La Liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Sevilla - 15. října 2022   18:30

0:1
(0:0)
Sevilla
53' Gudelj  (Isco)
Mallorca
Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo (C), Copete (79. Battaglia), Cufré – A. Sánchez (67. Lago Junior), Baba (57. Da. Rodríguez), de Galarreta – Lee Kang-in (67. Ndiaye), Prats (57. Án. Rodríguez).
P. Garcia, Román – G. González, Grenier, Nastasić, Russo.
Villanueva – Mateo, Escabosa
Visit Mallorca Estadi, Palma de Mallorca
15 300 diváků
Sevilla
Búnú – Montiel, Nianzou, Marcão, Telles (67. Acuňa) – Gudelj, Rakitić – Navas (C) (46. Carmona), Ó. Torres (84. Suso), Isco (67. Al. Gómez) – Lamela (79. Nasírí).
Dmitrović – Delaney, Dolberg, Januzaj, Jordán, Mir, Salas.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 17:15.
Sevilla touto výhrou vystoupala hned o pět pozic a je třináctá. Má shodnou bilanci 2-3-4 jako dvanáctá Mallorca.
Jorge Sampaoli se na třetí pokus dočkal prvního vítězství v pozici hlavního trenéra Sevilly. K úspěchu vystačila jediná střela na bránu, která byla v podání svátečního střelce Gudelje přímo výstavní. Mallorca měla na odpověď ještě čtyřicet minut. Aktivitu neprodleně zvýšila, ale kromě jedné situace z 85. minuty ani neměla z čeho vyrovnat.
90+6'
90+6'
Lago Junior absolvoval těžký hlavičkový souboj. Míč posunul na Búnúa a to už Sevilla v klidu zvládne.
90+6'
Rakitić rozehrál na krátko se Susem, který střílel z dálky nepřesně. Takticky to moc dobře neudělal, tým potřeboval ukrojit o něco více sekund.
90+5'
Dani Rodríguez sáhl k taktickému faulu na utíkajícího Susa. Standardní situaci hosté využijí jako prostředek k šetření času.
90+5'
Acuňa překazil plány Maffea a vytáhl míč o desítky metrů. V akci měl pokračovat Júsuf Nasírí, svůj souboj ve středovém kruhu však neustál.
90+4'
Zdvojený Suso ztratil míč ještě na vlastní půlce. Amath Ndiaye z toho neprofitoval, skvělou stopku mu vystavil Gudelj.
90+3'
Tohle se moc nepovedlo. Lago Junior pouštěl Rajkovićův dlouhatánský nákop za postranní čáru. Cenné sekundy pro Sevillu.
90+2'
Amath Ndiaye nutně potřeboval obejít Carmonu. Klička na něj neplatila a Andalusané jsou zase dostatečně daleko od Búnúa.
90'
Dani Rodriguez ze standardky nic moc nevymyslel. Od hlavy Laga Juniora pokračoval míč vedle branky.
89'
Marcão dost zariskoval. Se žlutou kartou fauloval skluzem zezadu. Ve spousta jiných případech by asi šel do sprchy, tady byl Villanueva milosrdný.
87'
Antonio Raíllo utrpěl nějaký direkt do hlavy. Villanueva nic nepostřehl a útočící stoper Mallorcy musí rychle zpátky na svůj post.
85'
Rakitić zavařil svým barvám hlavičkou směrem k vlastní brance. Nejrychleji na ni zareagoval Ndiaye a díky pádu obránce vyrazil vstříc Búnúovi. Senegalec měl vedle sebe Ángela Rodrígueze, kterému neumožnil dorazit míč do sítě Búnú. Výborně si načasoval výběh.
84'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Suso.
84'
Lago Junior, Ángel Rodríguez a Dani Rodríguez posouvali míč po malých kouscích zleva doprava. Na pravé části šestnáctky čekal Iñigo Ruiz, který už měl dobrou pozici na střelu. Búnú ji bez nervů chytil.
83'
Ruiz měl vpravo dostupného Maffea. Ten si věřil jeden na jednoho, jenž centr skrz Gómeze sebral ze vzduchu Búnú.
82'
S výjimkou gólu Gudelje je ve druhé půlce žalostně málo momentů, které by zaváněly alespoň náznakem šance. Mallorca má zhruba deset minut na změnu.
81'
Emoce planou na hřišti i v hledišti. Diváci vybouchli poté, co byl zapískán faul Ángela Rodrígueze, jenž se na lajně přetlačoval s Acuňou.
79'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází José Manuel Copete, přichází Rodrigo Battaglia.
79'
ze hřiště odchází Érik Lamela, přichází Júsuf Nasírí.
77'
Narážečka mezi Gómezem a Lamelou byla zachycena domácím Maffeem. Dopředu se stěhuje Mallorca.
76'
Ivan Rakitić se dobře vrátil a odrazil míč mířící na Laga Juniora ke svému marockému brankáři.
75'
Drobné vzrušení kolem hostující branky bylo zbytečné. Zablokovanému pokusu Laga Juniora předcházel ofsajd Ángela Rodrígueze.
74'
Na trávníku tentokrát Lago Junior. V přerušené hře se do sebe pustili Gudelj a Copete. V tomto případě bez karet.
73'
S Montielem to moc dobře nevypadá. Sampaoli nejspíše bude muset vypotřebovat své poslední dostupné střídání.
71'
Iñigo Ruiz spáchal faul na Montiela. Kvůli nutnosti ošetření se rozehrávka Sevilly o pár desítek sekund odloží.
69'
První ostrý test zvládl střídající Marcos Acuňa na jedničku. Rychlost Maffea na něj neplatila a žádný centr tak na pravém křídle nevznikl.
67'
ze hřiště odchází Alex Telles, přichází Marcos Acuňa.
67'
ze hřiště odchází Isco, přichází Alejandro Gómez.
67'
ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Lago Junior.
67'
ze hřiště odchází Lee Kang-in, přichází Amath Ndiaye.
66'
Zbytečný faul na útočné polovině v podání Maffea. V bolestech leží Alex Telles. Přichází čas na střídání.
65'
Nemanja Gudelj je ve svém živlu. Po rohu Tellese stačilo umístit hlavičku z hranice malého vápna o pár centimetrů níže a mohl slavit svůj druhý gól v LaLize.
64'
Lamela na zemi ukořistil rohový kop. Míč šel do autu od nohy Antonia Railla. Telles si standardku zopakuje.
63'
Bolestivá kolize mezi Cufrém a Montielem. Rozhodčí nereagovali asi správně, vypadalo to na nezaviněný střet.
62'
Jásín Búnú pracně krotil neposednou malou domů. Velmi blízko brankové čáry ho bez efektu napadal čerstvý Ángel Rodríguez.
61'
Montielův přetažený centr musel Telles sklepávat na střed, kde postrádal dalšího útočícího hráče.
60'
Držení míče: 38 % – 62 %.
59'
Cufré zastavil neadresný centr. Nepochopitelně ho napadlo dát malou domů Rajkovićovi, jenž se musel vymanit z potíží nesmírně riskantním manévrem.
57'
ze hřiště odchází Abdón Prats, přichází Ángel Rodríguez.
57'
ze hřiště odchází Iddrisu Baba, přichází Dani Rodríguez.
55'
Teď to bude náročná výzva pro Mallorcu, která od Pratsových šancí z prvních minut zápasu dlouho nic nevymyslela.
53'
Sevilla právě vstřelila branku!
Když to nešlo kombinačně, tak to NEMANJA GUDELJ zkusil napřímo z dálky. Na ose byl přesně třicet metrů od branky a fantastickou střelou uklidil míč ze svého pohledu do levého horního rohu. Opravdu stylový způsob, jak dát ve čtvrté sezóně v andaluském klubu první ligový gól.
52'
Braian Cufré jenom odevzdal míč zadákům v bílém. Úvod druhé půle je velmi pozvolný.
51'
Sampaoli je ve svém živlu. Rozhodčí už dobrou minutu nepouští Gudelje do hry. Docela nepochopitelné od Villanuevy a spol.
50'
Po vynucené pauze se konal odkop od branky Jásína Búnúa. Gudelj se během pár sekund vrátí na své místo.
48'
Baba tvrdě naskočil do Gudelje. Záložník Sevilly byl zjevně otřesen, rozhodčí necitlivě nechal ve hře pokračovat ještě několik desítek sekund.
Dnešní utkání sleduje 15 300 diváků.
46'
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází José Ángel Carmona.
46'
Na Baleárských ostrovech se v první půle skóre neposunulo. Blíže gólu byla domácí Mallorca, jenže dvě Pratsovy gólovky z úplného úvodu zápasu Búnú zmařil. Od desáté minuty už byl míč pod kontrolou Sevilly. Platonický tlak však žádné šance u branky Rajkoviće neobsahoval.
45+1'
45+1'
Už několikátý faul na hlavu. Kopanec do tváře schytal Lee Kang-in, Érik Lamela ví, že nemá smysl protestovat.
45'
Prats přijal míč před vápnem. Na hranici byl podražen pravačkou Gudelje, ale podle Villanuevy padal až moc ochotně.
44'
Repete pro Maffea se stejným výsledkem. Tanguy Nianzou funguje jako neprostupná zeď.
43'
Sánchezovi se na pravé lajně rozběhl Maffeo. Podle očekávání přišel centr, který ztroskotal na Nianzouovi.
42'
Situace na bojišti je už dobrou půlhodinu neměnná. Sevila hraje, ale do střelby se nedostává. Rajković ještě nemá zákrok.
40'
O centr Tellese se ucházel Nianzou. Raillo s Valjentem ho k ničemu nepustili. Po patičce na Torrese byl domáván ofsajd.
39'
Montiel si vyměnil míč s Navasem. Přes Copeteho do předbrankové destinace nepřihrál, ale získal pro své barvy aspoň roh.
38'
Sevilla se ocitla ve slepé uličce. Jediným řešením byl centr zprava, ovšem Isco byl ve vzduchu bez šance.
37'
Ze standardky nebylo nic. Rajković dlouhým výkopem oslovil Pratse, jenž marně reklamuje faul Montiela.
36'
Žlutou vyfasoval také Iñigo Ruiz de Galarreta. Hasil požár po domácím propadnutí u půlící čáry.
35'
Komplikace pro brazilského stopera Marcãa. Za úder rukou do hlavy Maffea byl označkován žlutou kartou.
34'
Z letargie mohl hosty vytrhnout Óliver Torres. Isco však byl na jeho centr z levého křídla krátký.
33'
A zase dochází na marné obehrávání zformované defenzivy Mallorcy. Hostům chybí moment překvapení.
32'
Efekt nemělo ani dobývání hostující šestnáctky. Maffeo nacentroval do první překážky se jmenovkou Telles.
31'
Mraky krátkých přihrávek hráčů Sevilly zatím nikam nevedou. Respektive teď vedly do autu kvůli nezkompletované nahrávce na Tellese.
30'
Držení míče: 34 % – 66 %.
28'
Montielova kopačka vylétla až do Copeteho obličeje. Újma na zdraví byla jen minimální, přesto Montiel žluté kartě neunikl.
27'
Tellesova standardní situace byla zastavena precizní hlavičkou jednoho z domácích obránců. Po autu byli hosté opět vytlačeni na půlku.
26'
V nefotbalové poloze skončili hned dva hráči Sevilly. Konkrétně Torres a Isco. Rozhodčí pískal faul až ve druhém případě.
25'
Těžko se Andalusanům chodí do zataženého bloku. Utekla minutu a míč stále cirkuluje v zadních řadách.
24'
Jásín Búnú vypomáhá s rozehrávkou stoperů. Popošel si dobrých pětadvacet metrů před pokutové území.
22'
Mezi střídačkami se do problémů dostal Maffeo. Pomohl si faulem na Isca a může být rád, že se to obešlo bez karty.
21'
Tanguy Nianzou srovnal se zemí Ruize. Hra je kvůli podobným zákrokům stále více rozkouskovaná.
20'
Pablo Maffeo pokryl ofenzivní náběh Tellese. Míč si pokryl a ještě si řekl o faul kousek od rohového praporku.
19'
Isco nasměroval centr do autu. Rajković uvádí míč zpět do hry ve spolupráci se slovenským reprezentantem Valjentem.
18'
Antonio Sánchez ušel se získaným míčem jen pár metrů. Nebezpečný úprk po lajně nedovolil Marcão.
17'
Érik Lamela spěchal za kolmicí Isca. Do skluzu šel on i stoper Antonio Raíllo, který z daného souboje vyšel vítězně.
16'
Iscův útočný faul poněkud rozčílil horkokrevného trenéra Sampaoliho.
15'
Gudelj se centru zleva nezmocnil. Jeho spoluhráči to zkusili z druhé strany, ale Navas své spoluhráče také neoslovil.
14'
Dosud nejdelší období Mallorcy bez míče. Nic vážného se neděje, hosté se zatím pohybují poblíž půlící čáry.
12'
Pablo Maffeo nabral rychlost na pravé straně. Búnú jeho centr pečlivě sledoval a míč schoval do rukavic.
11'
Rakitić byl zasažen do ruky. Standardka Lee Kang-ina pro obranu Sevilly složitá nebyla.
10'
Rajković jenom boxoval nákop do území nikoho. Domácím to vadit nemuselo, o kus dál totiž Rakitić fauloval Lee Kang-ina.
9'
Gudelj byl faulován Babou a nařízena je první standardní situace ve prospěch Andalusanů.
8'
Prats zatlačil na Marcãa a ten hrál raději na roh. Z něj tentokrát rušno nebylo, ale Mallorca v držení míče zůstane i pro nadcházející okamžiky.
7'
Po rohovém kopu servíroval další jedovatý pas do ohně Ruiz. Vpádu se po něm natahoval Prats, jenže Jásín Búnú mu i tuto šanci zlikvidoval skvělým zákrokem.
6'
Líbivý centr Antonia Sáncheze šel mezi rozestoupené stopery. V náběhu byl Prats, ale z voleje trefil předním roztaženého Búnúa.
5'
Mallorce se vyplatil aktivní presink. Získala aut, byť se po něm dobrovolně vrátila k Rajkovićovi.
4'
Iñigo Ruiz de Galarreta přetáhl přihrávku za koncovou čáru. Bude se rozehrávat od branky Sevilly.
3'
Prats si naváděl míč na střed. Směr střely z hranice vápna změnil Gudelj a Búnú s ní neměl žádný problém.
2'
Zahajovací výkop dostali na starost domácí, kteří nastupují v červenočerných dresech. Sevilla je v bílém.
1'

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo (C), Copete, Cufré – A. Sánchez, Baba, de Galarreta – Lee Kang-in, Prats.
Náhradníci: P. Garcia, Román – Battaglia, G. González, Grenier, Lago Junior, Nastasić, Ndiaye, Án. Rodríguez, Da. Rodríguez, Russo.
Trenér: Javier Aguirre

Sevilla FC: Búnú – Montiel, Nianzou, Marcão, Telles – Gudelj, Rakitić – Navas (C), Ó. Torres, Isco – Lamela.
Náhradníci: Dmitrović – Acuňa, Carmona, Delaney, Dolberg, Nasírí, Januzaj, Jordán, Mir, Al. Gómez, Salas, Suso.

RCD Mallorca

V zápasech týmu z Baleárských ostrovů padá nejmenší počet gólů ze všech účastníků LaLigy. Po osmi kolech má skóre 7:9, a to ještě prohrál 1:4 s Realem Madrid. V půlce září Mallorca zaznamenala důležitou výhru 1:0 nad Almeríi. Následně doma prohrála 0:1 s Barcelonou a na začátku tohoto týdne remizovala 1:1 s posledním Elche. Aguirreho družina je v tabulce dvanáctá. Na sestupové pásmo má k dobru tři body. Čtyři ze sedmi gólů celého týmu nasázel čtyřgólový kosovský útočník Vedat Muriqi, který je pro dnešek vykartován.
Sevilla FC

Z pozice aspiranta o nejvyšší pozice se Andalusané propadli až do ligového suterénu. Za osm kol porazili jen Espanyol a s šesti body jsou v tabulce na sestupové 18. pozici. Jejich nejlepším střelcem je s třemi zásahy Óliver Torres. Minulý týden si premiéru na lavičce Sevilly odbyl nově jmenovaný trenér Jorge Sampaoli. Domácí měření sil s Bilbaem skončilo remízou 1:1. V úterý si „Rojiblancos“ zahráli čtvrté kolo Ligy mistrů. Z Dortmundu si opět odvezli výsledek 1:1 a ztratili reálnou šanci na postup do jarní fáze.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu devátého kola španělské LaLigy. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Mallorcou a Sevillou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.