokem.
4'
Getafe má rozhodně o čem přemýšlet a bude potřeba ukázat své umění směrem kupředu.
3'
Vedoucí branka Bilbao povzbudila a zase se tlačí do míst před gólmanem Soriou.
2'
No tak to je úvod jako hrom. Hosté byli na útočné polovině, Herrera parádním obloučkem přihrál na IÑAKIHO WILLIAMSE, ten se dokázal vyhnout ofsajdové pasti, mezi dvěma obránci se dostal do souboje s gólmanem a toho překonal pokusem po zemi – 0:1!
1'

Getafe CF: Soria – Da. Suárez, Dakonam (C), Mitrović, Duarte, J. Iglesias – Maksimović, L. Milla, Aleñá – Mayoral, Ünal.
Náhradníci: Conde, Casilla – G. Álvarez, Latasa, Alderete, Portu, Amavi, Munír, Seoane, Algobia, Mata, Angileri.
Trenér: Quique Sánchez Flores

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Vivian, I. Martínez, Lekue – A. Herrera, Vesga – N. Williams, Sancet, Muniain (C) – I. Williams.
Náhradníci: Agirrezabala – Vencedor, Berenguer, García, Yeray, Zarraga, Villalibre, Balenziaga, Paredes, Guruzeta, Berchiche, García.
Trenér: Ernesto Valverde

Rozhodčí: Munuera – Prieto, Martínez.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Coliseum Alfonso Pérez začne ve 20:00, takže si na večer nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Athletic Bilbao

Hostům patří skvělé šesté místo se ziskem 17 bodů a na třetí Atlético Madrid ztrácí pouze dva body! A právě s tímto klubem hrálo Bilbao naposledy a na svém trávníku neuspělo. O výsledku rozhodla jediná trefa, tu ve 47. minutě dal Griezmann a rozhodl tak o výhře hostů 1:0.

Getafe CF

Domácí tým je v tuto chvíli až na 16. místě tabulky s pouhými osmi body. Na výhru čeká Getafe už tři kola, když naposledy vybojovalo alespoň bod za venkovní bezbrankovou remízu na půdě Rayo Vallecano. Tým už potřebuje zabrat, dnes to ale jednoduché nebude, favoritem bude totiž soupeř.

Getafe – Real Sociedad 2:1
Osasuna – Getafe 0:2
Getafe – Valladolid 2:3
Getafe – Real Madrid 0:1
Vallecano – Getafe 0:0
Dobrý večer u španělské La Ligy. Společně se podíváme na utkání 10. kola mezi týmy Getafe CF a Athletic Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.