La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valladolid : Elche  - 5. listopadu 2022   16:15

Valladolid
41' J. Sánchez (Plata) • 47' Mesa (Plata)
2:1
(1:0)
Elche
64' Josan  (P. Milla)
Valladolid
Masip – Rosa, Joa. Fernández, J. Sánchez (67. al-Jámiq), Escudero (46. Olaza) – I. Sánchez, Mesa, Aguado – Plata (81. Monchu), León (70. Weissman), Plano.
Asenjo – Guardiola, Narváez, Malsa, Feddal, K. Pérez, Fresneda.
De Burgos – Núñez, Méndez
Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid)
Elche
Badía – Lirola (79. Nic. Fernández), Roco, Bigas (46. D. González), Clerc – Collado (46. Josan), Mascarell, Gumbau (64. Ponce) – Morente, Boyé (64. Guti), P. Milla.
Lopez, Werner – Quina, Verdú, Martí, Nwankwo.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 5:0. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:10.
Je konec! Real Valladolid nakonec zvládl utkání s Elche a vítězí 2:1. Domácí měli šanci hned v úvodu, ale Plata ztroskotal na brankáři. Až pět minut před přestávkou poslal domácí do vedení Javier Sánchez. Krátce po změně stran navíc přidal druhý zásah Roque Mesa. Za hosty sice odpověděl Josan, ale víc už toho Elche nestihlo.
90+3'
90+2'
Álvaro Aguado na levé straně podržel míč několik desítek sekund v souboji s dvojicí soupeřů. Domácí hráč se ale k odcentrování nedostal.
90'
Po rychle rozehraném přímém kopu zakončoval levačkou v pokutovém území Monchu, ale z ostrého úhlu poslal míč do boční sítě!
89'
Lucas Olaza se dostal na polovinu soupeře, kde jej jeden z hráčů Elche nedovoleným způsobem poslal k zemi.
88'
Elche se v závěru nadále snaží útočit a vybojoval na horké půdě Realu Valladolid alespoň jeden bod.
87'
Raúl Guti se snažil udržet míč na levé straně hrací plochy, nicméně obrana Valladolidu byla důraznější a udržel míč pro sebe.
86'
Álvaro Aguado v osobním souboji odstavil od míče jednoho ze soupeřů a následně odehrál míč mimo trávník.
85'
Následný nákop za obranu soupeře si však defenziva Realu Valladolid bez větších problémů pohlídala.
84'
Sudí si všiml nedovoleného zákroku před brankou Elche, ale odpískal útočný faul. Domácím se jeho verdikt vůbec nelíbí.
82'
Lucas Olaza dostal přihrávku na levou stranu, jenže mu vůbec nevyšlo zpracování. Domácí hráč si míč ale pokryl tělem a byl faulován.
81'
Střídání v týmu Real Valladolid:
ze hřiště odchází Gonzalo Plata, přichází Monchu.
80'
Na přihrávku na pravou stranu si naběhl Pere Milla, jenže ani po vynikajícím zpracování se nedokázal odpoutat od obránce.
79'
Střídání v týmu Elche CF:
ze hřiště odchází Pol Lirola, přichází Nicolás Fernández.
78'
Hra je přerušena! Josan zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku a drží se za levé rameno.
77'
Skvělý výkon domácí defenzivy pokračuje. Elche je nyní sice o něco aktivnější, ale prakticky se nedostává do střeleckých pozic.
76'
Carlos Clerc se na pravé straně zbavil soupeře, ale přihrávkou na hranici pokutového území spoluhráče neoslovil.
75'
Na hranici velkého vápna si hledal prostor Diego González, jenže jeho projektil levou nohou zablokoval hned první soupeř.
74'
Stopeři Elche vytáhli míč z vlastní poloviny na polovinu soupeře, jenže rozehrávka se hostům vůbec nepovedla. Valladolid drží kompaktní blok.
73'
Domácí Valladolid dokázal rozkouskovat hru, čímž zhatil snahu hostů o navázání na snížení.
72'
Álvaro Aguado na pravé straně udržel míč ve hře, ale nikdo ze spoluhráčů mu nepřišel pomoci.
71'
Domácí brankář Jordi Masip pořádně zabral, aby udržel míč ve hře, ale nakonec se mu to nepovedlo ani ve skluzu. Elche tak získalo roh.
70'
ze hřiště odchází Sergio León, přichází Shon Zalman Weissman.
69'
Tempo hry nyní lehce opadlo. Valladolidu se podařilo rozkouskovat rozehrávku Elche.
67'
ze hřiště odchází Javier Sánchez, přichází Džawád al-Jámiq.
66'
Žlutá karta pro tým Real Valladolid (Joaquin Fernández).
66'
Elche přišlo o míč na vlastní polovině a domácí celek se ihned tlačil vpřed. Sergio León dokonce poslal míč do vápna, ale tam nenašel spoluhráče.
64'
Elche právě vstřelilo branku! Elche se ihned po střídání vrací do zápasu! Po vyhraném souboji se do skákavého míče opřel z hranice velkého vápna JOSAN, jehož projektil zapadl k zadní tyči!
64'
ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází Raúl Guti,
ze hřiště odchází Gerard Gumbau, přichází Ezequiel Ponce.
63'
Javier Sánchez se u zadní tyče dostal k přetaženému míči, jenže jeho hlavička skončila jen na boční síti.
62'
Roque Mesa si v pokutovém území počkal na centr z pravé strany, do nějž se opřel levačkou, ale krásným volejem trefil gólmana!
61'
Na stadionu panuje vynikající atmosféra. Domácí příznivci ženou hráče Elche do ofenzivy skandováním.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Real Valladolid zatím kráčí za pohodovým vítězstvím. Ofenziva Elche je dnes prakticky bezzubá.
59'
Valladolid je při chuti a nepolevuje v ofenzivním snažení. Další ránu z ostrého úhlu nasměřoval Rosa přímo do rukavic připraveného brankáře.
58'
Hostující gólman tentokrát vyrazil na malé vápno, kde schoval do rukavic míč padající z poctivé výšky. Elche ale potřebuje spíše útočit.
57'
Sergio León se prodral po levé straně do pokutového území, předložil míč pod sebe, ale Plata levačkou trefil hostujícího gólmana!
56'
Jeden z domácích hráčů po předchozím souboji špatně došlápl a zůstává ležet na trávníku. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
55'
Álvaro Aguado si dal pozor na přihrávku mezi obránce, výborně si zpracoval míč a přenesl hru na pravou stranu. Elche zatím drží blok.
54'
Lucas Olaza poslal nákop za obranu Elche, nicméně na pobídku si nikdo v modrofialovém nenaběhl. Valladolid má zatím vývoj duelu pod kontrolou.
53'
Hostující brankář nyní vystartoval z branky až za hranici velkého vápna a před rozběhnutým soupeřem zakopl míč na tribunu.
52'
Zadáci Realu Valladolid kombinují s míčem na vlastní polovině a nikam se neženou. Naopak hráči Elche zvyšují napadání soupeře.
51'
Domácí Real Valladolid je při chuti! Do pokutového území směřoval nadýchaný centr z levé strany, ale nikdo ve fialovobílém na něj nedosáhl.
50'
Snad poprvé v utkání se do ofenzivy tlačil také hostující celek, ale nákop skončil v moci brankáře Jordiho Masipa.
49'
Javier Sánchez v hlavičkovém souboji naložil jednomu ze soupeřů a může být rád, že za svůj zákrok neviděl žlutou kartu.
47'
Real Valladolid právě vstřelil branku! Fantastický vstup Realu Valladolid do druhého poločasu! Po rychlé akci vedené po pravé straně přiletěla do vápna přízemní pobídka, na kterou si naběhl osamocený ROQUE MESA a bez přípravy rozvlnil síť!
47'
Sergio León se hned v úvodu druhého poločasu tlačil do útoku, jenže si nedokázal obhodit statického obránce a míč mu utekl k soupeři.
46'
ze hřiště odchází Sergio Escudero, přichází Lucas Olaza.

ze hřiště odchází Álex Collado, přichází Josan,
ze hřiště odchází Pedro Bigas, přichází Diego González.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější Real Valladolid. Domácí měli šanci hned v úvodu, ale Plata ztroskotal na brankáři. Až pět minut před přestávkou poslal domácí do vedení Javier Sánchez.
45+1'
45+1'
Žlutá karta pro tým Real Valladolid (Javier Sánchez).
45'
Elche v samotném závěru zahrávalo přímý kop. Nepovedená rána levačkou ale skončila nad břevnem.
44'
Domácí se dostali do rychlého protiútoku, na jehož konci stál Sergio León, jehož projektil placírkou z voleje vyrazil hostující gólman!
43'
Elche se ihned po obdržení branky tlačí vpřed, ale fotbalisté v černém se zatím ne a ne dostat do zakončení.
41'
Real Valladolid právě vstřelil branku! Domácí celek se dostává do vedení! Po rohovém kopu se k míči dostal JAVIER SÁNCHEZ, který přízemní střelou pravačkou uklidil míč mimo dosah brankáře!
41'
Sergio León si naskočil na krásný centr z pravé strany, jenže hlavičku z malého vápna mu brankář vyškrábl nad břevno!
40'
Domácí se dostali vpřed a dostali se k odcentrování. Nikdo ve fialovébílém dresu se k lavičce nepdostal ani nyní.
39'
Valladolid se po rychlé kombinaci dostal k odcentrování, ale na nepovedený centr nikdo v modrofialovém dresu nedosáhl.
38'
Carlos Clerc se po rychlé akci dostal k odcentrování z levé strany, nicméně na jeho pobídku nikdo v černém dresu nedosáhl.
37'
Domácí zahrávali rohový kop. Do vápna se dostal Sergio León, ale vinou špatného zpracování se obral o možnost zakončit.
36'
Do rozehrávky Valladolidu se opět musel zapojit brankář Jordi Masip. Jeho rozehrávka našla volného Javiera Sáncheze.
35'
Elche se dostalo na polovinu soupeře, jenže kombinace hostujícího celku se zatím odehrává spíše z pravé strany na levou.
33'
Hra je znovu přerušena! Jeden z domácích zůstává ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření.
32'
Gonzalo Plata se pustil do souboje s obráncem, při kterém schytal nebezpečný úder do hlavy. Sudí ale opět nežlutil.
31'
Sudí musí na trávníku krotit emoce. Jeden z hráčů Elche se rozčiloval po odmávaném autu pro Valladolid, ale asistent nakonec po přiznání domácího hráče změnil verdikt.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme bojovné utkání. Domácí celek měl v úvodu obrovskou šanci, ale od té doby se bojuje o každý metr hřiště.
29'
Gumbau napadal rozehrávku domácího celku, jenže po zisku míče se ukvapil s rozehrávkou a poslal míč do moci obránců.
28'
Roque Mesa poslal přihrávku na levou stranu hřiště. S prvním dotykem si ale nepotykal podle svých představ a balón mu utekl do autu.
27'
Valladolid se vydal vpřed po levé straně hrací plochy. Akce domácího celku ale skončila jen nepřesným centrem na bližší tyč.
26'
Z velké vzdálenosti napřáhl ke střele Javier Sánchez, nicméně domácí fotbalista pálil ze záklonu a poslal míč vysoko nad břevno.
25'
Do rozehrávky Realu Valladolid se musel zapojit Jordi Masip. Jeho pobídka směřovala na pravou stranu, jenže domácí získali jen vhazování.
24'
Javier Sánchez si pohlídal Clercovu kolmici do pokutového území a skvělou poziční hrou nenechal nikoho v černém dresu zakončit.
23'
Tete Morente nakopl míč podél postranní čáry za obranu Realu Valladolid, nicméně obrana domácího celku míč získala pro sebe.
22'
Elche se usadilo na polovině Realu Valladolid, jenže akce hostujícího celku se zatím odehrávají daleko od velkého vápna.
21'
Joaquin Fernández si v hlavičkovém souboji u postrnní čáry pokryl míč tělem a statický soupeř jej poslal k zemi.
20'
Lucas Boyé si kličkou udělal prostor na hranici velkého vápna, ale už nedokázal zakončit placírkou.
19'
Valladolid poslal do pokutového území další centr z pravé strany, ale zadáci Elche byli ve vápně důrazní a odehráli míč mimo nebezpečí.
18'
Elche zahrávalo přímý kop na polovině soupeře. Nákop na pravou stranu zvolil Pedro Bigas, ale pobídkou oslovil jen obránce Valladolidu.
17'
Elche následně zkusilo přechod do ofenzivy kolmicí mezi stopery, ale pro nepřesnou pobídku si dokráčel brankář Jordi Masip.
16'
Na přihrávku za obranu soupeře si naběhl Álvaro Aguado, ale neměl dostatečnou podporu spoluhráčů.
15'
Hlavní rozhodčí nyní přerušil hru, neboť na trávníku byly dva míče. Následně hosté rozehráli nákopem na pravou stranu hřiště.
14'
Domácí celek zahrával rohový kop. Centr přiletěl na malé vápno, jenže defenziva Elche si bez problémů dokázala poradit.
13'
Valladolid zatím drží kompaktní blok a postupnou kombinací si hledá prostor, kterým by mohl zaútočit. Také Elche v úvodu duelu brání pozorně.
12'
Sudí si při ofenzivním výpadu Elche všiml nedovoleného zákroku hostujícího hráče a odpískal faul. Rozehrávat bude domácí Valladolid.
11'
Edgar Badía poslal dlouhý aut do pokutového území, jenže tam neměl nikoho v černém dresu. Obrana Valladolidu drží kompaktní blok.
10'
Javier Sánchez potáhl míč po pravé straně. Na jeho pobídku za obranu ale nikdo ze spoluhráče nedosáhl. Elche zatím brání na jedničku.
9'
Domácí se nastěhovali na polovinu Elche, jenže nikdo v bílofialovém dresu si netroufl na zakončení z větší vzdálenosti.
7'
Stopeři domácího celku kombinují na vlastní polovině. Nikdo v tmavém dresu soupeře rozehrávku neatakuje.
6'
Carlos Clerc na pravé straně u postranní čáry přidržel za dres jednoho ze soupeřů a může být rád, že jej sudí nepotrestal kartou.
5'
Nákop za obranu domácího Valladolidu vyslal Pedro Bigas, ale na jeho pobídku nikdo v tmavém dresu hostujícího Elche nezareagoval.
4'
Hosté se dostali do pokutového území kombinací na levé straně, jenže na přihrávku nikdo v tmavém dresu nedosáhl.
3'
Domácí se dostali do zakončení i po následném rohovém kopu. Zpoza vápna to zkusil Sergio León, jehož nepovedený pokus prolétl nad břevno.
2'
Utkání se rozjelo ve velkém stylu! Na opačné straně se do úniku dostal Gonzalo Plata, jehož obstřel vykopl brankář Elche na roh!
1'
Domácí Real Valladolid se hned v úvodu duelu musel bránit. Hosté podnikli výpad po levém křídle, ale přízemní centr zablokoval obránce.
1'

Real Valladolid: Masip – Rosa, Joa. Fernández, J. Sánchez, Escudero – I. Sánchez, Mesa, Aguado – Plata, León, Plano.
Náhradníci: Asenjo – Monchu, Olaza, Guardiola, Narváez, al-Jámiq, Weissman, Malsa, Feddal, K. Pérez, Fresneda.
Trenér: Martin Rojo.

Elche CF: Badía – Lirola, Roco, Bigas, Clerc – Collado, Mascarell, Gumbau – Morente, Boyé, P. Milla.
Náhradníci: Lopez, Werner – Quina, Nic. Fernández, Verdú, D. González, Guti, Martí, Nwankwo, Josan, Ponce.
Trenér: Francisco Almirón.

Rozhodčí: De Burgos – Núñez, Méndez.
Real Valladolid

Domácí Real Valladolid je na tom mnohem lépe. Domácí celek má po dvanácti odehrnaých kolech čtrnáct bodů a patří mu jedenáctá pozice. Spodní polovina tabulky je však hodně vyrovnaná a nováček soutěže potřebuje získat každý bod, zejména pak musí bodovat se soupeři typu Elche. Naposledy Valladolid prohrál 0:2 na půdě Osasuny.
Elche CF

Hostující Elche se v letošním ročníku trápí. Ve dvanácti odehraných duelech získal hostující celek jen čtyři body a krčí se beznadějně na poslední pozici. Na záchranu už v tuto chvíli ztrácí šest bodů. Přitom vstřelilo jen čtyři branky a hned dvacet sedm gólu obdrželo. To znamená nejhorší útok i obranu v soutěži. Naposledy Elche prohrálo 0:1 s Getafe.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.