La Liga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Vallecano - 10. března 2024   14:00

D. Alavés
44' Gorosabel (Blanco)
1:0
(1:0)
D. Alavés
Sivera – Gorosabel (85. Tenaglia), Abqár, R. Marín, J. López – Blanco, Guevara – Vicente (79. Sola), Guridi (79. Benavídez), Rioja (C) (71. Rebbáš) – Omorodion (71. K. García).
Owono – Alkain, R. Duarte, Hagi, Panichelli, Simeone.
Munuera Montero – Lopéz de Cerain, Martínez Moreno
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, A. Hernández, Lejeune, Espino (46. Chavarría) – U. López, Ciss (79. Falcao) – Palazón (C), De Frutos (87. Bebé), K. Pérez (63. Crespo) – de Tomás (63. Camello).
Cárdenas – Mumin, Nteka, J. Pozo, Rațiu, Trejo, Valentín.

To je z dnešního zápasu vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 13:10.
Máme za sebou celkem vyrovnané utkání, ve kterém však zvítězili Alavés 1:0. V závěru úvodního poločasu se prosadil Gorosabel, který přehodil hostujícího golmana. Ve druhém poločase se Vallecano pokoušeli vstřelit srovnávací branku, ale to se jim příliš nedařilo. Až v závěrečné minutě měli hosté velkou šanci utkání srovnat, ale to se jim nepovedlo. Alavés si tak z tohoto zápasu berou důležité 3 body.
90+7'
90+7'
V závěru utkání viděl žlutou kartu Blanco.
90+6'
Obrovská šance pro hosty, Palazón si zpracoval míč v pokutovém území, a jeho střela trefila tyč.
90+4'
Míč mají aktuálně hráči Vallecana, těm se však nedaří dostat dopředu přes obranu Alavés.
90+2'
Alavés budou zahrávat rohový kop po teči jednoho z hráčů Vallecana.
90+1'
Na zemi leží Sivera, který si vyžaduje lékařské ošetření.
89'
Palazón byl faulován a rozhodčí ihned tento přestupek pískl.
88'
Balliu stáhl k zemi jednoho z hráčů Alavés, kteří tak budou rozehrávat z vlastního pokutového území.
87'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Jorge De Frutos, přichází Bebé.
86'
Falcao přihrával na Camella, který se však nacházel v ofsajdu a asistent rozhodčího ihned zvedl praporek.
85'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Nahuel Tenaglia.
84'
Na zemi zůstal ležet Gorosabel, který má pravděpodobně křeče v noze.
82'
García si navedl míč na střed hřiště, kde z poměrně velké vzdálenosti vystřelil na bránu, ale jeho střela prošla kousek od levé tyče.
79'
ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Carlos Benavídez,
ze hřiště odchází Carlos Vicente, přichází Álex Sola.

ze hřiště odchází Ismaila Ciss, přichází Radamel Falcao.
77'
Alavés se opět ujali míče a zdržují se především na polovině soupeře a pokoušejí se dostat do pokutového území Vallecana.
74'
Zatím se oba týmy nedostávají do větších příležitostí, ale většinou rychle přichází o míč nepřesnými přihrávkami.
71'
ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Abdelrahman Rebbáš,
ze hřiště odchází Samu Omorodion, přichází Kike García.
70'
Jeden z hráčů Vallecana vyslal střílený centr na bránu Alavés, s míčem si ale v klidu poradil Sivera.
67'
Hosté se snaží dostat pomocí kombinací dopředu, ale obrana Alavés zatím brání důsledně.
65'
Vallecano teď sehrávají dva rohové kopy po sobě, tak uvidíme, zda-li se dostanou k nějakému zakončení.
63'
ze hřiště odchází Kike Pérez, přichází Miguel Crespo,
ze hřiště odchází Raúl de Tomás, přichází Sergio Camello.
61'
Další signalizovaný ofsajd, tentokrát na straně Vallecana. Raul de Tomás si nepohlídal své postavení.
60'
Na míči jsou hráči Alavés, a ti především kombinují pomaleji a nikam se neženou.
57'
Tak VAR nakonec potvrdil ofsajd jednoho z hráčů Alavés a branka platit nebude. Rozehrávat bude Dimitrievski.
56'
Vše se ale ještě prověřuje u videa.
55'
Hráči Alavés slavili předčasně gól, který nakonec neplatí z důvodu ofsajdu.
53'
Hlavní rozhodčí na chvíli přerušil hru z důvodu trvdého zákroku hráčů Vallecana.
51'
Balliu vystřelil na bránu ze střední vzdálenosti, ale Sivera míč chytil.
50'
Jani López fauloval jednoho z hráčů Vallecana zhruba na polovině hřiště.
49'
Alavés se pokoušeli dostat dopředu, ale tam jejich akci zastavila obrana Vallecana.
47'
Míč se dotkl rozhodčího, a tak je hra přerušena, a opět bude rozehrávat Vallecano.
46'
ze hřiště odchází Alfonso Espino, přichází Josep Chavarría.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:07.
45+6'
45+6'
Hráči Alavés už asi teď nikam spěchat nebudou a snaží se dohrát úvodní poločas v poklidu.
45+4'
Nepovedený centr jednoho z hráčů Vallecana skončli v zámezí a bude se tak kopat od brány.
45+2'
De Tomás se teď rozčiloval, jelikož chtěl pokutový kop, ale asistent rozhodčího nakonec signalizoval ofsajd, a tak bude rozehrávat Sivera.
44'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Krásnou přihrávku do běhu od Blanca obdržel ANDONI GOROSABEL, který s přehledem přehodil brankáře Dimitrievskiho a otevírá tak svou brankou skóre utkání. Asistence: Blanco
44'
Utkání opět pokračuje.
39'
Hra je teď přerušena pravděpodobně z důvodu ošetřování diváka v hledišti.
37'
López zezadu strčil do protihráče zhruba na polovině hřiště a rozhodčí ihned tento přestupek pískl.
36'
Na míči jsou opět hráči Vallecana, kteří kombinují na své polovině hřiště.
34'
Aktuální statistika držení míče: Alavés 39%, Vallecano 61%.
32'
Jeden ze spoluhráčů de Tomáse na něho vyslal centr, ten ale útočník Vallecana nestihl doběhnout, a míč si tak pouze hlídal Sivera.
30'
Espino podrazil zezadu u postranní čáry jednoho z hráčů Alavés, a tak rozhodčí ihned vytáhl žlutou kartu.
29'
V ofsajdu se po odrazu od jednoho z hráčů ocitl Pérez a asistent rozhodčího ihned zvedl praporek.
28'
Žlutou kartu vidí za šlapák Abqár zhruba na polovině hřiště.
27'
Omorodion obdržel míč od svého spoluhráče a pravačkou vystřelil z dálky na bránu Dimitrievskiho, ale jeho střela prošla kousek nad pravou horní tyčí.
25'
Pérez se dostal ke střele po odrazu jednoho z obránců Alavés, jeho střela ale mířila nad bránu domácích.
23'
Espino byl faulován Vicentem poblíž rohového praporku na polovině Vallecana.
22'
López zkusil vystřelit z velké dálky na bránu Sivery, avšak ten míč s přehledem chytil.
20'
Vallecano opět převzali držení míče, ale kombinují zatím pouze na své polovině hrací plochy.
18'
Je vidět, že hlavní rozhodčí nechává hru plynout a nepíská menší souboje či postrkávání mezi hráči.
17'
De Tomás vystřelil z dálky na bránu domácích, jeho střela však byla tečována jedním z obránců Alavés na rohový kop.
14'
Rioja ještě zůstal ležet na zemi po střetu s kapitánem Vallecana, ale vypadá to, že bude v pohodě.
13'
Žlutou kartu viděl Palazón za faul u postranní čáry na jednoho z hráčů Alavés.
11'
Guridi obdržel přihrávku do běhu od svého spoluhráče, dostal se ke střele, ale brankář jeho střelu vyrazil na rohový kop.
10'
Na zemi zůstal ležat de Tomás, ale vypadá to, že bude opět v pořádku.
8'
Na míči jsou aktuálně hosté, kterým se ale nedaří příliš přesně kombinovat.
5'
Alavés zahrávali rohový kop, ze kterého však nic domácí nevytěžili a míč mají opět Vallecano.
3'
Omorodion se pokoušel vystřelit z dálky, ale jeho střela mířila příliš vysoko nad bránu Dimitrievskiho.
2'
Po výkopu na míči zůstali hráči Vallecana, kterým se podařilo dostat na soupeřovu polovinu, ale uvnitř jejich pokutového území se jim nepodařila jedna z přihrávek.
1'
Výkop obstarají hráči Vallecana.
Hráči nastupují na hrací plochu, domácí budou hrát v modrých dresech, hosté pak v bílých.
Hezké nedělní odpoledne všem příznivcům fotbalu. Dnes máme na programu utkání 28. kola španělské LaLigy, ve kterém se proti sobě utkají Alavés a Vallecano. Utkání začne již za pár minut.

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Abqár, R. Marín, J. López – Blanco, Guevara – Vicente, Guridi, Rioja (C) – Omorodion.
Náhradníci: Owono – Alkain, Benavídez, R. Duarte, K. García, Hagi, Panichelli, Rebbáš, Simeone, Sola, Tenaglia.
Trenér: Garcia L.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, A. Hernández, Lejeune, Espino – U. López, Ciss – Palazón (C), De Frutos, K. Pérez – de Tomás.
Náhradníci: Cárdenas – Bebé, Camello, Crespo, Falcao, Chavarría, Mumin, Nteka, J. Pozo, Rațiu, Trejo, Valentín.
Trenér: Perez I.

Rozhodčí: Munuera Montero – Lopéz de Cerain, Martínez Moreno.

Rayo Vallecano

Vallecano se aktuálně ve španělské LaLize nachází na 16. místě s 26 body, což je 4 body od sestupového místa. Nyní jsou úplně z formy, když naposledy vyhráli 2. ledna 2:0 na půdě Getafe. Od té doby stále čekají na výhru v lize. Připsali si 5 porážek a 3 remízy, což je opravdu špatné. Měli zde samozřejmě také těžké soupeře, ale například prohráli s Mallorcou, Las Palmas, Sevillou. V minulém zápase pouze remizovali s Cádizem 1:1, což pro Vallecano byla určitě ztráta bodů. Potřebují také sbírat body jako sůl a určitě si pojedou na Alavés pro nějaké body.
Deportivo Alavés

Alavés se aktuálně nachází na 13. místě s 29 body, kdy je od sestupového místa dělí 7 bodů. Formu mají jako na houpačce, občas vyhrají, ale v poslední době jsou to v lize spíše remízy nebo prohry. Nedávno se jim podařilo zdolat Cádiz či Almériu, ale v posledních pěti zápasech se jim vyhrát nepodařilo. Prohráli 1:3 s Barcelonou a 1:0 s Osasunou. Zbylé tři zápasy remizovali s Villarealem, Betisem a Mallorcou. Měli ale tedy celkem těžký los, a tak uvidíme, jak budou hrát nadále. Od sestupové příčky to nemají daleko, takže by měli bodovat co nejvíce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.