La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : CA Osasuna - 26. února 2023   21:00

Sevilla
63' Gudelj  • 78' Nasírí (Gueye)
2:3
(0:1)
CA Osasuna
18' David García  (Barja) • 67' Fernando (vl.)  • 85' Ezalzúlí  (Ibáñez)
Sevilla
Búnú – Nianzou, Fernando (84. Telles), Gudelj – Navas (C) (84. Montiel), Rakitić (46. Suso), Gueye, B. Gil (57. Ocampos) – Ó. Torres, Nasírí, Lamela (46. Acuňa).
Dmitrović, Flores – Mir.
Pulido – Escuela, Fernándezová
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla
CA Osasuna
A. Fernández – D. Moreno I, A. Hernández, David García (C), J. Cruz I – Brašanac, Ibáñez (88. Torró), Oroz (71. Mo. Gómez) – Moncayola (71. M. Sánchez), Kike García (81. Ávila), Barja (81. Ezalzúlí).
S. Herrera – N. Vidal, Unai García, Budimir.

Je dobojováno a po dramatickém průběhu se z výhry raduje hostující Osasuna. Vstup do druhé půle ale měli lepší domácí a už v 63. minutě srovnal dalekonosnou ranou Nemanja Gudelj. Jenže nerozhodný stav vydržel pouhé čtyři minuty, poté Búnú nezvládl vyboxovat míč, trefil Fernanda a od něj se míč odrazil za vlastní brankovou čáru. V 78. minutě pak zase vyrovnal pěknou ranou Júsuf Nasírí a vypadalo to, že by Seville mohl patřit závěr. Jenže opak byl pravdou, v 85. minutě po dlouhém výkopu a rychlém sprintu skóroval střídající Abdesamad Ezalzúlí a byl posledním střelcem. Zápas tak skončil výsledkem 2:3, Seville se nepovedla odplata za vyřazení z poháru a s 25 body ji patří 14. místo. Osasuna je po dnešním duelu sedmá s 33 body.

To e z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 8:7. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:15.
90+7'
90+7'
Táhlý centr do šestnáctky Osasuny, k hlavičce se dostal Nasírí, mířil ale vedle levé Fernándezovy tyče.
90+6'
Je tu nervózní závěr, hra je rozkouskovaná a tohle bude vyhovovat hlavně hostům.
90+4'
No a domácí Fernando si na lavičce také neodpustil řeči a byl sudím okamžitě poslán do sprch!
90+4'
Júsuf Nasírí navíc za protesty dostal žlutou kartu.
90+4'
Z levé straně vystřelil Telles, jeho křížný pokus gólman Fernández konečky prstů vyškrábl na roh, ale sudí si toho nevšiml a ukázal na odkop od branky.
90+3'
Sevilla si vybojovala roh, rychle jej rozehrála, výsledkem však byla pouze zblokovaná střela.
90+2'
Dlouhý odkop hostů až k ěstnáctce Sevilly, domácí si míč vybojovali zpět a otáčí hru.
90+1'
Sevilla stupňuje svůj závěrečný nápor, před Fernándeze to teď létá ze všech možných úhlú.
89'
Přímý kop pro hosty, ti rozhodně nebudou s rozehrávkou nikam pospíchat.
88'
Ještě jedna žlutá karta na straně Sevilly, za nesportovní chování ji obdržel Lucas Ocampos.
88'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Pablo Ibáñez, přichází Lucas Torró.
87'
Na lavičce Osasuny se chystá ještě jedno střídání, do hry se podívá Lucas Torró.
86'
Atak domácích skončil ve vápně, Fernández v tuto chvíli zasahovat ale nemusel.
85'
Osasuna právě vstřelila branku!
Hosté už potřetí vedou! Po dlouhém nákopu gólmana Fernándeze přišlo Ibáñezovo prodloužení na rozběhnutého ABDESAMADA EZALZÚLIHO, ten unikl svému strážci a prudkou křížnou ranou nedal Búnúovi šanci na zákrok – 2:3.
84'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Gonzalo Montiel.
84'
ze hřiště odchází Fernando, přichází Alex Telles.
83'
Po jednom z centů upadl ve vápně Gudelj, sudí měl ale výborný výhled a poznal, že tohle na penaltu nebylo.
82'
Roh pro Sevillu.
81'
ze hřiště odchází Kike García, přichází Ezequiel Ávila.
81'
ze hřiště odchází Kike Barja, přichází Abdesamad Ezalzúlí.
80'
Po následném přímém kopu zakročil výborným výskokem Gudelj a uhasil závar před vlastní brankou.
79'
Po faulu na vlastní polovině byl žlutou kartou potrestán domácí Marcos Acuňa.
78'
Sevilla právě vstřelila branku!
Zase je srovnáno a domácí tým zo opětovně zvládl parádním gólem. Po zisku míče na půlce si jej převzal JÚSUF NASÍRÍ, předvedl sprint k brance a z vápna ranou přes nohu uklidil míč přesně k tyči – 2:2.
77'
Óliver Torres tlačil přihrávku na pravou stranu, tohle ale trochu přepískl a míč skončil mimo hrací plochu.
75'
Suso si hledal cestu z pravé strany na střed a po chvíli se dočkal. Následně vystřleil ke vzdálenější tyči, jeho ránu ale Fernández vyrazil!
73'
Další Gudeljův pokus překvapit gólmana Osasuny, tentokrát však nemířil přesně.
72'
Sevilla přidává na tempu, tlačí se do útočného vápna, koncovka nyní ale skřípe.
71'
ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Moisés Gómez.
71'
ze hřiště odchází Jon Moncayola, přichází Manu Sánchez.
70'
Zase mohlo být srovnáno, stačilo jen, aby Nasírí trefil síť a ne tyč a aby také nebyl v ofsajdu...
67'
Hosté se vrací do vedení a to opravu kuriózním gólem. Na vysoký centr si totiž ve vlastním vápnu naskočil gólman Búnú, prakticky jej ale minul a pouze lehkou tečí míč srazil na FERNANDOVU hlavu, od které se odrazil za brankovou čáru. Gudelj už vykopával pozdě a je to 1:2.
67'
Hosté nyní žádají kartu pro Gueyeho, který už jednu má, tentokrát ji ale nechal rozhodčí v kapse a spokojil se s přímým kopem pro Osasunu.
65'
Žlutá karta na straně hostů, za faul ji dostal Kike Barja.
64'
Ještě se krátce kontrolovalo video, zda nedošlo k porušení pravidel, ale tohle bylo jen na pár okamžiků a je skutečně srovnáno.
63'
Je srovnáno a to po opravdu výstavní ráně! Hosté sice dokázali míč dostat z vápna, jenže ten si pak zpracoval NEMANJA GUDELJ a dělovkou z dálky překvapil všechny, včetně gólmana Fernándeze. Jeho rána se ve vzduchu stočila tak, že směr gólmana zmátl a mohl se tak za střelou jen ohlédnout – 1:1.
61'
Centr hostů z levé strany prolétl až na zadní tyč, jenže následovalo zakončení, které ani nelízlo boční síť.
59'
Technickou ránu levačkou vytáhl domácí Suso, jeho technickému pokusu ale scházela přesnost.
58'
Trochu divoká malá domů na Búnúa, ten nakonec mohl brát míč do rukou, přihrávka na něj přišla po hlavičce.
57'
ze hřiště odchází Bryan Gil, přichází Lucas Ocampos.
57'
Pablo Ibáñez nyní skvěle ubránil Gueyeho, není z toho ani rohový kop pro Sevillu.
55'
Po akčním úvodu tu máme zase chvíli, kdy se hraje v klidu, oba celky vyčkávají.
53'
Z levé strany zamířil Aimar Oroz, jeho technická rána prosvištěla kousek vedle levé Búnúovy tyče.
53'
Žlutá karta na domácí straně, za řeči si ji vysloužil trenér Jorge Sampaoli.
51'
Osasuna se už také dostala na útočnou polovinu, zatím je to ale bez střeleckého vyjádření.
49'
Sevilla do druhé půle vstoupila rozhodně aktivně, zase je v útoku a chce nejlépe co nejdříve srovnat.
48'
Domácí byli blízko vyrovnání, když na malé vápno přilétl centr z levé strany, A. Fernández ale hlavičku zblízka dokázal udržet před brankovou čárou!
46'
ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Suso.
46'
ze hřiště odchází Érik Lamela, přichází Marcos Acuňa.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:06.
První poločas je za námi a hosté v něm byli možná trochu překvapivě tím lepším a aktivnějším celkem. První šanci sice měla Sevilla, A. Fernández však Lamelovu střelu vyrazil. Pak už si vzala slovo Osasuna a v 18. minutě se hlavou trefil David García. O malou chvíli později mohlo býl pro Sevillu ještě hůře, neboť se trefil Barja, radost hostů však zkazil VAR, když odhalil střelcův těsný ofsajd. V úplném závěru pak mohl navýšit vedení K. García, jeho umístěnou ránu však Búnú vyrazil a tak se do šaten odešlo za stavu 0:1.
45+3'
45+2'
Sevilla si koleduje o další úder, nyní zůstal zase nepokrytý K. García, vystřelil ale vysoko nad.
45+1'
Další velká šance hostů na gól. Z levé strany odcentroval Barja, jeho pas našel v pokutovém území nabíhajícího Kikeho Garcíu, ten zakončoval z první ale jeho střelu z první Búnů zázračně vyrazil!
45'
Až moc prudká Rakitićova přihrávka na levou stranu, tohle nemohl Bryan Gil vůbec zachytit.
43'
Žlutá karta pro domácí tým, za nedovolené přidržení byl potrestán Pape Gueye.
42'
Na pravém křídle podržel míč domácí Jesús Navas a dostal se i k technické střele, kterou však pouze opřel o jednoho z hráčů Osasuny.
40'
Vše se pak změnilo po posunu k brance na roh, nicméně ani po rozehrávce po zemi a následném centru se Sevilla k zakončení nedostala. Míč jen neškodně prolétl vápnem.
39'
Zase trochu tvrdší pasáž zápasu, na vlastní polovině fauloval Pablo Ibáñez a nabídla tak Seville přímý kop.
37'
A byla tu i šance. Zleva vystřelil Brašanac, jeho křížný pokus se ve skluzu ještě ve skluzu snažil sklepnout K. García, ale na míč nedosáhl.
36'
Po delší době se k míči dostali i hosté, zatím ale hledají cestu k pokutovému území.
35'
Rychlá snaha domácích se posunout do útoku, zleva přišla příhra do šestnáctky na Lamelu, ten se snažil, seč jen mohl, ale ani ve skluzu nedokázal zakončit, či přihrát na lépe postaveného spoluhráče.
33'
Přímý kop pro hostující Osasunu, od středové čáry bude rozehrávat Juan Cruz.
31'
Po ostřejším souboji o míč zůstal chvíli ležet domácí Júsúf Nasírí, ale už je zase připraven do hry.
30'
Nepískalo se ani na opačné straně, každopádně teď má rozhodčí docela dost práce.
28'
Protiakce Osasuny skončila v šestnáctce, kde se střetli Kike Barja a Fernando. Zákrok na hostujícího hráče nechal sudí bez povšimnutí.
27'
Najednou tu byla rychlá akce Sevilly, Gil to vzal na sebe a pokusil se u vápna o kličku. To už ale narazil do vracející se obrany.
26'
Nyní se kombinace vrátila až prakticky k pokutovému území, zahrál si i Búnú.
24'
Poměrně dlouhá pauza, kdy se kontrolovalo video, samozřejmě rozhodilo tempo zápasu. Domácí mají míč u kopaček a snaží se o postuponou akci.
22'
A mohli pískat ještě více, neboť padl druhý gól. Hosté udrželi míč na pravém křídle na hrací ploše, povedlo se jim se prokombinovat až k vápnu, kde po zemi přihrál Ibáñez na první tyč, kde si seběhl Barja a ten jen sklepl za Búnúa. Kontrolovalo se ale video a to odhalilo jeho miniaturní ofsajd. Gól tak byl odvolán a je to stále 0:1.
20'
Nyní je tak na domácích, aby s výsledkem něco provedli, zatím se jim ale nedaří a z tribun je už slyšet první pískot.
18'
Teď už to hostům vyšlo a vedou! Na Barjův rohový kop si u zadní tyče naskočil DAVID GARCÍA, překonal hned duo obránců Sevilly a svou křížnou hlavičku uklidil přesně za tyč – 0:1
18'
Obrovská šance hostů na vedoucí gól. Po rychlé akci levou stranou přilétl centr do vápna na zcela volného Moncayolu, jeho hlavičku o zem ale dokázal Búnú vyškrábnout nad břevno!
16'
Nakonec z toho byly rohy hned dva, po druhém centru se Osasuna osvobodila odkopem na autové vhazování.
15'
Už jsme se dočkali reálné střely a první šance. Měl ji domácí Lamela, ten mířil technickou ranou k tyči, Fernández ji zvládl vyrazit na roh!
12'
Je tu první žlutá karta utkání, za nedovolený zákrok si ji prohlédl hostující Aimar Oroz.
11'
Centr se dostal do šestnáctky a do odraženého míče se opřel David García. Jeho dělovku gólman Búnú vyrazil, ale i kdyby z toho byl gól, tak by neplatil pro útočný faul z předcházejícího vzdušného souboje.
10'
Další ze soubojů mezi Moncayolou a Gilem, domácí fotbalista se dopustil faulu a bude z toho přímý kop z pravého křídla.
9'
Na centr z levé strany si nabíhal Moncayolu, už se chystal k voleji, když mu do něj na poslední chvíli skočil Bryan Gil.
8'
Velká malá domů na Fernándeze, Osasuna bude budovat postupnou akci z hloubi vlastní půlky.
7'
Sevilla to vzala středem, byla však zastavena ještě před zakončením. Stále tak čekáme na první střelu na branku.
6'
Hra nám ožila, oba týmy se teď snaží o rychlé přechody na útočnou polovinu.
5'
Poprvé se do útoku vydali i hráči Sevilly, zleva potáhl akci Gil, dokázal i posunout hru do vápna, tam už ale zakročil pozorný A. Fernández.
4'
Tak tohle se moc nepovedlo. K přímáku se postavil Moncayola, ale jeho nízký centr byl domácí obranou hravě odvrácen.
3'
Teď tu budeme mít asi první vážnější akci, hosté budou rozehrávat přímý kop z levé strany.
2'
Úvodní okamžiky zápasu jsou v hodně opatrném duchu, zatím se hraje kolem středového kruhu.
1'

Sevilla FC: Búnú – Nianzou, Fernando, Gudelj – Navas (C), Rakitić, Gueye, B. Gil – Ó. Torres, Nasírí, Lamela.
Náhradníci: Dmitrović, Flores – Telles, Acuňa, Suso, Mir, Ocampos, Montiel.
Trenér: Jorge Sampaoli

CA Osasuna: A. Fernández – D. Moreno I, A. Hernández, David García (C), J. Cruz I – Brašanac, Ibáñez, Oroz – Moncayola, Kike García, Barja.
Náhradníci: S. Herrera – Ávila, M. Sánchez, Ezalzúlí, N. Vidal, Mo. Gómez, Unai García, Torró, Budimir.
Trenér: Jagoba Arrasate

Rozhodčí: Pulido – Escuela, Fernándezová.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Juan Pulido, kterému budou na pomezí asistovat José Escuela a Eliana Fernándezová.
CA Osasuna

Hosté jsou na tom o něco lépe, na desátém místě mají 30 bodů, nicméně ani tady není forma na dobré úrovni. Osasuna už pět kol čeká na výhru a dva zápasy nedala gól. Naposledy měla Osasuna opravdu těžkého soupeře, na svém hřišti přivítala Real Madrid a po inkasovaných gólech od Valverdeho a Asensia prohrála 0:2.

Sevilla FC

Domácí tým se stále trápí a v současné době je až na 13. místě s 25 body, což mu dává pouze tříbodový náskok na sestupové pozice. V lize Sevilla naposledy pouze remizovala na trávníku Vallecana 1:1 a v Evropské lize prohrála v Eindhovenu 0:2. Tady ale může klub hřát to, že i navzdory této prohře postoupil do další fáze, neboť v prvním utkání vyhrál 3:0. Dnes bude chtít Sevilla odčinit porážku z posledního vzájemného duelu, kdy v rámci domácího poháru prohrála 1:2 po prodloužení.

Sevilla – Cádiz 1:0
Sevilla – Elche 3:0
Barcelona – Sevilla 3:0
Sevilla – Mallorca 2:0
Vallecano – Sevilla 1:1
Dobrý večer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 23. kola mezi týmy Sevilla FC a CA Osasuna.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.