La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Sevilla - 22. října 2022   21:00

Real
5' Modrić (Vinícius Júnior) • 79' L. Vázquez (Vinícius Júnior) • 81' Valverde (Asensio)
3:1
(1:0)
Sevilla
54' Lamela  (Montiel)
Real
Courtois – Carvajal (77. L. Vázquez), Militao, Alaba (86. Nacho Fernández), Mendy (77. Rüdiger) – Modrić (C) (77. Asensio), Tchouaméni (65. Camavinga), Kroos – Valverde, Rodrygo, Vinícius Júnior.
López, Lunin – Hazard, Odriozola Arzallus, J. Vallejo, Rodriguez.
Hernández – Naranjo, Sánchez
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
59 625 diváků
Sevilla
Búnú – Montiel, Gudelj, Marcão, Telles – Jordán, Rakitić (76. Mir), Ó. Torres (69. Al. Gómez) – Navas (C) (67. Carmona), Isco (76. Delaney), Lamela.
Dmitrović, Flores – Dolberg, Nasírí, Januzaj, Suso.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:12.
Real Madrid potvrdil roli favorita, když na domácím stadiónu porazil Sevillu 3:1 a jasně ukázal, že je na čele soutěže právem.

První poločas nabídl jedinou branku, o kterou se postaral Luka Modrić. Sevilla ovšem nesložila zbraně a v 54. minutě vyrovnala zásluhou Érika Lamely. Bílý balet rozhodl o vítězství na přelomu závěrečné desetiminutovky základní hrací doby, kdy se nejprve prosadil střídající Lucas Vázquez, na nějž okamžitě navázal parádní křižnou dělovkou Federico Valverde. Zbývající minuty si domácí pohlídali bez problémů, soupeře už k ničemu nepustili.

Svěřenci kouče Ancelottiho ziskem tří bodů navýšili náskok na druhou Barcelonu na šest bodů. Sevilla zůstává hluboko za předsezónními ambicemi, s deseti body je až čtrnáctá.
90+6'
90+5'
V závěrečných vteřinách si ještě vykoledoval kartu žluté barvy Alejandro Gómez, který bolestivě nakopl Valverdeho do pravého stehna.
90+4'
Nohama si zahrál i Thibaut Courtois, jehož zapojil Antonio Rüdiger. Po dlouhém nákopu Lucas Vázquez převzal míč a adresoval jej do přehuštěného středu, v tomto prostoru úřadoval José Ángel Carmona.
90+3'
Po pravé lajně nastartoval motory Lucas Vázquez. Nedostalo se mu však podpory, takže do vápna neodcentroval. S hlavou nahoře posunul balón za sebe na Kroose.
90+2'
Akce Realu Madrid vypadala slibně. Vinícius Júnior se ji nicméně neostýchal zazdít zpětným pasem na obrannou polovinu, kde čekal osamocený Rüdiger.
90+1'
Thomas Delaney si všiml rozběhnutého Rafu Mira, jemuž ovšem adresoval příliš dlouhou přihrávku. Thibaut Courtois bude odkopávat od brány.
89'
Marco Asensio nasměroval míč mezi dva protihráče Rodrygovi. Talentovaný Brazilec se prohnal až do vápna, kde zkusil neúspěšně nafilmovat penaltu.
88'
Je pochopitelné, že domácí hráči už nikam nespěchají. Trpělivě kombinují na vlastní polovině a konkurenta nechávají běhat bez balónu.
87'
S malou domů si Jásín Búnú neporadil dobře. Už zpracování nebylo ideální, nahrávka na pravou stranu zamířila mimo Montielův dosah.
86'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází David Alaba, přichází Nacho Fernández.
85'
Útočným faulem se provinil Antonio Rüdiger, Netradičně vysunutý Němec zezadu lehce přišlápl pravý kotník Montiela.
84'
Po pravé lajně nabral velkou rychlost Rafa Mir. Volil přihrávku na střed, kde nabíhal Érik Lamela, toho Éder Militao čistě odstavil tělem.
83'
Stačily dvě minuty a naděje Sevilly na body se rozplynula jako pára nad hrncem. Bílý balet zabral v pravý čas, i dnes s velkou pravděpodobností zapíše tři body.
81'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Tak to byla paráda. Asensio prvním dotekem posunul míč ze středu na pravou stranu, kde převzal balón FEDERICO VALVERDE. Tento čtyřiadvacetiletý fotbalista se vůbec nerozpakoval a za šestnáctkou natáhl ke křižné dělovce nártem, za níž se Búnú jenom smutně ohlédl.
79'
Ano, trojité střídání se vyplatilo! Po mizerné zpětné přihrávce Mira vyslal Marco Asensio do brejku Viníciuse Júniora. Útočník se zachoval nesobecky, a přestože měl před sebou už jenom brankáře, tak nahrával po pravé ruce na LUCASE VÁZQUEZE, který po zemi poslal kulatý nesmysl do prázdné brány.
78'
Čas se krátí a domácí si jsou vědomi skutečnosti, že jim vážně hrozí ztráta dvou bodů. V aktuálním ročníku doposud ztratili body pouze s Osasunou.
77'
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Marco Asensio.
77'
ze hřiště odchází Dani Carvajal, přichází Lucas Vázquez.
77'
ze hřiště odchází Ferland Mendy, přichází Antonio Rüdiger.
76'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Rafa Mir.
76'
ze hřiště odchází Isco, přichází Thomas Delaney.
75'
Ancelottiho družina v posledních minutách často táhne útoky přes levou stranu, a tedy přes Viníciuse Júniora, tomuto Brazilci nyní nevyšla klička proti Montielovi.
74'
Naštěstí to vypadá, že se nebude muset střídat. Jásín Búnú se postavil na nohy bez cizí pomoci a už se chystá na rozehrávku odkopu od brány.
73'
Marocký gólman Jásín Búnú zůstává zůstat na trávníku poté, co schytal úder kolem od spoluhráče Carmony. Na trávník přiběhli zdravotníci Sevilly.
72'
Přestože si Vinícius Júnior v poslední chvíli ještě zvládl posunout balón kolem padajícího Búnúa, tak se stav střetnutí nemění, brazilský fotbalista totiž z velkého úhlu rozvlnil pouze boční síť.
71'
O pozornost si řekl Rodrygo, jenž na malém prostoru vykoupal Joana Jordána, z osmnácti metrů posléze vypálil zhruba o metr vedle pravé tyče.
70'
Dani Carvajal hledal centrem z pravé strany Viníciuse Júniora, jehož přehlavičkoval Marcão, odražený balón Valverde slabě hlavičkoval do rukavic brankáře.
69'
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Alejandro Gómez.
68'
Uruguayský reprezentant Federico Valverde zajímavým pasem šajtlí zahnal Ferlanda Mendyho o pár metrů blíže vlastní bráně. Francouz nicméně udržel míč ve hře, takže Real může pokračovat v kombinaci.
67'
Toni Kroos chtěl hrát směrem dopředu, jenže neměl na koho, proto si jako cíl vybral Thibauta Courtoise. Následovalo přenesení doprava na Carvajala.
67'
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází José Ángel Carmona.
66'
Nemanja Gudelj se přes Alabu k hlavičce nedostal. Právě srbský středopolař vzápětí podrazil zezadu Viníciuse Júniora, čímž zastavil brejk. Žlutá karta je v tomto případě neoddiskutovatelná.
65'
Snahy Sevilly pokračují. Érik Lamela špičkou kopačky trefil koleno Davida Alaby, hosté disponují standardkou v podobě rohového kopu.
65'
ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Eduardo Camavinga.
64'
Ivan Rakitić posunul míč k pravé lajně, kde tušil Jesúse Navase. Kapitán Sevilly nastřelil Mendyho a vybojoval alespoň autové vhazování.
63'
Kroosův přetažený míč zpracoval na pravé straně šestnáctky Dani Carvajal, který volil střílený pas do malého pokutového území, míč schoval do rukavic Búnú.
62'
Ferland Mendy si z pozice levého beka sběhl na osu hřiště. Posunul míč na střed Éderu Militaovi, tvrdou střelu obětavě zblokoval Nemanja Gudelj.
61'
Hodina střetnutí je minulostí, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Seville se podařilo proti velkému favoritovi vyrovnat, zisk bodu by byl bezpochyby cenným počinem.
60'
Kombinace po ose Montiel – Lámela přinesla další nebezpečí pro domácí svatyni. Druhý jmenovaný zakončoval zleva technicky na zadní tyč, míč proletěl těsně vedle brány.
59'
Přetažený centr Alaba vůbec nezpracoval. Odražený balón si našel Vinícius Júnior, střelu doprostřed brány Jásín Búnú chytil s velkým přehledem.
58'
Standardu těsně za vápnem chtěl vybojovat Luka Modrić, avšak na zem padl příliš okatě. Po obranném zákroku Jordána mají domácí k dispozici rohový kop.
57'
Aktivní kapitán Sevilly Isco z pravé strany přetáhl centr na Isca, který zakončoval osamocený z voleje levou nohou, rozvlnil pouze boční síť.
56'
Pod tlakem si David Alaba pomohl malou domů brankáři. Thibaut Courtois neváhal a z první odkopl kulatý nesmysl na útočnou polovinu.
54'
Sevilla právě vstřelila branku!
Na Santiagu Bernabéu je vyrovnáno! Po ztrátě Viníciuse Júniora vymyslel Gonzalo Montiel skvělý pas za obranu, na nějž si naběhl ÉRIK LAMELA. Argentinec zakončoval špičkou kopačky z těžké pozice, Thibaut Courtois navíc střelci dobře zmenšil střelecký úhel a na míč si dokonce pravou rukou sáhl, ven z brány ho však nevytěsnil.
53'
Ještě na útočné polovině šel do skluzu Dani Carvajal. Trefil balón, ale nejprve nohy Torrese, takže arbitr Hernández odpískal faul.
52'
Real Madrid obsadil útočnou polovinu. Federico Valverde viděl rozběhnutého Rodryga, míč mu ovšem poslal do ofsajdového postavení.
51'
Sice Rodrygo vystihl zpětnou přihrávku Joana Jordána, jenže levou nohou míč nasměroval přímo k nohám jiného protihráče Tellese.
50'
Po levém křídle nabral velkou rychlost Rodrygo. V plném sprintu nahrával pod sebe Viníciusovi Júniorovi, před nímž v poslední chvíli zakročil skluzující Gudelj.
49'
Úspěchem neskončil ani útok bílého baletu. Rodrygo vyprodukoval pro změnu příliš slabý pas, který Ivan Rakitić zachytil bez větších problémů.
48'
Marcão odvážnou přihrávkou středem uvolnil Joana Jordána, jenž vyslal příliš prudkou nahrávku na Lamelu, ten si neporadil se zpracováním.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
První poločas zápasu mezi Realem Madrid a Sevillou přinesl jediný gól, o který se postaral domácí favorit. Aktuální podobu výsledku udává útok z 5. minuty, kdy Vinícius Júnior po levé straně zatáhl míč do vápna, aby ve finále přenesl hru doprava na Luku Modriće, jenž s přehledem nasměroval míč do odkryté části brány. Přestože Sevilla prohrává, tak nepůsobí vůbec zlým dojmem. S favoritem dokáže hrát vyrovnaný fotbal a vzhledem k aktuálnímu výsledku stále může pomýšlet na bodový zisk.
45+2'
45+1'
Přeci jen se Thibaut Courtois dočkal v úvodním dějství zákroku. S ostrým projektilem Navase vyslaným z pravé strany šestnáctky neměl výraznější problémy, balón ukryl v rukavicích.
44'
Zády k bráně soupeře Federico Valverde vymyslel parádní pas na Viníciuse Júniora, který tváří v tvář Búnúovi udělal příliš dlouhou kličku, Brazilce pak udržel na zádech Montiel.
43'
Na podobní zákroky by si měl Gonzalo Montiel dávat velký pozor. Jednu žlutou kartu na kontě má a pokud bude pravidelně sbírat menší fauly, tak by časem klidně mohla přijít druhá.
42'
Nákop za obranu si pohlídal David Alaba. Před presujícím Lamelou s ledovým klidem rozehrál k levé lajně na připraveného Mendyho.
41'
Zprava centroval Rodrygo. Nemanja Gudelj odvracel na roh, k jehož rozehrání nedojde, protože David Alaba si proti Srbovi pomohl faulem.
40'
Na druhý gól si dělal zálusk Luka Modrić. Po nahrávce od Tchouaméniho si už ve vápně zasekávačkou poradil s Iscem, ale než stihl zakončit, tak mu balón odkopl před nosem Jordán.
39'
Vinícius Júnior dělá svými výpady velké problémy obraně soupeře. Znovu si vytvořil prostor kolem dvojice protihráčů, až jej nakonec Gonzalo Montiel zastavil jen za cenu faulu.
38'
Skóre zůstává ve prospěch Realu Madrid. Ivan Rakitić nezvedl balón dostatečně, ten narazil do dobře postavené pětičlenné zdi.
37'
Sevilla bude zahrávat přímý kop z ideální pozice od brány. Francouzský záložník Aurélien Tchouaméni v půlkruhu za šestnáctkou tvrdým skluzem zajel do Lamely, za což po právu vyfasoval i kartónek žluté barvy.
36'
Defenzivní povinnosti si David Alaba splnil na jedničku. Tělem odmítl Érika Lamelu, ke všemu zvládl přenést balón doprava na Daniho Carvajala.
35'
Svěřencům kouče Sampaoliho se rýsovala možnost slibného protiútoku. Domácí hráči se ovšem výborně vrátili a byl to Toni Kroos, kdo vystihl pas směřující na pravou stranu.
34'
Gólman Sevilly Jásín Búnú pořádně zavařil Alexi Tellesovi prudkou nahrávkou k levé lajně, brazilský bek míč zpracoval až za postranní čárou.
33'
Luka Modrić s hlavou nahoře posunul míč k pravé lajně na Valverdeho, který nakonec spoluhráči hrací předmět vrátil na střed, Chorvat vypálil pravačkou o kus vedle pravé tyče.
32'
Místo očekávaného centru Federico Valverde vyzkoušel přímou střelu. Kulatý nesmysl nabral velkou rychlost a vznesl se nad břevno hostující svatyně.
32'
Po chybné přihrávce Jordána vystartoval do brejku Vinícius Júnior. Dlouhou kličkou si obhodil Montiela, který soka zastavil jenom za cenu faulu ohodnoceným žlutou kartou.
30'
Je sympatické, že hosty brzký inkasovaný gól nepoložil. Aktuálně jsou to oni, kteří kombinují na útočné polovině a hledají cestu ke vstřelení vyrovnávacího gólu.
29'
Balón letící do pokutového území hostujícího mužstva Jásínu Búnúovi výraznější starosti nenadělal, marocký gólman si stáhl míč ze vzduchu.
28'
První žlutou kartu střetnutí obdržel Joan Jordán. Středopolař Sevilly hasil chybnou nahrávku Torrese, po níž směřoval do brejku Aurélien Tchouaméni, Španěl jej zezadu podrazil.
27'
Souboj u pravé lajny zvládl Gonzalo Montiel na jedničku. V obležené dvou protihráčů šikovně nastřelil Alabu a vybojoval autové vhazování.
26'
Standardní situace domácím nevyšla. Adresát Federico Valverde na míč nedoskočil, za ním stojící Óliver Torres měl s odklizením balónu poměrně snadnou práci.
25'
Velkou rychlost nabral Vinícius Júnior. V plném sprintu pronikl těsně za velké vápno, tvrdou střelu Joan Jordán zblokoval pouze za cenu rohového kopu.
24'
Momentální průběh nenabízí příliš velkou atraktivitu. Seville nelze upřít snahu, jenže skrze dobře pracující domácí obranu není vůbec jednoduché projít.
23'
Isco viděl za obranu zabíhajícího Joana Jordána. Všiml si jej ale i Federico Valverde, který levou nohou zpracoval míč pro sebe.
22'
S balónem hraje i Sevilla, zatím pouze kolem poloviny hřiště. Z hlediště se ozývá pískot, který má za cíl znepříjemnit hostům útočení.
21'
Rodrygo proletěl kolem tří konkurentů do vnitra vápna. Zakončení mu ovšem vůbec nevyšlo, technicky nasměroval kulatý nesmysl vysoko nad břevno.
20'
Dlouho si hráči v červeném míče neužili. Nemanja Gudelj prováhal ideální moment k nahrávce, tu nakonec vystihl Toni Kroos pravou nohou.
19'
Exekuce volného přímého kopu se chopil David Alaba. Rakouský reprezentant nekroutil míč vůbec zle, hrací předmět prosvištěl jen těsně vedle levé části brankové konstrukce.
18'
Po narážečce s Lukou Modrićem rozehrál Aurélien Tchouaméni doleva na Viníciuse Júniora, který vybojoval standardku ve středu hřiště zhruba dvacet metrů od brány.
17'
Ani druhý rohový kop hostujícího mužstva neskončil úspěchem. Balón letící na hranici malého vápna odhlavičkoval Éder Militao mimo bezprostřední nebezpečí.
16'
Do pokutového území se po pravé straně procpal Érik Lamela. Zvládl i vypálit nártem do Alaby, který balón zblokoval vedle levé tyčky.
15'
Ferland Mendy určitě mohl přihrávat směrem dopředu, možností měl hned několik. Rozhodl se ovšem pro dlouhou malou domů z poloviny hřiště.
14'
Fotbalisté v bílých dresech nikam přehnaně nespěchají. Dosáhli potřebného vedoucího gólu a nyní je na Seville, jak zareaguje.
13'
K rohovému praporku se postavil Alex Telles. Balón nezakroutil tak, jak by chtěl, pro vysoko letící míč si v poklidu vyběhl Thibaut Courtois.
12'
Další centr přiletěl do vápna Realu Madrid zleva, postaral se o něj Isco. David Alaba odvrátil balón na rohový kop.
11'
U pravé lajny si vytvořil prostor k centru Jesús Navas. Hledal Érika Lamelu, jehož tělem odstavil Éder Militao.
10'
Federico Valverde si centr z pravé strany rozmyslel, hrál pod sebe na Luku Modriće. Autor zatím jediného gólu zklidnil hru zpětným pasem na Carvajala.
9'
Nedovolený zákrok převedl na polovině hřiště Ivan Rakitić. Středopolař nezachytil pohyb Alaby a rakouského soka zezadu podrazil.
8'
Nohama si zahrál i gólman Thibaut Courtois, jenž vyběhl mimo pokutové území a narazil zpět na pravou stranu Militaovi.
7'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Jesús Navas. Hostující kapitán si věřil na individuální akci, středem narazil na překážku jménem Aurélien Tchouaméni.
5'
Lepší start do utkání si bílý balet mohl jen těžko představit! Vinícius Júnior vystihl nahrávku Montiela a po levé straně naběhl do pokutového území, aby právě přes Montiela vyslal křižný pas doprava na LUKU MODRIĆE, jemuž stačilo nastavit pravačku a nasměrovat balón do odryté levé části brány.
4'
Středem hřiště zkusil štěstí Toni Kroos. Hodil si balón mezi dvěma protihráči, tělo před konkurenta natlačil Alex Telles.
3'
Hostujícímu brankáři Jásínu Búnúovi se nepovedla rozehrávka. Vinícius Júnior této skutečnosti nevyužil, neuspěl kličkou proti Montielovi.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech. Fotbalisté Sevilly pro dnešní střetnutí oblékli dresy barvy červené.
1'

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, Mendy – Modrić (C), Tchouaméni, Kroos – Valverde, Rodrygo, Vinícius Júnior.
Náhradníci: López, Lunin – Asensio, Camavinga, Nacho Fernández, Hazard, Odriozola Arzallus, Rüdiger, J. Vallejo, L. Vázquez.
Trenér: Carlo Ancelotti

Sevilla FC: Búnú – Montiel, Gudelj, Marcão, Telles – Jordán, Rakitić, Ó. Torres – Navas (C), Isco, Lamela.
Náhradníci: Dmitrović, Flores – Carmona, Delaney, Dolberg, Nasírí, Januzaj, Mir, Al. Gómez, Suso.
Trenér: Jorge Sampaoli

Rozhodčí: Hernández – Naranjo, Sánchez.
Sevilla FC

Sevilla neměla vůbec dobrý vstup do sezóny, což stálo místo hlavního trenéra Julena Lopeteguiho. Poslední čtyři zápasy už mužstvo vedl z pozice kouče Jorge Sampaoli a mužstvo od té doby neprohrálo, nutno ovšem podotknout, že hned třikrát remizovalo. V tabulce se nachází s deseti body na dvanáctém místě, ztráta na pohárové příčky čítá osm bodů, takže ještě není nic ztraceno. Nahnuté to má Sevilla v Lize mistrů, kde je na dvou bodech a třetí v tabulce, přičemž dva zápasy před koncem skupinové fáze ztrácí na Borussii Dortmund pět bodů. Očekává se spíše boj o třetí místo znamenající sešup alespoň do Evropské ligy s Kodaní. Střelecké produktivitě týmu vévodí Óliver Torres s třemi trefami.
Real Madrid CF

Fotbalisté Realu Madrid v letošní sezóně stále marně čekají na svého prvního přemožitele. Během deseti ligových kol nasbírali parádních 28 bodů, dva body ztratili pouze za domácí remízu s Osasunou. Svěřenci kouče Ancelottiho působí i na scéně Ligy mistrů, kde obhajují titul. Ve skupině F mají po čtyřech utkáních na kontě deset bodů a jistotu postupu do osmifinále. Nejlepším střelcem týmu je sedmigólový Vinícius Júnior.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný sobotní večer. Vítám vás při sledování 11. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Realem Madrid a Sevillou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.