La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : D. Alavés - 14. dubna 2024   16:15

Granada
9' Uzuni  • 38' Boyé (S. Ruiz)
2:0
(2:0)
Granada
Batalla – Bru. Méndez, Rubio, Miquel, Neva (C) – Pellistri, Gumbau (83. Hongla), S. Ruiz, Jóźwiak (64. G. Villar) – Boyé (83. Arezo), Uzuni (75. Callejón).
R. Fernández, M. Martínez – Maouassa, R. Sánchez, Corbeanu, Puertas, Torrente, Piątkowski.
V. García – J. Méndez, J. Villaseñor
Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
D. Alavés
Sivera – Gorosabel, Tenaglia, R. Marín, R. Duarte (C) – Guevara, Blanco (64. Benavídez) – Rioja (46. Sola), Panichelli (71. Simeone), Vicente (46. Rebbáš) – Omorodion (64. K. García).
Owono – Abqár, J. López, Hagi, Guridi, Alkain.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:2. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 16:11.
Druhá půle už gól nepřinesla a k vidění nebyl ani nijak kvalitní fotbal. Hosté se marně snažili vstřelit kontaktní gól, avšak Granada dobře bránila a nakonec se jí povedlo proti Alavésu čisté konto udržet, díky čemuž vybojovala cenné tři body, ovšem zda jí budou něco platné se teprve uvidí. Deportivo jen potvrdilo, že se jí na hřišti Granady vůbec nedaří.
90+4'
90+2'
Hlavička jednoho z hráčů Alavésu nebyla nijak prudká a Augusto Batalla si hravě poradil.
88'
Už to vypadalo, že se hosté dočkají, z brankové čáry však míč odkopl navrátivší se Ignasi Miquel.
87'
Mohlo to být 3:0, Matías Arezo si nabíhal na přihrávku před prázdnou bránu, ta k němu ale nedorazila.
86'
Na dlouhý centr si vyskočil jeden z hostujících fotbalistů, hlavou však usměrnil míč mimo tři tyče.
83'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Gerard Gumbau, přichází Martin Hongla.
83'
ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází Matías Arezo.
82'
Hodně špatný přetažený centr končí za bránou Granady, její gólman nikam spěchat nebude.
80'
Hosté se snaží vsítit kontaktní gól, to se jim však stále nedaří a čas jim utíká.
77'
Facundo Pellistri nedokázal doběhnout přetažený centr, míč putuje za brankovou lajnu.
75'
ze hřiště odchází Myrto Uzuni, přichází José María Callejón.
73'
Boj o míč probíhal před šestnáctkou Granady, Carlos Benavídez fauloval Ruize, kterému se zpět na nohy moc nechce.
71'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Joaquin Panichelli, přichází Giuliano Simeone.
68'
Abdelrahman Rebbáš to zkusil z velké dálky, mířil však vysoko nad bránu.
66'
Carlos Neva fauloval Tenagliu ve snaze vybojovat míč, to se mu tedy nepovedlo, vinou čehož se se spoluhráči musí stáhnout.
64'
ze hřiště odchází Kamil Jóźwiak, přichází Gonzalo Villar.
64'
ze hřiště odchází Antonio Blanco, přichází Carlos Benavídez.
64'
ze hřiště odchází Samu Omorodion, přichází Kike García.
62'
Nepříjemný centr domácích byl odvrácen hostující obranou do bezpečí.
60'
Žlutá karta pro tým Granada CF (Miguel Ángel Rubio). Domácí hráč se provinil skluzem na Omorodiona.
57'
Augusto Batalla měl co dělat, aby pravačkou zachytil letící míč, nakonec se mu to přeci jen povedlo.
54'
Po špatné kombinaci přichází hostující tým o balón, ten se kutálí za postranní čáru.
52'
Do šance se dostával domácí tým, o míč ale přišel těsně před zakončením.
50'
Přízemní pokus jednoho z hráčů Alavésu lapil Augusto Batalla rychlým pádem k zemi.
46'
ze hřiště odchází Carlos Vicente, přichází Abdelrahman Rebbáš.
46'
ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Álex Sola.
46'
Domácí zatím překvapují, díky dvěma zásahům si do kabin odnáší dvoubrankový náskok. Navíc dobře brání, hosté toho směrem dopředu mnoho nepředvedli.
45+4'
45+3'
Domácí mohli před koncem první půle ještě náskok zvýšit, jeden z nich však střílel levačkou vedle vzdálenější tyče.
45+3'
Žlutá karta pro tým Granada CF (Gerard Gumbau).
45'
Žlutá karta pro tým Deportivo Alavés (Nahuel Tenaglia). Zatímco soupeř dostal kartu za faul, hostující hráč za nemístné poznámky, které poté měl.
45'
Žlutá karta pro tým Granada CF (Myrto Uzuni).
44'
Centr z pravé strany byla práce pro domácího gólmana, který lapil míč do rukou a s rozehrávkou nepospíchá.
40'
Ofsajd zastavuje útočnou akci Alavésu, který tak musí míč odevzdat.
38'
Granada právě vstřelila branku!
Domácí vedou už o dvě branky. Ruiz odcentroval na vzdálenější tyč, kde nepokrytý LUCAS BOYÉ vyskočil nejvýš a hlavou usměrnil balón na bližší stranu brány, kam se Antonio Sivera jen ohlédl.
37'
Po nedovoleném zákroku bude domácí tým zahrávat standardku v dobré blízkosti vápna.
34'
Rukou zahrál i domácí hráč, přesněji Gerard Gumbau a penaltu kopat měl i hostující mančaft, přesto hlavní arbitr po poradě s VAR nechává hru pokračovat. Tady opravdu nechápu, z jakého důvodu nebyl nařízen pokutový kop.
32'
Luis Rioja poslal levačkou centr před bránu, kde však žádného spoluhráče nenašel.
30'
Gerard Gumbau dobře centroval do pokutového území, ovšem brankář Alavésu zasahovat nemusel.
29'
Antonio Sivera musel být ve střehu, míč se mu ze vzduchu povedlo vyboxovat do bezpečí.
27'
Jeden z hráčů se sice dostal ke střele z hranice vápna, jenže ta šla přímo do míst, kde stál připravený Augusto Batalla.
26'
Zblokovaná přihrávka přináší hostům rohový kop.
24'
Bruno Méndez hlavou tečoval střelu protihráče do protipohybu svého gólmana, pokus to ale nebyl nijak prudký a Augusto Batalla tak stihl zasáhnout.
23'
Útočná akce hostů byla zastavena včas obranou Granady, Alavés tak musí začít znovu.
20'
Žlutá karta pro tým Deportivo Alavés (Andoni Gorosabel). Hráč Alavésu inkasuje kartu za faul na protihráče.
18'
Menší emoce vzplanuly před bránou Granady, vypadá to, že se však nebude ani žlutit.
17'
Antonio Sivera si vyběhl k hranici velkého vápna, kde sebral letící míč do svých rukou.
14'
Jeden z hráčů Granady střílel z hranice vápna, míč však až Siverovi nedoputoval.
12'
Nebezpečná akce Alavésu končí bez gólu, Augusto Batalla vyběhl z brány, položil se na trávník a míč lapil do náruče.
9'
MYRTO UZUNI poslal míč ze svého pohledu k levé tyči a do horní části brány, Antonio Sivera sice úmysl soupeře vystihl, ale na balón nedosáhl.
7'
Domácí tým je blízko prvnímu gólu. Lucas Boyé ještě první obrovskou příležitost nevyužil, když napálil pouze bližší tyč, akce však pokračovala a jeden z hráčů Alavésu zahrál zcela jasně rukou. Hlavní arbitr se ani neradí s VAR a ihned ukazuje na penaltový puntík.
6'
Hodně špatná přihrávka hostující hráče končí u domácího gólmana, který bere balón do rukou.
4'
Na hřišti se zatím nic neděje, míč drží více hostující tým, který si nyní vynutil faul.
1'

Granada CF: Batalla – Bru. Méndez, Rubio, Miquel, Neva (C) – Pellistri, Gumbau, S. Ruiz, Jóźwiak – Boyé, Uzuni.
Náhradníci: R. Fernández, M. Martínez – Maouassa, R. Sánchez, Hongla, Corbeanu, G. Villar, Arezo, Callejón, Puertas, Torrente, Piątkowski.
Trenér: J. Ramón Sandoval.

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Tenaglia, R. Marín, R. Duarte (C) – Guevara, Blanco – Rioja, Panichelli, Vicente – Omorodion.
Náhradníci: Owono – Abqár, Sola, J. López, Hagi, Guridi, Benavídez, K. García, Alkain, Simeone, Rebbáš.
Trenér: L. García.

Rozhodčí: V. García – J. Méndez, J. Villaseñor.
Vzájemné zápasy

Granada hrála s Deportivem na svém hřišti pětkrát a vždy jej dokázala porazit, povede se hostujícímu mužstvu dnes poprvé získat na jejím hřišti nějaké body?
Deportivo Alavés

Hosté sice také nezáří, ale drží se od sestupových míst. Mimo svůj stadion si z patnácti utkání přivezli jedenáct bodů, když dvakrát zvítězili a pětkrát hráli nerozhodně, osmkrát se vraceli bez bodu, skórovali jedenáctkrát a devatenáct gólů inkasovali. Na bodový zisk z venkovního mače čekají dva zápasy, ovšem už tři venkovní duely v řadě se jim nepovedlo skórovat. Prolomí smůlu dnes?
Španělský fotbalista Samu Omorodion vede tabulku střelců rovněž s devíti zásahy.
Granada

Domácí tým s největší pravděpodobností čeká sestup, na předposlední pozici ztrácí na místo znamenající udržení čtrnáct bodů a zbývá mu odehrát osm zápasů. Doma se navíc hráčům Granady nedaří, z patnácti zápasů si odnesli dvanáct bodů, když vyhráli jen dvakrát, šestkrát remizovali a sedmkrát prohráli, vstřelili osmnáct gólů a o osm více jich dostali. Poslední dva domácí duely prohráli, ač tedy vždy pouze o gól.
V čele tabulky střelců je s devíti góly Albánec Myrto Uzuni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.