La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valladolid : Espanyol - 5. března 2023   14:00

Valladolid
26' I. Sánchez (Plata) • 63' Aguado (Plata)
2:1
(1:0)
Espanyol
88' Braithwaite  (Darder)
Valladolid
Asenjo – Fresneda, J. Fernández, al-Jámiq, Escudero (77. Olaza) – Mesa (C) (61. Aguado), Hongla – Plata, I. Sánchez (65. Machís), Plano (77. León) – Larin (77. Monchu).
Aceves – Rosa, L. Pérez, D. Torres.
Pizzaro – Tresaco, Granel
Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid)
Espanyol
F. Pacheco – Ó. Gil (46. R. Sánchez), S. Gómez, Montes, Oliván (10. Pierre-Gabriel, 82. Expósito) – Puado (81. Lazo), V. Costa, Darder, De. Suárez (72. Melamed) – Joselu (C), Braithwaite.
Álv. Fernández, J. García – Cabrera, Calero, A. Vidal, Gragera.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek nedělního večera.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:6. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 4:11.
Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Valladolid se raduje z vítězství 2:1 nad Espanyolem.

Hned v páté minutě se Valladolid radoval z vedoucí branky, ale pouze pár sekund. Mesovu nahrávku dokázal proměnit v gól Cyle Larin, ale hlavní rozhodčí okamžitě odpískal ofsajd. Následně musel řešit trable hostující trenér, když musel pro zranění stáhnout z trávníku Briana Olivána. Změna stavu přišla až skoro po půlhodině hry. Odražený balon posunul Plata Ivánu Sánchezovi, který vystřeli přesně k tyči. V závěru první půle mohli hosté srovnat krok, ale brejk zakončil Joselu jen střelou do tyče.

Po změně stran pokračoval domácí tým v aktivní hře směrem do ofenzivy. Po hodině hry se Valladolid radoval ze zvýšení náskoku, když Platovu nahrávku proměnil Álvaro Aguado, který v té době byl na trávníku jen několik málo minut. Deset minut před koncem mohl právě Gonzalo Plata pečetit vítězství, ale z brejku trefil jen tyč. Naopak přišlo snížení, když Darderovu přihrávku využil Martin Braithwaite.
90+4'
90+3'
Domácí hrají závěr zápasu chytře. Nepouštějí hostující celek vůbec k balonu.
90+2'
Střídající Lucas Olaza vhodil míč zpoza postranní lajny směrem k Leónovi. Domácí se snaží držet balon daleko od své branky.
90'
Valladolid se zatáhl hluboko na vlastní polovinu. Nyní ale domácím pomohla nepřesnost Dardera, kterému balon přeskočil kopačku u postranní lajny.
89'
Espanyol najednou cítí šanci alespoň na remízu. Dlouhý centr se otřel o boční síť a Asenjo tak zasahovat nemusel.
88'
Espanyol právě vstřelil branku!
Espanyol těsně před koncem zápasu snižuje ztrátu! Darderovu nahrávku si na hranici vápna převzal MARTIN BRAITHWAITE, obtočil se kolem obránce a poté nechytatelnou ránou překonal Asenja.
88'
Oblouček za obranu měl najít Moncha. Střídající fotbalista domácího celku se však nacházel v jasném ofsajdu, který neunikl ani pomeznímu rozhodčímu.
86'
Napadání domácího celku zafungovalo. León získal míč v nebezpečném prostoru před vápnem, poté ho ale připravil o šanci Sergi Gómez.
85'
Ve středu pole se předvedl pohotovou kličkou Aguado. Střídající fotbalista poté chtěl najít Platu, ale ten už na jeho nahrávku do pohybu nereagoval.
84'
A další pokus domácího celku. Tentokrát pálil zpoza vápna Machís, ale míč poslal vysoko nad hostující branku.
83'
Mohlo být definitivně rozhodnuto! Brejk domácího celku vedl Sergio León, který předložil míč zcela volnému Platovi a ten následně umístil svou střelu jen do tyče.
82'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Ronaël Pierre-Gabriel, přichází Eduardo Expósito.
81'
ze hřiště odchází Javi Puado, přichází José Carlos Lazo.
80'
Espanyol se přece jen dostává do lehčího tlaku. Obrana Valladolidu se stáhla až těsně před vápno a bude hájit dvoubrankový náskok.
78'
Obrana Valladolidu nyní nechala volného Josela, ale kapitán hostů pálil z kroku jen vysoko nad domácí branku.
77'
Střídání v týmu Real Valladolid:
ze hřiště odchází Sergio Escudero, přichází Lucas Olaza.
77'
ze hřiště odchází Cyle Larin, přichází Monchu.
77'
ze hřiště odchází Óscar Plano, přichází Sergio León.
76'
Joselu ztratil nervy ve středu pole, skluzem zajel do Machíse a po zásluze vidí žlutou kartu.
74'
Po ubráněném rohu mířili domácí do otevřenější obrany soupeře. Nakonec pálil po dlouhém úprku Machís, ale jeho pokus se do branky nevešel.
73'
Hostům se nedaří držet balon na útočné polovině. Valladolid si v poklidu hlídá dvoubrankové vedení.
72'
ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Nico Melamed.
71'
Pacheco nyní zachránil hosty od třetí inkasované branky. Po rohovém kopu se dostal do příležitosti Plano, ale střelou k tyči hostujícího gólmana nepřekvapil.
70'
V nebezpečném náběhu byl i další střídající hráč domácího celku Machís. Nejprve trefil soupeře před sebou, ale následně získal pro svůj tým rohový kop.
69'
Z pravé strany proskočil do vápna Javi Puado. Sám si poradil s bránícím Escuderem, ale z úhlu minul Asenjovu branku.
68'
Výborně si rozuměl s míčem Martin Hongla. Rychle obešel tři hráče v nebezpečném prostoru a poté posunul do pohybu Plana.
67'
Domácí fotbalisté i po druhém gólu drží balon na útočné polovině trávníku. Planova nahrávka našla Larina, kterého musel odzbrojit skluzem Gómez.
65'
ze hřiště odchází Iván Sánchez, přichází Darwin Machís.
63'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Valladolid zvyšuje své vedení! Podél pravé postranní lajny pronikl do prostoru k centru Gonzalo Plata, následně naservíroval parádní přihrávku ÁLVAROVI AGUADOVI, který po několika málo minutách na trávníku překonal Pacheca v hostující branku.
63'
Také Martin Braithwaite se zapojil do kombinace na pravé straně. Zkušený útočník však z velkého úhlu našel jen Asenja.
62'
Střídající Ruben Sánchez si narazil na pravé straně s Puadem, poté mohl přijít centr do vápna, ale před Asenjem nebyl jediný hráč hostujícího celku.
61'
ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Álvaro Aguado.
60'
I po hodině hry vede Valladolid nad Espanyolem o jednu branku. O tu se postaral ještě v prvním poločase Iván Sánchez.
59'
Nepřesnost Costy mohl využít k zisku míče Sánchez. Domácí se usadili před vápnem soupeře, ale než přišlo zakončení, tak se obrana Espanyolu zformovala.
58'
V rychlosti byl na pravé straně Gonzalo Plata. Už už to vypadalo, že odcentruje do vápna, ale nakonec zvolil získání rohového kopu.
57'
Druhá půle pokračuje v poklidnějším duchu. Ani jeden z týmů se nemůže dostat do souvislejšího tlaku.
56'
Pohledná kombinace Espanyolu skončil nepřesnou nahrávkou Montese. Puado nestačil míč na hrací ploše dostihnout.
55'
Domácí se dostali s míčem na útočnou polovinu. Planovu nahrávku měl převzít rozběhnutý Larin, ale u míče byl o něco později než ve skluzu Montes.
54'
Joselu nyní skončil s bolestivou grimasou na trávníku. U postranní lajny ho trefil zezadu nešetrným zákrokem Fernández.
52'
Do střely z voleje se nyní opíral Javi Puado. Balon trefil i při tísnění Escudera, ale nakonec zamířil jen vysoko nad domácí branku.
51'
Espanyol přímočaře vykombinoval pravou stranu, poté se dostal do vápna Denis Suárez, který ještě hledal Josela, ale kapitánovi barcelonského týmu dnes není přáno.
50'
Mezi nohama obránce přihrával Puado na Josela. Kapitán hostujícího týmu však neustál souboj s Fernándezem.
49'
Ani druhý roh v krátké době ohrožení hostující branky nepřinesl. Zády k brankáři chtěl hlavičkovat Larin, ale balon poslal jen vysoko nad.
48'
Gonzalo Plata rozehrával rohový kop přímo do ohně před Pacheca. Právě hostující gólman míč nejprve vyboxoval před sebe, poté byl ale trefen Montes.
47'
Druhý poločas odstartovala rozehrávkou domácího celku. Od Larina putoval míč k Platovi, kterého ale uhlídal Ronaël Pierre-Gabriel.
46'
ze hřiště odchází Óscar Gil, přichází Ruben Sánchez.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:04.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Spokojeněji odcházejí do šaten domácí fotbalisté, kteří vedou nad Espanyolem 1:0.

45+3'
45+2'
Rychlého Suáreze přišlápl u středového kruhu Hongla a také ona si z prvního poločasu odnese žlutý trest.
45'
Při snaze získat míč trefil Escudero skluzem Dardera a vysloužil si žlutou kartu.
44'
Minutu před pauzou je objevil u míče Gonzalo Plata. Hlavičkový souboj sice s Darderem prohrál, ale domácí mohou pokračovat autem.
43'
Závěr první půle patří hostům. Chybu Hongly využil k zisku míče Darder. Následně zkoušel vystřelit Joselu, ale trefil jen soupeře před sebou.
41'
Po rozehrávce rohového kopu se dostal k míči Pacheco. Okamžitě balon vyhodil na rozběhnutého Josela, který směřoval do brejku. Parádní ránu však poslal pouze do tyče.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Nebezpečnějším týmem jsou domácí, kteří po zásluze také vedou díky gólu Sáncheze.
39'
Nyní musel Sergio Asenjo až před pokutové území. Dlouhý pas měl najít Josela, ale jako první byl u balonu právě domácí gólman.
38'
Od Asenja putoval balon dlouhým výkopem až k Sánchezovi. Domácí se udrželi u balonu i díky pohotovému zpracování Larina.
37'
Hostům se vůbec nedaří kombinace ve středu pole. Tentokrát neuspěl s krátkou přihrávkou Vinícius Costa. Následně přehrál centr daleko za branku Darder.
35'
Uprostřed trávníku ztratil míč Sergi Darder. Do kontru mohli jít domácí a tak tak, že to nebylo o dva góly. Z úhlu pálil Cyle Larin, ale tentokrát branku o něco minul.
34'
Zhruba z dvaceti metrů pálil přes zeď Óscar Plata. Míč však zakroutil až příliš vysoko a Pacheco zasahovat tentokrát nemusel.
33'
Pohledná kombinace domácího celku končí až faulem Montese těsně před pokutovým územím. Pro Valladolid se naskýtá další nebezpečná šance.
32'
Óscar Plano byl přistrčen u postranní čáry. Hlavní sudí nebyl od celé situace daleko a odpískal proti hostům.
31'
Platovi utekl po souboji s Gilem míč až za postranní lajnu. Hosté rychle vhodili balon zpět do hry, ale příliš dlouho se s ním na útočné polovině neudrželi.
30'
Roque Mesa je nakonec za faul proti Braithwaitovi potrestán žlutou kartou.
29'
Převaha je nyní jednoznačně na kopačkách domácích fotbalisté. Po několika odrazech ve středu pole skončil na trávníku po úderu loktem Braithwaite.
28'
Domácí pokračují v nátlaku. Po Escuderově centru se marně snažil zakončit skluzem Larin. Akce ještě pokračovala, ale Sánchez získal pouze roh.
26'
Valladolid se dostává do vedení! Z místa přestupku rozehrával volný přímý kop Roque Mesa. Balon se odrazil k Platovi, ten ho přistrčil za pokutové území přesně proti noze IVÁNA SÁNCHEZE, který dokonale uklidil svou střelu k levé tyči. Pacheco si ještě sáhl na balon, ale už ho nedokázal vytěsnit mimo tři tyče.
25'
Teď už se uděluje žlutá karta. Brian Gil zastavil nedovoleném způsobem Fresnedu.
24'
Od rohového praporku tentokrát rozehrávali i hosté. Před Asenjem se však prosadil k obranné hlavičce pouze Sergio Escudero.
23'
Hlavní rozhodčí pouští i tvrdší zákroky, to by se ve zbývajícím průběhu zápasu nemuselo vyplatit.
22'
Ani více než dvacet minut změnu skóre nepřineslo. Častěji jsou u balonu domácí fotbalisté, ale kromě neuznaného gólu Larina si solidnější příliš nevytvořili.
21'
Do otevřenější obrany spěchal Martin Braithwaite. Dánský útočník vzal zodpovědnost na sebe, ale branku z rychlého běhu netrefil.
20'
Ani druhý roh v krátkém čase Valladolidu příliš nevyšel. Tentokrát přišla jen obranná hlavička v podání Sergiho Gómeze.
19'
Domácí rozehráli rohový kop jen do kombinace. Po přetaženém centru nakonec ohrozil Pacheca technickou ránou Iván Sánchez.
18'
Dlouhý výkop Asenja našel za půlící čárou Plana. Domácí hráči se udrželi v blízkosti pokutového území a Escudero dokonce získal rohový kop.
16'
Martin Braithwaite až příliš tvrdě dohrál souboj s Asenjem, který byl u balonu o něco dříve. Hostující útočník poté trefil soupeře do obličeje, ale vypadá to, že bude Asenjo v pořádku.
15'
Na pravé straně měl o něco více prostoru pro útočení Gonzalo Plata. Proti skvěle hrajícímu Suárezovi si však neporadil a k centru už nedošlo.
14'
Až příliš vysoký byl centr Escudera z levého kraje. Pacheco si nikým neatakován poskočil pro balon a sebral ho do rukavic.
13'
Suárez si počínal skvěle v obraně, poté viděl rozběhnutého Josela, kterému adresoval vynikající přihrávku, ale hostující kapitán nedokázal ustát souboj s bránícím Fresnedou.
12'
Po několika soubojích ve středu pole to vypadalo na zisk pro Denise Suáreze, ale i tentokrát hlavní sudí píská nedovolený zákrok.
11'
Darder si šel do pokutového území pro penaltu, ale jeho skok hlavní sudí bez náznaku přerušení přešel. Naopak následně píská útočný faul Suáreze.
10'
ze hřiště odchází Brian Oliván, přichází Ronaël Pierre-Gabriel.
9'
Na trávníku po rohovém kopu zůstal také Sergi Gómez. Hlavní rozhodčí musí hru opět přerušit.
8'
Zdravotní potíže má hostující bek Brin Oliván. Vypadá to na potíže s kotníkem, dokonce to vypadá na vynucené střídání.
7'
Hodně nepříjemný centr z pravé strany servíroval do vápna Ivan Fresneda. Hned dva hráči domácího celku se pokoušeli hlavičkovat, ale nakonec posunul míč do zámezí hostující Gómez.
6'
Také Espanyol se dokázal uvolnit na útočné polovině. S Costou si nahrál Darder, kterého poté ustrážil ještě před vápnem Fernández.
5'
Domácí se na moment radovali z gólu. Po parádní průnikovce od Platy se dostal sám proti Pachecovi Cyle Larin. Kanadský útočník dokázal kličkou obehrát brankáře a poté zakončit do odkryté sítě. Pomezní sudí však okamžitě signalizoval ofsajd.
4'
Nepřesnost na kopačce Gonzala Plata. Dvaadvacetiletý Ekvádorec ve službách Valladolida nedokázal míč přistrčit na pár metrů Sánchezovi.
3'
Zpoza postranní lajny vhodil míč do hry Ivan Fresneda. Domácí se postupně dostali s balonem až na útočnou polovinu trávníku a až nedovolený zákrok Gila je o nadějnou akci připravil.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. Puado chtěl rovnou najít na levé straně Braithwaita, ale následně odkopl míč do bezpečí Escudero.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas čtyřiadvacátého kola nejvyšší španělské soutěže tak může za několik málo okamžiků začít.

Real Valladolid: Asenjo – Fresneda, J. Fernández, al-Jámiq, Escudero – Mesa (C), Hongla – Plata, I. Sánchez, Plano – Larin.
Náhradníci: Aceves – Rosa, Olaza, León, L. Pérez, Machís, Aguado, D. Torres, Monchu.
Trenér: Pacheta

Espanyol Barcelona: F. Pacheco – Ó. Gil, S. Gómez, Montes, Oliván – Puado, V. Costa, Darder, De. Suárez – Joselu (C), Braithwaite.
Náhradníci: Álv. Fernández, J. García – Cabrera, Lazo, Calero, Expósito, R. Sánchez, A. Vidal, Pierre-Gabriel, Melamed, Gragera.

Espanyol Barcelona

Espanyol se musel v předcházející sezoně obávat o setrvání v nejvyšší soutěži až do posledních kol. Nakonec ukončil ročník na čtrnácté pozici s čtyřbodovým rozdílem na sestupové příčky.

Letos to vypadá pro barcelonský celek o něco klidněji. Po třiadvaceti odehraných kolech se drží ve středu tabulky na dvanácté příčce, navíc s minimální ztrátou na týmy před sebou. K solidnímu umístěný dopomohlo také šest bodů z posledních dvou duelů. Těsné vítězství 1:0 uhrál Espanyol na trávníku Elche, před týdnem poté v domácím prostředí přehrál 2:1 Mallorcu.
Real Valladolid

Valladolid v loňské sezoně bojoval v druhé nejvyšší soutěži. V La Lize 2 prohrál pouze devětkrát a z druhého místa si zajistil postup mezi španělskou elitu.

O svou účast v La lize však bude muset Valladolid bojovat. Po třiadvaceti kolech se totiž nachází až na osmnácté pozici, navíc s vůbec nejhorší produktivitou, když se prosadil jen šestnáctkrát. Na přelomu ledna a únoru dokázal nováček dvakrát za sebou zvítězil, nejprve 1:0 doma s Valencií a poté stejným výsledkem také na půdě Realu Sociedad a zdálo se, že se vyhne bojům o záchranu. V dalších třech duelech však získal jen jediný bod za bezbrankovou remízu s Osasunou. Před týdnem přišla tvrdá prohra 0:2 na trávníku průměrné Celty Vigo.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga pokračuje čtyřiadvacátým kolem a my se společně zaměříme na duel Realu Valladolid, který na domácí půdě přivítá Espanyol Barcelonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.