La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Cádiz - 10. listopadu 2022   21:30

Real
41' Militao (Kroos) • 71' Kroos
2:1
(1:0)
Cádiz
83' Lucas Pérez
Real
Courtois – L. Vázquez (88. Nacho Fernández), Militao, Alaba, Mendy – Modrić (86. Camavinga), Tchouaméni, Kroos – Valverde, Rodrygo (82. Ceballos), Vinícius Júnior.
López, Lunin – Asensio, Carvajal, Díaz, Hazard, Odriozola Arzallus, J. Vallejo.
Cádiz
Ledesma – Carcelén, Fali, Cala (74. Mari), Espino – Alejo (57. Bongonda), Alcaraz (57. Ocampo), San Emeterio, Sobrino (80. Negredo) – Ále. Fernández, A. Lozano (74. Lucas Pérez).
D. Gil – Alarcón, Arzamendia, Blanco, Á. Giménez, Mabil.

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 10:3. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:16.
Je konec! Real Madrid ovládl domácí duel s Cádizem a po vítězství 2:1 se před šampionátem v Kataru dotahuje dva body za Barcelonu. Během prvního poločasu se moc šancí na trávníku neurodilo. Až z té první se krátce před odchodem do kabin prosadil Éder Militao. Po změně stran navíc udeřil Toni Kroos. Pojistku mohl přidat Modrič, ale v jasné šanci branku minul. Na opačné straně tak po chybě Courtoise snížil Pérez. V nastavení mohl dokonce vyrovnat Espino, ale hlavou branku netrefil.
90+4'
90+3'
Espino si naběhl na dloubáček do pokutového území, jenže hlavičkou z těsné blízkosti branky poslal míč nad břevno!
90+2'
Toni Kroos se skvěle zbavil napadajícího soupeře, pokryl si míč tělem a rozehrál na levou stranu. Real potřebuje udržet těsné vedení.
90'
Dani Ceballos skvěle dotíral v pokutovém území na vyběhnutého Ledesmu. Gólman hostů odkopl míč na poslední chvíli.
89'
Ledesma vyrazil za hranici velkého vápna a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Na opačné straně hlavičkoval Negredo snad z dvaceti metrů, ale Courtois jeho pokus lapil.
88'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Lucas Vázquez, přichází Nacho Fernández.
87'
José Mari potáhl míč na polovinu Realu Madrid, nicméně jeho rozehrávka nebyla z kategorie přesných.
86'
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Eduardo Camavinga.
85'
Mendy dostal přihrávku na levou stranu, nicméně jeho pobídka skončila na hrudi prvního obránce ve žlutém dresu Cádizu.
83'
Cádiz právě vstřelil branku! Tak pozor! Hostující celek se vrací zpátky do utkání! Courtois si nedokázal poradit se zakončením z hranice velkého vápna, vyrazil míč jen před sebe a důrazý LUCAS PÉREZ z těsné blízkosti dorazil míč pod břevno!
82'
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Dani Ceballos.
81'
Ferland Mendy si dal pozor na centr z levé strany a odhlavičkoval míč do bezpečí. Cádiz se chce dočkat alespoň čestného úspěchu.
80'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Rubén Sobrino, přichází Álvaro Negredo.
79'
Luka Modrič zahodil stoprocentní možnost! Záložník Realu Madrid dostal přihrávku prakticky před prázdnou branku, jenže minul!
78'
Thibaut Courtois se musel zapojit do rozehrávky svého mužstva. Belgický gólman nakopl míč na pravou stranu, kde ale neměl spoluhráče.
77'
Toni Kroos napadal rozehrávku soupeře, nicméně tentokrát si hráči ve žlutém dali dobrý pozor.
76'
Domácí fanoušci se po druhé brance Realu Madrid skvěle baví a hlasitým skandováním ženou své oblíbence vpřed.
74'
ze hřiště odchází Anthony Lozano, přichází Lucas Pérez,
ze hřiště odchází Juan Cala, přichází José Mari.
73'
I druhou branku Realu řešil VAR, ale ani nyní neodhalil porušení pravidel.
71'
Real Madrid právě vstřelil branku! Real Madrid přidává druhou branku a prakticky rozhoduje o svém triumfu! TONI KROOS se opřel do míče zpoza vápna a jeho rána nártem zapadla do sítě!
71'
Toni Kroos v blízkosti velkého vápna mohl centrovat, ale raději přihrál do středu. Cádiz drží blok a trpělivě čeká na možný protiútok.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a zatím sledujeme snažení Realu o recept na pokoření obrany Cádizu.
69'
Luka Modrič si v blízkosti velkého vápna zasekávačkou připravil míč pro zakončení, ale jeho ránu srazil obránce na rohový kop.
68'
Domácí celek zahrával rohový kop. Nikdo v bílém dresu se ale nedostal na malé vápno, kam přiletěl nadýchaný centr.
67'
Aurélien Tchouaméni hrál ve středovém kruhu velmi tvrdě a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
66'
Toni Kroos vymyslel dalš nebezpečnou pobídku do blízkosti velkého vápna, ale trefil jen soupeře ve žlutém dresu Cádizu.
64'
Cádiz kombinuje s míčem na vlastní polovině. Ani jeden z týmů se v posledních minutách nikam nežene.
63'
Mendy po levém křídle vlétl do pokutového území, jenže levačkou nepředložil míč nikomu v bílém dresu Realu Madrid.
62'
Negredo se při napadání domácí rozehrávky dopustil útočného faulu přímo před očima rozhodčího.
61'
David Alaba potáhl míč na polovinu soupeře, jenže neměl moc možností, kam přihrát. Alaba tak zvolil rozehrávku na kolegu ze stoperské dvojice.
60'
Je za námi hodina hry a zatím sledujeme vedení domácího Realu Madrid. Cádiz však i po pauze ukazuje, že se nebojí útočit.
59'
Na stadionu panuje vynikající atmosféra. Domácí fanoušci ženou své oblíbence za důležitým vítězstvím.
58'
Ledesma poslal nákop na levou stranu, kde však neměl spoluhráče. Defenziva Realu míč získala pro domácí celek.
57'
ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Théo Bongonda,
ze hřiště odchází Rubén Alcaraz, přichází Brian Ocampo.
56'
Po další standardní situaci zakončoval hlavou dosud jediný střelec Militao. Jeho pobídka směřovala k zadní tyči, ale Alaba už na míč nedosáhl.
55'
Na opačné straně zakončoval po skvěle sehraném protiútoku Valverde, jenže jeho pokus tečoval obránce těsně nad břevno!
54'
Mohlo být vyrovnáno! Na přihrávku za obranu si naběhl Sobrino, který zakončoval z ostrého úhlu, ale jeho ránu Courtois vyrazil!
53'
Domácí rozehrávají v zadních řadách. Nikdo ve žlutém dresu Cádizu rozehrávku Realu Madrid neatakuje. Sledujeme velký boj.
52'
Po pravé straně pronikal vpřed Alejo, před kterého se tělem dostal obránce Mendy, jenž byl pronikajícím soupeřem faulován.
51'
Na pravé straně hrací plochy vhazoval Lucas Vázquez. Na jeho pobídku si naběhl Kroos, jehož přenesení ale nebylo adresné.
50'
Valverde dostal přihrávku na levou stranu, zpracoval si míč, nicméně následná rozehrávka se mu vůbec nepovedla.
49'
Vázquez se z pravé strany dostal do pokutového území, kde klamavým pohybem ošálil obránce, ale vnějším nártem branku netrefil.
48'
Duel sleduje 53 180 diváků.
47'
Thibaut Courtois nakopl míč na pravou stranu, kde našel Luku Modriče. Chorvatský středopolař hledal Rodryga, který byl ustřežen.
46'
Real Madrid obstaral výkop do druhého poločasu. Domácí celek bude chtít navázat na povedený závěr prvního poločasu.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce je na tom lépe domácí Real Madrid. Během prvního poločasu se moc šancí na trávníku neurodilo. Až z té první se krátce před odchodem do kabin prosadil Éder Militao.
45+2'
45'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Rubén Sobrino).
44'
Rubén Alcaraz dostal přihrávku na levou stranu a chtěl vybídnout rozběhnutého Negreda. Útočník Cádizu ale nemá podporu spoluhráčů.
43'
Zásah Realu ještě řešil VAR z pohledu možného ofsajdu Militaa. Domácí střelec si ale postavení pohlídal a Real skutečně vede 1:0.
41'
Real Madrid právě vstřelil branku! Domácí celek se pět minut před přestávkou dostává do vedení! Defenziva Cádizu nechala domácím hráčům moc prostoru. Na centr z levé strany si naběhl osamocený ÉDER MILITAO, jehož hlavička skončila u tyče!
40'
Thibaut Courtois nakopl míč před napadajícím Negredem na polovinu hřiště. Rubén Alcaraz následně uspěl v souboji a Cádiz zůstává na míči.
39'
Cádiz kombinuje s míčem na vlastní polovině a nikam se nežene. Ani fotbalisté Realu Madrid nyní soupeřovu rozehrávku neatakují.
38'
Žlutá karta pro tým Real Madrid CF (David Alaba).
37'
Negredo uspěl v souboji na polovině Realu Madrid, jenže neměl podporu spoluhráčů ve žlutém. Další zadák Realu tak udržel míč pro domácí.
36'
Rodrygo se poroučel k zemi v pokutovém území, nicméně sudí měl souboj přímo před očima a rozhodl se nepískat faul.
35'
Luka Modrič prošel po pravé straně vpřed, odkud hledal Viníciuse, ale proti brazilskému rychlíkovi skvěle vystoupil Juan Cala.
34'
Valverde prošel po pravé straně vpřed, nicméně jeho pobídka na hranici vápna skončila v moci soupeře.
33'
Cádiz se po dlouhé době vydal do útoku, jenže nákop za obranu skončil až v rukavicích brankáře Courtoise.
32'
Toni Kroos poslal z levé strany centr do pokutového území, jenže jeho pobídka mířila přímo do rukavic gólmana Ledesmy.
31'
Vinícius Júnior se uvolnil z levé strany, ale jeho projektil v pádu skončil blokem prvního hráče ve žlutém dresu.
30'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Fali).
29'
Žlutá karta pro tým Real Madrid CF (Vinícius Júnior).
28'
Další zajímavá akce Realu Madrid. Valverde našel Rodryga, ale ten z těžké pozici nedokázal zamířit do sítě.
26'
Luka Modrič vymyslel krásný centr na malé vápno, ale hostující brankář Ledesma míč před dobíhajícím soupeřem vyboxoval.
25'
Exekuce rohového kopu se ujal Toni Kroos. Jeho pobídka přiletěla na přední tyč, ale zadáci Cádizu odehráli míč do bezpečí.
24'
Vázquez dostal přihrávku na pravou stranu, odkud se chtěl dostat do vápna, ale patičkou vybojoval pro Real Madrid jen rohový kop.
23'
Fali poslal nákop na pravé křídlo. Domácí zadák Mendy si ale pohlídal rozběhnutého Aleja, kterého nenechal odcentrovat do šestnáctky.
22'
Mendy je v prvním poločase hodně aktivní a říká si o přihrávky. Krajní zadák Realu spěchal vpřed, ale dopředu se nedostal.
21'
Realu Madrid se nepovedl přechod do útoku. Za přihrávkou na levou stranu spěchal Mendy, ale míč mu po mokrém trávníku utekl do autu.
20'
Žlutá karta pro tým Real Madrid CF (Éder Militao).
20'
Lucas Vázquez odcentroval z pravé strany do pokutového území, ale našel jen dobře postaveného Faliho.
19'
Po další akci zakončoval v těžké pozici Toni Kroos, jenže jeho projektil se po odrazu od země nasměřoval daleko od hostující branky.
18'
Aurélien Tchouaméni vnějším nártem poslal přihrávku do pokutového území, nicméně Rodrygo při rozběhu podklouzl a míč už nedohnal.
17'
Na přihrávku za obranu Realu Madrid si brousil zuby Lozano, ale zadáci domácího celku si jeho náběh pohlídali.
16'
Juan Cala si pokryl míč na polovině hřiště a pomohl si rozehrávkou do zadních řad. Cádiz přečkal aktivní nástup Realu a v posledních minutách je aktivní.
15'
Luka Modrič dostal přihrávku na levou stranu, podržel si obránce na zádech a našel Viníciuse. Brazilský hráč obešel dva hráče, ale třetí mu míč ukopl.
14'
Alejo si řekl o přihrávku na pravou stranu, odkud pohotově dloubl míč do šestnáctky. Jeho pobídku si ale pohlídal Thibaut Courtois.
13'
Éder Militao si dal pozor na napadajícího soupeře a raději si pomohl přihrávkou do zadních řad.
12'
Vinícius Júnior se stáhl do blízkosti vlastního pokutového území, kde fauloval rozběhnutého Aleja. Cádiz má k dobru standardní situaci ze zajímavé pozice.
11'
Jeremías Ledesma poslal dlouhý nákop na levou stranu hřiště, kde v souboji neuspěl Sobrino. Hosté ale ukazují, že dnes přijeli do Madridu hlavně bránit.
10'
Éder Militao si skvěle zpracoval míč, potáhl jej na polovinu soupeře, jenže zadáci Eibaru okamžitě ucpali nebezpečné prostory.
9'
Luka Modrič prošel na polovinu Cádizu, ale neprocedil přihrávku na někoho v bílém dresu domácího mužstva. Real ale zůstane na míči.
8'
Espiňo uspěl v souboji na levé straně hrací plochy a poslal míč do zámezí. Real tak může pokračovat v ofenzivě.
7'
Hosté si po silné pasáži Realu Madrid mohou oddechnout. Vázquez na polovině hřiště poslal k zemi jednoho ze soupeřů a hosté budou rozehrávat.
6'
Rodrygo se po pěkné kombinaci dostal do zakončení z hranice velkého vápna. Jeho přízemní pokus ale zamířil do rukavic gólmana Cádizu.
5'
Mendy potáhl míč vpřed po levé straně, nicméně nikdo ze spoluhráčů se mu nenabídl do volného prostoru. Defenziva Cádizu zatím drží blok.
4'
Do rozehrávky Realu Madrid se museli zapojit domácí zadáci. Kombinace hráčů v bílých dresech je zatím hodně kostrbatá.
3'
Přihrávku na levou stranu dostal Rodrygo, který si chtěl narazit se spoluhráčem, ale nikdo v bílém jeho směrem balón neposunul.
2'
Hráči ve žlutém se vydali vpřed po pravé straně. Centrovaný míč následně přiletěl na značku pokutového kopu, kde kraloval Militao.
1'
Hostující Cádiz obstaral výkop do dnešního souboje. Uvidíme, zda hostující celek dokáže favorita na jeho domácí půdě potrápit.
1'
Oba týmy už nastupují na trávník. Real bude hrát v bílém, zatímco Cádiz přijel do španělské metropole ve žlutých dresech.

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Militao, Alaba, Mendy – Modrić, Tchouaméni, Kroos – Valverde, Rodrygo, Vinícius Júnior.
Náhradníci: López, Lunin – Asensio, Camavinga, Carvajal, Ceballos, Díaz, Nacho Fernández, Hazard, Odriozola Arzallus, J. Vallejo.

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén, Fali, Cala, Espino – Alejo, Alcaraz, San Emeterio, Sobrino – Ále. Fernández, A. Lozano.
Náhradníci: D. Gil – Alarcón, Arzamendia, Blanco, Bongonda, Á. Giménez, Mabil, Negredo, Mari, Ocampo, Lucas Pérez.
Real Madrid CF

Domácí Real Madrid je na tom mnohem lépe. Po třinácti duelech mají hráči ze španělské metropole na kontě třicet dva bodů. Real Madrid se tak zatím drží na druhé pozici. Před dohrávkou navíc ztrácí na Barcelonu pět bodů. Real tak nutně potřebuje zvítězit. V posledních kolech se mu totiž v ligových duelech tolik nedaří. Po remíze s Gironou totiž padl na půdě Raya Vallecana.
Cádiz CF

Hostující Cádiz zatím neprožívá povedenou sezónu. Ve třinácti duelech získal hostující celek jen jedenáct bodů a zatím mu patří předposlední devatenáctá pozice. Na záchranu má navíc Cádiz ztrátu jen o skóre na trápící se Sevillu. V posledním kole ale Cádiz uhrál remízu 0:0 na půdě Getafe. Zlepšenou formu navíc potvrdil o kolo před, kdy Cádiz doma přehrál 3:2 Atlético Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.