La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Celta Vigo - 27. října 2023   21:00

Girona
90+1' Y. Herrera (A. García)
1:0
(0:0)
Girona
Gazzaniga – A. Martínez (79. Cygankov), Da. López (45+2. Juanpe), Blind – I. Martín (67. Portu), Y. Herrera, A. García (C), Gutiérrez – Couto, Sávio – Dovbyk (67. Stuani).
Fuidias – Almena, Espinosa, Kebe, Solís, Torre.
Díaz de Mera – Santaursula, Hernández
Estadi Municipal de Montilivi (Girona)
12 671 diváků
Celta Vigo
Guaita – K. Vázquez, Starfelt, Núñez, M. Sánchez – de la Torre, Tapia, Dotor (85. Beltrán), Bamba (75. Mingueza) – Aspas (C), Larsen.
J. Carrillo, Marchesín – Cervi, Domínguez, Douvikas, M. Rodríguez, Sotelo, Swedberg.

Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 0:2. Střely mimo: 1:0. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:6.
Domácí Girona se v páteční předehrávce 15. kola španělské LaLigy pořádně nadřela, v roli favorita udolala Celtu Vigo až gólem v nastaveném čase základní hrací doby.

První poločas byl ze strany domácího favorita mizerný, neboť nevystřelil ani jednou na bránu, zatímco soupeř dvakrát, ale gólu se nedočkal. Druhé dějství už bylo na šance bohatší. Za Gironu zahrozili Couto a Gutiérrez, ani jeden ale nemířil mezi tři tyče. Na druhé polovině hřiště rozvlnil síť de la Torre, ale jeho zásah neplatil z důvodu útočného faulu spoluhráče Dotora na gólmana. Když už se zdálo, že střetnutí skončí bezbrankovým výsledkem, tak v první nastavené minutě základní hrací doby vzal zodpovědnost do vlastních rukou Yangel Herrera, středopolař vypálil zpoza vápna nechytatelnou ránu nártem o levou tyč a rozhodl o tříbodovém zisku favorita.

Svěřenci trenéra Míchela pokračují ve snovém úvodu sezóny, polepšili si na 28 bodů a v tabulce se minimálně do soboty posunuli do čela tabulky o tři body před Real Madrid. Celta nevyhrála posedmé za sebou, s šesti body zůstává na sestupovém osmnáctém místě.
90+7'
90+6'
Místo pokračující snahy hostů na srovnání si domácí hlídají těsný náskok na útočné polovině, po sraženém centru Cygankova navíc kopali roh, proběhla očekávaná rozehrávka na krátkou vzdálenost.
90+5'
Jeden z posledních útoků Celty zhatil útočným faulem Iago Aspas a není divu, že Paulo Gazzaniga s rozehrávkou nikterak nespěchá.
90+4'
Aleix García ve snaze o obranný odkop podklouzl, avšak smutnit nemusel, úkolu v podobě dlouhého nákopu do bezpečí se za něj zhostil Miguel Gutiérrez.
90+3'
Hosté samozřejmě museli úplně překopat taktiku a vrhnout všechny zbytky sil do ofenzivy. Nákop Renata Tapii doputoval až do rukavic připraveného Gazzanigy.
90+1'
Girona právě vstřelila branku!
Střelecká nemohoucnost ukončena, domácí favorit dělá v nastaveném čase dost možná rozhodující krok směrem k zisku tří bodů! Aleix García patičkou prodlužoval nahrávku do středu na YANGELA HERRERU, venezuelský reprezentant si míč ideálně zpracoval a zpoza velkého vápna vypálil nechytatelnou ránu o levou tyčku.
89'
Hostující kapitán Iago Aspas zabojoval, nicméně ani ve skluzu nezvládl míč udržet ve hře, následuje autové vhazování Girony.
88'
Útočný faul odpískán Iagu Aspasovi, který vysunul presink až nečekaně vysoko, nakonec bolestivě došlápl stopera Juanpeho.
87'
Světle modří trpělivě brání a čekají na případnou možnost brejku. Před Unaiem Núñezem se žádná taková neotevřela, proto následoval daleký odkop do země nikoho.
86'
Girona byla varována, ale nepotrestána. Nadále tedy živí naděje na tříbodový zisk, poměrně rychle přesunula kombinaci na polovinu soupeře.
85'
Hodně nespokojený je na hostující střídačce zkušený kouč Rafael Benítez, jeden z členů realizačního týmu dokonce dostal červenou kartu. Utkání každopádně pokračuje za bezbrankového stavu.
85'
Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Carlos Dotor, přichází Fran Beltrán.
83'
Hostující mužstvo rozvlnilo síť, gól však neplatí! Po centru Tapii zprava Gazzanigovi vypadl míč z rukavic, načež spadl k zemi po kontaktu s Dotorem. Právě Dotor potom přisunul balón Lucovi de la Torremu, jemuž nedělalo žádné problémy zakončení do prázdné brány. Arbitr Díaz de Mera nechal situaci dohrát, načež po krátké konzultaci s pomezním odpískal Dotorovi útočný faul.
82'
Žlutému trestu se nevyhnul Juanpe. Domácí stoper zbytečně dohrál Aspase dávno po odehrání míče, v tomto případě nebylo co řešit.
81'
Celta Vigo podnikla zajímavý protiútok levou stranou, kdy si Carlos Dotor narazil s Iagem Aspasem, střelu levačkou ve finále úspěšně zblokoval Miguel Gutiérrez.
80'
Polovysoký centr od pravé lajny Portu chytře prodlužoval za sebe, Carlos Dotor před Stuanim hrudí sklepl balón pro Guaitu.
79'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Arnau Martínez, přichází Viktor Cygankov.
78'
Oscar Mingueza si narazil s Iagem Aspasem a už uvnitř vápna zprava centroval pod sebe, v pádu zakopl balón do zámezí Daley Blind.
77'
Poté, co balón opustil hrací plochu v blízkosti rohového praporku Celty, došlo k poměrně početné potyčce, žlutou kartu dostali domácí Cristhian Stuani a hostující Carl Starfelt.
76'
Odvážný, avšak skvěle provedený skluz udělal v blízkosti vlastního pokutového území Arnau Martínez, Luca de la Torre se marně dožadoval odpískání faulu.
75'
ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Oscar Mingueza.
74'
S těžkým zpracováním si u pravé lajny Cristhian Stuani poradil se zpracováním na jedničku, Unai Núñez náledně před soupeřem odkopával na aut.
73'
Dopředu se dostali i hosté, avšak nic zajímavého si nevybudovali, Jörgen Larsen neuspěl kličkovanou mezi dvěma protihráči.
72'
Důležitý vedoucí gól chtěl obstarat Miguel Gutiérrez, jenž za velké vápno dostal míč ideálně proti levačce, ale dal mu opačnou faleš, hrací předmět se vytočil vedle pravé tyčky.
71'
Domácí pokračují v kombinaci na útočné polovině a začínají zatápět pod kotlem čím dál tím víc. Defenziva Celty má co dělat, aby pokrývala všechny výpady konkurenta.
70'
Po centru od praporku si našel odražený míč Cristhian Stuani, v poměrně velkém záklonu střílel levačkou příliš vysoko.
69'
Standardku v podobě rohového kopu vybojoval Sávio, v obležení dvou konkurentů zvládl šikovně nastřelit blokujícího Starfelta.
68'
Vicente Guaita poslal dlouhý odkop na útočnou polovinu, kde míč příliš dlouho nevydržel, protože Arnau Martínez přeskočil Aspase.
67'
ze hřiště odchází Artěm Dovbyk, přichází Cristhian Stuani.
67'
ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Portu.
66'
Můžeme si odškrtnout první velkou příležitost! Bek Girony Yan Couto obdržel výbornou přihrávku do nohy na pravou stranu šestnáctky, z nadějné pozice ovšem nártem přestřelil.
66'
Jonathan Bamba se krásnou kličkou patičkou uvolnil přes Arnaua Martíneze, nicméně po dvacetimetrovém sprintu už neměl sílu na další kličky, ztroskotal na Gutiérrezovi.
65'
Dobrý přehled ve hře ukázal Manu Sánchez, hrudí sklepl hrací předmět ke Guaitovi, který v poklidu mohl sebrat míč do rukavic.
64'
Centr Jonathana Bamby v nouzi vyřešil Paulo Gazzaniga, nepřipustil zaváhání a vysoký míč na jedničku stáhl do rukavic.
63'
Ze střední vzdálenosti vypálil Aleix García, leč Guaitu nezaměstnal, napálil do zad prvního clonícího soupeře Dotora.
62'
Před třemi protihráči Iago Aspas utekl k levému rohovému praporku, nepovedený centr levačkou na přední tyčku odkopával Daley Blind.
61'
Laciná ztráta Girony, Arnau Martínez očekával přihrávku do nohy a ostřejší pas Miguela Gutiérreze nechal projít do zámezí.
60'
Yangel Herrera si teď počínal o poznání lépe, z levého křídla poslal zajímavý střílený centr na hranici penalty, kam na míč o kousek nedosáhl Artěm Dovbyk.
59'
Hodně nepovedený centr vyslal do vnitra pokutového území Yangel Herrera, z brankové čáry vystartoval Vicente Guaita a balón sebral před Dovbykem.
58'
Zápas pokračuje míčem rozhodčího, jenž jej hodil k nohám domácího stopera Arnaua Martíneze. Hraje tedy Girona.
57'
Při obranném odkopu Unai Núñez trefil Yana Couta. Neúmyslný střet z pohledu obou fotbalistů, kteří nezažívají nejpříjemnější chvíle.
56'
Přetažený centr z přímého kopu vracel Arnau Martínez do malého vápna, připravený Vicente Guaita vyběhl za míčem a schoval ho do rukavic.
55'
Na žluté karty je vyrovnáno. Naprosto zaslouženě ji uviděl Kevin Vázquez, když si vůbec nevšímal míče a soustředil se jen na podražení Sávia, a to dosti bolestivé.
54'
Domácí měli v plánu uspět postupnou kombinací, tu ale zhatil středopolař Yangel Herrera nepovedeným pasem za Sáviovy paty.
53'
Rohový kop Celty pro domácí defenzivu nebezpečí neznamenal, nejvýše totiž vyskočil na přední tyči bránící Miguel Gutiérrez.
52'
Iago Aspas z pravého křídla přihrával pod sebe na Renata Tapiu, tvrdá rána z prvního doteku zamířila vysoko nad horní tyč.
51'
Centr na přední tyč Carlos Dotor smolně prodlužoval za sebe, naštěstí pro něj do prostoru, kde se pohyboval spoluhráč Unai Núñez.
50'
Velká bojovnost Artěma Dovbyka nepřišla vniveč, domácí forvard u pravé lajny přetlačil Starfelta, který jej pak zezadu podrazil.
49'
Hodně nepovedený nákop za obranu vyprodukoval Carlos Dotor, Jörgen Larsen se za ním ani nepokusil rozběhnout.
48'
Jonathan Bamba vyzval k souboji jeden na jednoho Arnaua Martíneze, za jehož záda se nedostal, nakonec si pomohl zpětným pasem na Tapiu.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Jediným střídáním tak zůstává stažení zraněného domácího stopera Lópeze, za nějž zaskočil Juanpe.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:10.
Ne příliš záživný první poločas zápasu mezi Gironou a Celtou Vigu branku nepřinesl. K vidění byly pouze dvě střely na bránu, ne příliš nebezpečné a o obě se postaralo hostující mužstvo, pokusy Tapii i Bamby kryl Gazzaniga. Domácí zatím nepotvrzují roli favorita, nicméně ještě mají celý druhý poločas na to, aby svůj výkon zlepšili.
45+9'
45+8'
Arbitr Díaz de Mera ještě nehal rozehrát standardku, při vysokém přetaženém balónu si útočící Unai Núñez pomohl faulem.
45+7'
V závěru úvodního dějství vidíme první žlutou kartu v zápase, tu si pěkně zblízka prohlédl Yan Couto za nebezpečné sestřelení Bamby ve skluzu.
45+6'
Sávio si přes osobního strážce našel na levém křídle prostor k centru levou nohou, ten však poslal přímo do Guaitových rukavic.
45+5'
Nákop na hranici velkého pokutového území mířil do prostoru, kde se pohyboval Artěm Dovbyk, protihráče k míči nepustil Carl Starfelt.
45+4'
Kevin Vázquez neposlal tak dlouhý aut, jaký si asi představoval, pozorný Yan Couto vrátil hrací předmět hlavou do zámezí.
45+3'
Ze středu se na levé křídlo posunul Jörgen Larsen, navedl si balón do vápna, načež střelu poslal do prvního bránícího soka.
45+2'
ze hřiště odchází David López, přichází Juanpe.
45+1'
Zničehonic se na trávník posadil domácí stoper David López, zřejmě se jedná o problém s pravým zadním stehenním svalem. Zřejmě se bude muset střídat.
44'
Hosté podnikli rychlý protiútok a Iago Aspas ho završil stříleným pasem zleva do vápna, David López odkopával na roh před číhajícím de la Torrem.
43'
Centr z rohového kopu způsobil skrumáž v pokutovém území Celty, Artěm Dovbyk se na malém prostoru neprotlačil ke střele přes dva soupeře.
42'
A znovu práce pro Paula Gazzanigu, který si suverénně poradil s centrem od levé lajny, balón zachytil do rukavic a rychle rozehrál na Couta.
41'
Domácího gólmana se pokusil překvapit Jonathan Bamba, když levou stranou doběhl až do vápna a vypálil z velkého úhlu na přední tyč, Gazzaniga úspěšně zasáhl nohou.
40'
Z poloviny hřiště se Daley Blind nečekaně rozhodl zapojit do hry Paula Gazzanigu, který po rychlém zpracování naslepo odkopával na útočnou polovinu.
39'
Nyní si Sávio poradil o poznání lépe, zvládl nelehké zpracování a ve snaze o kličku po lajně Starfeltovi vybojoval aspoň autové vhazování.
38'
Čitelnou přihrávku Dovbyka přečetl Renato Tapia a před míč vložil šikovně tělo, zezadu se potom nechal zfaulovat netrpělivým Sáviem.
37'
Svěřenci trenéra Míchela evidentně nikam nespěchají. Kombinují kolem poloviny hřiště a čekají, až se otevře nějaké okénko v soupeřově defenzivě.
36'
Ve středu si o nahrávku svým pohybem řekl Renato Tapia a dostal ji, ovšem zradilo jej mizerné zpracování, jímž balón věnoval zpět do držení domácího celku.
35'
Z rohového kopu Girona nevytěžila vůbec nic, ještě než míč doletěl do vápna byl odpískán útočný faul Martínezovi.
34'
Po zmatcích v pokutovém území Celty vzal situaci do vlastních rukou Unai Núñez a nekompromisně balón pravačkou odpálil mimo hrací plochu.
33'
Dlouho si hosté míče neužili. Iago Aspas vyzkoušel kolmici za obranu, avšak adresát Jörgen Larsen se za ní vůbec nerozběhl.
32'
Tlak domácího mužstva sílí. Artěm Dovbyk sice vyhrál hlavičkový souboj se Starfeltem, jenže sklepával pod sebe pouze k protihráči.
31'
Yan Couto po zemi přihrál z pravého křídla do vápna Miguelovi Gutiérrezovi, ten si nenašel prostor ke střele přes těsně bránícího Kevina Vázqueze.
30'
Přehuštěným středem Girona neuspěla. Sávio vyzkoušel oblouček na Artěma Dovbyka, jehož Carl Starfelt udržel na uzdě.
29'
Konečně byl k vidění pokus mezi tři tyče. Zpoza velkého vápna se do skákajícího míče opřel levačkou Renato Tapia, Paulo Gazzaniga balón s přehledem schoval v rukavicích.
28'
Správně Miguel Gutiérrez odhadl, do jakého prostoru poletí centr od pravé lajny, hlavou navíc zvládl míč posunout ke spoluhráči.
27'
Unai Núñez při odkopu neúmyslně trefil do hlavy presujícího Arnaua Martíneze, ten otřesený zůstává ležet na zemi, takže utkání je opět přerušeno.
26'
Nákop doleva měl oči, jenže David López dal balónu přílišnou výšku, Artěm Dovbyk neměl žádnou šanci na hrací předmět doskočit.
25'
Renato Tapia nechce odstoupit z utkání předčasně a s obvázanou levou rukou se vrátil na trávník. Tak uvidíme, jak moc ho zranění horní končetiny bude limitovat.
24'
Útočným faulem se provinil Yan Couto, když pozdě přiběhl do souboje s Manu Sánchezem a zezadu ho nebezpečně poslal k zemi.
23'
Hosté aktuálně hrají o deseti lidech. Girona by této situace ráda využila, kombinaci během pár vteřin přesunula na útočnou polovinu.
22'
Zdá se, že hostující trenér Benítez bude muset sáhnout do sestavy už v prvním poločase, neboť Renato Tapia po střetu s protihráčem bolestivě dopadl na levou ruku, s níž nemůže příliš hýbat.
21'
Sávio po levé lajně suverénně utekl Kevinu Vázquezovi, ve finále akce pak vyslal příliš ostrý střílený centr, na nějž Dovbyk nedosáhl.
20'
Přenesení doleva Jörgen Larsen zpracoval na jedničku, ale potom váhal příliš dlouho a Iagu Aspasovi přihrál za paty.
19'
Yangel Herrera nezachytil pohyb Carlose Dotora a zezadu jej rukama pošťouchl k zemi. Měl štěstí, že to byl jeho první prohřešek, jinak bychom klidně mohli mluvit o žlutém trestu.
18'
Potlesk fanoušků si vysloužil Daley Blind, když v rychlostním souboji nedal Apasovi šanci a chytře si poradil i vzápětí malou domů na jistotu.
17'
Dobrou práci odvedl směrem dozadu Manu Sánchez, do poslední chvíle počkal na centr Yana Couta a míč zvládl zblokovat mimo hrací plochu.
16'
Středem hřiště nabral vysokou rychlost Renato Tapia, nicméně příliš daleko se nedostal, zezadu ho skluzem nedovoleně zastavil Sávio.
15'
Dlouho se Daley Blind rozhlížel, komu by nahrál směrem dopředu, leč nikoho neviděl, tak si vybral brankáře Gazzanigu.
14'
Artěm Dovbyk vyvinul velký tlak na soupeřovu defenzivu a předběhl Starfelta, před Unaie Núñeze už se mu ovšem tělo natlačit nepodařilo.
13'
Bez větších komplikací hosté přesunuli kombinaci na útočnou polovinu, v jejím závěru mířil střílený pas do vápna na Lucu de la Torreho, jehož pokryl Miguel Gutiérrez.
12'
Střetnutí pokračovalo odkopem od Guaitovy brány, Carlos Dotor prodlužoval balón vysoko, ale mimo hrací plochu.
11'
Tak přeci jen ještě prodleva. Každopádně potlesk pokračuje, osobu nejspíše je potřeba dopravit na nějaké vyšetření.
10'
Stadiónem v Gironě se rozlehl velký potlesk, což je dobrá zpráva! Stav ošetřované osoby se evidentně zlepšil a zápas může pokračovat.
9'
Podobné chvilky ve fotbale nevidíme rádi. Stadion ztichl a čeká se na další informace, a to především o zdravotním stavu fanouška či fanynky Celty.
8'
Zdravotní problém postihl jednoho z fanoušků v hostujícím sektoru. Snad se nejedná o nic vážného, utkání je momentálně přerušeno.
7'
Přetažený centr od praporku vracel do ohně Arnau Martínez, následně to byl Manu Sánchez, kdo zvládl hrací předmět poslat mimo šestnáctku.
6'
Zajímavá akce červeno-bílých, kdy David López přihrával doprava sprintujícímu Ivánu Martínovi, těsně před ním Unai Núñez odvracel na roh.
5'
Pod tlakem Carl Starfelt nevymýšlel složité řešení, otočil se čelem k vlastní báně a do rozehrávky zapojil gólmana Vicenteho Guaitu.
4'
Fotbalisté Girony zahrozili z rohového kopu. Jmenovitě Artěm Dovbyk, který vyskočil na centr nejvýše, avšak zakončoval těsně nad břevno.
3'
Po levé lajně nabral vysokou rychlost Sávio, ovšem až do pokutového území se neprobil, stopku mu vystavil Manu Sánchez.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červeno-bílých dresech, fotbalisté Celty pro páteční předehrávku oblékli dresy barvy světle modré.
1'

Girona FC: Gazzaniga – A. Martínez, Da. López, Blind, Gutiérrez – A. García (C) – Couto, Y. Herrera, I. Martín, Sávio – Dovbyk.
Náhradníci: Fuidias – Almena, Espinosa, Juanpe, Kebe, Portu, Solís, Stuani, Torre, Cygankov.
Trenér: Míchel

Celta de Vigo: Guaita – K. Vázquez, Starfelt, Núñez, M. Sánchez – de la Torre, Tapia, Dotor, Bamba – Aspas (C), Larsen.
Náhradníci: J. Carrillo, Marchesín – Beltrán, Cervi, Domínguez, Douvikas, Mingueza, M. Rodríguez, Sotelo, Swedberg.
Trenér: Rafael Benítez

Rozhodčí: Díaz de Mera – Santaursula, Hernández.
Celta de Vigo

Celta Vigo řeší úplně jiné starosti, neboť disponují šestibodovým ziskem, s nímž se nachází na prvním sestupovém osmnáctém místě s odstupem dvou bodů na sedmnáctou Mallorcu. Družina zkušeného kouče Beníteze čeká na tříbodový zisk už šest zápasů, během nichž zaznamenala čtyři porážky a dvě remízy, naposledy padla jasně 0:3 doma s Atléticem Madrid. Střelecké produktivitě mužstva vévodí třígólový Jörgen Strand Larsen.
Girona FC

Fotbalisté Girony jsou rozhodně tím nejpříjemnějším překvapením nejvyšší španělské soutěže. V dosavadních deseti utkáních nasbírali parádní počet 25 bodů a v tabulce se nachází na skvělém druhém místě o skóre za vedoucím Realem Madrid. Právě s „bílým baletem“ zatím svěřenci trenéra Míchela zaznamenali jedinou porážku, nenechali se jí nicméně zlomit, v Cádizu zvítězili 1:0 a minulý víkend doma po obratu přestříleli 5:2 Almeríi. Nejlepším střelcem týmu je Artěm Dovbyk s pěti góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný páteční večer. Vítám vás při sledování předehrávky 11. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Gironou a Celtou Vigo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.