La Liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Espanyol - 28. května 2023   19:00

Valencia
38' D. López III  • 90+3' Lino (Gayà)
2:2
(1:1)
Espanyol
41' Montes  (Cabrera) • 50' Braithwaite
Valencia
Mamardašvili – Correia (63. Foulquier), Diakhaby, Paulista, Lato (34. Lino) – Guerra, N. González (62. Duro) – D. López III (82. Cavani), Almeida, Gayà (C) – Kluivert.
Doménech – Cömert, Guillamón, Marí, Moriba, Musah, Özkaçar, J. Vázquez.
Jesús Gil Manzano
Estadio de Mestalla (Valencia)
44141 diváků
Espanyol
F. Pacheco – Ó. Gil, Montes, S. Gómez (90+3. Calero), Cabrera, Oliván (67. Pedrosa) – Puado (85. A. Vidal), Darder (C), De. Suárez (67. Souza) – Joselu, Melamed (46. Braithwaite).
Álv. Fernández, J. García – Bare, Expósito, Koleosho, Lazo, Pierre-Gabriel.

Neskutečný zápas pokračoval skvělým představením i ve druhé půli. Nejprve naděje Espanyolu vykřesal Martin Braithwaite, ale v nastavení vyrovnal Samuel Lino a definitivně tak odsoudil barcelonský Espanyol k sestupu. Po nerozhodném výsledku 2:2 berou oba celky po bodu.

Pro dnešek to bude vše, přeji hezký zbytek večera a zase někdy na počtenou!
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:5.
Střely mimo: 8:2.
Rohy: 10:3.
Ofsajdy: 2:0.
Fauly: 12:12.
90+8'
90+7'
Rozhodčí značně přetahuje, Espanyol má poslední šanci.
90+6'
Justin Kluivert se snažil udržet míč u rohového praporku, jenže neuspěl.
90+5'
Joselu posílal míč do obrovské šance, ale Braithwaite v malém vápnu míč nezasáhl!
90+4'
Espanyol je momentálně mimo La Ligu, potřebuje totiž z dnešního utkání plný počet bodů.
90+3'
Valencia právě vstřelila branku!
Gayà překvapil naprosto celou obranu Espaynolu a přesnou kolmicí vyslal vpřed SAMUELA LINA, který z hranice vápna vyslal přesnou střelu do bližší šibenice! 2:2. Asistence: José Gayà.
90+3'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Sergi Gómez, přichází Fernando Calero.
90+2'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Martin Braithwaite).
90+1'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Aleix Vidal).
89'
Valencie se nedočkala zakončení ani z dalšího rohového kopu.
88'
Dobrý pas Edinsona Cavaniho srazil Leandro Cabrera jen na rohový kop.
86'
Nepřesnou přihrávku Kluiverta zachytil jeden ze záložníků Espanyolu.
85'
ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Aleix Vidal.
83'
Cavani se po naskočení na hřiště prezentoval nedovoleným zákrokem ve středu pole.
82'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Diego López, přichází Edinson Cavani.
81'
I nyní si pro vysoký balon doskočili hráči z katalánské Barcelony.
80'
Rohový kop uvidíme i na druhé straně, Valencii se ale zatím jeho rozehrání příliš nevede.
79'
Espanyol se po rohu dostal do velmi nebezpečné situaci, ale skvěle se zachoval Paulista, jenž míč hbitě odkopává.
78'
Cesar Montes sice dopravil míč do sítě, rozhodčí ale okamžitě ukazuje, že branka nebude uznána. Dříve byl totiž jeden z domácích faulován.
76'
Míč propadl na hranici vápna k Hugovi Durovi, jenže jeho rána bez přípravy letěla vysoko nad břevno.
75'
Dnešní utkání sleduje 44141 diváků.
73'
Domácí gólman už stojí na nohou a hra může pokračovat.
72'
Fernando Pacheco byl v souboji tvrdě dohrán a žádá si lékařské ošetření.
71'
Centry dnes domácím skutečně nesvědčí, ani José Gayà nebyl s pasem úspěšný.
69'
Barcelonští se bránění rohu věnují neustále, vedou si přitom ale fantasticky.
67'
ze hřiště odchází Brian Oliván, přichází Adria Giner Pedrosa,
ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Vinícius Souza.
66'
Na druhé straně jsou rohy Valencie stále bez většího ohrožení branky.
65'
Cesar Montes si skvěle naskočil na centr z pravé strany, ale jeho hlavičku do růžku branky likviduje fantastický Giorgi Mamardašvili!
63'
Přetažený centr Espanyolu přeletěl úplně všechny a nakonec i zamířil do zámezí.
63'
ze hřiště odchází Thierry Correia, přichází Dimitri Foulquier.
62'
ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Hugo Duro.
61'
Samuel Lino to přehnal s agresivitou a dopustil se útočného faulu.
60'
Valencii se rohové kopy příliš nedaří, i tentokrát si míč našli hosté.
58'
Další pokus o zahrání standardní situace Valencii příliš nevyšel a míč letí až na půlku netopýrů.
57'
Po odehrání rohového kopu se opět hrací předmět snesl na nohu domácího kapitána, který byl však rychle dostoupen a zablokován.
56'
José Gayà proklouzl po levé straně, ale míč až k brance nedostal.
54'
Domácí chtějí vyrovnat, jenže i Nicův centr odvrací jeden ze stoperů.
52'
Denis Suarez přehnal ve středu hřiště agresivitu soupeře obral nedovoleným způsobem.
50'
Espanyol právě vstřelil branku!
Dělovku nedokázal Mamardašvili udržet v rukavicích a číhající MARTIN BRAITHWAITE okamžitě uklidil odražený balon do sítě! 1:2.
50'
Centr Thierryho Correiy mířil do nebezpečného prostoru, kde ale číhali jen obránci v růžových dresech.
49'
Guerra zahrál jen do autu, vhazovat tak můžou Katalánci.
47'
Valencie je stále na míči dominantní a žene se na zformovanou obranu Espanyolu.
46'
ze hřiště odchází Nico Melamed, přichází Martin Braithwaite.
46'
Ačkoliv to je Valencie, kdo po většinu času kontroluje hru, skóre je vyrovnané. Na úvodní branku Diega Lópeze totiž vzápětí odpověděl César Montes a o rozdělení bodů tak rozhodne až druhý poločas.
45+5'
45+4'
Na druhé straně připomněl sílu Espanyolu Brian Olivan, jenže jeho centr odvrací připravený Gabriel Paulista.
45+2'
Už se zřejmě trošku otrkali a rychle míří vpřed André Almeida.
45+1'
Domácí jsou po vyrovnání v šoku a předvádí technické nepřesnosti.
44'
Další pokus o nebezpečný balon do šestnáctky měl na svědomí Gabriel Paulista, ale celou situaci technicky nezvládl.
42'
Po rychlé odpovědi se tlačil vpřed Samuel Lino, jenže jeho centr přes bránící hráče neprošel.
41'
A máme velmi rychle vyrovnáno! Domácí se dožadovali faulu, což ale rozhodčí nevyslyšel. Pro centr na hranici malého vápna si skvěle naběhl CÉSAR MONTES a po přetlačení obránce vyslal nechytatelnou hlavičku podél těla gólmana. 1:1. Asistence: Leandro Cabrera.
38'
Almeida naservíroval do malého vápna nebezpečný centr, který Pacheco odrazil přesně na kopačku DIEGA LÓPEZE, jenž dorážkou z bezprostřední blízkosti otevírá skóre! 1:0.
37'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Óscar Gil).
36'
Do pokutového území Espanyolu tentokrát letěl centr Thierryho Correiy, ale i nyní zasáhla obrana Barcelony včas.
34'
Lato se v průběhu hry zranil a rozhodl se, že nemá cenu pokračovat.
33'
Centr Briana Olivana ze strany byl jedním z bránících hráčů sražen na rohový kop.
31'
Javi Guerra byl v souboji ve středu pole až příliš důrazný a sudí píská nedovolený zákrok.
29'
Na centr Toniho Lata se už šplhali spoluhráči, jenže na poslední chvíli přiletěl stoper soupeře.
26'
Denis Suarez se ničeho nebál, jenže v souboji jeden na jednoho neuspěl.
24'
Znovu to byl aktivní Toni Lato, kdo napřáhl ke střele z větší vzdálenosti, avšak zamířil vysoko nad břevno.
22'
Nebojácný Justin Kluivert vlétl do souboje po hlavě a může být rád, že neviděl žlutý kartonek.
20'
Nadějný centr Toniho Lata na zadní tyč odvrátil jeden ze stoperů.
18'
Tvrdý zákrok Oscara Gila rozhodčímu neunikl, ale žlutým varováním oceněný nebyl.
16'
Rohový kop Valencie odvrací jeden z bránících hráčů Barcelony.
15'
Centr Toniho Laty zamířil nebezpečně do pokutového území Espanyolu, ale stopeři zareagovali velmi rychle.
14'
José Gayà předvedl nádherný centr na zadní tyč, kde byl ale na hlavičku připravený Fernando Pacheco!
12'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (César Montes).
11'
Rychlík Joselu chtěl oslovit nabíhající spoluhráče na hranici ofsajdu, jenže svůj centr přes bránícího hráče neprocpal.
10'
O rozehrávku se stará Pacheco, při převzetí balonu byl ale faulován.
9'
José Gayà se blýskl povedenou ranou z hranice vápna, ale na gólmana si nepřišel.
6'
Óscar Gil přišel o balon v blízkosti vlastní branky a Gabriel Paulista okamžitě vypálil z hranice vápna.
5'
Vystupující Giorgi Mamardašvili skvěle vystihl kolmici soupeře a ukryl balon do rukavic.
4'
Toni Lato se ničeho nebál a napřáhl z velké dálky ke střele. Úspěšný však nebyl.
2'
Diego López předvedl velmi nebezpečnou ránu z hranice šestnáctky, ale balon zakroutil těsně nad břevno.
1'
Darder zastavil útočícího Almeidu jen za cenu nedovoleného zákroku.
1'

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Diakhaby, Paulista, Lato – Guerra, N. González – D. López III, Almeida, Gayà (C) – Kluivert.
Náhradníci: Doménech – Cavani, Cömert, Duro, Foulquier, Guillamón, Lino, Marí, Moriba, Musah, Özkaçar, J. Vázquez.
Trenér: Ruben Baraja

Espanyol Barcelona: F. Pacheco – Ó. Gil, Montes, S. Gómez, Cabrera, Oliván – Puado, Darder (C), De. Suárez – Joselu, Melamed.
Náhradníci: Álv. Fernández, J. García – Bare, Braithwaite, Calero, Expósito, Koleosho, Lazo, Pedrosa, Pierre-Gabriel, A. Vidal, Souza.
Trenér: Luis Garcia

Rozhodčí: Jesús Gil Manzano.
Valencia CF

I když Valencia momentálně sedí na třinácté příčce, má jen dvoubodový náskok před pozicemi na sestup. Zároveň dvanácté Vallecano může jen bodově dorovnat, a tak se spíše musí soustředit na to, aby se co nejdále vzdálila od posledních míst La Ligy.

Espanyol Barcelona

Dvě kola před koncem se barcelonský Espanyol nachází na devatenácté příčce. Nutně potřebuje zabrat, aby se dostal pryč ze sestupových pozic. Chvost La Ligy je ale více než vyrovnaný, a tak by dvě výhry mohly znamenat rychlý postup až na třinácté místo.

Espanyol 3:3 Atl. Madrid
Vallecano 1:2 Espanyol
Espanyol 2:4 Barcelona