Courtois – Carvajal, Militão, Rüdiger, Nacho Fernández – Ceballos (59. Asensio, 90+2. L. Vázquez), Camavinga (59. Tchouaméni), Kroos – Rodrygo, Benzema (74. Modrić), Vinícius Júnior.
Simón – de Marcos, Vivian, Paredes, Berchiche – A. Herrera, Vesga (68. Vencedor) – I. Williams (65. Zarraga), Sancet (78. Muniain), N. Williams (65. Berenguer) – Guruzeta (78. R. García I).
Agirrezabala – Ares, Balenziaga, Bita, Capa, U. Gómez, Lekue.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:14.
Je konec! Real Madrid zakončil sezónu remízou 1:1 s Bilbaem. V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme moc fotbalové nádhery neviděli. Po deseti minutách zahrál Toni Kroos rukou ve vápně a hosté kopali penaltu. Tu však zahodil Vesga. Od té doby se hrálo převážně kolem středové čáry. V závěru poločasu hlavičkoval z těžké pozice nad břevno Carvajal. Pět minut po přestávce ale poslal hosty do vedení Sancet. Následně byl ve vápně faulován Éder Militão a Karim Benzema při svém posledním duelu v dresu Realu Madrid vyrovnal z penalty. V závěru dokonce mohl otočit stav utkání Rodrygo, ale z malého vápna branku přestřelil.
90+5'
90+3'
Hostující brankář v závěru nakopl míč na polovinu domácího celku, jenže tam si v souboji jeden z hráčů Bilbaa pomohl faulem.
90+2'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Lucas Vázquez.
90'
Vinícius parádním slalomem prošel na malé vápno, přihrál pod sebe, jenže Rodrygo z fantastické pozice těsně přestřelil!
89'
Toni Kroos diriguje rozehrávku Realu Madrid na polovině soupeře. Éder Militão byl však u nepřesné přihrávky příliš pozdě a pomohl si faulem.
88'
Rodrygo se dostal na hranici velkého vápna, jenže si nedokázal obhodit obránce. Bilbao v závěru nepouští Real Madrid do zakončení.
87'
Álex Berenguer si naskočil na povedený centr z levé strany, jenže hlavou zakončil mimo tři tyče.
86'
Iker Muniain centroval z pravé strany, ale skvěle proti němu vystoupil Nacho Fernández, od nějž se míč odrazil na rohový kop.
84'
Skvěle se před obránce dostal Raúl García, který si vymodlil nedovolený zákrok na svou osobu.
83'
Real Madrid se dostal do pokutového území, nicméně nikdo v bílém dresu nedokázal odcentrovat. Bilbao uspělo ve vzduchu.
82'
Unai Vencedor poslal přihrávku na levou stranu, kde měl spoluhráče, nicméně jeho pobídka skončila až u rohového praporku.
81'
Raúl García dokázal ve skluzu odcentrovat z ostrého úhlu, jenže jeho pobídka skončila v rukavicích pozorného brankáře.
80'
Luka Modrič našel Viníciuse, který si míč navedl na hranici velkého vápna, ale už neměl prostor pro zakončení.
79'
Bilbao se dostalo na polovinu soupeře, nicméně kombinace hostujícího celku je zatím kostrbatá. Real teď brání důrazněji.
78'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Iker Muniain,
ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Raúl García.
77'
Bilbao se dostalo do pokutového území, nicméně centr z levé strany skončil sražený mimo hrací plochu.
75'
Real je po vstřelení vyrovnávací branky pořádně nabuzený a nadále se tlačí vpřed. Atmosféra na stadionu je rázem mnohem lepší.
74'
Čtrnáct let madridské cesty Karima Benzemy je u konce! Benzemu po vstřelené brance střídá Luka Modrić.
73'
Real Madrid právě vstřelil branku! Je vyrovnáno! K exekuci pokutového kopu se postavil KARIM BENZEMA a střelou doprostřed branky okořenil svůj poslední zápas v dresu Realu Madrid! Fanoušci legendu madridského klubu odměňují bouřlivým skandováním.
72'
Penalta pro Real Madrid! Militao schytal ve vápně zásah loktem do obličeje a sudí ihned ukázal na puntík!
71'
Vinícius Júnior dostal přihrávku na levou stranu a dral se do vápna. Jeho průnik ale vyústil jen v nepřesný centr do šestnáctky.
70'
Álex Berenguer se hnal vpřed po levém křídle, jenže si nepohlídal své postavení. Ofsajd!
69'
Gorka Guruzeta z pravé strany odcentroval na malé vápno, nicméně domácí brankář Courtois skvěle zasáhl a míč vyboxoval do bezpečí.
68'
ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Unai Vencedor.
67'
Hostující brankář nakopl míč na polovinu soupeře, jenže tam neměl nikoho v červenobílém dresu.
66'
Real Madrid se dostal vpřed, jenže přihrávka na levé křídlo neoslovila nikoho v bílém dresu. Pokračuje bojovný duel o každý metr hřiště.
65'
ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Álex Berenguer,
ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Oier Zarraga.
64'
Éder Militão se tvrdě srazil s Iňaki Williamsem, který po střetu zůstává ležet na trávníku.
63'
Benzema dostal přihrávku na hranici velkého vápna, jenže důrazný obránce Bilbaa mu špičkou kopačky ukopl míč.
62'
Hra je přerušena! Domácí Vinícius Júnior zůstává po tvrdém střetu ležet na trávníku.
61'
Sancet se zpoza vápna opřel do odraženého míče, jenže jeho rána skončila blokem prvního obránce v dresu Realu Madrid.
60'
Je za námi hodina hry a ve španělské metropoli se zatím rodí překvapivý výsledek. Real Madrid nestačí na Bilbao a nedostává se do šancí.
59'
ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Marco Asensio,
ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Aurélien Tchouaméni.
58'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Oihan Sancet).
58'
Iňaki Williams se po skvělé přihrávce dostal do zakončení z hranice velkého vápna, ale Courtois podržel Real parádním zákrokem ve hře!
57'
Courtois se zapojil do rozehrávky domácího celku. Real Madrid však kombinuje převážně v zadních řadách, což se vůbec nelíbí fanouškům.
56'
Hosté se dostali na polovinu Realu Madrid, nicméně jejich akce skončila sraženou přihrávkou na levou stranu hrací plochy.
55'
Dani Carvajal znovu centroval do pokutového území, jenže jeho pobídka skončila blokem prvního obránce. Bilbao je dnes v obraně skvělé.
54'
Iňaki Williams se prosmýkl do pokutového území, kde se výborně uvolnil a hledal Sanceta. Courtois prokázal parádní čtení hry a míč ukryl do rukavic.
53'
Karim Benzema se stáhl pro míč na polovinu hřiště a rozjel útok Realu Madrid. Nakonec přenesl míč na Carvajala, který však neodcentroval.
52'
Domácím fanouškům se zatím dnešní vystoupení Realu Madrid vůbec nelíbí. Fotbalisté v bílém se jen těžko dostávají do pokutového území.
50'
Bilbao právě vstřelilo branku! Hostující celek se pět minut po přestávce dostává do vedení! OIHAN SANCET dostal přihrávku do vápna, kde si míč zpracoval, ale jeho první ránu Courtois vyrazil. Sancet se však dostal k dorážce a uklidil míč do sítě.
49'
Nákop za obranu Realu Madrid si pohlídal stoper Éder Militão. Jeho malá domů skončila u Courtoise, který bez problémů rozehrál.
48'
Stopeři Realu Madrid kombinují s míčem v zadních řadách, nicméně nikdo v červenobílém dresu rozehrávku soupeře neatakuje.
47'
Nico Williams poslal z levé strany střílený centr do pokutového území, jenže jeho pobídku tečoval spoluhráč jen do rukavic brankáře.
46'
Hostující Bilbao obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme moc fotbalové nádhery neviděli. Po deseti minutách zahrál Toni Kroos rukou ve vápně a hosté kopali penaltu. Tu však zahodil Vesga. Od té doby se hrálo převážně kolem středové čáry. V závěru poločasu hlavičkoval z těžké pozice nad břevno Carvajal.
45'
45'
V samotném závěru prvního poločasu se do zakončení hlavou dostal Dani Carvajal, ale jeho hlavička skončila nad břevnem.
44'
Dani Carvajal dostal přihrávku na pravou stranu, kde si chtěl narazit s Camavingou, jenže ten nebyl přesný.
43'
Toni Kroos zahrával další rohový kop. Do zakončení se nyní dral Nacho Fernández, ale opět neuspěl v souboji se svým strážcem.
42'
Rodrygo se probil do vápna, kde se prosmýkl mezi dva obránce, ale třetí zadák baskického celku jeho ránu srazil do boční sítě.
41'
Toni Kroos zahrával přímý kop Realu Madrid. Jeho pobídka se snesla na zadní tyč, nicméně Antonio Rüdiger se k zakončení neproklestil.
40'
Další centr do vápna poslal z levé strany Toni Kroos, nicméně jeho pobídka skončila na hlavě prvního stopera v červenobílém dresu.
39'
Bilbao zahrávalo další rohový kop. Centrovaný míč si hledal Guruzeta, ale Camavinga mu v hlavičkovém souboji nedal šanci.
38'
Nico Williams znovu táhl útok hostujícího celku po levém křídle, jenže vnějším nártem nedokázal adresně odcentrovat do vápna.
37'
Hostující brankář si dal pozor na další přihrávku mezi obránce baskického celku a dokráčel si pro míč.
36'
Éder Militão zrychlil rozehrávku Realu Madrid přihrávkou mezi obránce. Benzema se sice rozběhl správným směrem, ale na míč nedosáhl.
35'
Nico Williams prošel až do vápna, kde se dokonce uvolnil do zakončení, ale jeho ránu zablokoval dobře postavený Dani Carvajal.
34'
Stopeři baskického celku se vysunuli na polovinu Realu Madrid. Kombinace hostujícího celku jsou zatím o něco nápaditější.
33'
Nico Williams poslal do vápna prudký centr. Courtoisovi míč vypadl z rukavic, ale domácí brankář míč rychle schoval zpátky.
32'
Bilbao rozehrálo rohový kop přihrávkou do kombinace, nicméně nikdo v červenobílém dresu tentokrát nezakončil. Bude z toho jen další roh.
31'
Toni Kroos přišel o míč na polovině hrací plochy, nicméně jeho přenesení hry na křídlo nenašlo adresáta.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme opatrné utkání. Favorizovaný Real Madrid stále čeká na první šanci.
29'
Dani Carvajal se z pravé strany ocitl na středu pokutového území, ale nedokázal míč sklepnout na nikoho v bílém dresu.
28'
Antonio Rüdiger se po rohovém kopu dostal do zakončení, jenže jeho projektil skončil vysoko nad břevnem soupeřovy svatyně.
27'
Eduardo Camavinga táhl akci Realu Madrid po pravé straně, přenechal míč Kroosovi, jenže jeho centr přizvedl obránce na roh.
26'
Nacho Fernández diriguje rozehrávku Realu Madrid na polovině hřiště. Nikdo v bílém dresu se navíc nenabízí do volného prostoru.
25'
Vinícius Júnior si navedl míč z levé strany do pokutového území, přehodil si míč na pravačku, ale Unai Simón jeho ránu vyrazil.
24'
Iñaki Williams prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, jenže prováhal správný moment pro odcentrování do vápna.
23'
Stopeři Realu Madrid se vysunuli vysoko na polovinu soupeře, ale zatím to Realu moc nepomáhá. Obrana Bilbaa dokáže v pravou chvíli vystoupit.
22'
Vinícius Júnior dloubl míč do míst, kam sprintoval Karim Benzema, ale důrazný Paredes jej nenechal zakončit.
21'
Dani Carvajal napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině. Krajní obránce Realu Madrid se však nedostal k odcentrování.
20'
Carvajal táhl akci po pravé straně, nicméně jeho průnik skončil na polovině hřiště. Real se zatím nedostává k ohrožení branky soupeře.
19'
Éder Militão si dal pozor na prudký centr z pravé strany a před Guruzetou přizvedl míč hlavou mimo pokutové území.
18'
Bilbao se dostalo vpřed po levé straně. Yuri Berchiche se pokusil o odcentrování, ale Carvajal jeho centr srazil na roh.
17'
Dani Carvajal se na pravé straně zbavil obránce, přenechal míč Benzemovi, jenže ten se při svém posledním duelu v dresu Realu zatím nedostává do zakončení.
16'
Iňaki Williams se hnal za přihrávkou do vápna, jenže si nepotykal se zpracováním a balón mu utekl k prvnímu soupeři.
15'
Rodrygo se parádně uvolnil na pravé straně velkého vápna, jenže jeho dloubáček skončil v prostoru, kde kralovala defenziva Bilbaa.
14'
Vinícius Júnior rozkmital své rychlé nohy po levé straně, poslal střílený centr na malé vápno, ale tam před Benzemou zasáhl obránce.
13'
Williams rozkmital své nohy po levé straně, ale výborně se k němu stáhl Camavinga, který soupeři vypíchl míč skluzem do zámezí.
12'
Do vápna se tentokrát tlačil Ander Herrera, který si ale v souboji pomohl šlapákem a kvůli útočnému faulu se nedostal k zakončení.
11'
K exekuci pokutového kopu se postavil hostující Vesga, ale Courtois jeho špatně kopnutou střelu vyrazil!
10'
Pokutový kop pro Bilbao! Toni Kroos zahrál rukou ve vápně a sudí neváhal!
9'
Iňaki Williams dostal přihrávku na pravou stranu, výborně si míč zpracoval a odcentroval do vápna. Nikdo v červenobílém na míč nedosáhl.
8'
Stopeři baskického celku uklidnili rozehrávku v zadních řadách. Nikdo v červenobílém dresu se ale nenabídl do prostoru v ofenzivě.
7'
Camavinga si pod tlakem napadajícího soupeře pomohl přihrávkou do zadních řad. Probudili se také fanoušci, kteří ženou Real vpřed.
6'
Skvělou práci odvedl na levé straně Camavinga, který si míč pustil kolem soupeře, jenže spoluhráči jeho akci nepochopili.
5'
Stopeři Realu Madrid hrají s míčem na kopačkách a číhají na nějakou skulinku v zadních řadách soupeře. Bilbao zatím drží blok.
4'
Toni Kroos si v souboji na polovině baskického celku pomohl nedovoleným zákrokem a trefil soupeře šlapákem.
3'
Domácí celek se dral vpřed po pravé straně, jenže Camavinga si nepotykal se zpracováním a míč mu uskočil do autu.
2'
Éder Militão si dal pozor na přihrávku mezi obránce Realu Madrid a pod tlakem si pomohl malou domů. Real se okamžitě tlačí vpřed.
1'
Domácí Real Madrid obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Bílý balet se ihned vydal vpřed, ale nákop si pohlídala obrana Bilbaa.
1'
Oba týmy už jsou na hrací ploše. Real Madrid bude hrát v bílém, zatímco hosté obléknou červenobílé dresy.

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Militão, Rüdiger, Nacho Fernández – Ceballos, Camavinga, Kroos – Rodrygo, Benzema, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin – Alaba, Asensio, Díaz, Hazard, Mendy, Modrić, Odriozola, Tchouaméni, J. Vallejo, Valverde, L. Vázquez.

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Vivian, Paredes, Berchiche – A. Herrera, Vesga – I. Williams, Sancet, N. Williams – Guruzeta.
Náhradníci: Agirrezabala – Ares, Balenziaga, Berenguer, Bita, Capa, R. García I, U. Gómez, Muniain, Lekue, Zarraga, Vencedor.
Real Madrid

Domácí Real Madrid letošní sezónu jako povedenou hodnotit nebude. V Lize mistrů skončil v semifinále na kopačkách Manchesteru City. V domácí soutěži pak nestačil na rivala z Barcelony. Na tu Real ztratil jedenáct bodů už před posledním kolem. Ze třetí pozice navíc neustále dotírá Atlético Madrid, které ztrácí jediný bod. Atlético ale končí sezónu duelem na půdě Villarrealu. Naposledy Real přehrál 2:1 Sevillu.
Athletic Bilbao

Baskický celek letos prožil povedenou sezónu a stále může zabojovat o postup do pohárové Evropy. Po třiceti sedmi kolech má na kontě padesát bodů a zatím drží osmou pozici. Za sedmou Osasunou ale zaostává jen vinou horšího skóre. Právě sedmá příčka znamená účast v pohárové Evropě pro příští sezónu. Venku navíc Bilbao patří mezi lepší týmy v soutěži. Naposledy ale doma prohrálo 0:1 s Elche.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.