La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Celta Vigo - 22. dubna 2023   21:00

Real
43' Asensio (Vinícius Júnior) • 49' Militão (Asensio)
2:0
(1:0)
Real
Courtois – Na. Fernández, Militão, Rüdiger, Camavinga – Valverde, Tchouaméni, Ceballos (82. Modrić) – Asensio (77. L. Vázquez), Benzema (C), Vinícius Júnior (82. Rodrygo).
Lunin, L. López – Carvajal, J. Vallejo, Hazard, Kroos, Odriozola, Díaz.
Mateu Lahoz – Cebrián, Porras
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
Celta Vigo
I. Villar – K. Vázquez (80. Medrano), Tapia, Núñez, Galán (74. Swedberg) – Solari (46. Cervi), Beltrán, Veiga (64. Ó. Rodríguez), de la Torre – Seferović (63. Paciência), Aspas (C).
Balea Carrillo, Ch. Sánchez – M. Rodríguez, Larsen, C. Domínguez.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek sobotního večera.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 9:7. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:10.
Pět nastavených minut uplynulo a zápas končí. Real Madrid v pohotovém tempu přehrál Celtu Vigo 2:0.

Od úvodních minut byl madridský celek aktivnější směrem do ofenzivy. Především Vinícius trápil soupeře nebezpečnými náběhy z levé strany, dlouho se však Real nemohl dostat k jedinému zakončení mezi tři tyče. Až těsně před přestávkou po Ceballosově nahrávce utekl obraně Vinícius, který ještě našel lépe postaveného Marca Asensia a ten již překonal bezmocného Villara.

Záhy po startu druhé půle to bylo o dvě branky. Na Asensiův centr od rohového praporku si naskočil Éder Militao a prudkou hlavičkou uklidil míč do sítě. Následně si Real udržoval balon pod kontrolou, nepouštěl soupeře do ofenzivy a s klidem si dokráčel pro zisk třech bodů.
90+5'
90+5'
Do útoku se vydal i Nacho Fernández. Po jeho nahrávce mohl málem pálit Benzema, ale domácímu kapitánovi se vrhl pod nohy obětavým skluzem Núňez.
90+4'
Viníciuse nahradil Rodrygo, na druhé straně Vázqueze Medrano, ale stále platí, že Real pořádně větrá obranu soupeře.
90+3'
Camavinga nedal Aspasovi ani centimetr volného prostoru. Na třiceti metrech si ale podle hlavního rozhodčího počínal nedovoleně.
90+2'
Nacho byl při rozehrávce faulován Cervim. Domácí tak budou moci rozehrávat z klidové pozice ještě na vlastní polovině trávníku.
90'
Vázquez se pokusil po přetaženém centru zakončit zpoza pokutového území. Balon mu ale sjel z kopačky a nedokázal ho usměrnit směrem na Villara.
89'
Po svém příchodu na trávníku se dostal k míči také Lucas Vázquez. Z vápna ho však v souboji jeden na jednoho dokázal vytlačit Renato Tapia.
88'
Poklidná kombinace madridského celku pokračuje. Tchouaméni spolupracoval s Modrićem, poté se otevřel prostor Rodrygovi, ale střídající křídelník už nenašel ve vápně Benzemu.
86'
Camavinga nyní podklouzl u středového kruhu, ale hosté toho nedokázali využít. Náběh Aspase už nebyl v takové rychlosti a obrana Realu se stačila zformovat.
85'
Otřesný Paciencia odchází za doprovodu lékařů za postranní lajnu. Zdá se, že ale bude pokračovat ve hře.
84'
Goncalo Paciencia má problémy nejspíše se zlomeným nosem. Střet se záložníkem Realu Madrid byl ale jednoznačně nezaviněný.
83'
Zhruba posledních deset minut zbývá do konce druhého poločasu. Po souboji s Tchouaménim skončil s krvavým obličejem Paciencia a hra je přerušena.
82'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Rodrygo.
82'
ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Luka Modrić.
81'
Ve středu hřiště získal balon pro domácí Tchouaméni. Následně se pod nohy svezl Viníciusovi Medrano a je z toho další roh.
80'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Kevin Vázquez, přichází Fernando Medrano.
79'
Náběh Aspase nedokázal zachytit Ceballos, následně mířil hostující kapitán do vápna, ale na Courtoise si nepřišel.
78'
Camavinga si vede v obraně opravdu skvěle. Nyní obral o balon Cerviho, následně mohl jít do vápna Vinícius, ale v klíčovou chvíli ztratil stabilitu.
77'
ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Lucas Vázquez.
77'
Opět to byl Marco Asensio, kdo centroval do vápna od rohového praporku. A opět hlavičkoval Miliato, ale tentokrát už netrefil míč tak ideálně.
76'
Po dlouhém nákopu se dostal do sprintu Vinícius. Dlouho míchal s míčem v pokutovém území a poté na Vázquezovi získal rohový kop.
75'
Camavinga s Rüdigerem vykombinovali u vlastního rohového praporku tři napadající soupeře a vyvezli balon až do středu trávníku.
74'
ze hřiště odchází Javier Galán, přichází Williot Swedberg.
73'
Z levé strany přilétl do vápna centr od Camavingy. Jako první se však balon dostal k bránícímu Tapiovi, který ukončil útočnou akci Realu.
71'
Javier Galán je potrestán žlutou kartou za držení za dres Federica Valverdeho.
70'
Benzemu nyní okradl o balon v nebezpečném prostoru De la Torre. Ihned poté zkoušel vystřelit, ale jeho pokus skončil daleko vedle branky.
69'
Carlo Ancelotti ještě nesáhl k jedinému střídání. Za postranní lajnou se rozcvičují Jesús Vallejo nebo Rodrygo.
68'
Courtoisův výkop měl najít Ceballose, ale šestadvacetiletému záložníkovi utekl balon od kopačky a toho využili hosté ke snadnému zisku.
67'
Vinícius se nyní přesunul na pravou stranu, ale i tam dokázal zamotat obraně hlavu. Po zpětné kličce pálil z úhlu jen do připraveného Ivána Villara.
66'
Proti Cervimu nyní už musel Camavinga faulovat. Bylo to však téměř na polovině trávníku a obrana Realu se tak stačí vrátit na své místa.
65'
Celta se snaží po obměně na hrací ploše zdramatizovat zápasu. Naopak ale do brejku mohl jít Ceballos, který však už nenašel Benzemu.
64'
ze hřiště odchází Gabriel Veiga, přichází Óscar Rodríguez.
63'
ze hřiště odchází Haris Seferović, přichází Gonçalo Paciência.
62'
Perfektní práce od Camavingy směrem do obrany. Obrana Realu zaspala ve středu pole a najednou mohl jít sám na Courtoise Iago Aspas. Camavinga ale během chvíli zlikvidoval ztrátu na Aspase a čistým skluzem získal míč.
61'
Až příliš agresivní byl při napadání Luca de la Torre. Rüdiger skončil na trávníku a píská se proti hostujícímu celku.
60'
Po hodině hry vede Real Madrid nad Celtou Vigo už o dva góly. I bez tradičních opor Kroose s Modrićem to vypadá, že si domácí celek dojde s přehledem pro vítězství.
59'
Až příliš prudká byla Camavingova nahrávka směrem na Benzemu. Francouzský útočník měl co dělat, aby ho balon netrefil razantně do obličeje.
58'
Povedený pas do vápna posílal Galán. V šestnáctce se dokonce dostal do zakončení Iago Aspas, ale hostujícímu kapitánovi nesedl míč ideálně na kopačku a podle toho to také dopadlo.
57'
Další roh získal pro domácí Vinícius Júnior na Veigovi. Asensio kroutil centr do šestnáctky, ale přišla pouze ztráta.
56'
Zpoza postranní lajny vhazoval Eduardo Camavinga. Také Real chce uklidnit hru kombinací ve středu pole.
55'
Aigo Aspas posouval míč podél postranní lajny na De la Torreho. Následný přetažený centr už na hrací ploše nezastihl ani čerstvý Cervi.
54'
Také Celta měla k dispozici rohový kop. Balon však jen proskákal skrz pokutové území a k zakončení nedošlo.
52'
Už už to vypadalo, že belgický gólman ve službách Realu bude mít dnes poprvé práci, ale Seferovićova střela byla zblokována a k Courtoisovi míč už jen doskákal.
51'
Po Rüdigerovi se u balonu zjevil Militao. Před dotírajícím Aspasem poté musel střelec druhé dnešní branky dostat do hry i Courtoise.
50'
Na pravé straně měl volný prostor k centru střídající Franco Cervi. Přetaženým balonem však ve vápně své spoluhráče nenašel.
49'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Madridští přidávají druhou trefu. Rozehrávky rohového kopu se ujal Marco Asensio. V pokutovém území se nejvýše ze všech vyšplhal ÉDER MILITAO a pořádně prudkou hlavičku nasměroval k levé tyči.
48'
I po změně stran je Vinícius Júnior při chuti. Nyní posouval míč na pravou stranu k Nachovi, který získal pro Real alespoň rohový kop.
47'
Druhou polovinu dnešního zápasu otevřeli rozehrávkou ze středového kruhu domácí. Hosté se však záhy dostali k balonu, ale Ceballos byl uvnitř svého vápna faulován.
46'
ze hřiště odchází Augusto Solari, přichází Franco Emanuel Cervi.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:05.
Šedesát nastavených sekund je minulostí a první poločas končí. Real si odnáší do šaten vedení 1:0.

45+2'
45+1'
Dani Ceballos se diví žluté kartě, kterou od hlavního rozhodčího vidí za taktický faul na středu trávníku.
45'
Zdá se, že domácí už chtějí v poklidu dohrát úvodní část zápasu. Camavinga se vysouval podél postranní lajny, ale následně raději přihrával zpět k Valverdemu.
44'
Real pokračuje v nastaveném trendu. Tchouaméni dokázal nají na pravé straně střelce zatím jediné branky. Asensiovi ale poté utekl balon za postranní lajnu.
43'
Real se těsně před koncem prvního poločasu dostává do vedení! Po průnikové nahrávce Ceballose vyplaval za obranou Vinícius, který ještě posunul balon do prostoru penaltového bodu odkud zamířil přesně do pravého horního roku MARCO ASENSIO.
42'
Hned několikrát si vyměnil míč Rüdiger s Militaem. Nakonec to byl brazilský stoper, který roztáhl hru na Viníciuse. Tentokrát už si ale Vázquez vedl v obraně o poznání lépe.
41'
Po Villarově výkopu se dostal k míči při autovém vhazování Kevin Vázquez. Vigo se dokázalo udržet na moment v kombinaci, ale nakonec získal míč pro Real Nacho.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Vinícius na levé straně opět ukázal, jak rychlé nohy má. V soubojích proti Vázquezovi se dokáže brazilský křídelník lehce prosazovat.
38'
Po dlouhé době vystrčila růžky i Celta. Javier Galán se prosadil kolem Nacha k centru. Domácí však míč odvrátili z vápna a poté přišel jen faul Beltrána.
37'
Standardní situace dnes Bílému balonu příliš nevycházejí. Navíc po ztrátě balonu musel sáhnout k dalšímu faulu Eduardo Camavinga.
36'
Asensiův dloubáček měl ve vápně najít Benzemu. Před domácím snajprem dokázal balon odhlavičkovat na další roh Tapia.
35'
Fauloval musel i Camavinga. Mladému Francouzovi se dostal za záda Augusto Solari, ale Camavinga to vyřešil ještě v dostatečné vzdálenosti od vlastní branky.
34'
Z levé strany jsou domácí hodně nebezpeční. Především Vinícius získává jednu standardní situaci za druhou. Nyní zařídil rohový kop po bloku Vázqueze.
32'
Jako správný kapitán vzal zodpovědnost na sebe Karim Benzema. Střela bez razance však neměla žádnou šanci na úspěch. Snadná práce pro obrannou zeď.
31'
Opět se Vinícius zbavil obránce a byl zastaven jen za cenu faulu. Tentokrát v tom měl prsty Unai Núňez. Rozehrávat se bude téměř z hranice pokutového území.
30'
I po půlhodině hry je stav zápasu bezbrankový. Madridští mají sice balon pod kontrolou po většinu času, ale k přesnému zakončení ne a ne přijít.
29'
K exekuci volného přímého kopu se postavil Dani Ceballos. Balon jen těsně přelétl Benzemu, který byl měl před sebou témě prázdnou branku.
28'
Kevin Vázquez riskuje. Už má jednu žlutou kartu a na Viníciuse pořád nemůže přijít. Nyní zastavil akci Realu faulem těsně před vápnem.
27'
Nápor Realu se začíná zvyšovat. Federico Valverde dnes zatím nebyl tolik vidět, ale prudkou ránou donutil Núňeze k bloku. Asensiův následný pokus skončil opět mimo.
25'
Renato Tapia zcela zbytečně došlápl na kopačky Viníciuse po odehrání balonu a daroval Realu standardní situaci. Útoční centr hosté lehce odvrátili, ale poté pálil Ceballos. Nečekaná rána jen obletěla hostující branku.
24'
Ani po rohovém kopu nemusel Villar zasahovat. Madridští střelci zatím nemají potřebné štěstí. Na druhou stranu upaloval Aspas, ale hostujícímu kapitánovi byl pískán ofsajd.
23'
Z pravé strany se vykličkoval více k ose trávníku Marco Asensio. Už byl téměř na hranici vápna a tak zkusil vystřelit. Jeho pokus byl ale sražen na rohový kop.
22'
Nyní si již Karim Benzema převzal míč pro sebe. Posunul se na pět metrů k pokutovému území a zkusil štěstí prudkou ránou. Dělovka však jen prolétla nad břevnem hostující branky.
21'
Po přetaženém centru mohl hlavičkovat téměř nehlídaný Vinícius Júnior, ale jeho pokus do protipohybu Villara se do branky nevešel.
20'
Ani dvacet minut gólovku nepřineslo. Po průniku Viníciuse do pokutového území se objevil u balonu Ceballos, kterého trefil u postranní lajny za žlutou kartu Vázquez
19'
Iván Villar rozehrával od své branky na levou stranu k Seferovićovi. Švýcarský útočník pouze posunul míč k Nachovi a ten bezpečně nahrál až k Courtoisovi.
18'
Po zisku Tchouaméniho mířili domácí do útoku. Těsně před vápnem měl mít na kopačce Benzema, ale nedokázal se otočit čelem k brance. Akce pokračovala, ale ani Vinícius se proti obraně neprosadil a proti Tapiovi nezískal ani roh.
17'
Ani jeden z týmů se nemůže v úvodu zápasu propracovat do vyložené šance. První minuty sice patřily madridským fotbalistům, ale Villar ještě nemusel pořádně zasahovat.
16'
Ceballose ve středu pole přišlápl Solari, ale hlavní rozhodčí ponechal domácím výhodu. Píská se až zákrok Tchouaméniho na Veigu.
15'
Antonio Rüdiger nyní zaváhal při rozehrávce. Míč pouze daroval napadajícímu Veigovi, který poté jen těsně minul nabíhajícího Seferoviće.
14'
Tentokrát to bylo ze strany outsidera dnešního zápasu přesnější. Beltrán z prvního doteku hledal ve vápně Seferoviće, ten ještě zkoušel míč vrátit pod sebe, ale našel pouze Militaa. Navíc je po dokončení akce pískán ofsajd.
12'
Po dlouhé době se také Celta vydala na útočnou polovinu. Solari se však proti Camavingovi neprosadil k centru, hosté budou pouze vhazovat.
11'
Fotbalisté Celty se zatím k balonu příliš nedostávají. Veigův nákop s přehledem sebral pro domácí Antonio Rüdiger.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Vinícius nyní spěchal do pokutového území ze své oblíbené levé strany. Ještě na hranici šestnáctky předal míč Benzemovi, u kterého však byla hned trojice soupeřů a kapitán Realu tak nemohl zakončovat.
9'
Veiga si sjednával respekt u Viníciuse. Teprve dvacetiletý záložník hostujícího celku trefil soupeře nepříjemně do kotníku a to neuniklo hlavnímu rozhodčímu.
8'
Už už to vypadalo, že by se do střelecké pozice mohl dostat Marco Asensio. Parádní dlouhou přihrávku si stačil ve vápně zpracovat, ale v souboji s Tapiou nakonec neuspěl.
7'
Územní převaha je od samého počátku jednoznačně na straně obhájců titulu. Celta Vigo dnes bude spoléhat především na překvapivé kontry po zisku míče.
6'
Pohlednou kombinaci ve středu pole nedokázali domácí rozvinout směrem do ofenzivy. Stažená obrana hostujícího celku vytlačila soupeře až daleko od své branky.
5'
Benzema sice vyhrál hlavičkový souboj s Núňezem a postrčil míč za sebe. To ale nečekal Asensio a tak balon skončil jen v rukavicích Ivána Villara.
4'
Právě Kevin Vázquez byl pod tlakem při rozehrávce. Dokázal si proti Ceballosovi poradit a prostrčil míč na Solariho. Ten poté našel Seferoviće, ale švýcarskému útočníkovi první střela zápasu vůbec nesedla.
3'
Také Vinícius Júnior si poprvé v zápase nabíhal na dlouhý pas za obranu. Vázquez se dokázal rychle otočit směrem k vlastní brance a byl u míče dříve než rychlonohý Brazilec.
2'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali hostující fotbalisté. Po Aspasovi se balonu ujal ve středu pole Beltrán, který ihned hledal Seferoviće, ale obrana Realu zafungovala včas.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas třicátého kola nejvyšší španělské soutěže La Ligy tam může za několik málo okamžiků odstartovat.

Real Madrid CF: Courtois – Na. Fernández, Militão, Rüdiger, Camavinga – Valverde, Tchouaméni, Ceballos – Asensio, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin, L. López – Carvajal, J. Vallejo, Hazard, Kroos, Modrić, Odriozola, L. Vázquez, Rodrygo, Díaz.
Trenér: Carlo Ancelotti

Real Club Celta de Vigo: I. Villar – K. Vázquez, Tapia, Núñez, Galán – Solari, Beltrán, Veiga, de la Torre – Seferović, Aspas (C).
Náhradníci: Balea Carrillo, Ch. Sánchez – Cervi, Paciência, Medrano, M. Rodríguez, Swedberg, Larsen, Ó. Rodríguez, C. Domínguez.
Trenér: Carlos Carvalhal

Rozhodčí: Mateu Lahoz – Cebrián, Porras.

Real Madrid CF

Madridští fotbalisté už budou horko těžko obhajovat španělský titul. Devět kol před koncem soutěže totiž na odvěkého rivala z Barcelony ztrácí hned jedenáct bodů.

Svěřenci Carla Ancelottiho však mohou ještě pomýšlet na dvě trofeje. Ve finále Španělského poháru budou obrovskými favority proti Osasuna. To v semifinále Ligy mistrů bude na Bílý balet čekat soupeř z kategorie nejtěžších. Po vyřazení Liverpoolu a Chelsea čeká na Real další anglický soupeř Manchester City.

Před týdnem zajížděl Real Madrid na půdu Cádizu, kde se dlouho i přes výraznou převahu nemohl prosadit. Nakonec dvacet minut před koncem poslal favority do vedení Nacho Fernández, aby o chvíli později pečetil vítězství 2:0 Marco Asensio.
Real Club Celta de Vigo

Celta Vigo drží po devětadvaceti odehraných kolech solidní dvanáctou pozici jen s minimálním odstupem na celky před sebou. I osmá pozice je v reálném dosahu španělského týmu.

V posledních třech duelech však Celta nebodovala naplno. Nejprve po divokém prvním poločase pouze remizovala 2:2 s Almeríí. Následně stejný výsledek brala i v Seville, kde hrála více než 70 minut v početní přesile, ale až dvěma slepenými góly v posledních minutách si došla alespoň pro bod. Před týdnem Celta hostila na domácím stadionu Mallorcu, v zápase sice měla územní převahu, ale jediným gólem rozhodl duel hostující Ndiaye.
Krásný sobotní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž pokračuje již třicátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Realu Madrid, který na domácí půdě přivítá Celtu Vigo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.