La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Real - 8. října 2022   21:00

0:1
(0:1)
Real
3' Militao  (Modrić)
Getafe
Soria – Da. Suárez, Duarte, Mitrović, Dakonam, Angileri (82. Amavi) – Aleñá (66. Portu), Algobia (82. Seoane), L. Milla – Mayoral (66. Munír), Ünal (86. Latasa).
Casilla, Conde – G. Álvarez, J. Iglesias, Mata, Alderete.
Lahoz
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
Real
Lunin – Carvajal, Militao (83. Nacho Fernández), Rüdiger, Alaba – Modrić, Tchouaméni, Camavinga (83. Asensio) – Valverde, Rodrygo (89. Díaz), Vinícius Júnior.
Caňizares, López – Hazard, Kroos, Mendy, Odriozola Arzallus, J. Vallejo, L. Vázquez.

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 4:11. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:5.
Máme za sebou zápas 8. kola španělské LaLigy mezi Getafe a Realem Madrid. Sledovali jsme utkání, které přineslo rozhodující okamžik již ve 3. minutě hry. V té době totiž po rohovém kopu Modriče hlavou skóroval Éder Militao a Real vedl 1:0. V dalším průběhu utkání se hrál spíše průměrný fotbal a rozhodně jsme neviděli nějakou přehlídku velkých fotbalových šancí. Hosté byli právě o ten jeden gól lepší a po ztrátě z minulého víkendu dnes opět naplno bodovali.
90+5'
90+4'
Damián Suaréz u postranní čáry srazil Viníciuse. Znovu ale kartu nedostal. Je z toho ale standardka pro hosty a ti to asi již zvládnou.
90+3'
Domácí kopali rohový kop, po kterém padl k zemi Djené Dakonam. Na pokutový kop to bylo ale velmi málo, hraje se dále.
90+2'
Po nakrátko rozehraném rohovém kopu pálil skvěle Asensio, míč snad o decimetr minul horní tyč domácí brány!
90+1'
Alabův centr do pokutového území byl domácí obranou zblokovaný na roh.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Již se nám rozběhla poslední minuta normální hrací doby.
Do odraženého míče se opřel Luis Milla, také on ale nedokázal trefit brankový prostor.
89'
Teď je tady rohový kop pro Getafe.
89'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Mariano Díaz.
88'
Z nějakých pětašedesáti metrů zkusil brankáře Soriu překvapit Valverde, míč ale poslal dost mimo.
88'
Po delší době se teď domácí dostali k vápnu Realu. Jenže jejich kombinace byla hodně kostrbatá a nakonec právě domácí poslali míč do zámezí a následuje aut.
86'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Juan Latasa.
86'
Asensio prošel přes tři hráče a poté posunul balon na Viníciuse. Tomu ale střela vůbec nesedla.
85'
Domácí stále běhají bez balonu. Do konce zápasu již moc času nezbývá a vypadá to, že Getafe se do ničeho pouštět nebude.
83'
ze hřiště odchází Éder Militao, přichází Nacho Fernández,
ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Marco Asensio.
82'
ze hřiště odchází Fabrizio Angileri, přichází Jordan Amavi,
ze hřiště odchází Ángel Algobia, přichází Jaime Seoane.
81'
Fotbalisté Los Blancos sice hodně drží balon, ale stále jim něco chybí k tomu, aby přidali druhý gól v zápase. Takto se budou asi o výsledek obávat až do závěrečného hvizdu.
79'
Po útočném snažení Viníciuse kopali hosté rohový kop, centr do vápna ale dobře vyboxoval Soria.
78'
Z velké dálky tvrdě vypálil Valverde a tentokrát jeho pokus mířil do brány. Navíc před Soriou skočil a domácí gólman měl plné ruce práce.
77'
Vinícius vyzýval k narážečce Rodryga, ten mu ale balon nevrátil a mladý Brazilec se zlobí.
75'
Hráči Realu kopali přímý kop z hloubi pole. Centrovat chtěl do vápna Alaba, jenže jeho pas byl hodně nepovedený a skončil v zámezí.
74'
Přestože se velmi rychle blíží konec, domácí hrají nadále dost pasivně. Zatím se nezdá, že by chtěli hru nějak zásadně otevřít.
73'
Carvajal zkoušel nakopnout balon na rozběhnutého Eduarda Camavingu, ten měl ale k míči výrazně dál než gólman Soria.
71'
Další střelecký pokus zaznamenal Rodrygo, míč mu ale trochu sjel po nártu a skončil opět mimo.
70'
Míč doputoval až k brankáři Luninovi, ten rozehrál na své stopery.
69'
Pro další centr z hloubi pole si v pohodě ve vápně došel brankář Soria.
68'
Kousek za polovinou hřiště fauloval Aurélien Tchouaméni, míč mají domácí.
68'
Hosté hrají očividně již hodně opatrně. Konec zápasu se pomalu blíží a hráči Realu nechtějí udělat chybu.
66'
ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Portu,
ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Munír.
63'
O technický pokus zpoza vápna se pokoušel Eduardo Camavinga, míč ale poslal dost mimo a Soria zasahovat nemusel.
62'
Teď je hra plná nepřesností. Ani jedno z mužstev se nemůže dostat k ohrožení brány soupeře. Hosté sice hodně drží balon, ale jen po velké vápno. Chybí tomu zakončení.
60'
Fotbalisté Realu by ale očividně rádi vstřelili druhý uklidňující gól. Neradi by opakovali zápas z minulého týdne, kdy doma remízovali s Osasunou 1:1, i když měli hodně šancí a necelou čtvrthodinu před koncem kopali i pokutový kop.
59'
Domácí jsou ale nadále zataženi do hluboké defenzivy a musí se opět bránit.
57'
Rodrygo nyní dopravil balon do sítě, jenže v době přihrávky od Valverdeho byl v ofsajdu a gól nemůže být uznán.
56'
Hosté jsou u balonu a hledají opět cestu, jak se dostat k bráně soupeře.
54'
Centr do pokutového území v pohodě lapil do rukavic gólman Soria.
54'
Hosté znovu nikam nespěchají a čekají, jak se bude v defenzivě chovat jejich soupeř.
53'
Eduardo Camavinga dostal míčem do rozkroku a jen velmi těžko se zvedá zpět na nohy. Hra byla krátce přerušena, nyní se ale již pokračuje.
51'
Hosté se snaží také odpovědět a jsou opět v tlaku. Start do druhého poločasu je rozhodně velmi zajímavý.
50'
Na druhé straně pálil výborně Carles Aleñá, gólman Lunin jeho ránu k tyči skvěle vyrazil na roh! Po něm se domácí dostali k další střele, míč ale skončil tentokrát již mimo.
48'
Teď už měli hosté velké šance na navýšení vedení. V krátkém sledu pálili Rodrygo, Tchouaméni a Modrič, gólman Soria ve spolupráci s obránci ale míč odvrátil.
47'
Z dálky zkusil štěstí po přihrávce od Édera Militaa Rodrygo, míč ale poslal nad.
47'
I když se rozehrávalo ze zajímavé pozice, centr do vápna hosté v pohodě pokryli.
46'
Hned asi po deseti vteřinách Aurélien Tchouaméni v hlavičkovém souboji zasáhl Enese Ünala a bude z toho přímý kop pro domácí.
46'
Je za námi první poločas zápasu mezi Getafe a Realem Madrid. Hosté začali z jejich pohledu naprosto ideálně, když hned ve 3. minutě otevřel skóre zápasu hlavou po rohovém kopu Éder Militao. Domácí se následně do šancí prakticky nedostávali a měli to proti zkušenému soupeři velmi složité. Přesto mohl ve 22. minutě srovnat Angileri, který posílal směrem na bránu Lunina střílený centr. Míč ale poslal mimo a když se pak nemohla odpískat ani penalta na Viníciuse ze závěru poločasu, odchází se do kabin za stavu 0:1.
45+1'
45+1'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Ti si ho ale opět příliš dlouho neužili a na startu 45. minuty se postupným útokem k bráně Getafe blíží hosté.
44'
První poločas spěje ke svému konci. U míče jsou nyní fotbalisté domácího celku.
43'
Je to opravdu tak. Pár vteřin před penaltovým zákrokem na Viníciuse byl právě brazilský mladík s balonem o pár centimetrů mimo hrací plochu a proto penalta nemůže být. Následuje jen aut pro domácí.
42'
Luis Milla ve vápně sestřelil Viníciuse a vypadá to napokutový kop. Celé akci ale předcházela situace, kdy míč asi opustil hrací plochu.
40'
Po lehkém nedorozumění v defenzivě Realu musel míč odkopávat Éder Militao. Následuje rohový kop.
39'
Nyní byli hosté blízko druhému gólu. Valverde poslal do vápna ideální centr na Rodryga, jehož povedenou hlavičku ale výborně zastavil Soria.
38'
Rodrygo zpětnou přihrávkou našel Valverdeho, také jeho rána šla vysoko nad bránu.
37'
Rozehrávku Realu zastavila domácí defenziva jen za cenu odehrání míče do zámezí. S následným autem Carvajal rozhodně nepospíchá.
36'
Luis Milla poměrně ostrým skluzem zastavil Rodryga, balon budou mít opět hosté.
35'
Kolmá přihrávka na Viníciuse byla hodně prudká a pro balon si v pohodě došel gólman Soria.
34'
Po faulu na Viníciuse budou nadále kombinovat fotbalisté Realu.
32'
Za obranu si nyní zkoušel naběhnout Carvajal, blíže k míči měl ale gólman Soria, který se nezalekl ani Carvajalových divokých pohybů na hranici velkého vápna.
31'
Hosté opět volí postupný útok. Hráči Realu kombinují ve středu pole a hledají díry v defenzivě soupeře.
30'
Damián Suárez přesně na půlící čáře šlápl na Camavingu a může být rád, že za svůj třetí dnešní faul nedostal žlutou kartu.
29'
Čas nám pomalu plyne a máme za sebou skoro úvodní půlhodinu, U míče jsou teď hosté.
27'
Alaba poslal patičkou balon na Modriče, který se snažil zakončit. Opět ale balon netrefil ideálně a poslal ho vysoko nad bránu.
26'
Damián Suárez fauloval a hosté budou mít možnost přímého kopu ze zajímavé pozice. Je to přibližně na rohu velkého vápna.
24'
Hosté jsou až příliš pasivní. Obraz hry se velmi rychle změnil a míč mají častěji na kopačkách rázem domácí.
22'
To byla šance pro domácí! Na levé straně se k balonu dostal Angileri, který následně poslal do vápna soupeře tvrdý střílený pokus. Na přízemní balon se zkoušel natahovat Mayoral, ale těsně nedosáhl, Míč i tak prolétl jen kousek vedle levé tyče Luninovy brány!
20'
Na stadionu panuje skvělá atmosféra, na trávníku se ale hraje nyní hodně opatrně. Hosté nemají kam spěchat a domácí mají velké problémy dostat se k míči.
18'
Zpoza vápna vypálil Rodrygo. Jeho pokus byl ale velmi nepřesný a míč prolétl vysoko nad břevnem.
16'
Nyní je vidět, že se hosté nebudou rozhodně nikam hnát. Nechávají soupeře kombinovat na jeho polovině a čekají.
15'
Jenže ti o něj zase velmi rychle přišli a nyní již na vlastní polovině kombinují fotbalisté bílého baletu.
14'
Camavinga se dopustil útočného faulu, míč budou mít domácí.
13'
Pokus o útočný výpad Getafe byl hodně nesmělý. Balon doputoval až k Luninovi, který v pohodě rozehrál na své stopery.
12'
Po autu Carvajala se snažil Valverde zakombinovat s Tchouaménim, byl jim ale odmávaný ofsajd.
11'
Domácí fotbalisté mají v úvodu zápasu velké problémy překročit půlící čáru. O nějakém zakončení nemůže být ani řeč.
9'
Zpoza vápna to levačkou zkoušel Modrič, balon ale netrefil dobře a poslal ho vysoko nad bránu.
8'
Hosté jsou opět nastěhovaní před vápnem Getafe. Hledají skulinku v defenzivě soupeře.
7'
Na přetažený centr do vápna si naběhl Carvajal. Téměř ztracený balon trefil skluzem tak dobře, že ho málem poslal na bránu. Míč prolétl těsně nad břevnem a v ochozech to jen zahučelo.
5'
Hosté v úvodu kontrolují hru a především také balon. Hosté jsou zataženi do hlubokého bloku.
3'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Na Modričův centr si na přední tyč skvěle naběhl ÉDER MILITAO a na jeho tvrdou hlavičku neměl gólman Soria nárok – 0:1!
3'
Po útočné snaze Rodryga kopali hosté rohový kop. Hned vzápětí budou moci zahrávat i druhý.
2'
Domácí začali s velkým elánem, avšak do zakončení se v první minutě hry nedostali a naopak byl po chvilce faulovaný hostující Vinícius.
1'
Hráči obou týmů jsou na trávníku. Zápas za pár okamžiků začne.

Getafe CF: Soria – Da. Suárez, Duarte, Mitrović, Dakonam, Angileri – Aleñá, Algobia, L. Milla – Mayoral, Ünal.
Náhradníci: Casilla, Conde – G. Álvarez, Amavi, J. Iglesias, Latasa, Mata, Munír, Portu, Seoane, Alderete.
Trenér: Quique Flores

Real Madrid CF: Lunin – Carvajal, Militao, Alaba, Rüdiger – Modrić, Tchouaméni, Camavinga – Valverde, Rodrygo, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Caňizares, López – Asensio, Díaz, Nacho Fernández, Hazard, Kroos, Mendy, Odriozola Arzallus, J. Vallejo, L. Vázquez.
Trenér: Carlo Ancelotti

Rozhodčí: Lahoz.
V minulosti se Realu proti Getafe na jeho hřišti dařilo, v posledních dvou utkáních na Coliseum Alfonso Pérez bílý balet nevyhrál. V dubnu roku 2021 skončil zápas remízou 0:0 a v lednu letošního roku dokonce Real prohrál 0:1, a to i přesto, že tým Carla Ancelottiho měl výbornou formu a soupeře převážně jasně přehrával. Na půdě Getafe ale i přes velkou převahu branku nevstřelil a naopak jediný gól zápasu tehdy zaznamenal již v 9. minutě domácí Enes Unal.
Dnes domácí Getafe neprožívá úplně ideální vstup do sezony. V sedmi úvodních kolech uhrálo pouhých sedm bodů, což ho řadí na čtrnácté místo tabulky. Před reprezentační přestávkou Getafe vyhrálo dva ligové zápasy nad Realem Sociedad 2:1 a Osasunou 2:0, po pauze ale pak nestačilo na Valladolid, se kterým doma padlo 2:3. Domácí byli hodně zklamaní, protože v prvním poločase zápas otočili z 0:1 na 2:1, nakonec ale přesto prohráli.
Real Madrid vstoupil do sezony velmi dobře. Vyhrál evropský Superpohár, všechny zápasy skupinové fáze Ligy mistrů a daří se mu i v LaLize, kde nasbíral v sedmi zápasech devatenáct bodů. Několik týdnů svěřenci kouče Carla Ancelottiho pouze vyhrávali, body poprvé ztratili až o minulém víkendu, když doma remízovali s Osasunou 1:1. Přitom byli blízko k vítězství, protože v závěru kopal Karim Benzema po faulu na svou osobu pokutový kop. Avšak místo gólu napálil míč jen do břevna a přestože domácí hráli v závěru proti deseti, vítězný gól již vstřelit nedokázali.
Hezký sobotní večer všem fanouškům španělského fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 8. kola LaLigy mezi domácím Getafe a hostujícím Realem Madrid. Čeká nás tedy malé madridské derby, ve kterém bude pochopitelně favoritem hostující celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.