La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : CA Osasuna - 23. října 2022   18:30

Girona
45+1' López (Bueno)
1:1
(1:1)
CA Osasuna
37' Barja  (Ávila)
Girona
Gazzaniga – Couto, Bueno, López, Hernández (74. Gutiérrez) – Y. Herrera (74. Reinier), Romeu, A. García /C/ – Vallejo (56. V. Fernández), Castellanos (82. Stuani), Villa (56. Riquelme).
Fuidias – Martínez, Espinosa, Terrats, Martín, Sáiz.
Pulido – Escuela, Fernándezová
Estadi Municipal de Montilivi, Girona
10 362 diváků
CA Osasuna
S. Herrera – Vidal, U. García /C/, Cruz, Sánchez – Moncayola, Torró (64. Brašanac), Gómez (82. Ibáñez) – Peña (64. Oroz), Ávila (82. K. García), Ezzalzouli (8. Barja).
A. Fernández – Aridane, Torres, R. García, Budimir.

Průměrný zápas přinesl jen občasné záblesky, nejhezčím okamžikem pro oko diváka byl určitě vedoucí gól Osasuny, který dal ve 37. minutě střídající Barja. Domácí po standardce vyrovnali do šatny Lópezem a druhá půle již na výsledku nic nezměnila. Nováček ani pojedenácté neudržel čisté konto a zůstává na hraně pásma sestupu.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:11.
90+3'
90+2'
Kike García se natahoval skluzem po dlouhém pasu, míč však skočil o trávník do Gazzanigovy náruče.
90+1'
Nastavení začíná střídavými nepřesnostmi a překopávanou uprostřed hřiště.
89'
Žlutou kartou byl napomínán také Reinier Carvalho (Girona) za faul u postranní čáry či spíše za následnou gestikulaci k pomeznímu.
89'
Vidalův střílený centr nachází jen kopačky červenobílých.
88'
Žlutou kartu dostal za faul loktem uprostřed hřiště Miguel Gutiérrez (Girona).
88'
Exekuce nestála za nic, je z ní autové vhazování pro nováčka.
87'
Do skluzu šli naplno Yan Couto i Darko Brašanac, vzájemně si ublížili, jako první ovšem zasáhl soupeře domácí hráč a z půlící čáry kope přímák mužstvo z Pamplony.
85'
Dnešní utkání sleduje 10 362 diváků.
84'
Romeo přiťukl míč volnému Coutovi, jehož okamžitý centr hosté důrazně vyhlavičkovali z malého vápna.
82'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Valentín Castellanos, přichází Cristhian Stuani.
82'
Střídání v týmu CA Osasuna Pamplona:
ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází Pablo Ibáñez,
ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Kike García.
81'
Na opakovaný centr po rohu naskočil Unai García a hlavičkoval prudce o zem metr vedle domácí pravé tyče.
80'
Aimar Oroz trefil prudkou střelou zblízka bolestivě do břicha Yana Couta, je z toho roh pro hosty.
79'
Po levém křídle nabíhající Darko Brašanac byl sice lehce podražen, klíčové však bylo, že startoval do náběhu z těsného ofsajdu.
78'
V této fázi zápasu se zdá, že se oba celky s bodem spokojí. Hraje se bez šancí ze zabezpečených obran.
75'
Barjův centr domácí vyhlavičkovali a zakopávají míč přes půl hřiště.
74'
ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Reinier Carvalho,
ze hřiště odchází Javier Hernández, přichází Miguel Gutiérrez.
73'
Krátký roh dva metry od okraje šestnáctky rozehrál Aleix García po zemi jen na kopačky hostů. To byla promarněná příležitost.
72'
Juan Cruz si dal na křídle tělo před Yangela Herreru, jenže míč mu při tomto manévru spadl na rameno a je to docela zajímavý krátký roh pro domácí.
71'
Moisés Gómez na sebe natáhl dravým průnikem osou hřiště pozornost obránců, přiťukl míč nečekaně doleva a z plného běhu pálí nad břevno Manuel Sánchez
70'
Žlutou kartu dostává Nacho Vidal (Osasuna) za skluz proti Fernándezovi.
69'
Uprostřed druhé půle se bojuje o každý metr katalánské půdy uprostřed hřiště.
66'
Ávila přiťukl míč na velkém vápně Barjovi, který si ho předkopl příliš vysokým obloukem a obrana Girony ho odstavila.
64'
Střídání v mužstvu CA Osasuna Pamplona:
ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Darko Brašanac,
ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Aimar Oroz.
64'
Nepřesná kombinace končí v zámezí a následuje odkop od brány, ovšem až po střídání.
63'
Coutův střílený centr odvrací hostující Cruz před Castellanosem na roh.
62'
Tak oba hráči to pojali jako hokejové buly, sudí píská tentokrát argentinskému útočníkovi Osasuny faul.
61'
Po střetu Ávily s Romeuem následuje jen míč rozhodčího.
58'
Ostrý centr nebezpečně proletěl malým vápnem, kde naskakovalo hned několik hráčů, ale i díky nepostřehnuté lehké teči o záda bránícího Vidala se nikdo z nich k míči nedostal.
57'
Sražený centr z levé strany vynesl Gironě rohový kop.
56'
ze hřiště odchází Manu Vallejo, přichází Valery Fernández,
ze hřiště odchází Toni Villa, přichází Rodrigo Riquelme.
55'
Hosté si poradili s nízkým centrem Javiera Hernándeze.
52'
Následný roh se opakoval, ale ani napodruhé Osasuna nezahrozila a nakonec vrácený centr stahuje ze vzduchu brankář Gazzaniga.
52'
Poprvé mohl pořádně předvést své umění Paulo Gazzaniga, když vyrážel robinzonádou od levé tyče výstavní střelu Jona Moncayoly.
50'
Po přestávce se hraje na jednu bránu, defenzíva Osasuny je ovšem zatím pevná a dobře organizovaná. Villova střela z dálky směřovala jen na tribunu.
48'
Z prvního rohového kopu Girona neohrozila soupeřovu bránu.
47'
Domácí pokračovali v tlaku, na pokutovém oblouku si míč krátce zasekl Yangel Herrera a tečovanou střelou zajistil Gironě roh.
47'
Villův centr z levého křídla odvrací z vápna Unai García.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 50% – 50%, střely na bránu 1:2, střely mimo 0:3, rohy 0:1, ofsajdy 1:1, fauly 4:5.
Lepší byli sice dlouho fotbalisté z Pamplony, které poslal krásným gólem zaslouženě do vedení střídající Barja, domácí však gólem Davida Lópeze do šatny po přímém kopu ze své vůbec první střely vyrovnali a do šaten se jde za spíše nezaslouženě nerozhodného stavu.
45+1'
45+1'
Girona právě vstřelila branku!
Centr Aleixe Garcíi z přímého kopu sklepl hlavou Bueno a DAVID LÓPEZ ve skluzu zakroutil míč zblízka šťastně pod břevno.
45'
Lucas Torró (Osasuna) navíc za faul dostává i žlutou kartu.
45'
Torró podrazil Yangela Herreru, fotbalisté Girony tak dostanou příležitost vyrovnat z trestného kopu z asi 30 metrů.
42'
Manu Sánchez nepustil k centru Yangela Herreru, nakonec se ale venezuelský křídelník přece jen po narážečce dostal do dobrého prostoru a mířil po zemi stříleným centrem jen do rukavic svého jmenovce Sergia.
40'
Útočnou akci Girony zastavují hosté čistě na pravém křídle.
37'
Osasuna právě vstřelila branku!
Dva prohrané souboje přišly domácí draho. Ezequiel Ávila přistrčil míč na velkém vápně šikovně hlavou, KIKE BARJA měl sice horší startovací pozici než Yan Couto, ovšem domácího hráče si odstavil tělem a z otočky se nádherně trefuje do vzdálenější šibenice.
35'
Osasuna teď obléhá území Katalánců, kteří brání skoro házenkářsky v půlkruhovém bloku.
34'
Ávila napadal a fauloval domácího Hernándeze.
31'
Osasuna rozjíždí zajímavou akci přes celé hřiště. Na jejím konci je skvělý křížný pas Moie Gómeze a hlavička úplně volného Nacha Vidala z malého vápna těsně nad.
30'
Na sklonku úvodní půlhodiny rozehrává Sergio Herrera, ale obránci mu pod presinkem Girony okamžitě vracejí míč z dálky malou domů.
28'
Sergio Herrera vystartoval pro nakopávaný míč k velkému vápnu a skokem pod nohy zmařil rodící se příležitost Castellanosovi.
27'
Za obranou si hezky zpracoval míč ze vzduchu Castellanos, ke své smůle však stál v ofsajdu.
25'
Vidal se vzájemně držel s Villou, píská se pro hosty.
23'
Z těžkého úhlu posílal střílený centr domácí Toni Villa, zřejmě ale již zpoza koncové čáry, protože následuje odkop od brány Osasuny.
22'
Yangel Herrera prostrkával míč šajtlí zahuštěným prostorem, domácí reklamovali ruku Lucase Torró, ale ta byla těsně u těla a míč se o ni jen otřel.
21'
Peña posílal další míč před bránu spíše jako pobídku spoluhráčům, Hernández ho však pokryl tělem pro brankáře Girony.
19'
Odražený míč po rohu zachytil na velkém vápně Rubén Peña, dobře si připravil točenou střelu a po odskoku míče o trávník utěšeným projektilem těsně minul vzdálenější tyč.
19'
Vallejo se zapojil do bránění a přesměroval Moncayolův pas na první roh zápasu.
18'
Oriol Romeu si hlavou posunul míč kolem Sáncheze, ale na zakončení mu nezbyly síly a jen balon trkl před bránu, kde jej v pohodě zachytává neobtěžovaný Herrera.
16'
Tvrdá střela Ezequiela Ávily levačkou z velkého vápna míří přímo do náruče domácího brankáře Gazzanigy.
14'
Delší dobu se v Katalánsku hraje jen vyčkávací fotbal uprostřed hřiště.
11'
Kung-fu kopem nedosáhl na vysoký pas Castellanos, míče se pohodlně zmocnil brankář hostů Herrera.
10'
Sergio Herrera rozehrával pod tlakem, ale Moncayola krátkou polovysokou přihrávku přebral a udržel míč pro Osasunu.
9'
Barja se ihned po příchodu na trávník zapojil do útoku. Paulo Gazzaniga vyboxoval jeho nákop a celá akce končí velmi nepřesnou dorážkou Rubéna Peñi.
8'
Zraněného Ezzalzouliho střídá v sestavě Osasuny Kike Barja.
7'
V doprovodu maséra a lékaře kulhá po ošetření ze středového kruhu hostující Ezzalzouli a už je jasné, že v zápase pokračovat nebude.
5'
Aleix García si naběhl na pravé křídlo, první centr odvrátil Juan Cruz jen zpátky, takže ještě stihl hlavičkovat, ovšem pouze do náruče Sergia Herrery.
3'
Javi Hernández šel proti soupeřově kličce do rozštěpu a utržil nechtěně ránu do úst.
2'
Hosté odvrátili průnikovou přihrávku před Vallejem do autu.
1'
Domácí fotbalisté nastupují v červenobíle pruhovaných dresech, hosté budou hrát v temně modrých dresech a bílých trenýrkách.

Girona FC: Gazzaniga – Couto, Bueno, López, J. Hernández – Y. Herrera, Romeu, A. García (C) – Vallejo, Castellanos, Villa.
Náhradníci: Fuidias, J. Martín – Gutiérrez, Martínez, Espinosa, Reinier, Terrats, I. Martín, Fernández, Riquelme, Sáiz, Stuani.
Trenér: Sánchez.

CA Osasuna Pamplona: S. Herrera – Vidal, U. García (C), Cruz, Sánchez – Moncayola, Torró, Gómez – Peña, Ávila, Ezzalzouli.
Náhradníci: Fernández, Pérez – Ibáñez, A. Hernández, Brašanac, Torres, R. García, Oroz, K. García, Barja, Budimir.
Trenér: Arrasate.

Rozhodčí: Pulido – Escuela, Fernándezová.
Vzájemné zápasy
Duel těchto klubů bude pro španělskou nejvyšší soutěž premiérový. Oba se utkaly v baráži o La Ligu na jaře 2016 a postup slavila Osasuna po výhrách 2:1 a 1:0. Gironě se podařil historický postup o rok později, kdy Osasuna naopak spadla zpět do druhé ligy. V roce 2019 si oba kluby znovu vyměnily soutěže.
Letos v lednu ve 3. kole španělského poháru Copa del Rey byla úspěšnější Girona jediným gólem Juncy hned z 6. minuty.
Osasuna Pamplona
Baskům se naopak podařilo čtyřzápasovou sérii bez výhry s jediným bodem, kuriózně proti Realu Madrid, ukončit domácím hubeným vítězstvím 1:0 nad Espanyolem Barcelona. Rozhodl o něm hlavičkou v 55. minutě Ante Budimir. Osasuna se tak po úspěšném startu do sezóny vrátila na sedmou příčku na hranu pohárových míst.

Střelci: 3 – Ávila, 2 – K. García, Oroz.
Girona FC
Domácí potřebují uniknout z pásma sestupu. Z posledních pěti zápasů vybojovali jen bod, v minulém kole v Almeríi po přestávce marně stahovali tříbrankovou ztrátu a prohráli 2:3. Chybět jim dnes bude jen lehce zraněný Reinier. Od postupu do La ligy ještě Girona neudržela ani jedinkrát čisté konto, sedm z osmi bodů ovšem získala na svém hřišti.

Střelci: 3 – Riquelme, Stuani, 2 – Castellanos, Martínez.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.