La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Bilbao - 4. listopadu 2022   21:00

Girona
68' López (A. García) • 76' Martín (López)
2:1
(0:0)
Bilbao
79' Guruzeta  (de Marcos)
Girona
Gazzaniga – A. Martínez, Bueno, López, Gutiérrez (85. J. Hernández) – Villa (68. Martín), Y. Herrera (86. Terrats), Romeu, A. García, Val. Fernández (C) (62. Riquelme) – Castellanos (61. Stuani).
Fuidias, Carlos – Artero, Espinosa, M. Vallejo, Ureña, Farres del Castillo.
Pizarro – Masso, Granel
Estadi Municipal de Montilivi (Girona)
Bilbao
Simón – Lekue (56. de Marcos), Yeray, I. Martínez, Berchiche (46. Balenziaga) – Sancet (71. Zarraga), Vesga (57. Vencedor) – N. Williams, R. García (70. Guruzeta), Berenguer – I. Williams (C).
Agirrezabala – Vivian, Paredes, Morcillo, Villalibre, Capa.

To je ze zápasu Girona – Bilbao vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek pátečního večera.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 10:7. Střely mimo: 5:3. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 11:11.
Tři nastavené minuty ve druhém poločase uplynuly a zápas končí! Girona překvapivě bere všechny tři body po vítězství nad Bilbaem 2:1!

V úvodní pětačtyřicetiminutovce byla překvapivě aktivnější domácí Girona. Tým který v aktuální sezoně zatím jenom dvakrát vyhrál pořádně zatápěl Unaii Simónovi. Po čtvrthodině se zastřeloval Valery Fernández, ale jeho pokus se do branky nevešel. O několik minut později rozehrával volný přímý kop Aleix García a jeho tečovaná rána pořádně zaměstnala hostujícího gólmana.

Góly začaly padat až po změně stran. Velkou šanci po hodině hry ještě Castellanos s Fernándezem prováhali, ale o několik minut později už se mohl David López po Garcíově centru radovat z vedoucí branky. Druhý zásah Girony přišel o něco šťastněji. Právě López odkopával míč v nouzi daleko od své branky, ale přesně do pohybu střídajícího Ivána Martína, který samostatný úprk zakončil střelou mezi nohy gólmana Simóna. Deset minut před koncem ještě Bilbao snížilo ztrátu po trefě Gorky Guruzety, ale ani drtivý tlak v závěru už vyrovnání nepřinesl.
90+4'
90+3'
Ohlušující pískot při tlaku Bilbaa na domácí branku. Domácí fanoušci poté mohli oslavit zisk balonu Arnaua Martíneze proti Balenziagovi.
90+2'
Po Gazzanigově výkopu se domácí u balonu příliš dlouho neohřáli. Nepřesné zpracování předvedl ještě před středovým kruhem Oriol Romeu.
90'
U postranní lajny byl s míčem u kopačky Balenziaga, ale jeho centr nebyl přesný. Po odvráceném centru mohl míč na moment udržet ve středu pole Stuani, ale proti Martínezovi neuspěl.
89'
Nico Williams nyní až příliš individuálně procházel do vápna. Proti trojnásobné přesile neměl šanci na střelu a navíc přišel o balon.
88'
Iván Martín posilněn zatím rozdílovým gólem dokázal balon vyvést na útočné území. V souboji s Balenziagou si ale pomohl faulem a musel míč znovu odevzdat.
87'
Domácí se vydali po delším čase stráveném u vlastního vápna na útočnou polovinu. S Riquelmem si nahrál u postranní lajny García, ale to bylo vše. Po ztrátě museli domácí opět do obrany.
86'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Ramon Terrats.
85'
ze hřiště odchází Miguel Gutiérrez, přichází Javi Hernández.
84'
Domácí trenér Michel si připravil do závěru zápasu ještě dvě střídání.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Tlak hostů se zvyšuje, pokud chce Girona udržet tři body, tak bude muset hrát aktivněji.
82'
Guruzeta vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Hosté se tlačí více a více k vápnu Girony, pohotová rána Nica Williamse ale do branky neprošla.
81'
Hostů je najednou plné hřiště a o výsledku zápasu ještě není rozhodnuto. Gazzaniga si pokryl skrytou střelu Nica Williamse.
79'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Hosté okamžitě reagují kontaktní brankou! Centrovaný balon z pravé strany propadl do prostoru penalty, kde byl osamocený GORKA GURUZETA, který z prvního doteku prostřelil Gazzanigu v domácí brance.
78'
Domácí fanoušci jsou v laufu ze dvou vstřelených branek a ženou svůj tým k vítězství. Bilbao sice nyní drželo balon, ale proti urputnému soupeři se nemůže prosadit.
76'
Girona právě vstřelila branku!
Girona ze smrtícího protiútoku zvyšuje své vedení! Zdálo se, že Bueno jen odkopává balon do bezpečí, ale míč skočil přesně do pohybu IVÁNU MARTÍNOVI, který rychlostně předstihl svého strážce a poté zakončil mezi nohy gólmana Simóna.
76'
Girona se přece jen po vstřelené brance zatahuje více do obrany. Hostující celek se však nemůže dostat na dostřel Gazzanigovy branky.
75'
Snadná práce pro Gazzanigu. Vysoký centr padal do volného prostoru, kam si argentinský gólman ve službách Girony lehce došel.
73'
Domácím se daří držet balon daleko od své branky. Riquelme sice skončil na trávníku, ale faul se Nicu Williamsovi nepíská.
72'
Již dvacet minut před koncem má Bilbao vyčerpáno všech pět možných střídání. Ani po výrazné obměně se ale hostům nedaří zatlačit soupeře.
71'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Oier Zarraga.
70'
ze hřiště odchází Raúl García, přichází Gorka Guruzeta.
70'
Až příliš agresivně napadal Álex Berenguer. Už za koncovou lajnou postrčil Martíneze a je pískán faul.
69'
Bilbao se snaží o okamžitou odpověď. U balonu byl na levé straně Balenziaga, ale proti Martínezovi se do vápna neprosadil.
68'
Girona se dostává do zaslouženého vedení! Aleix García naservíroval parádní centr do pokutového území, na přední tyči byl zcela nehlídaný DAVID LÓPEZ, který prudkou hlavičkou překonal bezmocného Simóna.
68'
ze hřiště odchází Toni Villa, přichází Iván Martín.
67'
Berenguer předskočil bránícího Martíneze, poté však svou přihrávku nedokázal adresovat přesně proti noze Iňakiho Williamse.
66'
Další střídající hráč Balenziaga zcela zaspal u postranní lajny a domácí mohli jít do protiútoku. Ale ani Villa nebyl se svou přihrávkou přesný, balon si poté pohlídal u koncové čáry Simón.
64'
Ani se útočného faulu dopustil střídající Stuani a Bilbao bude moci rozehrávat z klidové pozice.
63'
Rohové kopy dnes Gironě zatím nevycházejí podle představ. Ani další centr od rohového praporku nebyl nebezpečný.
62'
ze hřiště odchází Valery Fernández, přichází Rodrigo Riquelme.
61'
ze hřiště odchází Valentín Castellanos, přichází Cristhian Stuani.
60'
Ani hodina hry gól nepřinesla. Nyní se dopustil faulu v pokutovém území Raúl García, který poslal k zemi bránícího Buena.
59'
Domácí v obrovské šanci. Castellanos už mohl pálit sám proti Simónovi, ale chtěl celu akci ještě vyšperkovat přihrávkou na Fernándeze, ale balon tečoval před kapitán domácího celku Yeray a znemožnil zakončení.
59'
Skvělý přehled ukázal David López. Sice čelil prudkému centru, ale viděl, že okolo nemá žádného soupeře a tak hrudníkem přiťukl balon Gazzanigovi.
58'
Zcela čerstvý Unai Vencedor se ihned zapojil do hry. Nepříjemným pasem mezi obránci hledal Iňaki Williamse, ale Bueno nakonec odkopl balon do zámezí.
57'
ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Unai Vencedor.
56'
ze hřiště odchází Iñigo Lekue, přichází Óscar de Marcos.
56'
Naopak perfektní zpracování předvedl ve vápně Aleix García. Ihned poté v pádu vypálil směrem na branku, ale Simóna znovu z blízkosti nepřekonal.
55'
Balon do prostoru dostal i hostující Balenziaga. Střídající bek Bilbaa ale neuspěl hned proti Martínezovi a poté si pomohl faulem.
54'
Za faul u postranní lajny je potrestán žlutou kartou domácí záložník Oriol Romeu.
54'
Z pravé strany centroval do pokutového území Arnau Martínez, ale ještě na první tyči odvrátil nebezpečí z vápna Yeray.
53'
Castellanos posouval balon do vápna Garcíovi, který už sice nedokázal zakončit z úhlu, ale získal pro domácí alespoň roh.
51'
Výtečný zákrok musel předvést i Paulo Gazzaniga. Z pravé strany natáhl ke křížné střele Nico Williams a jen povedený zákrok domácího gólmana zmařil hostující vedení.
50'
Také Bilbao se dostává do tempa po poločasové přestávce. Prudký pas do šestnáctky však Iňakiho Williamse nenašel.
49'
Taktickým faulem u středového kruhu se provinil David López, který zadržel rukama unikajícího Raúla Garcíu.
48'
Unai Simón brzy po startu druhého poločasu v pohotovosti. Už už to vypadalo, že domácí překombinovali své útočné snažení v pokutovém území, ale nakonec tvrdě vypálil z úhlu Toni Villa.
47'
Do otevřenější obrany mířil s míčem u kopačky Miguel Gutiérrez. Hosté se ale dokázali včas vrátit do svých defenzivních pozic.
46'
ze hřiště odchází Yuri Berchiche, přichází Mikel Balenziaga.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc. Hráči tak míří do šaten za bezbrankového stavu.

45+1'
45'
Domácí fotbalisté měli ještě v závěru první půle k dispozici rohový kop. Vysoký centr sice našel Castellanose, ale nedůraznou hlavičku poté dokázal Simón jednoduše zkrotit.
44'
Iňigo Lekue chtěl stříleným centrem najít Berenguera na zadní tyči, ale trefil jen bránícího Buena. Girona se tak mohla lehce osvobodit.
43'
Nyní už musel Gazzaniga zasahovat naostro. Střelou z otočky se představil Raúl García. Velezkušený fotbalista ale argentinského gólmana nepřekonal.
42'
Iňaki Williams sice vyplaval po průnikové přihrávce za domácí obranou a ohrozil Gazzanigu. Byl však v jasném ofsajdu a navíc domácí gólman útočníka Bilbaa vychytal.
41'
Až příliš kostrbatá byla kombinace hostujícího celku. Iňaki Williams neměl šanci zareagovat na nepřesnou nahrávku Mikela Vesgy.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Nico Williams zkoušel individuálně projít do vápna, ale úspěšný nebyl. Ani Gazzaniga však svým výhozem spoluhráče nenašel.
39'
Tělem si pohlídal dlouhý balon za obranu David López. U koncové lajny byl lehce přistrčen od napadajícího Berenguera, ale to už byl míč mimo hrací plochu.
38'
Girona se ještě udržela v blízkosti pokutového území, ale dloubáček na Castellanose šel jen do ofsajdu.
37'
Tentokrát Garcíův volný přímý kop až k Simónovi nedoputoval. Hosté následně lehce odkopli balon do bezpečí.
36'
Nico Williams přešlapoval nad balonem na pravém kraji, proti dvojnásobné přesile se neprosadil a tak museli hosté rychle do obrany. Vše hasil za cenu žluté karty Berchiche.
35'
Tentokrát už měl Miguel Gutiérrez na levém kraji slušnou rychlost. Lekue se marně snažil svého soupeře zastavit, Gutiérrez lehce pronikl do šestnáctky, ale jeho zblokovanou ránu dokázal Simón sebrat.
34'
Až od stoperů začala útočná akce domácího celku. Ani Gironě se nyní nedaří přejít střední část trávník a dostat se znovu na dostal Simónově brance.
33'
Po několika nepřesnostech ve středu pole se balon dostal k Oihanu Sancetovi. Hosté však přidali další mizernou nahrávku a tak musel faulovat Berchiche.
31'
Také Paulo Gazzaniga musel být v pohotovosti. Nico Williams totiž vypálil z pětadvaceti metrů, ale domácí gólman byl u své pravé tyče včas.
30'
Ani půlhodina hry gól nepřinesla. Girona je překvapivě stále aktivnějším týmem, to Bilbao zatím čeká na svůj moment.
29'
S Fernándezem mířil do útoku i Aleix García. Ani jeden se ke střele ze střední vzdálenosti neodhodlal a po přihrávce k lajně se už hosté dokázali zformovat v obraně.
28'
Iňigo Martínez si vyměnil míč s Yerayem. Dlouho ale u balonu hosté nevydrželi. Po divokém úvodu zápasu se tempo lehce snižuje.
27'
Nákop Nica Williamse lehce sebral do rukavic ze vzduchu Paulo Gazzaniga. Ani domácím se ale nyní nepodařilo zatlačit soupeře.
26'
Otevřenější prostor na levé straně měl i hostující Yuri Berchiche. Ve vápně už ale nedokázal předat balon Iňaki Williamsovi.
25'
Vynikající obranný zákrok předvedl právě Miguel Gutiérrez. Domácí ale ze zisku míče nevytěžili ani zakončení. Garcíova nahrávka byla pro Castellanose příliš dlouhá.
24'
Po faulu Gutiérreze rozehrávali volný přímý kop také hosté. Berenguer sice dokázal čistě hlavičkovat, ale jen do prostoru, kde byl postavený Gazzaniga.
22'
Až příliš zhuštěný prostor byl před Ferándezem. Domácí kapitán si dlouho ve vápně posouval míč, ale stále měl před sebou padající soupeře. Nakonec Villa pálil jen do náruče Unaie Simóna.
21'
A další Simónův zákrok! Villa přistrčil míč ve vápně proti noze Herrerovi, který z úhlu vystrašil hostujícího gólmana.
20'
Dvacet minut zápasu sice gól nenabídlo, ale oba týmy se snaží stále útočit. Největší šanci zápasu zatím Unai Simón dokázal zlikvidovat.
19'
Ke slovu se pomalu dostává i mírný favorit dnešního duelu. Po Berenguerově centru se tak tak nedostal k hlavičce Iňaki Williams.
18'
Bilbao standardní situaci dokázalo ubránit a také se hnalo do útoku. Zdálo se, že byl před vápnem faulován Nico Williams, ale hlavní rozhodčí byl celému zákroku velmi blízko a nechal hru pokračovat.
17'
Balon si postavil na místo přestupku Aleix García. Jeho pokus byl tečován zdí, ale Unai Simón dokázal včas zareagovat a míč vytěsnil na roh.
16'
S Fernándezem nyní spolupracoval Romeu. Domácího hráče těsně před vápnem srazil k zemi Sancet a Girona má k dispozici volný přímý kop z velmi zajímavé pozice.
15'
Tentokrát domácí rozehráli od rohového praporku jen na krátko do kombinace. Balon zkusil zakroutit na zadní tyč Valery Fernández, ale jeho střela vylétla těsně vedle branky.
14'
Villa měl na pravé straně spoustu času k přesnému centru do vápna. Romeu ani Castellanos se k hlavičce sice nedostali, ale Girona bude moci pokračovat rohem.
12'
Tentokrát to domácí chtěli rozjet po levém kraji. Gutiérrezova nahrávka na Fernándeze však byla až příliš prudká a domácí kapitán tak neměl šanci míč zpracovat.
11'
Domácí měli k dispozici také rohový kop, ale ten dokázali hosté lehce odvrátit. Následná Villova rána ze střední vzdálenosti branku minula.
10'
Úvodní desetiminutovka nabídla zajímavou podívanou. Girona rozhodně dnes není v roli favorita, ale start zápasu se povedl více rozhodně domácímu celku.
9'
Po přetaženém centru Martíneze proskákal balon proti noze Gutiérrezovi, který však pálil bez přípravy jen vysoko nad hostující branku.
8'
Z pravé strany se pokoušel o centr domácí Arnau Martínez. Po souboji s Berchichem ale skončil na trávníku a tak hostující obránce lehce sebral balon pro sebe.
7'
Postupnou rozehrávku hostujícího týmu vedl Raúl García. Bilbao však neudrželo míč pod kontrolou a tak mohl vyrazit do kontru Romeu, který ale výrazně zbrzdil a počkal na spoluhráče.
6'
Na hranici vápna zády k brance si sklepával míč hrudí k zemi Iňaki Williams. Následně chtěl najít za obranou svého jmenovce Nica Williamse, ale ten se nacházel jen v ofsajdu.
5'
V úvodu zápasu mají více chuti do ofenzivy domácí fotbalisté. Nyní mířil na Castellanose dlouhý pas z pravé strany, ale hrotovému útočníkovi se nepodařilo balon zpracovat mezi dvěma obránci.
4'
Girona se usadila s míčem na útočné polovině. Na levé straně spolupracoval Gutiérrez s Fernándezem, ale kapitán domácích už nepřidal potřebnou přesnou přihrávku na Castellanose.
3'
Bueno na krátkou vzdálenost přiťukával Gazzanigovi. Ten musel před dotírajícím Berenguerem rychle odkopnout balon, ale se štěstím rozběhl v útoku Castellanose. Toho ale neposlechl první dotek a jen daroval míč Simónovi.
2'
Do prvního poločasu vkročili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. Od Iňaki Williamse putoval balon k Sancetovi, který ale dlouhým nákopem už svého spoluhráče nenašel.
1'
Hlavní rozhodčí již se svým asistenty přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas třináctého kola nejvyšší španělské soutěže může za několik málo okamžiků začít.

Girona FC: Gazzaniga – A. Martínez, Bueno, López, Gutiérrez – Villa, Y. Herrera, Romeu, A. García, Val. Fernández (C) – Castellanos.
Náhradníci: Fuidias, Carlos – Stuani, J. Hernández, Martín, Artero, Espinosa, M. Vallejo, Terrats, Riquelme, Ureña, Farres del Castillo.
Trenér: Michel

Athletic Bilbao: Simón – Lekue, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Sancet, Vesga – N. Williams, R. García, Berenguer – I. Williams (C).
Náhradníci: Agirrezabala – Balenziaga, Guruzeta, de Marcos, Vivian, Paredes, Vencedor, Morcillo, Villalibre, Capa, Zarraga.

Athletic Bilbao

Bilbao v předcházející sezoně bojovalo o postup do pohárové Evropy. Dvě nečekané ztráty však nechalo španělský tým na konečné osmé příčce pouze čtyři body za Villarrealem.

Naopak do nového ročníku mělo Bilbao vynikající. Z prvních sedmi kol pouze jednou prohrálo a drželo se na horních příčkách tabulky. Od konce září však přišlo slabší období, kdy Bilbao remizovalo se Seviilou, prohrálo s Atléticem nebo Barcelonou a propadlo se až na aktuální šesté místo. Před týdnem už se ale Bilbao vrátilo na vítěznou vlnu, když 1:2 přetlačilo nebezpečný Villarreal.
Girona FC

Girona v loňském ročníku válčila v druhé nejvyšší španělské soutěži. I přes ne zcela vyvedený závěr základní části se dokázala prokousat do postupového playoff z šesté příčky, když měla shodný počet bodů jako sedmé Oviedo. Po úspěchu s Eibarem a vyřazení také Tenerife se mohla Girona radovat z postupu mezi elitu.

V nové sezoně to vypadalo, že by se Girona mohla pohybovat v klidném středu tabulky, když v prvních pěti zápasech dokonce dvakrát zvítězila a připsala si i remízu. Od té doby ale získala v posledních dvou měsících pouze tři body a aktuálně se nachází až na sedmnácté příčce. Před týdnem však senzačně obrala o body obhájce titulu a první tým tabulky Real Madrid, když na konečných 1:1 srovnal deset minut před koncem po sporné penaltě Stuani.
Krásný páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga pokračuje již třináctým kolem a my se společně zaměříme na zápas Girony, která na domácím stadionu přivátí Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.