La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Mallorca - 22. října 2022   18:30

Valencia
52' Cavani
1:2
(0:0)
Mallorca
66' Muriqi   • 83' Lee Kang-in  (Da. Rodríguez)
Valencia
Mamardašvili – Correia, Paulista, Diakhaby (4. Özkacar), Gayá – Musah, N. González (67. Guillamón), Almeida (74. André) – Kluivert (74. Duro), Cavani, Lino.
Rivero, Herrerín – Moriba, F. Pérez, Lato, Foulquier, Mosquera, J. Vázquez.
Sánchez – Cabañero, López
Estadio de Mestalla (Valencia)
Mallorca
Rajković – Maffeo, Valjent (76. Nastasić), Raíllo, Copete (55. Da. Rodríguez), J. Costa (79. G. González) – A. Sánchez (55. Baba), Battaglia (55. Ndiaye), de Galarreta – Lee Kang-in, Muriqi.
Román – Cufré, Gayá, Russo, Lago Junior, Prats, Án. Rodríguez.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:17.
Je konec! V druhém poločase jsme už přece jen sledovali podstatně lepší podívanou, která přinesla tři branky. Do vedení se dostali domácí, když Edinson Cavani proměnil penaltu. Stejným způsobem ovšem za hosty vyrovnal Vedat Muriqi. Sedm minut před koncem základní hrací doby se navíc k míči dostal ve vápně Lee Kang-in, jenž se nakonec postaral o vítěznou branku. Trochu překvapivě si tak tři body za výhru odváží Mallorca!
90+8'
90+7'
Vedat Muriqi se skvěle tělem dostal před soupeře, který ho následně zatáhnul za kraťasy. S akciemi hostů na výhru to vypadá naprosto skvěle.
90+6'
Navíc dobrá rána přišla na druhé straně! Amath Ndiaye ale zamířil těsně vedle brány. Následně domácí sice rychle rozehráli, ale stejně rychle o míč přišli.
90+5'
Giorgi Mamardašvili se už chtěl vydat také dopředu, jenže jeho spoluhráči celkem záhy o balón přišli. Domácí brankář se tak musí rychle vracet do brány.
90+4'
Jen Valencia se samozřejmě snaží dotáhnout náskok soupeře, ale vlastním nepřesným pasem se připravila o míč. Predrag Rajković s odkopem nijak nespěchá.
90+3'
Hugo Guillamón byl faulovaný zezadu, tady měla nejspíše přijít žlutá karta pro hráče hostí. Sudí se ovšem rozhodl jinak, alespoň faul ovšem odpískal.
90+2'
Rozhodčí se dnes nastavování ale opravdu nebojí. Každopádně Valencia má ještě dost času na to, aby vstřelila alespoň jednu branku a srovnala stav.
90+1'
Žlutá karta pro tým Valencia CF (Hugo Guillamón).

Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Dani Rodríguez).
89'
Cenk Özkacar musel být dokonce ošetřován lékařským týmem, už se ale hlásí o návrat do hry. S jeho příchodem nám pomalu ale jistě končí devadesát minut.
88'
Cenk Özkacar má křeče v nohách, rozhodně nemůžeme domácího hráče podezírat ze zdržování hry. Hugo Guillamón mu musí pomoci natáhnout nohu.
87'
José Gayá zkusil nakonec vypálit ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus se nevešel mezi tři tyče.
86'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (de Galarreta).
86'
Asi není překvapením, že hráči v bílých dresech drží míč na svých kopačkách na útočné polovině, ale stále jsou s ním hodně daleko od brány.
85'
No, do konce základní hrací doby nám chybí pět minut a domácí celek musí dotahovat ztrátu.
83'
Mallorca právě vstřelila branku! Neskutečné, dnes jasně horší tým v podání hostů otáčí skóre ve svůj prospěch! LEE KANG-IN dostal přihrávku na stranu vápna. předvedl rychlou zasekávačku a vypálil. Jeho rána byla ještě tečována soupeřem a domácí gólman se už jen mohl dívat, jak míč letí nechytatelně do sítě.
82'
Držení míče: 68% – 32%!
81'
Giovanni González a Samuel Lino byli pozváni k rozhodčímu na kobereček, když oba používali v souboji hodně ruce. Nakonec je to vyřešené jen domluvou.
80'
Fotbalisté v bílém vybojovali další standardní situaci z pravé strany. Krátký centr dokázal zachytit hráč Valencie, ale jeho centr do vápna byl zablokován.
79'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Costa, přichází Giovanni González.
78'
Domácí zkoušeli zrychlit hru, ale přihrávka za obranu nebyla dostatečně vysoká. takto stihl zakročit poslední obránce hostí, čímž zamezil velké šanci.
77'
Hraje se nyní hlavně okolo poloviny hřiště, oba týmy mají v kombinacích časté nepřesnosti.
76'
ze hřiště odchází Martin Valjent, přichází Matija Nastasić.
75'
Domácí trenér se tak pokouší trochu oživit svou sestavu. Hráči v bílém by si sice dnes výhru zasloužili mnohem více, jenže zatím to vypadá na dělbu bodů.
74'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází André Almeida, přichází Marcos André,
ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Hugo Duro.
73'
Počet střel: 9 – 5!
72'
Chvilku se nehrálo, jelikož po žlutém faulu musel být ošetřován hostující hráč, který dostal nepříjemný šlapák. Mallorca ale může už rozjet novou ofenzivu.
70'
Do konce základní hrací doby nám chybí posledních dvacet minut a konečně jsme se dočkali dvou branek! Je zajímavé, že obě padly z penalt.
69'
Valencia mezitím vybojovala standardní situaci, když přišlo rovnou zakončení. To ale nebylo povedené, jelikož balón letěl vysoko nad břevno.
68'
Na hřišti se v posledních okamžicích spíše diskutuje, než hraje. Tak snad se brzy bude zase více hrát.
67'
ze hřiště odchází González, přichází Hugo Guillamón.
66'
Mallorca právě vstřelila branku! A po další penaltě, i když ta byla tedy hodně přísná, máme srovnáno! Taktéž VEDAT MURIQI si počkal na pohyb brankáře, když posléze poslal míč na druhou stranu.
65'
Žlutá karta pro tým Valencia CF (Gabriel Paulista).
64'
Penalta také pro hosty!
63'
Nico González byl u míče o trochu dříve než Lee Kang-in, který ho následně hodně nepříjemně dojel. Ani zde ale nebude nakonec třeba ošetření.
62'
61'
Mallorca se konečně trochu vzchopila a je schopná podržet míč i trochu déle na svých kopačkách, každopádně bude muset výkon ještě značně zlepšit.
60'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Vedat Muriqi).
59'
Giorgi Mamardašvili si připsal snad první dva zákroky, avšak rozhodně nebyly ani trochu jednoduché! Nakonec to ale zvládl a vytáhl míč na rohový kop.
58'
Valencia je ale jinak samozřejmě povzbuzena vstřelenou brankou a je znovu aktivní na útočné polovině.
56'
Je tomu tak, oba hráči se již úspěšně přihlásili o návrat do hry. Vedat Muriqi nakonec dopadl o něco lépe, jelikož nemusí mít žádným způsobem zafáčovanou hlavu.
55'
ze hřiště odchází Battaglia, přichází Amath Ndiaye,
ze hřiště odchází Copete, přichází Dani Rodríguez,
ze hřiště odchází Sánchez, přichází Iddrisu Baba.
55'
Menší šrám si navíc z tohoto souboje odnesl i domácí hráč, taktéž na jeho hlavě se objevila krev. Každopádně oba hráči vypadají, že by to nemělo být nic vážného.
54'
Nyní se asi chvilku hrát nebude. Jeden z hostujících hráčů dostal do temene v hlavičkovém souboji a na hřiště jsou okamžitě voláni zdravotníci Mallorcy.
52'
Valencia právě vstřelila branku! A domácí se konečně ujímají vedení! Míč si na penaltový puntík postavil EDINSON CAVANI, jenž si počkal na pohyb gólmana, načež poslal míč doprostřed.
51'
Penalta pro domácí!
50'
Po velmi ale opravdu velmi dlouhé době se chtěla ukázat Mallorca také v ofenzivní činnosti. S rohovým kopem si však Valencia bez problémů poradila.
49'
Predrag Rajković ukázal velmi dobrý odhad na míč, takže byl na zemi u balónu těsně před dobíhajícím soupeřem. Následovalo další odevzdání míče.
48'
Nico González si vzal na starosti standardní situaci, ovšem jeho centr zprava přelétl všechny ve vápně. Přesto se domácí zase během chvilky ocitli u míče.
47'
Tak už se zase hraje, dočkáme se nějaké pořádně akce? Snad uvidíme lepší podívanou než v první půli.
46'
Je za námi první poločas, který nám tedy nenabídl ani trochu atraktivní fotbal na té či oné straně Suverénně vyšší držení míče sice budou mít domácí fotbalisté, ale gólovou možnost si nevypracovali ani jednu. Mallorca byla ráda, když se dostala přes polovinu hřiště, Giorgi Mamardašvili je zatím na hřišti spíše jako divák. Snad nám druhá půle přinese podstatně lepší podívanou.

Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
45+3'
45+2'
Edinson Cavani se snažil vrátit míč do ohně, jenže doslova trefil hlavu hráče před sebou. Trenér domácích reklamoval ruka, avšak ta nebyla ani náhodou.
45+1'
Rozhodčí nastavil poměrně dost, takhle dlouho netrvalo ani ošetřování Mouctara Diakhabyho. Valencia se tedy ještě pokusí něco v ofenzivě vymyslet.
44'
Do konce prvního poločasu už nám chybí jen několik desítek sekund a vypadá to, že do šaten půjdou oba celky bez vstřeleného gólu. Ani šance k tomu nebyla.
43'
Tohle vypadalo aspoň trochu zajímavě! André Almeida napřáhl na nějakých dvaceti metrech a pálil k tyči. Predrag Rajković se ale natáhl a vyrazil míč na roh.
42'
Jaume Costa se držel za pravé koleno, které mu trefil jeden z domácích těsně po odehrání míče. Je dobrou zprávou, že hráč hostí se zvedá bez ošetření.
41'
Už asi ale nikoho nepřekvapí, že ti se u míče dlouho nezdrželi. Domácí útočí po pravé straně.
40'
Fotbalisté v bílém se zase drží na míči a přihrávkou po zemi se dostali až do vápna. André Almeida posílal poté ještě pěkný lob, jenže jen na kopačky hostí.
38'
Do konce prvního poločasu nám chybí už jen posledních pár minut, dočkáme se alespoň nějaké gólové možnosti? Zatím to není moc atraktivní podívaná.
37'
Navíc byl nakonec pískaný faul Edinsona Cavaniho, který použil trochu moc své síly.
36'
Valencia vybojovala další rohový kop, který si vzal na starosti Justin Kluivert. Nakonec zvolil rozehrávku nakrátko, poté přišel centr, který všeehny přeletěl.
35'
Držení míče: 60% – 40%!
34'
Nico González je napomínán hlavním rozhodčím, ještě předvedou nějaký trochu ostřejší zákrok, dočká se žluté karty. Nyní to tedy bylo bez karetního trestu.
33'
Jenže hráčům v bílém se směrem dopředu zatím také úplně nedaří, dobývání obrany pokračuje.
32'
S tou si obrana Mallorcy v pohodě poradila, jenže následně balón zase jenom lehce odevzdala.
31'
José Manuel Copete doslova zboural jednoho ze soupeřů, to byl jasný faul. Ten byl také odpískaný, a tak domácí hráči mají k dispozici další standardku.
30'
Třetina duelu je za námi a zatím nesledujeme úplně tu nejatraktivnější podívanou. Valencia sice vládne statistice držení míče, ale šanci si ještě nevytvořila.
29'
Edinson Cavani si naběhl za obranu a zkoušel zakončit v těžké pozici šikovně patičkou. Predrag Rajković jeho pokus chytá, navíc Cavani byl v ofsajdu.
28'
Zatím je to opravdu hra na jednu bránu, jenže domácím se nedaří herní převaha přetavit v branku.
26'
Míč po rohovém kopu nebezpečně proskákal skrze vápno, jenže tam nikdo z domácích hráčů připravený nebyl. Velká škoda, to mohla být obrovská šance.
25'
Hostující hráč se už každopádně zvedl a bude schopen pokračovat nadále ve hře.
24'
Po centru z pravé strany zůstává ve vápně ležet Vedat Muriqi, který dostal nějakou ránu při hlavičkovém souboji, avšak penalta z toho nebude pro Mallorcu.
23'
Domácí fotbalisté se pustili do aktivního napadání na útočné polovině, ovšem Mallorca se z toho dokázala dostat a bude vhazovat na půlící čáře.
22'
Počet střel: 4 – 2!
21'
Snad se brzy dočkáme nějaké zajímavé šance. Ta by mohla trochu rozproudit tempo duelu.
20'
Už je za námi dvacet minut hry, které utekly jako voda. Nic zajímavého se však ještě nestalo. Snad jen nucené střídání na domácí straně už ve čtvrté minutě.
19'
Valencia zase byla s míčem usazená na útočné polovině, jenže udělala chybu. Mallorca ovšem rychlou akci nevyřešila nejlépe, domácí se stihli vrátit.
17'
Dočkali jsme se další akce z levé strany, ta zatím jednoznačně převažuje na domácí straně. Yunus Musah sice z úhlu vypálil, ale žádná těžká práce pro gólmana.
16'
Rodrigo Battaglia nesouhlasil s udělením žluté karty, ale k ničemu mu to nebylo. Valencia nadále může pokračovat ve své aktivitě v ofenzivní fázi.
15'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Rodrigo Battaglia).
14'
Samuel Lino vymýšlel nějakou akci po levé straně a posílal centr před bránu. Predrag Rajković byl ovšem na zemi včas, takže nikdo nemohl zakončit.
13'
Držení míče: 64% – 36%!
12'
Mallorca vybojovala standardní situaci z pravé strany. Po dvou přihrávkách přišel přetažený centr na zadní tyč, kde si obrana domácího celku poradila.
11'
Samuel Lino popostrčil soupeře na polovině hřiště a odpískání faulu se ani nediví. Hostům to však k ničemu nebylo, jelikož záhy zase o balón přišli.
10'
Ten sice hosté ubránili, jenže míč se odrazil přesně proti noze Justina Kluiverta, jemuž míč sjel po noze, a tak jeho rána skončila vysoko nad bránou.
9'
Hráči v bílých dresech jsou zatím naprosto jasně aktivnější, zatímco Mallorca se vlastně jenom brání. A dále bude, domácí mají další rohový kop.
8'
Rohový kop už žádné nebezpečí nepřinesl. Hostující gólman bude moci rozehrát od své brány.
7'
Valencia se nadále drží na míči, ovšem nedaří se jí najít skulinku. Tak přišel prudký centr, po kterém musel reflexivně zasahovat Predrag Rajković u levé tyče.
6'
Každopádně se nám už zase může hrát a u balónu jsou fotbalisté domácího celku. Ti se snaží vymyslet nějakou akci po levé straně útočné poloviny.
5'
No, tak to je rozhodně trhlina do plánů domácího trenéra, který musel nuceně střídat už ve třetí minutě. Uvidíme, jak se s tím popasuje Cenk Özkacar.
4'
ze hřiště odchází Diakhaby, přichází Cenk Özkacar.
3'
A opakované záběry odhalily proč! Mouctar Diakhaby při dopadu po hlavičkovém souboji nepříjemně dopadl na nohu, která se mu úplně podlomila.
3'
Hned ve třetí minutě se ocitl na zemi Mouctar Diakhaby, který se drží za levou nohu. A na střídačce domácích je rušno, nejspíše se bude muset střídat!
2'
Jinak je také dobré si říct, kdo nastupuje v jakých dresech. Valencia hraje v bílých svršcích, zatímco jejich soupeři v červených.
1'
A už se hraje! Favoritem utkání jsou domácí fotbalisté, povede se jim tuto roli naplnit? To se pohodlně dozvíme za nějaké dvě hodinky, příjemnou podívanou!
1'

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Paulista, Diakhaby, Gayá – Musah, N. González, Almeida – Kluivert, Cavani, Lino.
Náhradníci: Rivero, Herrerín – Moriba, F. Pérez, Lato, Foulquier, Guillamón, Mosquera, André, J. Vázquez, Duro, Özkacar.
Trenér: Gennaro Gattuso.

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo, Copete, J. Costa – A. Sánchez, Battaglia, de Galarreta – Lee Kang-in, Muriqi.
Náhradníci: Román – Cufré, Da. Rodríguez, Gayá, Russo, Nastasić, Ndiaye, Baba, Lago Junior, Prats, G. González, Án. Rodríguez.
Trenér: Javier Aguirre.

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, López.
RCD Mallorca

Mallorca takové cíle jako domácí celek mít nebude, což je na tabulce také vidět. Po deseti odehraných zápasech má na svém kontě devět bodů a patří jí patnáctá pozice. Hostující fotbalisté dokázali v posledních třech kolech bodovat jen jednou, když remizovali na hřišti Elche. Následovaly ovšem porážky se Sevillou a s Realem Sociedad.
Valencia CF

Valencia už by určitě chtěla letos postoupit do evropských pohárů, jenže na tom bude muset ještě zamakat. Sezóna je ale teprve na startu, času je hodně. Po deseti kolech má každopádně na svém kontě patnáct bodů, které stačí na osmou pozici. Domácí fotbalisté poslední dobou sbírají spíše remízy, vždyť z posledních čtyř zápasů zapsali hned tři, a to proti Espanyolu, Elche a v posledním zápase také se Sevillou. Mezi tyto bodové zisky se však vklínila jedna výhra, když Valencia přehrála Osasunu na jejím hřišti.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního utkání v rámci LaLigy! Spolu se podíváme na duel mezi domácí Valencií a hostující Mallorcou. Výkop je naplánován na 18:30 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.