La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Valencia - 8. prosince 2023   21:00

Getafe
87' Mayoral (J. Iglesias)
1:0
(0:0)
Getafe
Soria – Dakonam (70. Aleñá), D. Duarte, G. Álvarez – J. Iglesias, Milla (70. Ó. Rodríguez), Maksimović, J. Martín (83. Mitrović) – Greenwood, Mayoral – Latasa (74. Mata).
Fuzato – Angileri, Lozano.
Cuadra – Porras, Estévez
Estadio Coliseum (Getafe)
11 515 diváků
Valencia
Mamardašvili – Correia (90. Canós), Mosquera, Paulista (C), Gasiorowski (90. Jaremčuk) – Foulquier, Pepelu, Guerra, F. Pérez (54. Diakhaby) – Di. López (82. J. Vázquez), Duro.
Doménech, Rivero – H. González, Gozálbez, Guillamón, Marí, Özkacar.

Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 1:3. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:14.
Páteční předehrávka 16. kola španělské LaLigy mezi Getafe a Valencií nabídla jediný gól, o nějž se v hodně nervózním zápase postaralo domácí mužstvo.

Jediný gól utkání padl až v závěru základní hrací doby v momentě, kdy už hosté dohrávali bez vyloučeného kapitána Paulisty. V 87. minutě Iglesias zprava odcentroval přesně na hlavu nehlídaného Borji Mayorala a nejlepší střelec mužstva využil přesilovku dobře namířenou hlavičkou k pravé tyči. Zbývající minuty měly k fotbalu hodně daleko, rozhodčí udělal další dvě červené karty, za naprosto zbytečné poznámky do sprch odešli předčasně domácí Duarte a hostující Guerra. Karty padaly, ale góly už nikoliv, domácí bez výraznějších problémů udrželi těsné vítězství až do závěrečného hvizdu.

Svěřenci trenéra Bordaláse díky vítězství poskočili na pěkné osmé místo a odsunuli za sebe kromě Las Palmas i dnešního soupeře, který spadl na desátou příčku.
90+6'
90+5'
Nastavený čas se chýlí ke konci. Valencia už se zřejmě na nic nezmůže, protože není v držení míče a Getafe se pohybuje v blízkosti půlicí čáry, kde není pod tlakem.
90+3'
Koncovka zápasu připomíná spíše rugby, s tím rozdílem, že zde arbitr Cuarda rozdává jednu kartu za druhou. Nyní ji ukázal Dimitri Foulquierovi za skluz proti Rodríguezovi.
90+3'
To je neskutečné, další červená karta, tentokráte do domácích řad! Přitom ani Domingos Duarte nefauloval, nejspíše si podobně jako Guerra neodpustil hodně nemístnou poznámku.
90+2'
Přestože Gastón Álvarez nebyl pod tlakem, tak z poloviny hřiště poslal malou domů Soriovi a frustrace je viditelná na Durovi, který do soupeře zbytečně narazil.
90+1'
Getafe bez větších problémů kontroluje míč blízko poloviny hřiště a do útoku už nikterak nespěchá, s jednobrankovým vedením jsou nadmíru spokojení.
90'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Thierry Correia, přichází Sergi Canós.
90'
ze hřiště odchází Yarek Gasiorowski, přichází Roman Jaremčuk.
88'
A pozor, Valencia jde do devíti! Těžko říct, z jakého důvodu musí Javi Guerra opustit hrací plochu, protože žádný faul neudělal, zřejmě si neodpustil nějaké hodně ostré slovíčko směrem k arbitrovi Cuadrovi.
87'
Getafe právě vstřelilo branku!
Přesilovka využita, domácí střílí v blížící se koncovce zápasu extrémně důležitý vedoucí gól! Na pravé straně dostal příliš mnoho volného prostoru Iglesias, jenž posadil centr přesně na hlavu trestuhodně volného BORJI MAYORALA, za jehož dobře umístěnou hlavičkou k pravé tyči se Mamardašvili natahoval marně.
86'
Příliš okatě šel k zemi těsně za velkým vápnem Carles Aleñá, arbitr Cuadra celou situaci velmi dobře viděl a nechal ve hře pokračovat.
85'
Po zisku balónu Cristhian Mosquera vyzkoušel nákop k polovině hřiště, kde byl Hugo Duro, toho Domingos Duarte odstavil tělem a nechal míč propadnout k Álvarezovi.
84'
Getafe plánovalo zahrozit z rohového kopu, což se ale nepovedlo, centr na přední tyč kontroloval dobře postavený Jesus Vázquez.
83'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Jordi Martín, přichází Stefan Mitrović.
82'
ze hřiště odchází Diego López, přichází Jesus Vázquez.
81'
Do pokutového území se balón odrazil Jaime Mata, který střílel levačkou z otočky do prostoru, kde se pohyboval gólman Giorgi Mamardašvili.
80'
Na trávníku si chvíli poležel Hugo Duro po souboji s Gastónem Álvarezem, ale když pochopil, že arbitr Cuadra faul neodpíská, tak rychle vstal.
79'
Z pravého křídla až příliš přetáhl centr Mason Greenwood, Jaime Mata neměl žádnou šanci dostihnout balón ve hře.
78'
Útočný faul odpískán Javimu Guerrovi, jenž si pokusil udělat prostor kolem Domingose Duarteho, přitom ovšem soupeře fauloval.
77'
Ze střední vzdálenosti vypálil z nepřipravené pozice Diego López, David Soria kontroloval balón směřující o kus vedle pravé tyče.
76'
Dopředu se vydali také hosté. Pod tlakem si Pepelu poradil velmi dobře, když nastřelil Domingose Duarteho a získal aspoň autové vhazování.
75'
Fotbalistům v modrých dresech se nedaří prodrat skrze zahuštěnou defenzivu hostujícího celku. Nahrávku Mayorala skvěle přečetl Mouctar Diakhaby.
74'
ze hřiště odchází Juan Latasa, přichází Jaime Mata.
73'
Další centr do vápna, tentokráte v podání Masona Greenwooda, před Carlese Aleñu se natlačil Cristhian Mosquera a balón poslal mimo šestnáctku.
72'
Centrovaný balón Juana Iglesiase způsobil zmatky v pokutovém území Valencie, nakonec zdárně odkopával Mouctar Diakhaby těsně před Óscarem Rodríguezem.
71'
Dalo se očekávat, že trenér Bordalás podpoří ofenzivu. Tlak Getafe pokračuje a soupeř má jasný cíl, ubránit bezbrankový výsledek.
70'
ze hřiště odchází Djené Dakonam, přichází Carles Aleñá.
70'
ze hřiště odchází Luis Milla, přichází Óscar Rodríguez.
69'
Mason Greenwood si věřil jeden na jednoho, ale daleko se nedostal, kličku z pravého křídla do středu přečetl Dimitri Foulquier a počínal si čistým způsobem.
68'
Odražený balón si za velkým vápnem našel Luis Milla, místo očekávaného zakončení ještě nahrával do přehuštěného středu, kde kraloval Mouctar Diakhaby.
67'
Djené Dakonam mohl hrát směrem dopředu, ale rozhodl se neriskovat, po půlicí čáře nahrál kolegovi stoperovi Gastónu Álvarezovi.
66'
Pod tlakem vyslal Jordi Martín příliš vysoký centr, navíc přímo do brány, Giorgi Mamardašvili kolem sebe nikoho neměl, takže balón bez problémů schoval do náruče.
65'
Fotbalisté v modrých dresech nadále kontrolují míč na útočné polovině. Dlouhý nákop překvapivě vyzkoušel Gastón Álvarez, dobře vyrazil z brány Giorgi Mamardašvili.
64'
Rozestoupených stoperů chtěl využít Borja Mayoral, ale míč si neposunul ideálně, stáhl se k němu Mouctar Diakhaby a natlačil před Španěla tělo.
63'
Střílený pas z pravé lajny vyslal Juan Iglesias příliš blízko bráně, Giorgi Mamardašvili nezaváhal a míč schoval do rukavic.
62'
Ani domácí celek už nemá čistý trestní rejstřík, žlutému kartónku neunikl Djené Dakonam, který ve vzdušném souboji ostře atakoval Huga Dura.
61'
Valencia útočí i v deseti. Yarek Gasiorowski poslal zajímavý pas do pokutového území, kde se Diego López neobtočil kolem Duarteho.
60'
Středem nabral vysokou rychlost Diego López, kličku po pravé ruce však avizoval dlouho dopředu, vystihl ji Gastón Álvarez.
59'
Juan Iglesias si narazil s Nemanjou Maksimovićem, načež se pokusil posunout míč do středu hřiště, nepropasíroval ho ale přes Pepelua.
58'
Mason Greenwood si pohlídal ofsajdovou past, výborně si zasekl míč kolem Diakhabyho, načež vystřelil levačkou do jiného blokujícího soka Guerry.
57'
Teď se toho děje opravdu hodně! Valencia přežila šanci soupeře a pokusila se založit rychlý protiútok, ten Luis Milla zažehnal za cenu faulu oceněného žlutou kartou.
57'
S obrovským štěstím se Jordi Martín i díky výbornému přisunutí patou od Latasy ocitl tváří v tvář brankáři, vyběhnuvšího Mamardašviliho neprostřelil.
57'
Getafe začíná přitápět pod kotlem! Luis Milla vyslal tvrdou ránu zpoza velkého pokutového území, tu Mamardašvili s problémy vytěsnil nad břevno.
56'
Zprava vyprodukoval povedený střílený centr Mason Greenwood a byl to Giorgi Mamardašvili, kdo pravou nohou odkopl míč do bezpečí.
55'
Přetažený centr zamířil do prostoru, kde se pohyboval Juan Latasa, stoperskou dvojici navzdory velké snaze nepřeskočil.
54'
ze hřiště odchází Francisco Pérez, přichází Mouctar Diakhaby.
54'
Kartu žluté barvu dostal hostující trenér Rubén Baraja, který si ještě s rozhodčím vysvětloval zřejmě situaci plynoucí ve vyloučení Paulisty.
53'
Z levého křídla centroval do pokutového území Mason Greenwood. Cristhian Mosquera se vyšplhal vysoko do vzduchu a přeskočil Borju Mayorala.
52'
Kolmici za obranu vyzkoušel Luis Milla, těsně před Latasou zakročil nataženou pravou nohou ve skluzu Thierry Correia.
51'
Není bez překvapení, že fotbalisté v modrých dresech hned přesunuli kombinaci na útočnou polovinu, kde se snaží vyzrát na defenzivu konkurenta.
50'
Velká komplikace pro Valencii, jež bude dohrávat o deseti! A navíc bez kapitána, protože druhou žlutou kartu dostal Gabriel Paulista, který nejprve strčil do Latasy a aby mu to nebylo líto, tak mu ještě vlepil facku.
49'
Individuálně si věřil Juan Latasa, ale příliš daleko se nedostal, neuspěl hned proti prvnímu protihráči Cristhianu Mosquerovi.
48'
Proti centru do pokutového území vystartoval Giorgi Mamardašvili a hrací předmět bez větších problémů skryl do rukavic.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě, oba celky pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
První poločas zápasu mezi Getafe a Valencií měl k atraktivitě hodně daleko. Oba celky hrají zbytečně opatrně a k vidění byla jediná střela na bránu, kterou až v nastaveném čase obstaral domácí Mayoral, jenž vystřelil slabě přímo doprostřed brány. Nezbývá než doufat, že druhá půle nabídne záživnější podívanou a snad i nějaké góly.
45+2'
45+2'
Už po nastaveném čase přeci jen byla k vidění střela na bránu, nicméně Borja Mayoral zamířil zpoza šestnáctky přímo doprostřed brány, kde byl Giorgi Mamardašvili.
45+1'
Úvodní dějství se dohrává v klidu blízko poloviny hřiště, kde míč drží Valencia a dopředu už se tolik nežene, spíše čeká na hvizd arbitra.
44'
Nepovedeným centrem z pravého křídla se prezentoval Mason Greenwood, adresát Juan Latasa se za vysokou rychlostí letícím míčem jenom bezmocně podíval.
43'
A další žlutý kartónek do řad Valencie! Pěkně zblízka si jej prohlédl hostující stoper Gabriel Paulista za zbytečné protesty směřující k neodpískanému zákroku Milly na Correiu. Brazilec se zároveň vykartoval pro další ligové utkání proti Barceloně.
42'
První žlutou kartu zápasu obdržel portugalský bek Valencie Thierry Correia, jenž zezadu nekompromisně vzal přes nohy Millu bez zjevné snahy hrát míč.
41'
Pas za obranu neměl brazilský stoper Gabriel Paulista, proto sáhl k nejjednoduššímu možnému řešení, a sice odkopu do autu.
40'
První dotek nebyl v podání Juana Latasy úplně ideální, čehož využil Cristhian Mosquera k bezmyšlenkovitému odkopu do země nikoho.
39'
S problémy, ale přece Mason Greenwood udržel na zádech Francisca Péreze, jemuž se nakonec povedlo dát před konkurenta nohu, ale balón poslal jenom k Dakonamovi.
38'
Do pokutového území poslal Pepelu centr z volného přímého kopu, Cristhian Mosquera v nekomfortní pozici zakončoval vysoko nad břevno.
37'
Domingos Duarte nedal v hlavičkovém souboji žádnou šanci Hugovi Durovi a poslal hrací předmět k Latasovi, tomu ovšem smolně propadl balón pod nohou.
36'
Zpracování Diegu Lópezovi nevyšlo úplně ideálně, situaci se snažil napravit v pádu, jenže místo míče trefil pouze kotníky Gastóna Álvareze.
35'
Valencia zkouší štěstí trpělivou kombinací. Zatím ale daleko od brány soupeře, míč se pohybuje v blízkosti poloviny hřiště.
34'
Hugo Duro utekl osobnímu strážci, ale měl před sebou další tři konkurenty, mezi nimiž se, jak se předpokládalo, do vápna Getafe neprobojoval.
33'
Do pokutového území dostal balón Dimitri Foulquier, jenže balón přeběhl a ve snaze o jeho zpracování viditelně zahrál rukou.
32'
Opět musel do akce Djené Dakonam a i v tomto případě obstál, pokryl míč tělem a nechal ho pod tlakem Lópeze doputovat až do zámezí.
31'
Djené Dakonam prodal své fyzické proporce, natlačil se před Huga Dura a ve snaze o rychlé založení útoku si proti němu soupeř pomohl faulem.
30'
Jeden na jednoho postupoval Juan Latasa. Cristhian Mosquera kličku zleva do středu očekával a protihráče odzbrojil čistým obranným vypíchnutím.
29'
Kolem osobního strážce si udělal prostor Mason Greenwood a poslal dobře mířený centr do vnitra šestnáctky, kde se Borja Mayoral neprosadil proti dvěma.
28'
Centrovaný míč na přední tyčku úspěch neslavil. Dobrou orientaci v prostoru prokázal Cristhian Mosquera a balón poslal mimo velké vápno.
27'
Volný přímý kop pro Getafe. Fauloval Thierry Correia, který sice vzal balón, ale až přes nohy konkurenta Jordiho Martína.
26'
Zhruba osmnáct metrů od brány Mason Greenwood naznačil střelu, tu si nakonec rozmyslel a šel do souboje s Javim Guerrou, jehož dohrál nedovoleně šlapákem.
25'
Protiútok „Netopýrů“ neskončil vedoucím gólem. Hugo Duro se pokusil ještě stihnout pas doleva ve hře, ale míč doběhl až těsně za postranní čárou.
24'
Útočným faulem se prezentoval Mason Greenwood, když se při kličce ohnal loktem a neúmyslně trefil rukou do obličeje Gabriela Paulistu.
23'
O něco více ze hry mají domácí, ale nejedná se o výraznou převahu. Nemanja Maksimović nyní neuspěl nákopem za obranu, který Juan Latasa vůbec nepochopil.
22'
Z levého křídla centroval do vnitra pokutového území Jordi Martín, Cristhian Mosquera udržel na zádech útočníka Juana Latasu.
21'
U levé lajny čekal na míč Jordi Martín, nešel proti němu a proto ho Dimitri Foulquier předskočil bez výraznějších komplikací.
20'
Na útočnou polovinu vyvezl hrací předmět Nemanja Maksimović, načež vyzkoušel oblouček za obranu, ten pohlídal Cristhian Mosquera.
19'
Ne úplně přesvědčivý odkop v podání Gabriela Paulisty, ale Borja Mayoral už se instinktivně otáčel aby neschytal ránu, takže balón proletěl kolem něj.
18'
Portugalský bek Thierry Correia překvapivě vyslal dlouhé autové vhazování až do pokutového území soupeře, kde se Diego López neprosadil proti třem soupeřům.
17'
Přenesení balónu doleva nevyšlo dle představ, bránící Thierry Correia výborně odcouval k lajně a hlavou míč sklepl pro Péreze.
16'
Vysokou rychlost vyvinul po levé lajně Jordi Martín, ale do blízkosti pokutového území se neprocpal, tělem totiž nepřetlačil Javiho Guerru.
15'
Juan Iglesias vyprodukoval od pravé lajny zajímavý centr do vápna, kde se pohybovali dva kolegové, ale jak Greenwood, tak ani Latasa na míč nedosáhli.
14'
Těsně za hranicí velkého vápna si Borja Mayoral nenašel prostor ke střele, Thierry Correia protihráči čistě vypíchl míč a dotírající Gastón Álvarez potom fauloval Francisca Péreze.
13'
Útok středem Valencii nevyšel. Francisco Pérez se nedohodl s Diege Lópezem, jemuž poslal přihrávku výrazně za paty.
12'
Obětavě zabojoval směrem dozadu Cristhian Mosquera, zabral do plného sprintu a ve skluzu zastavil slibnou přihrávku Mayorala středem na Latasu.
11'
Hodně nepovedený centr z přímého kopu v podání Pepelua, který trefil Jordiho Martína, jediného hráče stojícího ve zdi.
10'
Standardku pro Valencii vybojoval Dimitri Foulquier, když udělal pěknou kliču po pravé lajně a Gastón Álvarez ho zastavil jenom za cenu faulu.
9'
Problémy s levým kolenem má Thierry Correia, ovšem v případě Portugalce to nevypadá na zranění vážnějšího rázu, brzy se zvednul zpátky na nohy a už absolvoval i první výklus.
8'
Středem hřiště se pokusil probít do příležitosti Juan Latasa. Proběhl mezi dvěma pasivně stojícímu soupeři, na Paulistu již recept nenašel.
7'
Nedovolený zákrok vybojoval na svou osobu Thierry Correia blízko poloviny hřiště, nedovoleně soka zezadu atakoval Jordi Martín.
6'
Pokus Valencie o rychlé založení protiútoku se minulo účinkem, protože Thierry Correia nákopem přecenil rychlostní schopnosti Huga Dura.
5'
Domácí plánovali zahrozit z rohového kopu. Po sérii odrazů si na zakončení dělal zálusk Mason Greenwood, ovšem Gabriel Paulista jej přetlačil.
4'
Cristhian Mosquera si pod tlakem nekomplikoval situaci a zapojil do hry nohama i gólmana Giorgiho Mamardašviliho, ten z první odkopával na útočnou polovinu.
3'
Dlouhé autové vhazování šikovně prodlužoval za sebe Borja Mayoral, před číhajícím Juanem Latasou zažehnal hrozící nebezpečí Gabriel Paulista.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modrých dresech, fotbalisté Valencie pro dnešní ligové střetnutí oblékli dresy barvy bílé.
1'

Getafe CF: Soria – Dakonam, D. Duarte, G. Álvarez – J. Iglesias, Milla, Maksimović, J. Martín – Greenwood, Mayoral – Latasa.
Náhradníci: Fuzato – Aleñá, Angileri, Lozano, Mata, Mitrović, Ó. Rodríguez.
Trenér: Pepe Bordalás

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Mosquera, Paulista (C), Gasiorowski – Foulquier, Pepelu, Guerra, F. Pérez – Di. López, Duro.
Náhradníci: Doménech, Rivero – Canós, Diakhaby, H. González, Gozálbez, Guillamón, Marí, Özkacar, J. Vázquez, Jaremčuk.
Trenér: Rubén Baraja

Rozhodčí: Cuadra – Porras, Estévez.
Valencia CF

Fotbalisté Valencie jsou na tom podobně jako dnešní soupeř, když se stejným bodovým ziskem figurují na deváté příčce zásluhou lepšího skóre. „Netopýři“ nicméně čekají na vítězství už tři ligové zápasy, když postupně prohráli 1:5 s Realem Madrid, remizovali doma 0:0 s Celtou Vigo a minulý víkend padli těsně 1:2 venku s rozjetou Gironou. Barajova družina vyhrála alespoň v poháru, na stadionu Arosy uspěla hubeným výsledkem 1:0. Střelecké produktivitě mužstva vévodí Hugo Duro se sedmi trefami.
Getafe CF

Zatímco loni Getafe do posledního kola hrálo o záchranu, tak to letos vypadá, že by mohlo zabojovat dokonce o pohárové příčky, neboť se po patnácti kolech nachází na pěkném desátém místě s mankem sedmi bodů na šestý Real Sociedad. Svěřenci trenéra Bordaláse drželi do minulého víkendu sérii osmi ligových zápasů bez prohry, ale devátou čárku nepřidali, protože prohráli 0:2 v Las Palmas. Náladu si spravili v týdnu, kdy v roli velkého favorita zvítězili v rámci Copa del Rey 2:1 na půdě Atzenety. Nejlepším střelcem týmu je desetigólový Borja Mayoral.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný páteční večer. Vítám vás při sledování páteční předehrávky 16. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Getafe a Valencií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.