La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Valladolid - 2. dubna 2023   16:15

Real
22' Rodrygo (Asensio) • 29' Benzema (Vinícius Júnior) • 32' Benzema (Vinícius Júnior) • 36' Benzema (Rodrygo) • 73' Asensio (Rodrygo) • 90+1' L. Vázquez (Hazard)
6:0
(4:0)
Real
Courtois – L. Vázquez, Militão, Alaba (69. J. Vallejo), Camavinga – Kroos, Tchouaméni, Asensio – Rodrygo (82. Odriozola), Benzema (C) (65. Hazard), Vinícius Júnior (69. Ceballos).
Lunin, L. López – Valverde, Modrić, Carvajal, Rodriguez.
Juan Pulido
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
59 400 diváků
Valladolid
Asenjo – Fresneda, J. Fernández, al-Jámiq – L. Pérez (46. K. Pérez), Mesa (C) (46. Plano), Hongla (46. Aguado), Monchu, Rosa (61. D. Torres) – Plata (70. Amalláh), León.
Masip – Kenedy, I. Sánchez, Larin, Escudero.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 17:2. Střely mimo: 8:6. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 17:11.
Real Madrid dnes v domácím prostředí naprosto rozstřílel Valladolid. O své výhře 6:0 rozhodl už v prvním poločase, skóroval v rozmezí 22. až 36. minuty hned čtyřikrát. Nejprve se trefil Rodrygo, pak se dočkal hattricku kanonýr Karim Benzema. Ve druhém poločase královský velkoklub lehce zvolnil, nakonec ale přece jen ještě dvakrát přesně zamířil. Marco Asensio a Lucas Vázquez upravili skóre na konečných 6:0. Valladolid byl dnes bez šance.
90+3'
90+3'
Toni Kroos ještě do vápna servíroval jeden centr, adresáta ale nenašel.
90+1'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Domácí se dočkali v nastaveném čase ještě šesté trefy! Sergio Asenjo špatně rozehrál, našel pouze Hazarda, jenž oslovil na pravé straně LUCASE VÁZQUEZE, který si se zakončením poradil na jedničku. 6:0. Asistence: Eden Hazard.
90+1'
Monchu ale napálil pouze zeď, takže to vypadá, že Thibaut Courtois dnes udrží čisté konto. Sluší se doplnit, že nastavovat se budou tři minuty.
90'
Valladolid ještě rozehraje jednu standardní situaci. Dokáže vstřelit alespoň čestný gól?
89'
Real předvedl nacvičený signál. Vzadu zůstal volný Kroos, jehož rána z voleje z dálky byla velmi nebezpečná. Sergio Asenjo napoprvé balón nezkrotil, ale dorážku nakonec nepovolil.
88'
Torres fauloval Odriozolu, který je po příchodu na trávník hodně vidět. Standardní situace pro domácí.
86'
Další velké šance domácích! Nejprve se z pravého křídla hnal do příležitosti Álvaro Odriozola, kterého ale vychytal Sergio Asenjo. Posléze dorážel Hazard, který o pár čísel přestřelil.
85'
Tentokrát to zajímavým obstřelem zkoušel Kroos. Rána německého záložníka ale nebyla dostatečně důrazná.
84'
Domácí předvedli několik skvělých narážeček. Z nepříliš ideální pozice nakonec pálil Marco Asensio, Sergio Asenjo ale byl pozorný.
83'
Aurélien Tchouaméni zůstal ležet na trávníku po faulu protihráče. David Torres to s důrazem přehnal.
82'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Álvaro Odriozola.
81'
Rodrygo je dnes při chuti. Využil své rychlosti a dostal se k zakončení z levé strany. Jeho rána šajtlí nadělala brankáři Sergiu Asenjovi potíže.
80'
Óscar Plano neměl dostatečnou rychlost na to, aby se prodral dopředu po pravém křídle. Real je mnohem rychlejší v dnešním utkání.
79'
Hazard si hledal místo za defenzívou, ale ve finální fázi byl zdvojen. Real bude pokračovat kopem od rohového praporku.
78'
Dani Ceballos si na poslední chvíli střelu rozmyslel a možná už zbytečně šel do kličky. Zastaven byl důrazným bránícím hráčem.
77'
Real Madrid si závěrečných patnáct minut tohoto utkání bude užívat. Jde vidět, že chce co nejvíce držet balón a případně se pokusí přidat ještě šestou branku.
76'
Eduardo Camavinga byl na levé straně nedovoleně zastaven. Hvizd hlavního rozhodčího se pochopitelně ozval.
75'
Monchu rozehrál přímý kop. Do míče se pořádně opřel a výrazně protáhl brankáře Thibauta Courtoise. První branky se ale Valladolid nedočkal.
73'
Tento gól už platit bude! Rodrygo si přebral přihrávku od MARCA ASENSIA a právě jemu míč vrátil. Španělský reprezentant přesně zamířil k bližší tyči, tady byl brankář Valladolidu bez šance. 5:0. Asistence: Rodrygo.
72'
Jesús Vallejo v pádu stačil zakončit míč po standardní situaci. Jeho rána ale nebyla důrazná, takže Sergio Asenjo ji sebral.
71'
Eden Hazard rychle narazil míč Rodrygovi, který ale branku minul. Je však vidět, že domácí celek hraje v těchto minutách v obrovské pohodě.
70'
Střídání v týmu Real Valladolid:
ze hřiště odchází Gonzalo Plata, přichází Selím Amalláh.
70'
Toni Kroos, který přebral po Benzemovi kapitánskou pásku, se snažil rozjet akci na levé straně. Jeho přihrávka sice úplně přesná nebyla, nicméně domácí se stejně nakonec málem k zakončení dostali.
69'
ze hřiště odchází David Alaba, přichází Jesús Vallejo,
ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Dani Ceballos.
68'
Éder Militão si naskočil na centr Kroose. Stoper Realu hlavou přestřelil horní tyč o několik centimetrů.
66'
Real Madrid se už radoval z další branky, jenže ta po kontrole videorozhodčího nakonec neplatila. Vinícius Júnior si totiž při zpracování míče pomohl rukou.
65'
ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Eden Hazard.
64'
Žlutá karta pro tým Real Valladolid (Ivan Fresneda).
64'
Centr Viníciuse Júniora byl na začátku 64. minuty přetažený. Nyní ale domácí kombinují na pravé straně útočné poloviny.
62'
Rodrygo se po nákopu Thibauta Courtoise ocitl v samostatném úniku. Nakonec si ještě položil obránce, ale poté trefil pouze tyč. Nechybělo moc a belgický brankář si mohl připsat asistenci.
62'
Gonzalo Plata posunul na Leóna, kterého ale okamžitě dostoupil Eduardo Camavinga, jenž raději poslal míč do autu.
61'
ze hřiště odchází Lucas Rosa, přichází David Torres.
60'
Benzema se teď netypicky ocitl v pozici posledního hráče. Situaci ale zvládl a navíc si pomohl s brankářem Courtoisem.
58'
Plano sice upadl v pokutovém území, ale penalta se nepískala. Aurélien Tchouaméni si v souboji nedovoleně nepočínal. Vše ještě raději zkontroloval VAR.
57'
Vinícius Júnior se celkem snadno dostal do pokutového území, jenže míč nedokázal umístit k zadní tyči. Skvělý zákrok brankáře Sergia Asenja.
57'
Eduardo Camavinga si chtěl vynutit nedovolený zákrok, ale nakonec se bude muset spokojit pouze s autovým vhazováním.
56'
Marco Asensio předvedl výtečnou zasekávačku. Poté hledal na malém vápně Benzemu, avšak rychlejší byli obránci v tmavých dresech.
55'
Éder Militão si šikovně počkal na průnikovou přihrávku soupeře a pak ji tedy dokázal zastavit. Skvělá práce stopera Realu Madrid.
54'
Ivan Fresneda poslal z pravé strany do vápna velice nepříjemný centr, adresáta ale nenašel.
54'
Je zřejmé, že domácí ve druhém poločase polevili, neboť o zisku tří bodů je definitivně rozhodnuto. Tento zápas se už vlastně jen dohrává.
53'
Monchu se odhodlal k ráně zhruba z dvaceti metrů. Placírkou ale zamířil příliš vysoko, asi dva metry nad horní tyč.
51'
Gonzalo Plata si krásně obhodil Alabu, ale následné zakončení dokázal zastavit Éder Militão. Ani další náznak hostů tedy gólem nekončí.
50'
Eduardo Camavinga si přebral míč na levé straně a předvedl se spoluhráči dvě rychlé narážečky. K centru se ovšem nedostal.
48'
Defenzíva hostů teď před Benzemou zbytečně couvala. Francouzský střelec nakonec sám vypálil, ale Sergio Asenjo si poradil bez větších problémů.
47'
Hned na začátku druhé půle hosté podruhé v utkání trefili tyč. Tentokrát se až o moc přesnou ránu postaral střídající Kike Pérez.
46'
ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Óscar Plano.
46'
ze hřiště odchází Luis Pérez, přichází Kike Pérez,
ze hřiště odchází Martin Hongla, přichází Álvaro Aguado.
46'
Real Madrid sice utkání nezačal úplně nejlépe, poněvadž v prvních deseti minutách měl Valladolid dvě gólovky, ale pak už přebrali iniciativu domácí. Nejprve se po velmi dlouhé době trefil Rodrygo, poté se ale připomněl Karim Benzema, jenž skóroval třikrát. Zvlášť druhý a třetí gól francouzského kanonýra stál za to.
45+1'
45'
Real nyní kombinuje poblíž pokutového území. Dokáže před přestávkou přidat pátý gól?
44'
Lucas Vázquez posílal šajtlí do šestnáctky nepříjemný centr, to ale byla snadná kořist pro stopera Džawáda al-Jámiqa.
43'
V určitých fázích hry se musí hostující celek cítit jako na kolotoči. Už by byl pravděpodobně velice rád, kdyby se pískal konec prvního poločasu.
41'
Karim Benzema se dostal k dalšímu zakončení. Pravačkou posílal míč k zadní tyči, ale tu zhruba o padesát centimetrů minul.
40'
Královský velkoklub od dvacáté minuty jednoznačně ovládá tento zápas. Navíc bude moct opět zahrozit, kopat bude standardní situaci.
39'
Marco Asensio si naběhl na pravou stranu. Hledal v pokutovém území Rodryga, jenž ale míč promáchl.
38'
Už to vypadalo, že hosté zamíří do rychlé protiakce, ale Lucas Vázquez předvedl skvělý návrat.
37'
Vinícius Júnior opět pádil směrem kupředu, ale jeho centr byl sražen. Pokračovat bude Real rohovým kopem.
36'
Čistý hattrick KARIMA BENZEMY, tento gól opět stál za to! Rodrygo vyslal z pravé strany pěkný centr, který Benzema dopravil do sítě nůžkami. Kapitán Realu hraje v obrovské pohodě. 4:0. Asistence: Rodrygo.
35'
Sergio Asenjo si pohlídal dlouhý nákop domácího celku. Okamžitě rozehrál na nejblíže stojícího obránce.
34'
David Alaba si výborně poradil na malém vápně, když dokázal odhlavičkovat nepříjemný centr.
32'
Po dalších třech minutách padá do sítě hostů další branka! KARIM BENZEMA si přebral balón, položil si několik obránců a technickou ranou umístil balón k tyči. Krásná akce zkušeného Francouze. 3:0. Asistence: Vinícius Júnior.
32'
Marco Asensio se z ničeho nic objevil za obranou soupeřova celku a z hranice šestnáctky zkoušel lobem překonat Sergia Asenja. Ten ale předvedl famózní zákrok.
31'
Valladolid se opět nadechl, ale k centru z levé strany se nedostal. Je vidět, že Real už nikam spěchat nemusí.
29'
V Madridu je rázem ještě veseleji! Brazilský kouzelník Vinícius Júnior si s noblesou poradil na levé straně a poslal naprosto parádní centr mezi brankáře a stopera. U zadní tyče číhal KARIM BENZEMA, který měl jednoduchou práci. 2:0. Asistence: Vinícius Júnior.
28'
Roque Mesa vyplaval úplně volný z druhé vlny, jenže od brány byl poměrně daleko. Zkusil vystřelit, ale nebylo se co divit, že jeho pokus byl zablokován.
27'
Odpískán byl útočný faul domácích fotbalistů. Tempo hry se tedy opět uklidní.
26'
Vinícius Júnior předvedl svůj um na levém křídle. Jeho přízemní pas ale celek v tmavých dresech odkopl.
25'
Rodrygo poslal do pokutového území parádní centr, který si zpracoval Karim Benzema. Hvězdný kanonýr poté tvrdě vypálil, ale Sergio Asenjo dokázal zasáhnout.
24'
Džawád al-Jámiq nakopl míč dopředu, ale spoluhráče zhruba o deset metrů nenašel. Po delší době se tak při odkopu dotkne balónu Thibaut Courtois.
24'
Marco Asensio se tentokrát provinil faulem na polovině hrací plochy. Hosté rozehráli na krátko.
22'
Ve 22. minutě se Real Madrid dostává do vedení! Marco Asensio parádně protáhl míč středem hřiště a v rozhodující chvíli načasoval přihrávku pro RODRYGA, který přesně zamířil k zadní tyči. 1:0. Asistence: Marco Asensio.
21'
Pravý bek Lucas Vázquez se uvolnil na pravém křídle a objevil se ve velmi příhodné pozici na finální centr. Míč do ohně také poslal, ale defenzíva Valladolidu zapracovala jako jeden muž.
20'
K míči se nakonec na pravé straně dostal Lucas Vázquez, jehož centr ale zapadl do připravených rukavic hostujícího gólmana.
19'
Vinícius Júnior signalizoval nedovolenou hru rukou v pokutovém území. Nakonec se ale bude kopat od rohového praporku.
18'
Fotbalisté Realu si teď při rozehrávce na vlastní polovině hráli tak trochu s ohněm. Pak se Lucas Vázquez snažil prosadit na pravé straně, jenže čistě jej zastavil Roque Mesa.
16'
Vinícius Júnior dokázal získat míč po špatné rozehrávce soupeře. Poté vybídl na hranici vápna Karima Benzemu, který ale napálil před sebou stojícího obránce.
15'
Domácí se snažili něco vymyslet na středu hřiště, ale zatím jim chybí větší přesnost i rychlost. Dá se říct, že v úvodních patnácti minutách měl jednoznačně blíže ke gólu Valladolid.
13'
Kroosova standardní situace teď byla rozehrána velice špatně. Odkopávat tedy bude Sergio Asenjo.
12'
Na druhé straně hřiště si volný prostor hledal Benzema, obránci hostů se ale stačili rychle vrátit.
11'
Lucas Rosa vybídl na penaltovém puntíku Monchua, jehož rychlé zakončení zapadlo těsně vedle bližší tyče. Favorit tohoto utkání zatím vůbec nepůsobí jistým dojmem.
10'
Domácí mohli prohrávat! Roque Mesa se ocitl úplně volný na hranici šestnáctky. Jeho technická rána zazvonila o tyč, takže Thibaut Courtois měl obrovské štěstí.
10'
Valladolid si nyní na útočné polovině nepočínal vůbec špatně. Sergio León vyslal střílenou přihrávku, která ale minula zadní tyč zhruba o dva metry.
8'
Gonzalo Plata o chvíli později rozehrál první rohový kop hostů. Thibaut Courtois si ale pro balón došel.
7'
Monchu poslal ze standardní situace míč do pokutového území, hrací předmět byl ale celkem v bílých dresech okamžitě odhlavičkován.
6'
Ivan Fresneda nedokázal zastavit rozběhnutého Viníciuse. Brazilec poté vybídl Kroose, jehož rána levačkou byla velice nepřesná.
6'
Hosté se pokoušeli poměrně vysoko napadat, což se jim podařilo. Real ale bude pokračovat autovým vhazováním.
5'
Při prvním rohovém kopu se k hlavičce dostal francouzský středopolař Aurélien Tchouaméni. Hlavou ale zhruba o metr netrefil bránu Valladolidu.
4'
Aurélien Tchouaméni vystřelil z dálky. Jeho projektil ale tečoval Benzema a míč tedy kompletně ztratil na rychlosti. Snadná práce pro brankáře Sergia Asenja.
3'
Real nyní kombinuje na vlastní polovině hřiště. Do hry se znovu zapojil také belgický brankář.
2'
Benzema se snažil vybídnout pod sebou stojícího Rodryga, jenž se jen o pár centimetrů k zakončení nedostal.
1'
Gonzalo Plata se snažil dostat ke střele z voleje, ale pokus se mu úplně nevydařil. Poprvé se tedy míče dotkl Thibaut Courtois.
1'
Hosté okamžitě nakopli míč směrem kupředu, ale Lucas Vázquez situaci pohlídal tak, že bude házet aut.
1'
Oba celky už přišly na hrací plochu. Za pár minut dnešní utkání začne.

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Militão, Alaba, Camavinga – Kroos, Tchouaméni, Asensio – Rodrygo, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin, L. López – J. Vallejo, Ceballos, Odriozola, Valverde, Modrić, Hazard, Carvajal, Rodriguez.
Trenér: Carlo Ancelotti

Real Valladolid: Asenjo – Fresneda, J. Fernández, al-Jámiq – L. Pérez, Mesa (C), Hongla, Monchu, Rosa – Plata, León.
Náhradníci: Masip – Kenedy, Amalláh, Aguado, K. Pérez, Plano, I. Sánchez, Larin, D. Torres, Escudero.
Trenér: Pacheta

Rozhodčí: Juan Pulido.

REAL MADRID

Madridský velkoklub vyhrál loňský ročník nejvyšší soutěže, avšak na obhajobu to letos příliš nevypadá. Real pobývá na druhé příčce tabulky se ztrátou dvanácti bodů na první Barcelonu. V poslední době navíc ve španělské lize nemá moc oslnivou formu, poněvadž před reprezentační pauzou prohrál právě na půdě Barcelony 1:2, předtím navíc ztratil s Betisem a Atlétikem Madrid. V Lize mistrů se ale „Bílý balet“ blýskl proti Liverpoolu, nad kterým snadno postoupil do čtvrtfinále, ve kterém se utká s Chelsea. Nejlepším střelcem Realu v domácí soutěži je jedenáctigólový Karim Benzema.

REAL VALLADOLID

Dvanáct kol před koncem soutěže je Real Valladolid na šestnácté příčce tabulky. Na pozice, které by znamenaly sestup, drží náskok dvou bodů. Celkově jich tedy posbíral 28 po šestadvaceti odehraných zápasech. Na konci ledna a na začátku února Valladolid vyhrál dva zápasy za sebou, ale od té doby zapsal ze šesti utkání jen pět bodů. Na začátku května se radoval, když doma přehrál 2:1 Espanyol, nicméně poté přišla remíza 1:1 v Elche a před reprezentační pauzou porážka 1:3 s Bilbaem. Valladolid dal naposledy Realu Madrid branku v srpnu roku 2019.
Poslední vzájemné zápasy

30.12.2022 Valladolid – Real Madrid 0:2
20.02.2021 Valladolid – Real Madrid 0:1
30.09.2020 Real Madrid – Valladolid 1:0
Hezké nedělní odpoledne při sledování textového přenosu ze španělské nejvyšší soutěže. Dnes se zaměříme na souboj mezi Realem Madrid a Realem Valladolid. Začínáme v 16:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.