La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Getafe - 27. září 2023   19:00

Bilbao
6' Berchiche (Berenguer) • 62' I. Williams (de Marcos)
2:2
(1:0)
Getafe
51' G. Álvarez  (Aleñá) • 83' Latasa  (Carmona)
Bilbao
Simón – de Marcos, Vivian, Paredes (46. Y. Álvarez), Berchiche – Vesga (65. I. García de Albéniz II), A. Herrera (82. Prados) – Sancet, Berenguer (86. Muniain), I. Williams – Guruzeta (65. D. García).
Agirrezabala – Ares, U. Gómez, Lekue, Villalibre.
Diaz de Mera I.
San Mamés Barria (Bilbao)
Getafe
Soria – J. Iglesias (77. Carmona), G. Álvarez, D. Duarte, Rico, Angileri (65. Ó. Rodríguez) – Greenwood, Arambarri (77. Dakonam), Maksimović (85. Mata), Aleñá (65. Latasa) – Mayoral.
Benito, Fuzato – Alderete, Lozano, D. Suárez, Patrick, Mitrović.

Zápas mezi Bilbaem a Getafe je u konce. Bilbao bylo v prvním poločase jasně lepší a už v 6.minutě bylo ve vedení po brance Berchicheho. Bilbao si i po vstřelené brance vypracovalo několik velkých příležitostí, ale žádnou další nedokázalo proměnit. Na konci prvního poločasu přišel, troufnu si říct, klíčový okamžik zápasu a to, když dostal Sancet přímo červenou kartu po zákroku připomínající kungfu. Getafe netrvalo dlouho využít početní převahu, v 51.minutě se hlavou po rohu trefil Álvarez. Bilbao dokázalo využit svou jedinou šanci ve druhém poločase a to, když se po krásné individuální akci prosadil v 62.minutě Williams. Getafe po druhé inkasované brance bylo aktivnějším týmem a jeho aktivita se vyplatila v 83.minutě, když po centru Carmony vyrovnal na konečných 2:2 střídající Latasa.
90+9'
90+8'
Aktuálně je 98.minuta, ale kvůli strkanici se bude hrát asi o něco déle.
90+7'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Iñaki Williams, Imanol García de Albéniz). Oba hráči vidí žlutou kartu za nesportovní chování.
90+6'
Po tvrdém zákroku na jednoho z hráčů Getafe je na hřišti chaotická strkanice.
90+5'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Djené Dakonam).
90+4'
Rozhodčí varuje Unaie Simóna, že jestli bude podobně zdržovat ještě jednou, tak ho nemine žlutá karta.
90+2'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Yeray Álvarez).
90+1'
Střet ve vápně mezi Mayoralem a Vivianem rozhodčí jako penaltu neposoudil.
89'
Střela z velké dálky jednoho z hráčů Getafe skončila vysoko nad bránou Bilbaa.
87'
Getafe bude zahrávat rohový kop.
86'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Iker Muniain.
85'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Jaime Mata.
83'
Getafe právě vstřelilo branku!
Carmona se na pravé straně uvolnil a odcentroval, jeho centr si našel JUAN LATASA a hlavou překonal Simóna. Asistence: José Ángel Carmona.
82'
ze hřiště odchází Ander Herrera, přichází Beňat Prados.
81'
Po zmatcích v obraně Getafe si Bilbao rohový kop zopakuje.
80'
Rohový kop Bilbaa končí v rukavicích Sorii.
77'
ze hřiště odchází Mauro Arambarri, přichází Djené Dakonam,
ze hřiště odchází Juan Iglesias, přichází José Ángel Carmona.
76'
Na nebezpečný centr nabíhal García, ale bohužel pro Bilbao mu chybělo pár čísel.
75'
Bilbao se dokázalo dostat z velkého tlaku a Herrera na polovině Getafe vybojoval faul.
72'
Getafe bude házet dlouhý aut do vápna. Aktuálně mají hráči v modrém převahu, ale skóre hraje do karet hráčům v červenobílých dresech.
70'
Obrovská šance Getafe! Po velkém závaru ve vápně Bilbaa jsme gól neviděli. Greenwood na zadní tyči vracel míč do ohně na Maksimoviće, kterého však famózně vychytal Simón.
69'
Pro vysoký centr z pravé strany si došel vysoce postavený Simón.
66'
Bilbao bude zahrávat zajímavou standardku, z tohoto kopu se určitě dá vytěžit nějaká šance.
65'
ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Dani García,
ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Imanol García de Albéniz.

ze hřiště odchází Fabrizio Angileri, přichází Óscar Rodríguez,
ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Juan Latasa.
62'
Bilbao právě vstřelilo branku!
De Marcos zpracoval dlouhý míč a předal ho IÑAKIMU WILLIAMSOVI, ten si navedl míč do vápna, zasekl si ho za patou a levou nohou vypálil na zadní tyč. Nádherná individuální akce v podání ghanského reprezentanta. Asistence: Ó. de Marcos.
61'
Dnešní utkání sleduje 43 091 diváků.
60'
Bilbao si teď užije pár momentů na polovině soupeře.
58'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Gorka Guruzeta).
57'
Williams na útočné polovině nedovoleně seslal k zemi Rica.
54'
Centr Yuriho Berchicheho odvrací připravená obrana hostí.
51'
Nejvýše na rohový kop vyskočil GASTÓN ÁLVAREZ a hlavou zakončil. Míč se odrazil od jednoho z bránících hráčů do sítě. Gól je nakonec připsán getafskému obránci.
50'
Po tečované hlavičce bude Getafe zahrávat rohový kop.
49'
Mayoral byl velmi blízko k tomu, aby se dostal k míči, ale nakonec velmi dobrou práci odvedl Paredes.
48'
Getafe se připravuje na dlouhý aut do vápna.
46'
ze hřiště odchází Aitor Paredes, přichází Yeray Álvarez.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:05.
45+4'
45+4'
Mayoral si pomohl v hlavičkovém souboji útočným faulem.
45+3'
Na hřišti aktuálně probíhá diskuze ohledně zákroku Sanceta, rozhodčí však své rozhodnutí nezmění.
45+1'
Červená karta pro tým Athletic Bilbao (Oihan Sancet). Sancet šel po míči, ale dopustil se kungfu zákroku na svého soupeře.
45+1'
Bilbao bude zahrávat rohový kop.
44'
Bilbao se postupnou kombinací dostalo až k vápnu Getafe, u míče byl Sancet. Španělský útočník si navedl míč na svoji silnější pravou nohu a vypálil n zadní tyč, jeho střela jen těsně minula bránu.
43'
Vesga se snažil najít dlouhým nákopem za obranu Sanceta, před ním však míč zastavil Iglesias-Sanchez.
42'
Getafe se snažilo využít otevřené obrany Bilbaa, ale přihrávka na Mayorala byla nepřesná.
40'
Bilbao bude vhazovat u rohového praporku Getafe, o míč si hned pohybem říká Sancet.
38'
Virgi se provinil ve středu pole, aktuální statistika faulů je 5/5.
37'
Další velká šance Bilbaa, na jejímž konci stál Oscar de Marcos neskončila brankou. Případný gól by ani neplatil, jelikož celé akci předcházel ofsajd Iňakiho Williamse.
35'
Aktuálně se chvíli nehrálo, jelikož byl jeden z hráčů Getafe ošetřován.
34'
De Marcosův dlouhý míč za obranu doběhl Iňaki Williams a prudkým přízemním centrem našel Guruzetu, ten si místo zpracoval a vypálil na zadní tyč. Pro jeho smůlu však trefil pouze tyč!
31'
Obrovská šance Bilbaa! Po chybné rozehrávce Sorii našel Iňaki Williams přesným centrem Guruzetu, ten z jedničky pálil, ale Soria velmi dobrým zákrokem vyrazil na rohový kop a napravil tak svou chybu.
30'
Getafe se snažilo zahrozit do otevřené obrany, ale střelu Carlese Aleñi dokázal zablokovat jeden ze stoperů Bilbaa.
29'
Při rozehrávce Getafe opustil míč hrací plochu, kombinovat teď budou domácí hráči.
26'
Getafe se podařilo získat míč a bude zakládat ze své vlastní poloviny.
25'
Bilbao teď obléhá svého soupeře na jeho polovině. Getafe se snaží jen kompaktně bránit.
23'
Obrovská šance Getafe! Mayoral využil zaváhání v obraně, zasekl si Viviana a vyslal přízemní střelu do prostoru tří tyčí Bilbaa. Unai Simón předvedl velmi dobrý reflex nohou a šanci zneškodnil.
22'
Po úvodní dvacetiminutovce je statistika držení míče 62/38% pro domácí Bilbao.
21'
Po nádherné průnikovce se dostal Oscar de Marcos do zakončení těsně před Soriou, ale nedokázal ohrozit bránu Getafe.
19'
Po závaru ve vápně se Arambarri pokusil o akrobatické zakončení, ale míč končí pouze těsně vedle levé tyče.
18'
S Greenwoodovým centrem si poradila domácí obrana, následovat bude altové vhazování Getafe.
17'
Angileri svou bojovností získal standardní situaci z levé strany.
16'
Po tečovaném centru Berchicheho uvidíme první rohový kop v zápase.
15'
Guruzeta se hnal za dlouhým míčem, ale v momentě přihrávky se nacházel v ofsajdu.
14'
Po odraženém centru Iňakiho Williamse si za vápnem našel odražený míč Ander Herrera, jeho velmi tvrdá střela letěla pouze doprostřed brány, a tak si s ní Soria uměl poradit.
13'
Berchiche byl dohrán po odehrání míče, Getafe tak bude opět běhat bez míče.
12'
Ander Herrera byl ve středu hřiště tvrdě faulován, Bilbao tak zůstane o něco déle na míči.
10'
Dlouhé vhazování si našlo Álvareze, ale jeho hlavička nenašla cestu mezi tři tyče.
9'
Žlutou kartu za protesty viděl jeden z členů realizačního týmu Getafe.
6'
Berenguer se rozběhl a vypadalo to, že to bude právě on, kdo bude zahrávat přímý volný kop, ale chytře posunul míč patičkou na YURIHO BERCHICHEHO. Ten z prvního dotyku vypálil na přední tyč, dělovka proletěla Soriovi mezi prsty. Asistence: Álex Berenguer.
5'
Vápnem prolétl nebezpečný centr z levé strany Bilbaa, Guruzeta byl n akcentovaný míč příliš krátký.
3'
Maksimović si našel po centru odražený míč a z první vypálil. Jeho rána však letěla pouze do středu brány a Simón si připisuje první úspěšný zákrok.
3'
Po faulu Paredese bude Getafe zahrávat zajímavou standardní situaci.
2'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Aitor Paredes).
1'

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Vivian, Paredes, Berchiche – I. Williams, Vesga – Sancet, A. Herrera, Berenguer – Guruzeta.
Náhradníci: Agirrezabala – Y. Álvarez, Ares, I. García de Albéniz II, D. García, U. Gómez, Lekue, Muniain, Prados, Villalibre.
Trenér: Valverde E.

Getafe CF: Soria – J. Iglesias, G. Álvarez, D. Duarte, Rico, Angileri – Greenwood, Arambarri, Maksimović, Aleñá – Mayoral.
Náhradníci: Benito, Fuzato – Alderete, Dakonam, Carmona, Latasa, Lozano, Mata, Ó. Rodríguez, D. Suárez, Patrick, Mitrović.
Trenér: Bordalas Jimenez J.

Rozhodčí: Diaz de Mera I.
Athletic Bilbao

Baskický celek je na tom mnohem lépe. Po šesti odehraných duelech má Bilbao na kontě třináct bodů a patří mu čtvrtá pozice ligové tabulky. Na vedoucí Barcelonu ztrácí jen čtyři body. Bilbao z posledních pěti duelů získalo hned třináct bodů. Doma navíc ztratilo body jen v úvodním souboji s Realem Madrid. V posledním kole Bilbao zvítězilo 2:0 na půdě Deportiva Alavés.
Getafe CF

Hostující Getafe letos prožívá průměrný vstup do sezóny. Po šesti kolech má na kontě sedm bodů a drží čtrnáctou pozici ligové tabulky. Hosté potřebují zlepšit hlavně defenzivu, neboť inkasovali už 11 branek. Na hřištích soupeřů v této sezóně navíc ještě nebodovali. Naposledy Getafe prohrálo po velké bitvě 3:4 na půdě Realu Sociedad.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání La Ligy mezi Athleticem Bilbao a Getafe.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.