La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : Sevilla - 28. října 2023   21:00

Cádiz
8' C. Ramos (Martí) • 28' Machís (Martí)
2:2
(2:1)
Sevilla
37' Ocampos  (J. Sánchez) • 60' Rakitić
Cádiz
Ledesma – Carcelén /C/, Jiménez (46. Meré), Hernández, Pires – Alejo (81. Á. Fernández), Alcaraz, Kouamé (74. Escalante), Machís (46. Sobrino) – C. Ramos, Martí (87. Guardiola).
Gil – Chust, Zaldúa, Mari, Gómez, Negredo, Njalla.
Soto – Cebrián, Álvarez
Estadio Nuevo Mirandilla, Cádiz
18 886 diváků
Sevilla
Nyland – Sánchez (73. Navas), Gudelj, S. Ramos, Acuña (81. Pedrosa) – Rakitić /C/, Soumaré, S. Fernández (58. Torres) – Lukebakio (58. en-Nesírí), Díaz (81. Mir), Ocampos.
Dmitrović – Nianzou, Badé, Salas, Reges, Lamela, Jordán.

Fotbalisté Cádizu neprolomili letité prokletí a pojedenácté v řadě nezvítězili v andaluském derby nad Sevillou. Dnes měli k výhře blízko, když potrestali během úvodní půlhodiny dvě hrubky v rozehrávce hostů. Snížení Sergia Ramose sice odvolal VAR, ale hosté do přestávky stačili hlavičkou Ocampose regulérně snížit na 2:1 a ve druhém poločase krajně vypjatého souboje vyrovnal krásnou střelou do šibenice Rakitić.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 5:10. Střely mimo: 3:7. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 19:15.
90+7'
90+6'
Hosté rychle rozehráli, Mir si však pomohl loktem proti Merému a tak ještě zřejmě poslední šanci na rozehrávku dostane Cádiz.
90+6'
Z půlící čáry nakopává Pires míč až do rukavic brankáře Nylanda.
90+4'
Hraje se nesmírně vypjatý fotbal, hráči bojují a přetahují se o každý míč.
90+2'
Ledesma pohodlně zpracoval centr z levého křídla.
90'
Výborně zapracoval v obraně Cádizu Pires, který zastavil rychlou souhru Ocampose s Rakitićem na pravém křídle.
89'
V ofsajdu stál en-Nesírí, takže jeho rána do brankáře „pirátů“ směřovala nakonec jen z cvičných důvodů.
88'
Z výhodné vzdálenosti centroval z trestného kopu Rakitić, odražený míč však posílá z druhé vlny jen na tribunu Soumaré.
87'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Sergi Guardiola.
86'
Rafa Mir hlavičkuje nepříliš nebezpečně z prostředku pokutového území.
83'
Ocampos ťukl míč pěkně šajtlí na pravé křídlo Navasovi, jeho centr si hlavičkáři v modrožlutém pohlídali.
81'
ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Álex Fernández.
81'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Mariano Díaz, přichází Rafa Mir,
ze hřiště odchází Marcos Acuña, přichází Adria Pedrosa.
79'
Žlutá karta pro FC Sevilla (Marcos Acuña). Patrně za řeči, někdy je to v divokém průběhu zápasu plného ostrých střetů těžké odhalit.
77'
Žlutá karta pro Cádiz CF (Rubén Sobrino).
75'
Čtvrtý roh Sevilly rozehrál Rakitić a Ocamposovu hlavičku chytá na čáře skokem po pravé ruce Ledesma.
74'
ze hřiště odchází Rominigue Kouamé, přichází Gonzalo Escalante.
73'
ze hřiště odchází Juanlu Sánchez, přichází Jesús Navas.
72'
Roger Martí přepadl v šestnáctce přes nohu Soumarého, rozhodčí dodržuje volný metr a nepíská pokutový kop.
71'
Žlutá karta pro FC Sevilla. Lucas Ocampos se ohnal loktem po Alcarazovi.
70'
Obličej schoval do dlaní Chris Ramos, kterému dost amatérsky odskakuje k sevillskému brankáři míč, který dostal do šance po kombinaci Alcaraze se Sobrinem.
68'
Júsuf en-Nesírí vybíhal na kolmou přihrávku předčasně a tedy již z ofsajdu.
67'
Dnešní utkání sleduje 18 886 diváků.
65'
Krásnou zidanovkou se blýskl Ocampos, pokračování akce už tak zdařilé nebylo.
63'
Chris Ramos vyhrál hlavičkový souboj, vlastní spoluhráč Hernández však překážel následné Martího střele na bránu Sevilly.
60'
Sevilla právě vstřelila branku!
Zkušený chorvatský reprezentant IVAN RAKITIĆ naklopil po dlouhém autu nárt a halfvolejem vymetl nádherně vzdálenější šibenici. Rána nebyla nijak prudká, ale dokonale mířená a dvougólový náskok Cádizu je minulostí.
58'
ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Júsuf en-Nesírí,
ze hřiště odchází Suso, přichází Óliver Torres.
57'
S potížemi nadvakrát ztlumil Ledesma skákavou střelu Nemanji Gudelje z dálky k tyči. Z hráčů Sevilly nebyl v šestnáctce nikdo, takže se nemusel domácí brankář strachovat.
56'
Diváci kvitují potleskem úspěšný blok kapitána Isaaca Carceléna proti centru z levé strany.
55'
V ofsajdu byl po průnikové přihrávce Merého nachytán Sobrino.
53'
Další tvrdou střelu z pokračujícího útoku žlutomodrých vyhlavičkoval na hranici sebeobětování Nemanja Gudelj.
52'
Velká šance Cádizu! Christopher Ramos se prosadil přes slavnějšího jmenovce Sergia a přihrál na penaltovou značku Martímu, který tvrdou ranou nepropálil výtečného Ørjana Nylanda na čáře. Nor konečně dostal příležitost předvést své umění, s inkasovanými góly v první půli nemohl nic dělat.
52'
Sánchez zajímavě pronikal zadními řadami Cádizu, druhá klička na velkém vápně však již byla navíc.
50'
Další hrubka v rozehrávce Sevilly tentokrát není potrestána, Sobrinovu přihrávku si na velkém vápně nezpracoval Chris Ramos.
48'
Dodi Lukebakio vyprášil Ledesmovy rukavice střelou přes obránce z těžkého úhlu.
47'
Do pronikajícího Ocampose ze strany vrazil střídající Sobrino.
46'
Se dvěma změnami nastoupil Cádiz CF:
ze hřiště odchází zřejmě hlavně kvůli hrozící druhé žluté obránce Fali Jiménez, kterého nahradil Jorge Meré,
odchází také střelec druhé branky Darwin Machís, na jeho místo přichází Rubén Sobrino.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 31% – 69%, střely na bránu 2:3, střely mimo 1:6, rohy 2:3, ofsajdy 1:2, fauly 9:5.
Nesmírně vyhecované andaluské derby přineslo tři platné góly, jeden neuznaný na straně Sevilly krátce po zvýšení na 2:0, a celou řadu faulů, mnohdy volajících po červené kartě. S podivem je, že obě mužstva dohrála poločas v jedenácti. Hosté udělali dvě obrovské chyby v rozehrávce, po gólové hlavičce Ocampose jsou ale ještě ve hře o body.
45+7'
45+7'
Machís spíše vychytrale zakopl o nataženou nohu sevillského Sáncheze a došel si tak pro faul.
45+6'
Žlutá karta pro Cádiz CF. Ošklivý šlapák Lucase Pirese na koleno jmenovce Ocampose nebyl dnes rozhodně prvním adeptem na přímé vyloučení.
45+5'
Po opakovaném rohu viděl rozhodčí útočný faul Mariana Díaze.
45+4'
Ze skrumáže, v níž reklamovali fauly a přestupky hráči obou stran, se míč odráží na další roh Sevilly.
45+4'
Susův centr odhlavičkoval jeden z domácích hráčů raději na roh.
45+2'
Krátký roh z hranice velkého vápna mohli domácí využít daleko lépe. Javi Hernández jen odrazil míč o zeď za postranní čáru.
45+1'
Žlutá karta pro FC Sevilla. Boubakary Soumaré fauloval Christophera Ramose, jenž se kolem něj protahoval na pravém křídle.
45'
Lukebakiův křížný pas se snášel před bránu, nikým netečovaný míč musel v pádu vyboxovat Ledesma.
42'
Zpoza šestnáctky napřáhl po Ocamposově přihrávce Suso Fernández, ránu do horního rohu brány Ledesma vystihl.
40'
Dodi Lukebakio hledal průnikovou přihrávkou na křídlo Juanlu Sáncheze, ten si však tentokrát nepohlídal ofsajd.
37'
Hosté útočili do plných a za správný konec to vzali centrující Juanlu Sánchez i argentinský střelec LUCAS OCAMPOS, který si naběhl mezi beky a hlavičkou k tyči z 12 metrů překonává Ledesmu.
36'
Ledesma trochu zaváhal, když neudržel v rukavicích Díazův skákavý střílený centr. Spoluhráči gólmana Cádizu podrželi odkopem do autu.
35'
Trestný kop ze 30 metrů poslal nad břevno domácí kapitán Carcelén.
34'
Suso Fernández hlavičkoval z náběhu zpětný centr Juanlu Sáncheze metr nad břevno.
33'
Hra tedy po několika minutách napětí pokračuje trestným kopem Cádizu z hranice šestnáctky.
30'
Jen chvilku se hosté radovali z rychlého snížení. Sergio Ramos zastříhal ve vzduchu nohama a bodlem dorazil vlastní zblokovanou střelu do sítě, jenže při přezkumu gólové situace byl odhalen ofsajd Ocampose, který překážel domácímu brankáři ve výhledu.
30'
Na zteč vyrazil Ocampos a vybojoval první roh pro Sevillu.
28'
Cádiz právě vstřelil branku!
Další obrovskou chybu v rozehrávce Sevilly vystihl Iván Alejo, finální přihrávku vyslal Roger Martí a DARWIN MACHÍS se tváří v tvář brankáři tvrdou střelou nezmýlil.
26'
Sergio Ramos hlavičkoval z 10 metrů doprostřed brány, pomeznímu unikl ofsajd, který by bezpochyby odhalil VAR, i kdyby jeho pokus jakýmsi zázrakem Ledesma pustil.
24'
Žlutá karta pro Cádiz CF (Rominigue Kouamé). Za brutální šlapák na Rakitiće si fotbalista z Pobřeží Slonoviny vyloženě koledoval o červenou.
23'
Cádiz znovu otáčí hru, jenže akce končí útočným faulem Christophera Ramose.
22'
Výsledek byl opět nulový, Sevilla míří do rychlého protiútoku, nakonec ale Díazova přihrávka neprošla a Rakitiće domácí obrali o míč na velkém vápně.
21'
Machís napálil z voleje Alejův centr, míč se odráží o zem a chrániče hostujícího Sáncheze na další roh – tentokrát zleva.
20'
Lukebakio byl v souboji o míč s Chrisem Ramosem pozdě a domácího střelce podrazil.
18'
Martí vybojoval sraženým centrem o Sergia Ramose první roh pro domácí.
15'
Žlutá karta pro Cádiz CF. Iván Alejo ji viděl snad za protesty, v neustále rozkouskovaném průběhu vyhecovaného derby nestíhá ani režie, možná šlo o opakování některého z předchozích střetů.
14'
Další Jiménezův faul tentokrát na levém křídle na Ocampose znamená další trestný kop z velmi slibného místa pro hosty.
12'
Ledesma vyboxoval následný krátký roh Sevilly, skákavá dorážka Juanlua Sáncheze směřuje vedle brány.
11'
Žlutá karta pro Cádiz CF. Po skluzu Darwina Machíse na Dodiho Lukebakia ponechal rozhodčí výhodu, pískán je až další faul, kterého se dva kroky od kratší strany šestnáctky dopustil Fali Jiménez.
10'
V dalším náběhu se Chris Ramos dostal do střetu se známějším jmenovcem Sergiem, padá a vkleče se ohlíží na rozhodčího, který ale nechává hru pokračovat.
8'
Lukebakio se nechal obrat o míč na vlastní polovině, Martího průnikovku do běhu okamžitě převzal CHRISTOPHER RAMOS a z nájezdu prostřelil Nylanda.
7'
Roger Martí postupoval na bránu Sevilly, ale celá akce měla původ v ofsajdu, což po dohrání signalizuje pomezní Álvarez.
5'
Hráči Cádizu vyrazili do protiútoku, ale vrátil se Lukebakio a přiťukává míč brankáři Nylandovi.
4'
Žlutá karta pro Cádiz CF. José Mari sedí mezi náhradníky a pokud půjde na hřiště, tak už za svou účast v předchozí vášnivé debatě s napomenutím.
3'
Žlutá karta pro FC Sevilla. Sergio Ramos uštědřil herdu Martímu, domácí se snad domnívali, že zasáhne VAR, ale jejich fotbalista pádu hodně přidal a červená se nekoná.
3'
Isaac Carcelén zezadu rukama povalil Sergia Ramose, nejednalo se o nijak mimořádný zákrok, ale v přerušené hře se do sebe pustili další hráči, vášně planou i na lavičce a rozhodčí mají plné ruce práce.
1'
Domácí hrají ve žlutých dresech a modrých trenýrkách, hosté celí v bílém.
1'

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén (C), Jiménez, Hernández, Pires – Alejo, Alcaraz, Kouamé, Machís – C. Ramos, Martí.
Náhradníci: Gil – Meré, Chust, Zaldúa, Escalante, Mari, Á. Fernández, Sobrino, Gómez, Negredo, Guardiola, Njalla.
Trenér: González

Sevilla FC: Nyland – Sánchez, Gudelj, S. Ramos, Acuña – Rakitić (C), Soumaré, S. Fernández – Lukebakio, Díaz, Ocampos.
Náhradníci: Dmitrović – Nianzou, Badé, Salas, Pedrosa, Navas, Reges, Lamela, Torres, Jordán, en-Nesírí, Mir.
Trenér: Alonso

Rozhodčí: Soto – Cebrián, Álvarez.
O andaluských derby rozhodně neplatí, že nemají favorita. Cádiz neporazil Sevillu desetkrát v řadě (0-2-8, 3:19). Poslední prvoligová výhra se dokonce datuje do jara 1991, je ale nutné dodat, že za 27 let (1993-2020) se do přístavu na jihozápadě Španělska vrátila nejvyšší soutěž pouze na jedinou sezonu.
Sevilla FC neprožívá úspěšný podzim. Šestinásobný vítěz Evropské ligy v úterý v Lize mistrů doma podlehl Arsenalu Londýn 1:2 a po třech kolech je stále bez vítězství. Ve španělské nejvyšší soutěži si Sevilla připsala jen dvě výhry, minulý týden neudržela vedení a remizovala s Realem Madrid 1:1. Po dvou zápasech s evropskou špičkou čeká červenobílé relativně snazší soupeř a naděje na posun vpřed ze současného třináctého místa.
Nejlepším střelcem klubu je letos Júsuf en-Nesírí s pěti trefami, třikrát skóroval Nemanja Gudelj.
Cádiz CF se dva roky po sobě zachraňoval v lize s odřenýma ušima a na podobný scénář to vypadá i letos, kdy je na poslední nesestupové příčce. Po solidním začátku a zisku sedmi bodů v úvodních čtyřech kolech vydřel v následujících šesti pouze dva body za remízy. Naposledy doma před reprezentační přestávkou podlehl Gironě 0:1 a radosti se nedočkal ani před týdnem ve Valencii, kde prohrál 0:2.
Dvě branky mají na kontě Ramos a Machís.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.