La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Atlético - 25. února 2023   18:30

Real
85' Rodriguez (Modrić)
1:1
(0:0)
Atlético
78' J. Giménez  (Griezmann)
Real
Courtois – Carvajal (83. L. Vázquez), Militão, Rüdiger, Na. Fernández (77. Rodriguez) – Valverde, Kroos (63. Camavinga), Ceballos (63. Modrić) – Asensio (63. Tchouaméni), Benzema, Vinícius Júnior.
L. López, Lunin – Díaz, Hazard, Odriozola, J. Vallejo.
Gil Manzano – Nevado, Martínez
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
Atlético
Oblak – Molina, Savić, Hermoso, Reinildo (23. J. Giménez) – Llorente (57. Lemar), Barrios (46. Correa), Koke (76. Witsel), Saúl (76. Morata) – Carrasco, Griezmann.
Grbić – Doherty, Depay.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 10:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:8.
Je za námi madridské derby mezi Realem a Atléticem, to podruhé v řadě končí v normální hrací době 1:1, když oba celky takto sehrály už své čtvrtfinále Copa del Rey, byť v prodloužení Real vstřelil dvě branky a radoval se z postupu do semifinále.

Dnešnímu zápasu dlouho chyběla nějaká zápletka. Viděli jsme minimum příležitostí, až totální selhání Ángela Correy v 64. minutě, které vyústilo v jeho vyloučení, dalo zápasu nový náboj. Atlético se nevzdalo a i v deseti skórovalo díky trefě Giméneze po standardní situaci, Real pak svoji převahu využil alespoň ve vyrovnání, které zařídil po rohovém kopu teprve osmnáctiletý Álvaro Rodríguez.
90+5'
90+4'
Rüdigerův sražený centr Jan Oblak stačil ještě zachytit na hrací ploše, už se blíží poslední minuta nastavení.
90+3'
Modrićův centr Oblak v tísni neudržel, Atlético ale mohlo dokonce zahájit protiútok, Morata je při odpískání Tchouaméniho faulu u postranní čáry spokojen s výsledkem této akce.
90+3'
Real se na levém křídle natlačil k pokutovému území, kde vybojoval rohový kop.
90+1'
Nepřesný pas Viníciuse Júniora končí za brankou Atlética, bude se kopat od branky Jana Oblaka.
90+1'
Rozhodčí Jesús Gil Manzano oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Luka Modrić atakoval rozběhnutého Carrasca, jenž si došel pro žlutou kartu chorvatského špílmachra Realu.
89'
Álvaro Morata se kolem Militaa probil z levého křídla do pokutového území, pak ucítil Brazilcovy ruce na zádech, tak spadl k zemi, rozhodčí Gil Manzano ale píská jen Moratovu ruku po pádu na trávník.
88'
A hned přichází sedmá! Tchouaméni znovu napřáhl z velké dálky, přízemní ránu ale Jan Oblak ukryl do své náruče.
87'
Zatímco ještě před čtyřmi minutami měl Real jen dvě střely na branku, tak nyní už jich má šest.
87'
Real je při chuti, Benzemovi ale nevyšla střela levačkou ze střední vzdálenosti, Jan Oblak si ji pohlídal.
85'
Real Madrid právě vstřelil branku! Vyrovnáno! Při rohovém kopu Luky Modriće zůstal před brankou naprosto osamocený ÁLVARO RODRIGUEZ, jenž rovněž hlavičkou o tyč nedal soupeřově brankáři nejmenší šanci zasáhnout!
85'
Camavinga si na levé straně pokutového území vyměnil míč s Lukou Modrićem, pak z ostrého úhlu prověřil Oblaka, jenž štiplavou střelu vyrazil na rohový kop.
84'
Z velké dálky napřáhl Aurélien Tchouaméni, mířil ale přímo doprostřed branky a Oblak míč vyrazil mimo dosah hráčů v bílém.
83'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Dani Carvajal, přichází Lucas Vázquez.
82'
Modrićovu přihrávku si nedokázal zpracovat Vinícius Júnior, míč doputoval k Janu Oblakovi.
80'
Posledním dnešním trumfem Carla Ancelottiho bude Lucas Vázquez. Real bude muset zabrat, neboť bodová ztráta proti oslabenému Atléticu by v tuto chvíli byla obrovskou ztrátou.
78'
Atlético právě vstřelilo branku! Šok na stadiónu Santiaga Bernabeua! Atlético se dostalo ke standardní situaci, na Griezmannův centr si naskočil JOSÉ MARÍA GIMÉNEZ a naprosto nechytatelnou hlavičkou přesně k tyči rozvlnil domácí síť!
77'
ze hřiště odchází Nacho Fernández, přichází Álvaro Rodriguez.
76'
Střídání v týmu Atletico Madrid:
ze hřiště odchází Koke, přichází Axel Witsel.
76'
ze hřiště odchází Saúl, přichází Álvaro Morata.
76'
Vinícius Júnior připravil palebnou pozici pro Camavingu, ten ale ránu bez přípravy nasměroval vysoko nad branku.
74'
Nepřesný pas Tchouaméniho doputoval jen k Janu Oblakovi, ten si zpracoval míč na hruď a snaží se pošetřit maximum možného času.
73'
Atlético disponovalo hned dvěma rohy v rychlém sledu, k ohrožení Thibauta Courtoise se ale nedostalo.
72'
Griezmann si vyměnil míč s Kokem, pak je jeho střela z ostrého úhlu sražena na rohový kop.
70'
Nahuel Molina dostává žlutou kartu za podražení Nacha Fernándeze.
70'
Po neúspěšné souhře domácích je v držení míče Atlético.
66'
Real se bude snažit využít přesilovku, zatím domácí kombinují ve středu hřiště a snaží se najít cestu k pokutovému území.
64'
Atlético bude dohrávat v deseti! Ángel Correa dostává červenou kartu za úder loktem do Rüdigera zcela mimo hru!
63'
ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Eduardo Camavinga.
63'
ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Luka Modrić.
63'
ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Aurélien Tchouaméni.
61'
Atlético se dostalo do zajímavé šance, Ángel Correa ale ránou ze střední vzdálenosti minul domácí branku.
59'
Po faulu na Kokeho bude Atlético zahrávat volný kop z vlastní poloviny.
57'
ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Thomas Lemar.
55'
Real zahrával rohový kop, Asensiův centr byl odražen za branku, rozehrávat bude Jan Oblak.
53'
Valverde si v pokutovém území Atlética našel střelecký prostor, branku ale netrefil.
51'
Vinícius Júnior se prohnal po levém křídle, pak přihrával před branku, kde se do zakončení tlačil Karim Benzema, v těžké pozici zamířil mimo branku.
50'
Dani Carvajal se neúspěšně snažil proniknout po pravém křídle, bude se kopat od branky Atlética.
48'
Úvodní minuty druhého poločasu se odehrávají jen ve středu hřiště.
46'
ze hřiště odchází Pablo Barrios, přichází Ángel Correa.
46'
Atlético bude podruhé střídat, do hry zamíří Ángel Correa místo Pabla Barriose.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Gil Manzano k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Barriosovi nevyšla průniková přihrávka na Llorenteho, včas vystartoval ze své branky Jan Oblak.
44'
Nepovedený centr Daniho Carvajala zamířil za branku Atlética, rozehrávky se ujme Jan Oblak.
43'
Real si dokázal poradit s výraznějším presinkem soupeře a po Nachově kolmici podél postranní čáry se dopředu rozběhl Vinícius Júnior, do pokutového území jej ale hosté nepustili.
41'
Griezmann nasměroval centr od rohového praporku přímo k brance, tam balón sebral ze vzduchu Thibaut Courtois.
40'
Llorentův centr Rüdiger nepříliš ideálně odkopl jen na rohový kop, hostující hlavičkáři tak míří před Thibauta Courtoise.
39'
Vinícius Júnior se těžce zvedal ze země po souboji se Savićem, tentokrát se ale o nedovolený zákrok nejednalo.
38'
Real Madrid zahrával svůj třetí rohový kop, z něj domácí nijak nezahrozili.
36'
Kroosův centr ze standardní situace se neujal, míč odhlavičkoval pozorný José Giménez.
36'
Po zákroku na Viníciuse Júniora si žlutou kartu prohlíží Marcos Llorente.
35'
Nacho Fernández se parádně uvolnil na levém křídle, pak mu ale nevyšel centr, který skončil za brankovou čárou a následovat bude odkop od branky Jana Oblaka.
33'
Marco Asensio potáhl míč k pokutovému území, pak ale vůbec nezvládl individuální zakončení, jeho pokus mířil nad Oblakovu branku o mnoho metrů.
32'
Tentokrát si zdlouhavě přihrávají hosté, to doprovází i pískot netrpělivého domácího publika.
31'
V první půlhodině byl Real Madrid podle očekávání aktivnějším celkem, zatím ale čekáme na nějakou výraznější příležitost před oběma brankami.
30'
Real drží míč na svých kopačkách, zatím ale jen v okolí středové čáry.
28'
Carrasco zahrával rohový kop přímo k bližší tyči, kam si nabíhal Giménez, ten ale hlavičkoval před branku do prostoru, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
26'
Ceballosovi se nepovedla střela zpoza pokutového území, mířila daleko vedle branky Jana Oblaka.
25'
Na kolmici Ceballose si za obranu Atlética zabíhal Vinícius Júnior, před ním ale stačil míč ve skluzu odkopnout Stefan Savić.
23'
ze hřiště odchází Reinildo, přichází José Giménez.
23'
Reinildo Mandava rozhodně nebude schopen pokračovat ve hře, už je odnášen na nosítkách a tady hrozí delší zranění kolene.
22'
Koke si zblízka prohlíží žlutou kartu za nedovolený zákrok na Daniho Ceballose.
22'
Carrasco vystřelil od rohu pokutového území ke vzdálenější tyči, Courtoisovi se povedlo jeho pokus vyrazit.
21'
Reinildo Mandava odnesl střet s Valverdem nepříjemným zraněním a zůstává ležet v zámezí.
20'
Mandava se dostal pod tlak u vlastní brankové čáry a přišel o míč, Valverdemu pak ale po zisku míče nevyšla přihrávka před branku.
18'
Do Valverdeho centru se pokusil opřít Karim Benzema, jeho rána z voleje ale končí mimo hostující branky.
17'
Carvajal si na pravém křídle zpracoval dlouhé přenesení hry z hloubi pole, byl ale přistižen v postavení mimo hru.
16'
Vinícius Júnior z levého křídla vnikl do pokutového území, do střely mu ale stačil vložit hlavu Mario Hermoso.
15'
Real zahrával svůj druhý rohový kop, centru Kroose se hosté bez potíží ubránili.
13'
Asensio se při průniku po pravé straně hřiště nedostal přes bránící hosty do pokutového území.
11'
Poprvé se do zakončení tlačil Karim Benzema, přihrávku Viníciuse Júniora prodloužil nad branku.
10'
Asensiova střela z dálky mířila doprostřed branky, přesto nadělala Oblakovi velké potíže, slovinskému brankáři se povedlo vyrazit míč do bezpečného prostoru.
8'
Carrascův střílený centr ze standardní situace zapadl za vzdálenější tyč Courtoisovy branky.
7'
Velká nepříjemnost pro domácí, Éder Militao velmi brzy vidí žlutou kartu za stažení Griezmanna.
6'
Po Carrascově centru se do zakončení neprotlačil Antoine Griezmann, toho důsledně pokryl Éder Militao.
6'
Molinovu přihrávku do pokutového území si Valverde srazil na vlastní ruku, o nejednanou hru se ale nejednalo.
5'
Vinícius Júnior se pokusil individuálně přejít střed hřiště, ve své snaze ale byl příliš osamocen a o míč obrán.
4'
Po Kroosově rohu se do vzduchu zavěsil Antonio Rüdiger, v záklonu ale hlavičkoval výrazně mimo branku.
3'
Na Carvajalův centr si ke vzdálenější tyči nabíhal Nacho Fernández, před ním odhlavičkoval míč na rohový kop Nahuel Molina.
1'
Jak bývá v madridském derby zvykem, oba celky hrají v tradičních barvách, Real tedy celý v bílé a Atlético v kombinaci červené, bílé a modré.
1'
Úvodního výkopu se ujalo Atlético a je rozehráno!
1'
Zápasu předchází minuta ticha za někdejší legendu a čestného prezidenta Realu Madrid Amancia Amara, jenž zemřel tento týden v úterý.

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Militão, Rüdiger, Na. Fernández – Valverde, Kroos, Ceballos – Asensio, Benzema, Vinícius Júnior.
Náhradníci: L. López, Lunin – Camavinga, Díaz, Hazard, Modrić, Odriozola, Rodriguez, Tchouaméni, J. Vallejo, L. Vázquez.
Trenér: Carlo Ancelotti

Atletico Madrid: Oblak – Molina, Savić, Hermoso, Reinildo – Llorente, Barrios, Koke, Saúl – Carrasco, Griezmann.
Náhradníci: Grbić – Doherty, J. Giménez, Correa, Depay, Lemar, Witsel, Morata.
Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: Gil Manzano – Nevado, Martínez.
Atlético Madrid

Atlético na podzim vůbec nezvládlo svoji účast v Lize mistrů a po posledním místě ve skupině už je pro něj pohárová Evropa dávno minulostí. Má tak více možností šetřit síly na ligu. Poslední dobou se Atlético v nejvyšší soutěži zvedá, z posledních pěti kol ztratilo body jen domácí remízou s Getafe, ovšem čtyřikrát v řadě vstřelilo jedinou branku, byť to třikrát stačilo na hubenou výhru.

V tabulce je Atlético na čtvrtém místě, ovšem nepříjemně dotírá pátý Betis, který včera po kontroverzním průběhu zvládl otočit utkání na trávníku posledního Elche, kde zvítězil díky třem penaltám a dvěma vyloučeným domácím hráčům 3:2 a na Atlético ztrácí jediný bod.

Hostům chybí zranění de Paul a Lemar, naopak z karetního trestu se vrací Stefan Savić, jenž by se měl postavit do středu obrany po bok Josého Gimenéze.
Real Madrid

Real vstupuje do dnešního zápasu se skvělou bilancí z poslední doby, když vyhrál všech pět posledních soutěžních zápasů a vstřelil během nich neuvěřitelných dvacet branek!

Bílému baletu vyšel skvěle především poslední zápas v Liverpoolu, v utkání osmifinále Ligy mistrů a repríze posledního finále nejprestižnější evropské klubové soutěže dokázal neuvěřitelným způsobem otočit zápas z 0:2 na 5:2 a je nesmírně blízko postupu do čtvrtfinále.

V La Lize se Real zvedl po prohře na Mallorce v úvodu února, po návratu z úspěšného mistrovství světa klubů zdolal Elche 4:0 a Osasunu na jejím trávníku 2:0 a upevnil si druhé místo v tabulce, byť na vedoucí Barcelonu ztrácí plných osm bodů, což je více, než kolik Barcelona v dosavadním průběhu vůbec ztratila a obhajoba mistrovského titulu tak není v tuto chvíli úplně reálná.

Real se musí obejít bez Ferlanda Mendyho, jehož trápí zadní stehenní sval. Utkání v Liverpoolu kvůli zraněním nedohráli David Alaba a Rodrygo, rakouský obránce bude mimo hru rovněž kvůli zranění zadního stehenního svalu pravděpodobně měsíc, Rodrigo by mohl být do dvou týdnů zpět v sestavě.
Hezký večer při sledování přenosu atraktivního madridského derby, Real po skvělém obratu v Liverpoolu přivítá Atlético, které se v posledních týdnech zvedlo a drží čtvrtou příčku zajišťující účast v příštím ročníku Ligy mistrů.

Městští rivalové se na stadiónu Santiaga Bernabeua střetli nedávno, ve čtvrtfinále Copa del Rey slavil postup domácí Real po výhře 3:1 po prodloužení a už ve čtvrtek jej v semifinále čeká další vyhrocený souboj, tentokrát s Barcelonou. Real navázal na výhru z prvního letošního měření sil, v září vyhrál i na stadiónu soupeře 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.