La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Sevilla - 19. února 2023   16:15

Vallecano
65' Lejeune (Palazón)
1:1
(0:1)
Sevilla
29' Suso
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Catena, Lejeune, Fran García – Palazón, Valentín, Trejo (66. de Tomás), Comesaña, Álvaro García – Camello (78. U. López).
D. López I – Andr. Martín, Ciss, Chavarria, Salvi, M. Suárez, Falcao, Mumin, M. Hernández, Saveljich.
Gil – Nevado, J. Martínez
Estadio de Vallecas, Madrid
13 294 diváků
Sevilla
Búnú – Montiel (63. B. Gil), Nianzou, Fernando, Telles, Acuňa – Suso (81. Lamela), Gueye, Ó. Torres, Ocampos (76. Nasírí) – Mir (46. Navas).
Dmitrović, Flores – Alvarez, M. Bueno, Dasilva.

Utkání končí remízou, což je lepší výsledek pro Sevillu. Ta sice po prvním poločase vedla, ale zejména ve druhém poločase byla místy pod velkým tlakem domácích.
Vallecano nebylo daleko od vedoucí branky, ale tu se mu vstřelit nepodařilo, takže z tohoto duelu bere bod, což je, pro souboj o pohárovou Evropu, málo.
90+6'
90+6'
Po rohovém kopu chytá střelu domácích Jásín Búnú (Sevilla) a to je to poslední, co z dnešního utkání vidíme.
90+5'
Jásín Búnú (Sevilla) podržel svůj tým, když vytěsnil střelu na roh!
90+3'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Alejandro Catena).
90+2'
Odkop od branky Sevilly, hosté to již viditelně chtějí udržet a odvézt si z Madridu bod.
89'
Tentokrát přerušuje útočnou akci hostů odpískaný ofsajd, v němž se ocitá Júsuf Nasírí.
88'
Další nepřesností končí útočná akce hostů.
87'
Ve třech se nyní ženou hosté do útoku, ale Érik Lamela přišel o míč, nestihl nic vymyslet.
85'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Júsuf Nasírí).
85'
Fotbalisté Vallecana mají výrazně lepší pohyb a zatím mají k případné vedoucí brance mnohem blíže, než hosté.
84'
Bryan Gil (Sevilla) ztratil míč na vlastní polovině, rychlejší soupeř se tak hned dostává do útoku.
83'
Bryan Gil (Sevilla) vhazuje z levé strany, na útočné polovině, ale míče se rychle chopili domácí.
81'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Suso, přichází Érik Lamela.
81'
Sevilla je již nějakých 10 minut pod tlakem, dočkají se domácí vedoucí branky?
80'
Velice dobrá standardka domácích, Isi Palazón jen těsně míjí branku.
78'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Unai López.
77'
Fran García (Vallecano) zrychlil rozehrávku domácích, z levé strany míří centr do vápna, kde upadl Óscar Valentín (Vallecano), ale nebyl to faul.
76'
ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Júsuf Nasírí.
75'
Vallecano opět v útoku, tak aktivita se přelévá ze strany na stranu, nyní jsou to zase pro změnu domácí, kteří jsou častěji na polovině soupeře.
73'
Míč nakonec končí u gólmana Vallecana, který vykopává až na polovinu Sevilly.
72'
Sevilla se ubránila a sama nyní zkouší zaútočit po levé straně.
71'
Rohový kop pro Sevillu, domácí rozehrávají z levé strany, jmenovitě opět Isi Palazón.
70'
Vallecano se dostává do útoku, Sevilla nastoupena v pevném defenzivním bloku před vlastním vápnem.
69'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Isi Palazón).
68'
Vallecano se dočkalo zaslouženého vyrovnání, uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet dál, zatím bere iniciativu na své kopačky Sevilla.
66'
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Raúl de Tomás.
65'
Vallecano právě vstřelilo branku!
A z rohového kopu se domácím povedlo vyrovnat! Isi Palazón poslal polovysoký centr do vápna, kde si parádně naskočil FLORIAN LEJEUNE, který hlavou poslal míč neomylně do branky.
65'
Na druhé straně vybojovali domácí roh, rozehrávat ho budou z levé strany.
64'
Nepřesný centr Jesúse Navase (Sevilla), z pravé strany, míč si stahuje ze vzduchu gólman Stole Dimitrievski.
63'
ze hřiště odchází Gonzalo Montiel, přichází Bryan Gil.
60'
Gonzalo Montiel (Sevilla) na trávníku, po jednom ze soubojů, na trávník musí lékař a bude se ošetřovat.
59'
Autové vhazování domácích, kteří se poslední minuty snaží o zatlačení soupeře k jeho vápnu.
58'
Rohový kop pro Sevillu, hosté rozehrávají z pravé strany, jmenovitě Gonzalo Montiel, který posílá přetažený centr na nikoho.
57'
Statistika ztracených míčů – 32 : 32.
55'
Dnešní utkání sleduje 13 294 diváků.
54'
Tak zatím nikoliv, po rohovém kopu následuje útočný faul domácích, takže míč získávají hosté.
53'
Rohový kop pro Vallecano, domácí rozehrají z pravé strany, dočkáme se vyrovnávací branky?
52'
Tak konečně se hraje, Torres je již na nohou, VAR prověřil faul a nezjistil závažné zjištění, takže zůstane u žluté karty.
51'
Teď už je u Torrese hrozen hráčů, vypadá to, že zákrok ještě prošetřuje VAR.
50'
Óliver Torres (Sevilla) zůstává u laviček, u postranní čáry, na trávníku, po zákroku Lejeuneho.
49'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Florian Lejeune).
49'
Domácí rozehrávali nakonec tři rohy, dva z levé strany, jeden z pravé, ale ani jednou branku ohrozit nedokázali.
48'
Marcos Acuňa (Sevilla) padá na trávník, ve vlastním vápnu, po obranném souboji, není to faul, naopak soupeř získává roh.
47'
Z levé strany se domácí pokusili dostat míč před branku, to se jim ale nepovedlo.
46'
ze hřiště odchází Rafa Mir, přichází Jesús Navas.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:20.
První poločas končí vítězstvím Sevilly, které je zasloužené. Hosté byli aktivnější a lepší v kombinaci, domácí častěji ztrácejí puky a po inkasovaném gólu byli viditelně horším týmem.
45+1'
43'
Marcos Acuňa (Sevilla) to zkusil technicky zpoza vápna, branku ale minul.
42'
Suso (Sevilla) zrychlil rozehrávku na pravém křídle a hosté se tak dostali do blízkosti šestnáctky.
41'
Probíhá poslední pětiminutovka první půle, domácí s míčem u půlící čáře, zatím se domácím nedaří srovnat skóre.
40'
Střelou nad branku končí útočná akce domácích.
39'
Hodně vysoký centr letí do vápna Vallecana, tam ho ale nikdo v dresu Sevilly nedokázal zasáhnout.
38'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Fran García).
38'
Seville prospěla úvodní branka, hosté jsou viditelně lepší.
37'
Jenže Vallecano dlouho míč neudrželo, po faulu Santi Comesañi získávají míč opět hosté.
36'
Rafa Mir (Sevilla) si již hledá prostor na zakončení ve vápně... je bráněn dvěma bránícími hráči, takže k nepřesné hlavičce se nakonec dostal jeden z jeho spoluhráčů, který poslal míč pouze nad branku.
35'
Sevilla na útočné polovině, Pape Gueye padá na trávník, po souboji s bránícím Santi Comesañou,hosté tak zůstávají na domácí polovině.
34'
Riskantní malá domů v podání hostů, Jásín Búnú ale stihl míč ještě odehrát, před dotírajícím Palazónem.
33'
Diváci pískají, hosté totiž drží míč a v klidu kombinují.
32'
Je za námi první půl hodina hry, hosté se ujali vedení a nyní bude na domácích, aby, v zatím vyrovnaném duelu, dokázali alespoň vyrovnat.
29'
Sevilla právě vstřelila branku!
Smolný okamžik pro Vallecano! Přihrávku soupeře, ze strany, srazil bránící Santi Comesaña přímo před SUSA, který vystřelil z hranice šestnáctky a jeho střelu pro změnu ještě tečoval Óscar Valentín. Gólman Stole Dimitrievski pak již na změnu směru střely nedokázal reagovat a míč končí v síti!
29'
Gonzalo Montiel (Sevilla) vhazuje z pravé strany, na útočné polovině, hosté tak mohou zaútočit.
28'
Pape Gueye (Sevilla) se těžce zvedá z trávníku, byť ten faul nebyl nijak zvlášť ostrý.
27'
Óscar Trejo (Vallecano) srazil k zemí bránícího Gueyeho, domácím je odpískán faul.
26'
Statistika držení míče – 51% : 49%.
25'
Akce Sevilly ještě měla pokračování, po centru z levé strany je hostům odpískán útočný faul na gólmana Dimitrievskiho.
24'
Fernando (Sevilla) poslal centr z levé strany na střed vápna, kde ve vzduchu kraloval obránce Vallecana.
23'
Rohový kop vybojovali hosté, rozehrávat budou z levé strany.
22'
Jenže pouze na chvíli, pokus o rychlý útok není, v podání Sevilly, úspěšný.
21'
Ve třech lidech hosté napadají rozehrávku domácích, jsou úspěšní a získávají míč.
20'
Míč pro domácí, hostům odpískán ofsajd.
17'
Hra opět pokračuje, míč znovu v autu, hosté vhazují z levé strany, na své polovině.
16'
Vypadalo to, že mu Óscar Trejo (Vallecano) šlápl na holenní kost pravé nohy.
15'
Hra přerušena, Marcos Acuňa (Sevilla) je na trávníku a zatím se nemá k tomu, aby se zvedl na nohy.
14'
Vallecano v útoku, hosté vyčkávají.
13'
Gonzalo Montiel (Sevilla) si bere míč a vhazuje u půlící čáry, míč ale vybojovali domácí.
12'
Zatím jsme viděli v zápase pouhé tři střely, úvod zápasu ale je docela svižný, přímo na branku šly pak střely dvě.
11'
Míč v držení Jásína Búnúa (Sevilla), následuje výkop, který se ale vůbec nepovedl, míč letí do autu.
10'
Álvaro García (Vallecano) poslal míč z levé strany před branku, tam ale nikdo jeho přihrávku nezachytil.
9'
Odkop od branky Vallecana, míč končí v autu, vhazovat však budou domácí, z pravé strany.
7'
Nepřesnou střelou končí akce také domácích, dopředu jdou hosté, kteří zkouší zaútočit po levé straně.
5'
Protiútok Sevilly končí odpískaným ofsajdem.
3'
Sergio Camello (Vallecano) se hned z protiútoku dostal do šance, kdy pláchl obraně Sevilly po pravé straně, dostal se i do zakončení, ale brankáře Búnúa nepřekonal.
2'
Suso (Sevilla) zkusil kolmici k vápnu, zasáhl bránící hráč Vallecana.
1'

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Catena, Lejeune, Fran García – Palazón, Valentín, Trejo, Comesaña, Álvaro García – Camello.
Náhradníci: D. López I – de Tomás, Andr. Martín, Ciss, Chavarria, Salvi, M. Suárez, Falcao, Mumin, M. Hernández, U. López, Saveljich.
Trenér: Andoni Iraola

Sevilla FC: Búnú – Montiel, Nianzou, Fernando, Telles, Acuňa – Suso, Gueye, Ó. Torres, Ocampos – Mir.
Náhradníci: Dmitrović, Flores – Navas, Nasírí, Lamela, Alvarez, B. Gil, M. Bueno, Dasilva.
Trenér: J. Sampaoli

Rozhodčí: Gil – Nevado, J. Martínez.
Do utkání půjdou v pozici mírných favoritů domácích. Vallecano se totiž i nadále drží na pohárových příčkách a stále potvrzuje, že letošní sezóna vychází nad očekávání dobře. Rayo již pomalu nabírá ztrátu na příčky, zajišťující Ligu mistrů, ale ve hře je stále ještě jak Evropská liga, tak především Konferenční liga, do které jde šestý tým LaLigy. A právě šesté Vallecano se pokusí vybojovat tři body v duelu se Sevillou, které patří až dvanáctá příčka. Sevilla se ale dere nahoru, v posledních čtyř ligových kolech nestačila pouze na lídra tabulky, FC Barcelonu, které na jejím stadionu podlehla 0:3. Jinak ale dokázala v těchto čtyř zápasech třikrát vyhrát, naposledy doma 2:0 nad Mallorcou.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 22. kola španělské LaLigy, v němž RAYO VALLECANO přivítá na svém stadionu SEVILLU FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.