La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Bilbao - 31. března 2024   21:00

Real
8' Rodrygo (B. Díaz) • 73' Rodrygo (Bellingham)
2:0
(1:0)
Real
Lunin – Carvajal (90+2. Militão), N. Fernández (C), Rüdiger, F. Mendy – Valverde (81. L. Vázquez), Tchouaméni, Kroos (81. Camavinga) – Rodrygo (81. Modrić), Bellingham, B. Díaz (72. Joselu).
Arrizabalaga, Fr. González – Ceballos, F. García, Güler.
Rojas – Moreno, Martínez
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
72 991 diváků
Bilbao
Agirrezabala – de Marcos (C) (58. Berchiche), Y. Álvarez (25. Vivian), Paredes, Lekue – Prados (58. de Galarreta), Vesga – I. Williams, Sancet (76. Muniain), Berenguer – Guruzeta (58. Ares).
Simón – Dan. García, de Albéniz, Villalibre, A. Herrera, Raúl García, U. Gómez.

To je pro dnešek úplně vše. Přeji dobrou noc a u dalších přenosů naviděnou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:13.
Šlágr 30. kola LaLigy mezi Realem Madrid a Athletic Bilbao je u svého konce. Ze zisku tří bodů a výhry 2:0 se zaslouženě raduje domácí celek. Ten šel již brzy zásluhou Rodryga do vedení a od té doby začal kontrolovat celé utkání. Vytvářel si další gólové šance, které zůstaly dále nevyužité. Až na jednu, když znovu Rodrygo překonal na první tyči bezradného brankáře a přidal tečku za výhrou Bílého baletu.
90+4'
90+4'
Álex Berenguer při snaze stihnout míč před lajnou fauloval. Rozehrávka čeká domácího gólmana.
90+3'
Tohle si už Real Madrid pohlídá, jelikož dlouhý nákop Lunina míří až do vápna soupeře.
90+2'
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Dani Carvajal, přichází Éder Militão.
90+1'
Bilbao je už dlouho dobu v přízemní kombinaci. Ta končí špatným zpracováním Williamse.
90'
Znovu si defenziva poradila. Jenže Jude Bellingham spíše lacino odevzdal dlouhý míč soupeři.
89'
Luka Modrić přinesl do hry Realu obrovský klid na míči, což potvrzuje v klíčové fázi utkání.
88'
Na druhé straně se do vzduchu dostal také Andrij Lunin. Po zachycení centru pozdrží pár momentů.
87'
Centrovaná míč do své kontroly získal brankář Julen Agirrezabala a okamžitě rozjíždí ofenzivní akci.
86'
Do dobré situace se mohl dostat Eduardo Camavinga. Zezadu ho položil k zemi Iñigo Ruiz de Galarreta a vidí žlutou kartu.
85'
Zajímavý pas vyslal za obranu Eduardo Camavinga. Bohužel pro něj nenašel adresáta v dresu Realu Madrid.
84'
Na nebezpečný odskok si musel dát pozor Antonio Rüdiger. Naštěstí pro něj vše vyřešil Nacho.
83'
Efektivně prošel přes obránce Jude Bellingham, ten ho položil zřejmě nedovoleně k zemi. Sudí ovšem přestupek neviděl.
82'
Zkušeně si poradil s protivníkem Dani Carvajal, aby následně vybojoval autové vhazování.
81'
ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Lucas Vázquez,
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Luka Modrić,
ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Eduardo Camavinga.
80'
Po vzájemném střetu zůstal ležet na hrací ploše Federico Valverde. Po ošetření bude zřejmě střídat.
79'
Andrij Lunin šel velice odvážně do centrovaného míče na malé vápno. A protože byl faulován, tak získává cenné vteřinky.
78'
První dotek s míčem a už z toho bylo nebezpečí. Iker Muniain tečoval přízemní centr, který jen slabě míří na připraveného Lunina.
77'
Athletic momentálně kombinuje spíše na polovině hřiště, což je aspoň na snížení hodně málo.
76'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Iker Muniain.
75'
Naopak je to Antonio Rüdiger, který získal pro sebe kulatý nesmysl. Zahájí také přízemní kombinaci.
74'
Bilbao nemá na co čekat a okamžitě kope dlouhé míče do útoku. Tam ovšem nepřicházejí úspěchy.
73'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Bílý balet přidává druhou ránu do šancí Athleticu! Po ubráněné standardce dostal míč pod svou kontrolu ve středu pole Jude Bellingham. Anglický mladík zvedl hlavu a rozhodl se pro nejlepší řešení a to najít RODRYGA. Střelec první trefy si poradil s obranou a střelou na přední tyč nedal Agirrezbalovi šanci. – 2:0. Asistence: Jude Bellingham.
72'
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Joselu.
71'
Nacho Fernández tentokrát v hlavní roli, tentokrát v negativní roli. Za cenu žluté karty zastavil rychlý brejk soupeře.
70'
Nebude z toho problém, protože obranný zákrok předvedl Nacho Fernández a navíc se ze všeho stylově vymotal.
69'
Přízemní převaha se pomalu přesouvá na kopačky Athleticu. Uvidíme jestli z toho bude něco nebezpečného.
68'
Dani Carvajal nevěděl jestli má střílet nebo nahrávat. Výsledek dopadl tak, že našel slabě rukavice Agirrezabaly.
67'
Velké štěstí měl při zpracování Jude Bellingham, protože mu skoro míč odskočil a to by znamenalo velký průšvih pro Real.
66'
Souhra Bilbau vůbec nevyšla, protože ji zachycuje Nacho Fernández a uklidňuje domácí fanoušky.
65'
Exekutor standardních situací Toni Kroos nenašel své spoluhráče. Ti si navíc při náběhu počínali nedovoleně.
64'
Potvrdilo se přelévání ze strany na stranu. Iñaki Williams se snažil překvapit obranu, ale proti přesile neměl šanci.
63'
Ferland Mendy dokázal vybojovat autové vhazování, po kterém se Real rychle požene do útoku.
62'
Dani Carvajal se překvapivě dostal k balónu uvnitř pokutového území. Připravit si ho chtěl na levou nohu, jenže při tom mu uniká.
61'
Bílý balet začíná kontrolovat v klidu hru. To potvrzuje Toni Kroos, jenž na svou osobu vybojoval faul.
60'
Jude Bellingham se snažil vymyslet nějakou kloudnou akci, jenže dobře ho dostoupila obrana.
59'
Rodrygo se chytře dostal před hostujícího obránce, který ho zastavil čistě. Navíc domácí útočník byl v ofsajdu.
58'
ze hřiště odchází Beñat Prados, přichází Iñigo Ruiz de Galarreta,
ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Yuri Berchiche,
ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Malcom Adu Ares.
57'
Aurélien Tchouaméni bude prvním kdo dnes uvidí žlutou kartu. Příčinou je ostrý skluz.
56'
Ve hře nám výrazně přituhuje. Útočnou akci zastavil zatažením domácí Kroos.
55'
Velice aktivní Brahim Díaz se snažil proniknout po pravé straně. Lekue si na něj zkušeně počkal a tělem ho odstavil.
54'
Do téměř prohraného boje šel Gorka Guruzeta, což se potvrdilo a do kombinace se dostane Real.
53'
Své štěstí znovu zkoušel Brahim Díaz. Technická rána na zadní tyč skončila nakonec vedle branky.
52'
Tohle byl chycený gól! Přetažený centr Athleticu si našel na zadní tyči střelec Iñaki Williams. Těžkým volejem mířil téměř do odkryté branky, ale skvělý Andrij Lunin se včas přesunul a vytáhl zákrok z říše snů.
51'
Standardní situace měla najít hlavu Viviana, jenže jeho dokázala zastavit defenziva.
50'
Bilbao bude mít možnost poprvé v druhé půli ohrozit branku. Mikel Vesga se ujme této možnosti.
49'
Následný rohový kop nebyl od Realu ideálně zahrán, ale ani odkop Viviana nebyl úplně nejlepší.
48'
Na začátku druhé půle to mohlo být o dva góly! Brahim Díaz si naběhl na přihrávku na pravý okraj velkého vápna. Zde zcela osamocen pálil a překonal Agirrezabalu, radost mu ovšem překazila vzdálenější tyč.
47'
V rohu hřiště usilovně bojoval o míč Jude Bellingham. Pomohl si nedovoleným způsobem.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
Úvodní dějství zápasu mezi Realem Madrid a Athletic Bilbao je u svého konce. Spokojenější do kabin půjde rozhodně domácí celek, který vede 1:0. Už v 8.minutě si skvěle převzal míč Rodrygo a následně střelou za vápnem rozvlnil síť za Agirrezabalou. Bilbao rozhodně nepůsobí špatným dojmem, ale větší šanci si nemůže vytvořit. Za to Real měl ještě další dvě velké šance, ale ty zůstaly nepotrestány.
45+2'
45+2'
Óscar de Marcos si navedl míč chytře na centr. Ten se prudce nesl nad hlavami všech hráčů až do zámezí.
45+1'
Poprvé na bránu také vypálilo Bilbao. Gorka Guruzeta pálil z otočky a navíc z kroku, proto Andrij Lunin v klidu kryje do nachystaného koše.
44'
Real měl o něco nebezpečnější rohový kop! Na špičkový balón si nejvýše vyskočil Aurélien Tchouaméni a mířil hlavou na zadní tyč. Pro jeho smůlu míjí prostor tří tyčí jen o pár centimetrů, tady chybělo opravdu málo.
43'
Nádherná souhra Bílého baletu vedla téměř do kuchyně. Před Rodrygem ovšem stačil za pět minut dvanáct zasáhnout Aitor Paredes.
42'
Rohový kop nebyl od Berenguera zahrán ideálně, protože letěl nízko na přední tyč a tam byla obrana připravena kralovat.
41'
Bude z toho rohový kop a to po individuální akci, kterou si vzal na své kopačky Iñaki Williams.
40'
Faulem si pomohl v obranné činnosti Brahim Díaz a po delší době se pokusí zahrozit Athletic.
39'
Po odraženém míči nebezpečí pro Bilbao! Federico Valverde si kolenem připravil balón na střelu z voleje. Ta měla gólové parametry, když padala k pravé tyči, jenže včas přispěchal s zákrokem Agirrezabala, jenž vyráží do bezpečí.
38'
Rodrygo si to už naváděl do pokutového území. Střelec první branky neprošel přes defenzivu, ale vybojoval aspoň roh.
37'
Do komplikací se v rozehrávce dostal Julen Agirrezabala, pro jeho štěstí stihl včas odkopnout pryč.
36'
Antonio Rüdiger se pokoušel vyslat do úprku Rodryga, jenže obrana dokázal vyskočit nejvýše.
35'
Vypadá to, že otěže hry pomalu a jistě přebírá domácí mužstvo. Dani Carvajal nabádá spoluhráče ke klidu.
34'
Dlouhé obléhání pokutového území už nevydržel Toni Kroos. Zkušený středopolař pálil levou nohou, ale díky teči trefuje pouze střed branky, kde jednoduše zasahuje Julen Agirrezabala.
33'
Ta dlouho netrvala, protože Iñigo Lekue nedosáhl na opravdu těžkou nahrávku do lajny.
32'
Pískot se ozývá celým stadionem, jelikož znovu vidíme v delší kombinaci defenzivu hostů.
31'
Aitor Paredes si až moc pomohl na polovině hřiště rukama a nemohlo následovat nic jiného než zvuk píšťalky.
30'
Do těžké pozice na přihrávku se dostal Brahim Díaz. Vše se snažil vyřešit dloubáčkem, ale na to byla obrana nachystána.
29'
Zajímavou nahrávku do náběhu inkasoval Álex Berenguer. Pro jeho smůlu byl o dost pomalejší než Rüdiger a na ofenzivní choutky může zapomenout.
28'
Hosté mohli zamířit do nadějného brejku, jenomže vše pokazil nepřesným pasem Oihan Sancet.
27'
Stále trvá spíše hra mezi velkým vápny, kde se momentálně lépe prezentuje Real.
26'
Do velkého tlaku se v rozehrávce dostal domácí tým. Antonio Rüdiger vše vyřešil přesným odkopem na útočníky.
25'
ze hřiště odchází Yeray Álvarez, přichází Daniel Vivian.
24'
Yeray Álvarez signalizuje nějaký problém se svým svalem a vypadá to, že dnes už nebude pokračovat.
23'
Rohový kop se Athleticu vůbec nepovedl a vysoký Antonio Rüdiger odvrací do bezpečné zóny.
22'
Mikel Vesga se uvolnil ne pravé straně k zpětné přihrávce. Ta nevedla k úspěchu a končí na rohu.
21'
Real je velice zatažen v obraně, což je na něj nezvyklé, ale pro Bilbao je to nejhorší co se může dít.
20'
Po vstřelené brance se nám hra výrazně uklidnila. Momentálně je na programu přízemní převaha Bilbaoa.
19'
Opět se do větší kombinace Real nedostal, protože Óscar de Marcos předvedl své zkušenosti v odebírání míče.
18'
V ofenzivě byl bezzubý Iñaki Williams a svým nedůrazem nabídl soupeři prostor ke kombinaci.
17'
Dravě se do pokutového území řítil Brahim Díaz. Pro jeho smůlu mu míč utekl do zámezí.
16'
Federico Valverde vede celou útočnou kombinaci, protože přes něj chodí většina přihrávek. Real je zatím velice trpělivý.
15'
Do defenzivy se včas vrátil Toni Kroos a zažehnal nebezpečí, jenž hrozilo od Sanceta.
14'
Hra se nám postupně přelévá nahoru a dolu. Stále je ale v přízemní kombinaci lepší hostující celek.
13'
Aktivně se do zápasu bude chtít zapojit Athletic, který se snadno dostává před velké vápno.
12'
Jude Bellingham si už servíroval hrací předmět na střelu z velké dálky. Pro jeho smůlu ho včas zablokovala defenziva.
11'
Real delší dobu kombinoval v útočné fázi. Po chybě Rodryga dokázal zpět dostat balón pod kontrolu Toni Kroos.
10'
Dále ani pokračovat nebude, protože útočným faulem si pomohl Guruzeta.
9'
Bilbao se snaží pokračovat ve své aktivitě do ofenzivy, to se ale zatím nedaří.
8'
Domácí celek jde do rychlého vedení! Brahim Díaz rozjel celou útočnou akci už na polovině hřiště. Následně našel vzduchem ve druhé vlně RODRYGA. Brazilský útočník předvedl výborný první dotek a poté za vápnem napřáhl ke fantastické střele, která končí v síti. Agirrezabala se marně natahoval, a tak může jít lovit míč ze sítě. – 1:0. Asistence: Brahim Díaz.
7'
Brahim Díaz si skvěle připravil míč na půlce a začal rychlou akci Realu.
6'
Bílý balet se sice dokázal vykličkovat z obrany, ale kulatý nesmysl opět ztratil na polovině hřiště.
5'
Athletic se opravdu do úvodu pustil po hlavě. Po dalších tvrdých přihrávkách bude vhazovat.
4'
Rohový kop si vzal na starost Álex Berenguer. Ostrá pobídka na přední tyči skončila opět za čárou.
3'
Real vyrobil chybu v rozehrávce, proto se míče rychle zmocnil Oihan Sancet. Dále se mu ovšem nevyvedl centr a domácí odvrací.
2'
O první nějakou větší šanci se zajímal hostující celek. Dlouhý balón za obranu nedokázal Iñaki Williams stihnout před brankovou lajnou.
1'
O úvodní výkop tohoto střetnutí se postaral hostující celek v bílých dresech. Domácí ve fialových hned obrali Bilbao o kombinaci.
1'
Všichni aktéři tohoto střetnutí právě nastoupili na hrací plochu. Za pár okamžiků startujeme.
Hráči obou celků mají za sebou předzápasové rozcvičení. Momentálně míří do kabin, kde proběhnou poslední přípravy.

Real Madrid: Lunin – Carvajal, N. Fernández (C), Rüdiger, F. Mendy – Valverde, Tchouaméni, Kroos – Rodrygo, Bellingham, B. Díaz.
Náhradníci: Arrizabalaga, Fr. González – Militão, Modrić, Camavinga, Joselu, L. Vázquez, Ceballos, F. García, Güler.
Trenér: Carlo Ancelotti

Athletic Bilbao: Agirrezabala – de Marcos (C), Y. Álvarez, Paredes, Lekue – Prados, Vesga – I. Williams, Sancet, Berenguer – Guruzeta.
Náhradníci: Simón – Vivian, Muniain, Dan. García, de Galarreta, Berchiche, de Albéniz, Villalibre, A. Herrera, Raúl García, Ares, U. Gómez.
Trenér: Ernesto Valverde

Rozhodčí: Rojas – Moreno, Martínez.

REAL MADRID

Jedno z nejúspěšnějších mužstev na celém světě potvrzuje svou dominanci v domácí soutěži a míří po roce opět na trůn. Po 29 kolech se nachází na první příčce se 72 body a výborným skóre 64:20. Mistrovský titul ještě nemají zcela jistý, protože na druhou Barcelonu mají dosažitelný náskok osmi bodů, takže s Bilbaem musí jít rozhodně na krev.

Současná forma Bílého baletu nasvědčuje tomu, že by to mělo ve šlágru kola zvládnout. Soutěžní duel totiž prohrál naposledy v polovině ledna proti městskému rivalovi, kterému podlehl po prodloužení v rámci Copa del Rey. Od té doby Real dokázal 12 zápasů v řadě neprohrát a navíc si v něm vybojovat postup do čtvrtfinále Ligy mistrů. Před reprezentační přestávkou zajížděl na nepříjemnou půdu do Osasuny. Zde v jasné dominanci splnil roli favorita a nakonec po slušné přestřelce vyhrál výsledkem 4:2.

Trenér Carlo Ancelotti může spoléhat na každého člena kádru, ale přeci jen jsou k vidění dva nejproduktivnější. Prvním je předsezónní posila Jude Bellingham, stále dvacetiletý Angličan je nejlepším střelcem španělské soutěže a to celkem s 16 trefami. Dalším pánem na holení je brazilský křídelník Vinícius Júnior, jenž se v lize trefil hned 12x a navíc ke všemu přidal čtyři asistence. Naposledy řádil na place Osasuny, kde se blýskl dvěma góly a výrazně pomohl ke třem bodům.

Přiblíží se Real Madrid ve šlágru kola k mistrovskému titulu?

ATHLETIC BILBAO

Tradiční účastník nejvyšší španělské soutěže vždy bojoval v horní polovině tabulky, což se výrazně potvrzuje i letos. Po 29 odehraných zápasech se nachází na čtvrté pozici se ziskem 56 bodů a pozitivním skóre 50:26. Toto místo zajišťuje účast v Lize mistrů, ale náskok na něj není velký, jelikož před víkendem Atlético Madrid ztrácí pouhý bod.

Bilbao aktuálně v měsíci březnu chytlo relativně slušnou formu, proto reprezentační přestávka nepřišla úplně v nejlepší moment. Nejprve na začátek remizovalo na domácím hřišti s katalánskou Barcelonou poměrem 0:0. V následujících dvou kolech přišly shodné výhry 2:0 a to s outsidery Las Palmas a Alavés. Oba duely se sice byly velice vyrovnané, ale Athletic potvrdil své jednoznačné kvality. Teď poslední březnový den zajede na trávník Realu Madrid, kde bude chtít udržet již čtvrté konto v měsíci a uloupit nějaký bodík.

Úspěšná sezóna znamená také to, že v kádru budete mít velké tahouny. To Bilbao rozhodně má, tím nejvýraznějším je útočník Gorka Guruzeta, jelikož je v lize nejlepším střelcem tohoto celku se 13 brankami. Navíc ke všem tento sedmadvacetiletý Španěl připsal tři gólové nahrávky. Rozhodně nesmíme zapomenout na dalšího hroťáka, kterým je devětadvacetiletý Iñaki Williams. Dlouholetá opora se také drží ve výborné formě, jelikož letos v LaLize zaznamenala devět gólů.

Dokáže Athletic překvapit současného lídra španělské soutěže?
Krásný nedělní večer ze slavného Santiaga Bernabéu! Od 21:00 se zde odehraje šlágr 30. kola španělské LaLigy, kde se potkají dva týmy umístěné v TOP 5. Královský Real Madrid vyzve ve svém svatostánku Athletic Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.