La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Sevilla - 14. ledna 2023   16:15

Girona
47' Stuani (Villa) • 88' Y. Herrera (V. Fernández)
2:1
(0:1)
Sevilla
13' Nianzou  (Rakitić)
Girona
Gazzaniga – A. Martínez, S. Bueno, Da. López (64. Espinosa), Gutiérrez – Romeu – Villa (62. Couto), I. Martín (62. Y. Herrera), A. García, Riquelme (82. V. Fernández) – Stuani (C) (89. Terrats).
Fuidias, Carlos – B. García, Roca, Sáiz, M. Vallejo.
Pizarro – Tresaco, Estevéz
Estadi Municipal de Montilivi (Girona)
Sevilla
Búnú – Navas (80. Suso), Badé (66. Montiel), Nianzou, Acuňa – Jordán, Fernando (66. Lamela), Gudelj, Rakitić – Ó. Torres, Mir.
Dmitrović, Flores – Alvarez, M. Bueno, Nasírí, Januzaj, Quintana, Rekik, Salas.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 7:8. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:7.
Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Zasloužená výhra domácích po výborném výkonu. Trenér Michel našel recept na Sevillu, jelikož svým svěřencům naordinoval vysoké napadání a po skvělém plnění těchto pokynů padly oba góly Girony. Sevilla nadále zůstává velkým zklamáním tohoto ročníku La Ligy a od sestupových příček se těmito výkony moc nevzdálí.
90+6'
90+6'
Herrera odvrátil poslední centr zápasu do bezpečí.
90+5'
Gazzaniga vyrazil míč na roh, přibíhá už i Bono.
90+4'
Parádní centr od Acuňy, který propadl na malé vápno skoro skončil gólem, ale na poslední chvíli zakročil Espinosa.
90+3'
Gudelj centroval na malé vápno, ale Bueno míč okamžitě odkopává daleko od branky.
90+2'
Bueno vystřelil za vápnem, ale mířil úplně mimo.
90+1'
Fernandez přinesl vítr do dalších šancí domácích, parádně kličkuje mezi hráči Sevilly.
89'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Cristhian Stuani, přichází Ramon Terrats.
88'
Girona právě vstřelila branku!
To, co dnes celý zápas dělá problém obraně Sevilly, je zásadním faktorem i u této branky. Laxní a rozvážná rozehrávka Nianzoua byla velkou chybou, jelikož Fernandez mu rychlým pohybem vypíchl míč a předložil míč YANGELOVI HERREROVI, který krásným dloubáčkem přehodil Bonoa.
87'
Acuňa se ocitl sám před bránou, ale ukázal, že není hlavičkář a bránu vůbec netrefil.
86'
Zbytečný faul Stuaniho na Jordána znamená další standardní situaci pro Rakitiče.
85'
Acuňa hledal svým centrem někoho ve vápně, ale tam, kam mířil jeho míč, nikdo nebyl.
83'
Tak tohle byla neskutečně zahozená šance! Poté, co Suso získal míč chybou domácí obrany, mířil sám na bránu, ale míč nechal za sebou a musel volit variantu přihrávky na Mira. To však dělat neměl, protože Mir to vůbec nečekal a v záklonu míč kopnul vysoko nad bránu.
82'
ze hřiště odchází Rodrigo Riquelme, přichází Valery Fernández.
81'
Martínez pokryl míč a dokázal uchránit míč pro Gazzanigu.
80'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Suso.
79'
Další obrovská šance! Po chybě obrany hostů následoval rychlý protiútok a přízemní centr na Stuaniho, ten však netrefil jednoduchý míč přímo před ním.
78'
Dobře mířený centr Martíneze si našel Herrera a skvěle zakončil, bohužel pro něj minul pouze o pár centimetrů.
76'
Gudelj tvrdě vypálil z voleje, ale mířil o kus vedle.
75'
Rakitič takticky zastavil dobře rozbíhající se šanci Girony ještě na polovině domácích.
74'
Nešťastný dotek Torresovy ruky zastavil obrovskou šanci, do které se už dostával Navas.
72'
Gudelj dokázal vybojovat míč v osobním souboji. Výkopem bude rozehrávat Bono.
71'
Girona teď uklidňuje hru a vyměňuje si přihrávky na své polovině.
70'
García se snažil centrem hledat Stuaniho, ale trefil prvního obránce Sevilly.
69'
Herrera fauloval Jordána a další standardní situace pro Rakitiče.
68'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Arnau Martínez).
67'
Herrerovi centr nevyšel, takže zpět do hry míč uvede Montiel.
66'
ze hřiště odchází Loïc Badé, přichází Gonzalo Montiel,
ze hřiště odchází Fernando, přichází Érik Lamela.
65'
Následovat bude rohový kop pro domácí tým.
64'
Couto se okamžitě zapojil do zápasu a hned vybojoval míč.
64'
ze hřiště odchází David López, přichází Bernardo Espinosa.
63'
David López teď má problémy a pravděpodobně nebude moci pokračovat v zápase.
62'
ze hřiště odchází Toni Villa, přichází Yan Couto,
ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Yangel Herrera.
61'
López si na centr naběhl příliš brzy a rozhodčí ho zachytil v ofsajdovém postavení.
60'
Standardní situace z velmi dobré pozice pro Gironu.
59'
Acuňův centr skončil pouze na hlavě Lópeze.
58'
Centr, který směřoval do vápna hostů si hledal García, ale Bono tam byl o něco dříve a míč vyboxoval pryč.
57'
Stuani teď fauloval.
56'
Riquelme zatlačil na Bonoa a donutil ho k ukvapené rozehrávce, míč však zůstal na kopčkách hostů.
55'
Nianzou s Jordánem skvěle zdvojili Riquelmeho a získali míč pro svůj tým.
54'
Parádní střílený centr od Rakitiče, který hledal Fernanda, ale ten vykočil moc nízko a nedokázal míč tečovat.
53'
Bade výborně ustál osobní souboj a odvrátil pryč nebezpečí.
52'
Acuňa se skvěl probil do vápna, následně přihrával na malé vápno, ale jeho spoluhráči tam byli pokrytí.
50'
Bono zvolil odkop místo konstruktivní rozehrávky, jelikož domácí stále výborně napadají.
48'
Tak co se tady stalo? Acuňa poslal přihrávku za obranu, kterou tečoval López ovšem brankář Gazzaniga vyrazil míč tak, že se z velkého úhlu do šance dostal Mir! Jeho pokus nůžkami skončil kousek mimo!
47'
Tak tohle byl rychlý začátek druhého poločasu. Villa dostal parádní přihrávku a následně předložil míč na malé vápno, kde byl osamocený CRISTHIAN STUANI, a ten poklidně zakončil.
46'
Druhý poločas začne přibližně 17:17.
Do zápasu jednoznačně lépe vstoupila Girona, která na svého soupeře doslova vletěla a už v 6. minutě mohla vést 2:0. Bohužel své šance úplně zazdila, a poté, co se do první šance dostala Sevilla, byla okamžitě potrestána gólem. I přesto jsou domácí více aktivní, především Riquelme hraje parádní zápas, takže pokud budou pokračovat v tomto výkonu, gól pravděpodobně ještě uvidíme. V cestě však stojí skvěle chytající Bono, který chytl minimálně tři tutovky.
45+2'
45+1'
Torres potáhl míč po lajně a následně hru přenesl na Jordána. Ten však přišel o možnost přihrát na dalšího spoluhráče, protože si špatně zpracoval míč.
45'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Toni Villa).
45'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Marcos Acuňa).
44'
Výborně teď zakročil Bono! Po centru se k zakončení dostal David López, ale gólu opět zabránil fantastický brankář hostů.
43'
Rukou teď zahrál Torres a následuje zajímavá příležitost pro domácí.
41'
Další pokus Riquelmeho, který však tentokrát zblokoval Gudelj.
40'
Momentálně je to 12:3 na střely pro domácí.
39'
Nianzou vyzkoušel nákop za obranu, ale na Navase to bylo příliš dlouhé.
38'
Navas skvěle vyhodnotil situaci a přenesl míč přes celou šířku hřiště, aby uklidnil hru.
37'
Žlutá karta pro tým Girona FC (David López).
36'
Acuňa si elegantně poradil s napadajícími útočníky a rozjel šanci hostů.
35'
Gutiérrezův centr hledal Stuani, ale k zakončení mu chybělo pár kroků.
34'
Parádně to teď udělali hosté. Nejprve Acuňa skvěel nacentroval míč do vápna, kde čekal Mir, a ten dával pod sebe na Fernanda, který byl v dobré pozici. Bohužel pro něj nevystřelil tak, jak chtěl a míč končí mimo bránu.
32'
Rychlý protiútok, který vedl Torres skončil špatným centrem, ale hosté u míče nadále zůstávájí.
31'
Po chybě Gudelje bude Girona zahrávat rohový kop.
30'
Další parádní nadýchaný míč, který opět hledal Nianzou, ovšem tentokrát byl pohlídán a k zakončení se nedostal.
29'
Faul na Navase znamená další standardní situaci pro Sevillu, kterou si na starost opět vezme Rakitič.
28'
Romeu si teď počínal nedovoleně, Sevilla může pokračovat s tvorbou akce.
27'
Riqueleme pokračuje v parádním výkonu, šikovně tělem naznačil pohyb do jiné strany, zbavil se obránce, ale zakončil mimo bránu.
25'
Villa se snažil dostat do pokutového území, ovšem Acuňa předvedl famózní zákrok, získal míč, a dokonce ještě rozjel akci pro svůj tým.
24'
Girona měla velké štěstí, že Jordán podklouznul, protože jinak mohl střílet téměř na osamoceného Gazzanigu.
23'
Pěkná kombinace hostů, která mohla vést do přečíslení, nakonec skončila o něco delší přihrávkou Acuňy.
21'
Pěkná průnikovka za obranu od Gudelje nakonec skončila u Gutiérreze, který výborným čtením hry včas předvedl obranný zákrok.
20'
Z rohového kopu šla do protiútoku Sevilla, ale Martínez se včas vrátil a šanci přerušil.
19'
Romeu se dostal do šance po odraženém míč, ale jeho pokus byl tečován. Následovat bude rohový kop.
18'
Hráči Girony mohli na začátku zápasu vidět, že rozehra obránců Sevilly je velmi nejistá, a proto jim svým tlakem stále ztěžují situaci. Tentokrát však míč na jistotu odkopává Nianzou.
17'
Riquelme poslal nepříjemný prudký centr do vápna, zasahovat musel opět Bono.
16'
Kombinace mezi stopery a brankářem Sevilly pokračuje už nějakou chvíli, následovala přihrávka do běhu na Navase, ale tomu se centr vůbec nepovedl.
15'
Sevilla po gólu lehce ožila a vypadá to, že chce převzít otěže zápasu.
13'
Sevilla právě vstřelila branku!
Skvělý míč do vápna poslal Ivan Rakitič, na který nejvýše vyskočil TANGUY NIANZOU a nekompromisně hlavou zakončil.
12'
Faul u postranní čáry, Rakitič bude rozehrávat volný přímý kop.
11'
Pěkná přihrávka do vápna od Torrese, který z první dával míč pod sebe. Obrana stála na svých místech a míč odkopla.
10'
Riquelme se dostal do šance po rohovém kopu, když si navedl míč do středu a otestoval pozornost Bonoa, ten si však připisuje další zákrok.
9'
Sevilla téměř nenapadá a zůstává v bloku pod míčem.
8'
Girona mohla založit další šanci, ale skončila na špatném zpracování Riquelmeho.
6'
Obrana Sevilly zatím spí a domácí útočníci z toho těží, bohužel dloubáček, kterým zkoušel Martín přehodit hostujícího brankáře, skončil těsně nad břevnem.
5'
Obrovská šance domácích! Fernando jednoduše ztratil míč a Riquelme dostal míč téměř na malé vápno, kde stál osamocený Stuani, jenomže šanci nadvakrát zahodil.
4'
Sevilla se poprvé lehce vysunula dopředu a díky tlaku získala míč.
3'
García se dostal ke střele po přihrávce Stuaniho a zakončil do pravé části brány, ale Bono si připsal další zákrok.
2'
David López to nečekaně vyzkoušel asi ze 40 metrů. Jeho skákavá střela mířila přesně do míst, kde stál Bono.
1'
Hráči jsou nastoupeni na hřišti a zápas brzy začne. Úvodního výkopu se ujme domácí kapitán Stuani.
Sevilla nastoupí v klasických bílých dresech, dresy domácí Girony tvoří z většiny červenou barvu.

Girona FC: Gazzaniga – A. Martínez, S. Bueno, Da. López, Gutiérrez – Romeu – Villa, I. Martín, A. García, Riquelme – Stuani (C).
Náhradníci: Fuidias, Carlos – Espinosa, Couto, V. Fernández, B. García, Y. Herrera, Roca, Sáiz, Terrats, M. Vallejo.
Trenér: Miguel Ángel Sánchez Muñoz

Sevilla FC: Búnú – Navas, Badé, Nianzou, Acuňa – Jordán, Fernando, Gudelj, Rakitić – Ó. Torres, Mir.
Náhradníci: Dmitrović, Flores – Alvarez, M. Bueno, Nasírí, Januzaj, Lamela, Montiel, Quintana, Rekik, Salas, Suso.
Trenér: Jorge Sampaoli

Rozhodčí: Pizarro – Tresaco, Estevéz.
Střelecky se trápí Youssef En Nesyri, který byl jednou z hlavních postav tažení Maroka do semifinále MS, ovšem v lize se ve 12 utkáních doposud neprosadil. Na začátku ledna zaznamenal hattrick ve španělském poháru proti Linares, takže uvidíme, zda mu tyto zásahy pomohly.
Sevilla

Průběžný ročník je pro čtvrtý tým z minulé sezony jedním slovem otřesný. Podzim hostům vůbec nevychází. Po velmi špatném vstupu do ligy Sevilla navázala ještě horšími výkony v Lize Mistrů, ze které spadla alespoň do Evropské ligy, ovšem nechybělo málo a pro tento rok mohl být evropským pohárům konec. Momentální umístění týmu z Andalusie je 17. příčka, na které se dostali teprve v neděli po výhře nad Getafe. Vypadá to, že dlouhá pauza, která byla po dobu konání Mistrovství světa, tomuto týmu pomohla a je na správné cestě jít opět nahoru.
Girona

Momentálně dvanáctý tým, který však drží pouhé 3 body náskok nad sestupovými příčkami. I přesto, že Girona nemá problémy se střílením gólů, což dokazuje statistika, ve které jsou třetím nejúspěšnějším týmem v počtu vstřelených gólů (více dal pouze Real Madrid a Barcelona), není úplně v nejlepším postavení. Je to způsobeno především špatnou obranou, která je naopak čtvrtá nejhorší v lize. Z posledních tří soutěžních zápasů nedokázali vyhrát ani jeden a poslední výhru v lize zaznamenali na hřišti posledního Elche.
V rámci 17. kola španělské La Ligy je naplánován sobotní zápas mezi Gironou a Sevillou. Půjde o střet dvou týmů, které se od začátku sezony pohybují v dolní polovině tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.