La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Atlético - 28. září 2023   21:30

0:2
(0:1)
Atlético
20' Griezmann   • 81' Riquelme  (Lino)
CA Osasuna
A. Fernández – Areso, Catena, David García, J. Cruz I – Oroz (90. Rubén García), Torró (66. I. Muñoz), Ibáñez (66. Moncayola) – Ávila, Budimir (78. Raúl García), Mojica (78. Barja).
S. Herrera, Stamatakis – R. Peña, Arnáiz, Vidal, Herrando.
J. Martínez – Barbero, M. Martínez
Estadio El Sadar, Pamplona
20 192 diváků
Atlético
Oblak – Molina (61. Azpilicueta), Giménez, Witsel, Hermoso, Lino – Llorente (67. Riquelme), Koke, Saúl – Griezmann, Morata.
Gomis, Grbić – Kostis, Galán, M. Moreno, Gismera, El Jebari, Niño.

Utkání je u konce a nakonec se po nervózním průběhu radují z bodů hráči hostujícího klubu. Po přestávce jsme sledovali snahu Osasuny srovnat skóre, více se hrálo před Oblakem, jenže koncovka domácích dnes skřípala. A když se jim povedlo konečně v 75. minutě srovnat po hlavičce Davida Garcíi, nebyl gól uznán pro faul na Witsela. A tak pak hosté z poměrně ojedinělé akce udeřili, to se v 81. minutě prosadil střídající Rodrigo Riquelme. V úplném závěru nám vzplály vášně, oba celky dohrávaly v deseti, když už předtím po neuznané brance Osasuny a mohutných protestech musel odejít domácí trenér, další gól už ale nepadl. Zápas tak skončil výsledkem 0:2, Osasuna je po této porážce na 14. místě se sedmi body, zatímco Atlético je páté s 13 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 8:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 14:4.
90+5'
90+4'
Vypadá to, že domácí již pochopili, že dnes to neklapne a čeká se na závěrečný hvizd.
90+3'
Atlético zkušeně drží míč, láká soupeře se přiblížit, míč pak rychle putuje na další hráče.
90+2'
Definitivně rozhodnout mohl Azpilicueta, když si naběhl za obranu, ale jeho střelu k tyči Fernández vyškrábl na roh!
90+1'
Hosté teď drží míč na útočné polovině, tohle jim bohatě stačí.
90'
Další žlutá karta na straně domácích, v zápisu bude i gólman Aitor Fernández.
90'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Rubén García.
89'
Nervózní závěr pokračuje, sudí se rozhodně nenudí...
88'
Utkání sleduje 20 192 diváků.
87'
Centr před Oblaka, zakončení však skončilo zase vedle jeho branky. A on s rozehrou pospíchat nebude.
86'
Sudí teď ochlazuje vášně, aby se závěr zápasu mohl v klidu dohrát.
85'
No a druhou žlutou a tedy červenou si prohlédl i hostující Álvaro Morata.
85'
Vášně planou. V souboji u rohového praporku se střetli domácí Ezequiel Ávila, který přišlápl Moratu a od sudího si prohlédl hned červenou kartu.
84'
Žlutou kartu za zbytečné oplácení obdržel hostující Álvaro Morata. A mohl být rád, že za strčení do Ávily nedostal rovnou červenou.
82'
Žlutá karta byla udělena na hostující straně, prohlédl si ji Samuel Lino.
82'
Osasuna tak má teď co dělat, aby se ještě pokusila o zdramatizování závěru a případný výsledkový zázrak.
81'
Atlético právě vstřelilo branku!
Hosté se po dlouhé době dostali do útoku a hned je z toho gól. Griezmann vysunul na půlce Lina, ten po sprintu vyzval volného RODRIGA RIQUELMEHO, ten měl v šestnáctce hromadu prostoru na kličku brankáři a pak snadno zakončil do prázdné branky – 0:2.
78'
ze hřiště odchází Johan Mojica, přichází Kike Barja.
78'
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Raúl García.
78'
Červenou kartu za mohutné protesty dostal domácí trenér Jagoba Arrasate.
76'
Žlutou kartu za zákrok na Witsela navíc dostal Aimar Oroz.
75'
Domácí se chvíli radovali z vyrovnávací trefy, když se po centru trefil hlavou David García, jenže v soubojích ve vápně byl faulován Witsel a gól tak nebyl uznán!
74'
Areso dostal pas na pravou stranu, ale pro tuto chvíli se mu odcentrovat nepovedlo.
72'
Na lavičce Osasuny se chystá další změna, domácí se chystají ještě více zatlačit na soupeře.
71'
Centr Osasuny z pravé strany k zadní tyči. Oblak si připsal jistý zákrok.
70'
Griezmann nyní skvěle zapracoval v obraně a dokonce pro svůj celek v nepříliš dobré situaci vybojoval autové vhazování.
69'
Je to teď fotbal na jednu branku, na tu hostující, Atlético zcela rezignovalo na útok.
67'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Rodrigo Riquelme.
66'
ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Iker Muñoz.
66'
ze hřiště odchází Pablo Ibáñez, přichází Jon Moncayola.
66'
Po autu a několika soubojích o míč zakončoval zblízka Torró, ale Oblak srazil na roh!
65'
Osasuna stále tlačí, Atlético jen brání a odkopává.
63'
Oblak nyní mimo své vápno ztratil míč, jenže dotírající Budimir nevystřelil, ale ještě přihrával na střed. A to už vracející obrana Madridu odvrátila.
62'
Ruka c pokutovém území hostů, jenže ne od Witsela, ale domácího Budimira. Takže vzrušení bylo zbytečné, penalta nebude, Atlético bude odkopávat.
61'
ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází César Azpilicueta.
60'
Aitor Fernández včas vystartoval ze své branky a po delší době tak byl nucen zakročit. Mimo své vápno odkopl k půlce.
58'
Na lavičce madridského celku se chystá střídání, čekat se bude na přerušení a ideální chvíli.
57'
Kousek za vápnem se do voleje opřel Ávila, myslel to dobře, ale jeho dělovka po odraženém centru skončila mezi diváky za brankou.
55'
Centr na Budimira, ten těsně minul. Obrana Atlétika míč pak netečovala, takže bude následovat jen odkop od Oblakovy branky.
54'
Je tu první žlutá karta utkání. Po nepovedeném rohu Osasuny se hosté vydali do kontru, Lino byl v rozletu potažen za ruku a potrestán byl Alejandro Catena.
52'
Atlético se na malou chvíli dostalo na útočnou půlku, jenže už se zase musí vracet.
50'
Tohle bylo ze strany domácích povedené. Po kombinaci zprava přišla příhra do druhé vlny na střed a z první střílel Ávila. Jenže to šlo vedle Oblakovy brány!
48'
V úvodu druhé půle jsou aktivnější domácí, ti se snaží obléhat vápno soupeře.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:35.
První půle je minulostí a lépe si v ní vedli hostující fotbalisté. Ti byli častěji v útoku, jenže dlouho jejich akce končily buď v ofsajdu, nebo na domácí obraně. Atlético se prosadilo až ve 20. minutě, kdy se z dorážky z ostrého úhlu trefil Antoine Griezmann. Osasuna to samozřejmě nechtěla nechat jen tak, aleo šancí se dostala až v závěrečných minutých. Mojica však z úhlu trefil jen tyč a nebezpečný přímý kop kousek od vápna zastavila zeď. Do šaten se tak odešlo za stavu 0:1.
45+4'
45+2'
Po centru a krátkém závaru zakončoval hlavičkou nad branku David García. A Oblak s následnou rozehrávkou nikam nepospíchá.
45+1'
Domácí předvedli pěknou a rychlou kombinaci do šestnáctky, do té se dostal Oroz, při zakončení ale byl zablokován a z toho všeho bude jen rohový kop.
43'
Hráči z Pamplony se snaží ještě před pauzou případně srovnat skóre, kombinují ale daleko před vápnem soupeře.
41'
Mojica chtěl překvapit hosty střelou po zemi, ta se zastavila o hráče, který byl za zdí.
40'
A teď se dokonce pískal faul na Budimira a domácí budou mít nebezpečný přímý kop.
39'
Osasuna se začíná v závěrečných minutách nadechovat k větší aktivitě, zase se hraje poblíž Oblakovy šestnáctky.
37'
Levou stranou se kličkami do vápna dostal Mojica, možná mohl přihrávat na střed, ale rozhodl se střílet. Z ostrého úhlu trefil Oblakovu tyč.
36'
Táhlý pas do pokutového území Atlétika, tohle ale byla pro Jana Oblaka lahúdka. Míč skončil v jeho náruči.
34'
Držení míče je jasně lepší pro hostující celek, ti tak zatím v poklidu vládnou zápasu.
32'
Samozřejmě se pískal nedovolený zákrok a Oblak je v péči týmového lékaře. Vypadá dost otřeseně, ale zřejmě bude pokračovat.
31'
Na centr zprava si nabíhal Budimir, míč však nezasáhl, pouze doslova zboural gólmana Oblaka.
30'
Hosté se nyní vykombinovali od vlastní šestnáctky, na Witsela asi nepřišel dotírající Pablo Ibáñez.
28'
Na trávníku se ocitl hostující Morata, trefil jej David García, ale i tohle bylo potrestáno pouze přímým kopem.
26'
Po krátké pauze pro ošetřování na straně Atlética zase pokračujeme ve hře. Je to teď ale trochu pomalejší.
24'
Teď už to bylo na střelu zpoza pokutového území, skvělý blok ale předvedl obětavý Koke.
23'
Osasuna na delší dobu na útočné polovině, je z toho ale pouze autové vhazování.
21'
Ještě proběhla blesková kontrola, zda se v akci nevyskytl ofsajd, ale už je vše potvrzeno – Atlético vede.
20'
Na druhé straně ale udeřilo! Atlético podniklo výpad levou stranou, Lino nacentroval, míč skončil u gólmana, ten jen vyrazil před sebe a ANTOINE GRIEZMANN pak z úhlu dorazil míč do sítě. Fernández neměl nárok a je to 0:1!
18'
Pěkná šance Osasuny! Po kombinaci z křídla se míč posunul na střed a zpoza vápna vystřelil po zemi Lucas Torró. Jeho pokus šel jen centimetry vedle pravé Oblakovy tyče!
17'
Atlético se snažilo přenést hru z pravé strany na tu levou, Lino ale míč stíhal marně.
15'
Na trávníku se ocitl hostující Lina, ale i tento tvrdý zákrok se zatím obešel bez žluté karty.
13'
Rozehra standardní situace se moc nevyvedla, míč se dostal do vápna až po delší kombinaci a centru na zadní tyč. Budimir hlavičkoval přesně do náruče gólmana Oblaka.
12'
Domácí poprvé v útoku, na levou stranu dostal příhru Budimir, ale jeho prudkou střelu zvládl srazit Hermoso na roh!
11'
Levou stranou se o průnik pomocí kliček snažil Samuel Lino, obrana Osasuny jej ještě před centrem zvládla zastavit.
10'
A další ofsajd madridských, nyní se v něm na pravé straně ocitl Molina. Jeho centr po zemi tak byl už zbytečný.
9'
Rozhodčí chvíli debatoval s jedním domácím hráčem, tématem byl ostřejší zákrok.
8'
Trochu pozdě odmávaný a odpískaný ofsajd, ve kterém byl Griezmann, domácí se zlobili za pozdní reakci, hosté zase za zákrok na Lina, který proběhl v průběhu celé akce.
7'
Domácí celek se vymanil z tlaku soupeře a nyní se snaží sám zaútočit. Jde to ale do plných.
6'
Po rozehrání se míč dostal na pravý roh vápna, kde Morata nasadil kop šajtlí a mířil na vzdálenější tyč. Branku ovšem minul.
5'
Faul na Moratu, k zemi jej poslal Alejandro Carena. Atlético si dá první vážnější standardku.
4'
Atlético se hned v úvodních minutách snaží tlak na soupeře, hraje se prakticky neustále na půlce Osasuny.
3'
Morata si naběhl za obranu Osasuny na vysoký oblouček, byl ale v jasném ofsajdu.
2'
První náznaky akcí z obou stran, Fernández a ani Oblak ale zatím zasahovat nemuseli.
1'

CA Osasuna: A. Fernández – Areso, Catena, David García, J. Cruz I – Oroz, Torró, Ibáñez – Ávila, Budimir, Mojica.
Náhradníci: S. Herrera, Stamatakis – Barja, Raúl García, R. Peña, Rubén García, Arnáiz, Vidal, Moncayola, I. Muñoz, Herrando.

Atlético Madrid: Oblak – Molina, Giménez, Witsel, Hermoso, Lino – Llorente, Koke, Saúl – Griezmann, Morata.
Náhradníci: Gomis, Grbić – Kostis, Azpilicueta, Galán, Riquelme, Moreno, Gismera, El Jebari, Niño.

Rozhodčí: J. Martínez – Barbero, M. Martínez.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio El Sadar začne ve 21:30, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Juan Martínez, kterému budou na pomezí asistovat Diego Barbero a Miguel Martínez.
CA Osasuna

Domácí tým je v tuto chvíli na 12. místě se sedmi body. Osasuna v minulém kole přerušila dvouzápasovou sérii porážek, nicméně ani tento duel nebyl optimální. Klub hrál doma proti Seville, diváci se gólu nedočkali a duel tak skončil 0:0. Poslední výhra Osasuny se tak datuje na 27. srpen.

Atlético Madrid

Hosté jsou na tom lépe, na pátém místě mají deset bodů a na vedoucí Barcelonu, která má ale o dva zápasy více, ztrácí už sedm bodů. Atlético si v posledním ligovém utkání poradilo ve velkém derby s Realem a po dvou gólech Moraty a jedné trefě Griezmanna vyhrálo 3:1. Do dnešního duelu tak půjde ve velkém laufu.
Dobrý večer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 7. kola mezi týmy CA Osasuna a Atlético Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.