La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Celta Vigo - 26. srpna 2022   20:00

0:1
(0:0)
Celta Vigo
49' Aspas  (C. Pérez)
Girona
Carlos – Bueno, López II, Juanpe – A. Garcia – Couto, Y. Herrera (11. Terrats, 59. Sáiz), Ureña (59. Reinier), Gutiérrez (82. Hernandez) – Stuani, Castellanos (82. Roca).
Matas – Artero, A. Martínez.
Celta Vigo
Marchesín – Mallo, Aidoo, Núñez, Galán – Tapia (71. Veiga) – C. Pérez (71. Solari), Beltrán, Ós. Rodríguez (78. Paciência), Cervi (90+5. Domínguez) – Aspas.
Villar – Baeza, de la Torre, Fran López, Mingueza, Mi. Rodríguez, Swedberg, K. Vázquez.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:13.
Je konec! Celta Vigo nakonec ovládla duel na půdě nováčka z Girony a po triumfu 1:0 může slavit zisk cenných třech bodů. Girona sice byla aktivnějším týmem v první půli, ale nedokázala udeřit. Hned po přestávce se na opačné straně prosadil pětatřicetiletý matador Aspas, který rozhodl o triumfu Viga. Domácí poté sice měli tlak, ale vyrovnat nestačili.
90+6'
90+5'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Franco Emanuel Cervi, přichází Carlos Domínguez.
90+4'
Aspas se v závěru nastavení hnal vpřed, ale domácí obránce Samuel Sáiz mu na poslední chvíli vypíchl míč do zámezí.
90+3'
Domácí brankář Juan Carlos už hraje daleko za hranicí velkého vápna a pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou. Nováček vrhá všechny síly vpřed.
90+2'
Girona v nastavení zahrávala přímý kop. Centrovaný míč z pravé strany přiletěl na malé vápno, ale David López hlavičkoval do rukavic brankáře.
90'
Hosté zvládají závěrečné minuty utkání s velkým přehledem. Domácí Girona nyní musí rozehrávat až od brankáře Juana Carlose.
89'
Ani v další akci neudržel Fran Beltrán míč u rohového praporku a poroučel se k zemi. Navíc podle sudího sám fauloval. Girona bude rozehrávat.
88'
Fran Beltrán poslal do ofenzivy Aspase, který mu ihned vracel míč před branku, jenže Beltrán podcenil zpracování a vůbec nezakončil.
87'
Do rozehrávky Viga se musel zapojit také brankář Marchesín. Jeho nákop směřoval na pravou stranu, jenže doputoval do zámezí.
86'
Samuel Sáiz se otočil kolem soupeře, ale přihrávkou na polovinu hostů opět odevzdal míč hráčům v modrém. Míč u praporku drží Aspas.
85'
Stopeři Celty Vigo si vyměnili krátké přihrávky na vlastní polovině a hnali se vpřed. Jejich akce ale skončila nákopem k obráncům.
84'
Cristhian Stuani se tlačil za centrem z levé strany, ale jeden ze stoperů jej skvěle předskočil a nenechal hráče Girony hlavičkovat.
83'
Girona se znovu dostala do ofenzivy, jenže kombinace domácího celku se zatím odehrává daleko od šestnátky.
82'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Valentín Castellanos, přichází Joel Roca.
ze hřiště odchází Miguel Gutiérrez, přichází Javi Hernandez.
81'
Hned tři hráči Celty Vigo nyní napadali rozehrávku soupeře na hranici jeho velkého vápna. Zadáci Girony ale míč dokázali odehrát do bezpečí.
80'
Cristhian Stuani se vrhl do hlavičkového souboje na polovině hrací plochy, jenže pod tlakem prodloužil míč hlavou jen do zámezí.
79'
Cristhian Stuani si ostrým náběhem řekl o přihrávku na pravou stranu velkého vápna, jenže tam se nedokázal odpoutat od soupeře.
78'
ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Gonçalo Paciência.
77'
Domácí obléhají velké vápna soupeře doslova házenkářským způsobem, nicméně defenziva Celty Vigo se nenechává rozhodit.
75'
Do ojedinělého protiútoku se po Aspasově přihrávce dostal Solari, ale jeho zakončení pravačkou ze střední vzdáleosti skončilo na tribuně za brankou.
74'
Domácí Girona v posledních minutách stupňuje svůj tlak, nicméně defenziva Celty Vigo stále hraje v kompaktním bloku.
73'
Aktivní Aspas se vrhl do dalšího hlavičkového souboje na polovině hřiště, ale míč pouze přizvedl za obranu, kde neměl spoluhráče.
72'
David López dostal přihrávku do běhu na levou stranu, ale už nestačil přesně odcentrovat. Obrana Celty Vigo zůstává neprostupná.
71'
ze hřiště odchází Carles Pérez, přichází Augusto Solari.
ze hřiště odchází Renato Tapia, přichází Gabriel Veiga.
70'
Po krátkém přerušení se znovu pokračuje ve hře a domácí Girona se opět tlačí do ofenzivy. Celta Vigo se musí hlavně bránit.
68'
Žlutá karta pro tým Real Club Celta de Vigo (Renato Tapia).
67'
Aleix Garcia si řekl o přihrávku na levou stranu, ale hostující brankář vyrazil na daleký výlet a za hranicí vápna mu míč ve skluzu odkopl.
66'
Stopeři Viga bez problémů kontrolují vysoké pasy za obranu a sbírají jeden míč za druhým. Girona se nedostává do tlaku.
64'
Právě aktivní Reinier se zpoza vápna levačkou opřel do míče, ale jeho rána skončila nad břevnem. Domácí ale po střídání zvýšili tlak.
63'
Reinier poslal přihrávku za obranu Celty Vigo, jenže na jeho pobídku nikdo v červenobílém dresu nedosáhl.
62'
Carles Pérez střílel zpoza pokutového území, jenže jeho přízemní projektil skončil v rukavicích brankáře.
61'
Vigo se dostalo do zajímavého protiútoku. Za centrem z pravé strany se hnal Aspas, ale krok mu k zakončení scházel.
60'
Je za námi hodina dnešního souboje a hostující Celta Vigo díky skvělému vstupu do druhého poločasu stále drží těsné vedení.
59'
ze hřiště odchází Oscar Ureña, přichází Reinier.
ze hřiště odchází Ramon Terrats, přichází Samuel Sáiz.
58'
Iago Aspas sprintoval za přihrávkou na pravou stranu, nicméně pobídku neudržel na trávníku. Vhazovat bude domácí celek.
56'
Girona se drala vpřed po levé straně, nicméně Miguel Gutiérrez celou akci zbrzdil a nedokázal přesně přihrát na hranici šestnáctky.
55'
Hostující brankář si bez problémů pohlídal odražený míč a schoval balón do rukavic. Následná rozehrávka se mu ale nepovedla.
53'
Hra je přerušena! Juanpe ve vzdušném souboji doslova zboural jednoho ze soupeřů a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
52'
Celta se dostala na polovinu soupeře, nicméně kombinace hostů skončila nepřesnou přihrávkou na křídlo. Vhazovat bude Girona.
51'
Girona se ihned po obdržení úvodní branky tlačí vpřed se snahou o rychlou odpověď. Pobídka za obranu ale nikoho v červenobílém nenašla.
49'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku! Hostující celek se hned v úvodu druhého poločasu dostává do vedení! IAGO ASPAS dostal přihrávku do běhu, potáhl si míč do vápna a přízemní ránou levačkou rozvlnil síť!
48'
Hosté zahrávali rohový kop. Nadýchaný centr se snesl na malé vápno, ale důrazný Aidoo míč poslal vysoko nad břevno.
47'
Renato Tapia poslal z pravé strany prudký centr do pokutového území, ale jeho pobídka skončila v rukavicích brankáře.
46'
Hosté se ihned v úvodu druhého poločasu vydali do útoku. Nákop na levou stranu ale Óscar neudržel na trávníku.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce platí bezbrankový stav. Domácí Girona sice vlétla do utkání aktivněji, ale hosté bránili výborně. Jedinou šanci první půle měl Pérez, ale domácí gólmam Juan Carlos jeho ránu vytěsnil na roh.
45+2'
45'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Juanpe).
44'
Iago Aspas zůstal po souboji se soupeřem ležet na trávníku, ale po krátkém ošetření je schopen nadále pokračovat ve hře.
43'
Žlutá karta pro tým Girona FC (David López).
42'
Aidoo se dostal k míči na polovině hřiště, ale ihned u něj hlídkovala dvojice soupeřů, která jej čistým způsobem odstavila.
41'
Celta se dostala do pokutového území, ale Aidoo se nedokázal odpoutat od obránce, který jej nakonec po urputné snaze odstavil od míče.
40'
Carles Pérez se zpoza vápna opřel do odraženého míče, ale Juan Carlos jeho skákavou ránu levačkou vytěsnil na rohový kop!
39'
U zadní tyče se ve skluzu po centru z levé strany natahoval Ramon Terrats. Jeho zakončení ale skončilo vedle tyčky.
37'
Celta se dostala na polovinu soupeře, nicméně zadáci Girony si dali pozor a odehráli míč do bezpečí.
35'
Juan Carlos si během prvního poločasu rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek zapojení do hry. Domácí gólman nakopl míč na levou stranu.
34'
Joseph Aidoo potáhl míč z pravé strany do blízkosti velkého vápna, nicméně jeho následný pokus skončil na bloku obránce.
33'
Óscar Rodríguez se po sklepnutí na levou stranu zjevil s míčem v pokutovém území, ale jeho placírka skončila v rukavicích brankáře.
32'
Aspas si dokráčel pro míč na polovinu hrací plochy, jenže mu dlouho trvalo otočení se s míčem. Girona brání výborně.
31'
Celta Vigo se usadila na polovině domácího mužstva, jenže Stuani průnikovou přihrávkou neoslovil nikoho ze spoluhráčů.
30'
Hosté se usadili na polovině Girony, jenže přenesení hry na pravou stranu skončil v zámezí. Vhazovat bude domácí Girona.
29'
Miguel Gutiérrez se na opačné straně prokličkoval z levé strany až do zakončení, nicméně jeho projektil vnějším nártem skončil nad břevnem.
28'
Právě Juan Carlos tentokrát dlouho otálel s rozehrávkou a může být rád, že odkopem netrefil jednoho ze soupeřů.
27'
Domácí brankář Juan Carlos kontroloval nákop za obranu domácích a jednoduše si dokráčel pro míč.
26'
Cristhian Stuani tentokrát spěchal za pobídkou na hranici velkého vápna, ale od jeho špičky se míč odrazil do rukavic brankáře.
24'
Cristhian Stuani fauloval na polovině soupeře a může být rád, že za svůj zákrok neviděl žlutou kartu.
23'
Girona opět kombinuje na polovině soupeře, ale její akce je zatím hodně kostrbatá. Koncentrovaná defenziva Celty Vigo se stačí přesouvat.
22'
Cristhian Stuani se po centru z pravé strany dostal do zakončení hlavou, ale svůj pokus nenasměřoval na branku s dostatečnou razancí.
21'
Miguel Gutiérrez dloubl míč do pokutového území vnějším nártem, ale našel jen hlavu prvního zadáka Celty. Obrana hostů zvládá duel na jedničku.
19'
Joseph Aidoo se sice dostal do pokutového území, ale při zpracování míče si podle hlavního arbitra pomohl horní končetinou.
18'
Girona se drala vpřed po pravé straně hrací plochy, jenže přechod domácích do útoku zhatila nepřesná pobídka na pravou stranu.
17'
Oba týmy se v prvním poločase koncentrují na pevnou defenzivu. Domácí zadáci při rozehrávce znovu lehce riskovali, ale zvládli to skvěle.
16'
Do rozehrávky hostujícího celku se zapojil také gólman Celty. Jeho nákop směřoval na levou stranu, jenže tam neměl spoluhráče.
15'
Miguel Gutiérrez spěchal s míčem vpřed po levé straně, nicméně jeho průnik skončil přihrávkou na hruď prvního obránce.
14'
Juan Carlos měl obrovské problémy s malou domů a na poslední chvíli vykopl míč z brankové čáry. Tohle si domácí defenziva za rámeček nedá.
13'
Girona se snažila přejít vpřed středem hrací plochy, jenže jeden z obránců Viga v pravou chvíli vystoupil a pobídku zastavil.
12'
Celta Vigo kombinovala na levé straně hrací plochy, jenže akce hostujícího mužstva skončila nepřesnou přihrávkou na levé křídlo.
11'
ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Ramon Terrats.
9'
Óscar Rodríguez kouzlil s míčem u nohy na pravé straně hřiště, nicméně jeho průniková pobídka za obranu skončila v rukavicích Juana Carlose.
8'
Na pravé straně si o přihrávku do nohy řekl Cristhian Stuani, jenže prudká pobídka mu pod kopačkou utekla do zámezí. Vhazovat bude Vigo.
7'
Miguel Gutiérrez dostal přihrávku na levou stranu, odpoutal se od obránce u postranní čáry, ale centrem vnějším nártem spoluhráče nenašel.
6'
Další výpad hostujícího celku po pravé straně zastavil nedovoleným zákrokem domácí Miguel Gutiérrez. Vigo bude pokračovat v kombinaci.
5'
Stopeři domácího celku se vysunuli na polovinu soupeře, jenže jejich kombinace je zatím hodně kostrbatá. Defenziva Celty hraje blízko u sebe.
4'
Stopeři hostujícího celku kombinují s míčem na vlastní polovině. Nikdo v červenobílém dresu Girony rozehrávku soupeře neatakuje.
3'
Hostující brankář poslal vysoký nákop na levou stranu hřiště, kde byl v hlavičkovém souboji faulován Iago Aspas. Celta Vigo zůstane na míči.
2'
Miguel Gutiérrez se hnal za pobídkou na levou stranu hrací plochy, jenže míč neudržel ve hře. Hosté budou rozehrávat od branky.
1'
Hostující Celta Vigo obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali vpřed, ale nákop propadl do autu.
1'

Girona FC: Carlos – Bueno, López II, Juanpe – A. Garcia – Couto, Y. Herrera, Ureña, Gutiérrez – Stuani, Castellanos.

Real Club Celta de Vigo: Marchesín – Mallo, Aidoo, Núñez, Galán – Tapia – C. Pérez, Beltrán, Ós. Rodríguez, Cervi – Aspas.
Girona FC

Nováček mezi španělskou elitou vstoupil do nového ligového ročníku o něco lépe. Girona v létě odehrála hned šest zápasů. Dva z nich ovládla, dvakrát padla a dvakrát remizovala. V úvodním ligovém klání pak i proti oslabené Valencii prohrála 0:1. V domácím utkání proti Getafe však v pondělí Girona zvítězila 3:1.
Real Club Celta de Vigo

Hostující Celta Vigo zatím nemůže být se vstupem do nového ročníku nejvyšší španělské soutěže spokojená. Po nepříliš zdařilé letní přípravě, ve které Vigo nedokázalo zvítězit má po dvou odehraných kolech španělské ligy pouhý bod. V úvodním duelu doma uhrála remízu 2:2 s Espanyolem Barcelona. V dalším střetnutí ale Vigo padlo na svém stadionu 1:4 s Realem Madrid.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání La Ligy mezi Gironou a Celto Vigo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.