La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Las Palmas - 27. září 2023   19:00

Real
45+3' B. Díaz (L. Vázquez) • 54' Joselu (Rodrygo)
2:0
(1:0)
Real
Arrizabalaga – N. Fernández, Rüdiger, Alaba (41. L. Vázquez), Mendy (77. F. García) – Valverde, Tchouaméni, Camavinga (76. Kroos) – B. Díaz (56. Ceballos) – Joselu (57. Vinícius Júnior), Rodrygo.
Fran González, Lunin – Bellingham, Carvajal, Modrić.
Munuera – Prieto, Martínez
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
Las Palmas
Valles – Araujo, Curbelo, Coco, Sinkgraven (46. S. Cardona) – al-Haddádí, J. Muñoz (77. Perrone), Mfulu (46. K. Rodríguez), Viera (77. Loiodice), C. Herrera – Kaba (57. Marvin).
Escandell, Gorin – Á. Suárez, M. Cardona, Herzog, Lemos, Pejiño.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 3:8. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 7:9.
Zápas dvou rozdílných poločasů, které mimochodem skončily stejným výsledkem, končí 2:0 ve prospěch Realu Madrid. Ten v prvním poločase zahodil obrovské množství velkých příležitostí, z poslední akce úvodního dějství ale skóroval Brahim Díaz.

Poměrně brzy po změně stran pak navýšil náskok Joselu a další šanci už si Real prakticky nevypracoval. Hosté byli dopředu takřka bezzubí a Kepa Arrizabalaga se na dnešní nulu moc nenadřelel.
90+3'
90+3'
Po jedné z mála pohledných útočných kombinací Las Palmas se ještě do jednoho zakončení dostal Marvin, ovšem pálil velmi nepřesně.
90+2'
Vinícius Júnior si u postranní čáry příliš předkopl míč, pak už jej ve sprinterském souboji nestačil dostihnout na hrací ploše.
90+2'
V nastaveném čase se utkání už spíše jen dohrává, od své branky nyní rozehrává Kepa Arrizabalaga.
90+1'
Rozhodčí José Luis Munuera Montero k poklidnému utkání přidává tři nastavené minuty.
89'
K přízemnímu centru Frana Garcíi se dostal brankář Álvaro Valles.
87'
Po čase je domácím máván další ofsajd, v téměř dvoumetrovém se ocitl Rodrygo.
86'
Další nepřesný pokus hostujícího celku zapisuje do statistik Marvin.
85'
Viníciusovi Júniorovi nevyšla klička kolem Arauja, ten sportovně pomáhá brazilskému sokovi zpět na nohy.
83'
Rodrygo dostal kolmici do volného prostoru na pravém křídle, následnou přihrávku před branku směřující na Viníciuse Júniora dokázal odkopnout Julián Araujo.
82'
Po malé domů Juliana Arauja brankář Valles trochu pocuchal nervy hostujících fanoušků, když si podržel míč déle, pak se mu povedlo rozehrát těsně před skluzujícím Viníciusem Júniorem.
79'
První žlutou kartu dostává Saúl Coco, jenž nastavil „stoličku“ Federicu Valverdemu.
78'
Hosté se dostali k rohovému kopu, po Rodríguezově centru se do vzduchu vyšrouboval Sergi Cardona, ovšem hlavou mířil výrazně mimo domácí branku.
77'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Javi Muñoz, přichází Máximo Perrone.
77'
ze hřiště odchází Jonathan Viera, přichází Enzo Loiodice.
77'
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Ferland Mendy, přichází Fran García.
76'
ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Toni Kroos.
76'
Tchouaméni potáhl míč k hostujícímu pokutovému území, pak pohotově pálil, ovšem po zemi vedle hostující branky.
74'
Druhý zákrok pro Kepu, dalekonosná rána Kiriana Rodrígueze ale mířila přímo do jeho náruče.
74'
V závěru další souhry Realu se před Vallese dostal Rodrygo a procedil míč přes hostujícího brankáře, za ním ještě ale stál připravený Araujo.
73'
Hosté po zisku míče vyrazili do rychlého kontru, v jeho závěru ze střední vzdálenosti napřáhl Jonathan Viera, jeho přízemní střelu pokryl brankář Kepa Arrizabalaga, jenž si připisuje první úspěšný zákrok v dnešním zápase.
72'
Real je usazen na útočné polovině, kde pozvolna kombinuje, hosté spíše jen staticky brání.
70'
Tchouaméniho kolmici na Viníciuse Júniora si hostující zadáci pohlídali.
68'
Camavinga prostrčil svoji přihrávku za hostující obranu na Rodryga, ten ale nevyzrál na Vallese, navíc mu je máván vcelku viditelný ofsajd.
66'
Hosté rozehráli od praporku nakrátko, pak se ale vůbec nedostali ani do pokutového území.
66'
Sergi Cardona na levém křídle vybojoval rohový kop pro Las Palmas.
64'
Další nepřesná střela z hostů, z velké dálky špatně mířil Kirian Rodríguez.
63'
Rána Cardony byla sražena k brankové čáře, Kepa pak vystartoval z branky, aby míč stačil úspěšně odehrát za tu postranní a místo rohu jen čelit autovému vhazování.
61'
Vinícius Júnior poprvé v akci, po individuální akci ale v pokutovém území neprostrčil svůj pokus mezi třemi obránci soupeře.
59'
Las Palmas se snažilo kombinovat na útočné polovině, hostující snahu zakončil centr Marvina k připravenému Kepovi.
57'
ze hřiště odchází Sory Kaba, přichází Marvin.
57'
ze hřiště odchází Joselu, přichází Vinícius Júnior.
56'
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Dani Ceballos.
54'
Real Madrid právě vstřelil branku! Real navyšuje svůj náskok! Rodrygo celkem jednoduše pronikl do pokutového území, pak jemným lobem posadil míč na hlavu JOSELUA, jenž se nechytatelně trefil k tyči!
52'
Do první zajímavější možnosti hostů se dostal Cristian Herrera, ovšem jeho ránu Kepa dokázal vyrazit těsně vedle branky, především ale byl Herrera ve viditelném ofsajdu.
51'
Brahimu Díazovi se nepovedlo prokličkovat do pokutového území, stopku mu vystavil Sergi Cardona.
50'
Dnešní utkání sleduje 65 017 diváků.
49'
Po zajímavé souhře hostů se v pokutovém území uvolnil Munír al-Haddádí, jeho střela ale byla zablokována.
47'
Tchouaméniho centr skončil v náruči Álvara Vallese. Ten se tak dostává do permanence i v samém úvodu druhého dějství.
46'
Velký aplaus obecenstva si vysloužil Vinícius Júnior, jenž zamířil do rozcvičovacího prostoru.
46'
ze hřiště odchází Omenuke Mfulu, přichází Kirian Rodríguez.
46'
ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Sergi Cardona.
46'
Real Madrid měl v prvním poločase skutečně drtivou převahu a vytvořil si obrovské množství velkých příležitostí, ovšem hostující brankář Álvaro Valles se překonal až do třetí minuty nastaveného času, kdy už neměl nejmenší šanci zasáhnout proti tečované střele Brahima Díaze, jenž poprvé rozjásal obecenstvo na stadiónu Santiaga Bernabeua.
45+3'
45+3'
Real Madrid právě vstřelil branku! Z rohu Real sice ještě nezahrozil, poté ale přihrávku Lucase Vázqueze před brankou dostal BRAHIM DÍAZ a na jeho tečovaný pokus už fantom v brance Las Palmas nedosáhl!
45+2'
Nejdříve z pravého křídla nepronikl před branku Brahim Díaz, pak byla střela Tchouaméniho z dálky sražena na rohový kop.
45+1'
Rozhodčí Munuera Montero k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45+1'
Znovu v akci brankář Las Palmas, tentokrát si v pohodě ukryl do náruče rohový kop domácích.
45'
To už je one man show! Álvaro Valles vykopl i další nebezpečnou střelu Joselua, jenž ji tlačil do Vallesova protipohybu.
44'
Po čase obrovská příležitost Realu! Vznikla díky hrubce Curbela, čehož využil Valverde přihrávkou na volného Joselua, jenž zblízka neprostřelil Vallese!
43'
S přetaženým centrem Ferlanda Mendyho si poradil brankář Valles, jenž se vytáhl do vzduchu a míč stáhl do svých rukavic.
41'
Střely na bránu jsou aktuálně 6:0, to se do nich nepočítá minimálně jedna ofsajdová Joselua.
41'
Je jasné, že Nacho Fernández se stáhne na post stopera a Lucas Vázquez bude hrát pravého beka.
41'
ze hřiště odchází David Alaba, přichází Lucas Vázquez.
40'
David Alaba skutečně nebude schopen pokračovat, už odchází do útrob stadiónu.
39'
Nepříjemnost pro Real, Davida Alabu trápí zřejmě svalové problémy a bude muset být ošetřen, byť rovnou odchází po svých do zámezí.
37'
Hosté se pokusili o rychlý brejk, po zajímavé souhře se do zakončení tlačil Herrera, ovšem byl odblokován Rüdigerem a míče se pak zmocnil brankář Kepa Arrizabalaga.
36'
Real se poté dostal k dalšímu rohovému kopu, na přetažený centr ale moc nedosáhl Rüdiger a v záklonu jen nasměroval míč za pokutové území.
35'
Po Valverdeho přihrávce Joselu pálil přímo doprostřed branky, Valles vyrazil míč do bezpečného prostoru.
34'
Hosté zaútočili ve třech, Sory Kaba ale finální fázi řešil individuálně střelou zpoza pokutového území, ta si neproklestila cestu přes bránící hráče Realu.
34'
V další příležitosti se ocitl Joselu, jeho střela je ale odražena hluboko do pole.
33'
A další velká šance! Po nakrátko rozehraném rohu následný centr Coco prodloužil jen k Joseluovi, jenž zpětnou přihrávkou vybídl do zajímavé pozice Nacha Fernándeze, ten prudkou ránu nasměroval jen do brankáře Vallese, jenž sbírá jeden zákrok za druhým!
32'
Fotbalisté Realu úspěšně zakombinovali v pokutovém území, závěrečná střela Rodryga je sražena na rohový kop.
31'
Camavinga kličkoval u rohu pokutového území, pak ale nedokázal přesně přihrát.
29'
Domácí souhru zakončil nepřesnou střelou Ferland Mendy.
28'
Real je znovu usazen na soupeřově polovině a předává si míč z kopačky na kopačku.
26'
Nacho Fernández znovu vysunul Brahima Díaze do úniku na brankáře Vallese, ten vyrazil Díazovu střelu, vzápětí je ale domácímu špílmachrovi máván ofsajd.
25'
Brahim Díaz dostal skvělou přihrávku za hostující obranu, ovšem Álvaro Valles proti němu vystartoval včas a dokázal mu ukopnout míč od kopačky!
23'
Rohový kop domácích Álvaro Valles vyboxoval k protější postranní čáře.
22'
Nacho Fernández z pravého křídla vnikl do pokutového území, pak se neujal jeho centr před branku. Nápor Realu ale trvá.
22'
Real z rohového kopu nezahrozil, nadále však zůstává poblíž pokutového území soupeře.
21'
Rüdigerova přihrávka napříč rozestoupenou obranou Las Palmas našla v pokutovém území naprosto volného Joselua, jenž znovu nevyzrál na Álvara Vallese!
19'
Valverde skvělou přihrávkou před branku připravil takřka loženku pro Joselua, ten ale zblízka nedokázal překonat Vallese, navíc mu byl znovu správně máván ofsajd.
18'
Coco se pokusil vystřelit ze snad čtyřiceti metrů, mířil vysoko nad Kepovu branku.
18'
Mfulu byl faulován Díazem při průniku útočnou polovinou, hosté mohou rozehrávat z místa přestupku.
17'
Rodrygo si na zahuštěném prostoru u hranice pokutového území marně hledal pozici k zakončení.
15'
Valverde přihrál na pravou stranu pokutového území Joseluovi, jehož přihrávka před branku nenašla žádného spoluhráče, navíc byl zkušený forvard přistižen v jasném ofsajdu.
14'
Ferland Mendy zleva hledal před brankou Joselua, před ním stačil zasáhnout Éric Curbelo, jenž odkopl míč za postranní čáru.
13'
Nacho Fernández dostal příliš prudkou přihrávku k pravé postranní čáře, míč zamířil do zámezí.
11'
Vierova střela zpoza pokutového území byla zablokována, hosté se pak na chvíli ještě dostali k míči, Araujo už se ale na pravém křídle ocitl v zámezí.
10'
Ze standardní situace Las Palmas nijak nezahrozilo, domácí se snadno ubránili.
9'
Hosté se dostali ke své první standardní situaci, rozehrávat budou ze čtyřiceti metrů od branky Realu.
7'
Joselu se znovu nedostal k dlouhému pasu, po rozehrávce Álvara Vallese se ale brzy zase dostali k míči domácí.
6'
Po obrovské chybě Omenukeho Mfula ve vlastním pokutovém území se k míči dostal Rodrygo a jeho projektil dokázal brankář Valles vyrazit!
4'
Joselu nedosáhl na dlouhý nákop z vlastní poloviny, balónu se ujal hostující brankář Valles.
2'
Podle očekávání mají v úvodu zápasu míč častěji na kopačkách domácí, zatím ale hrají převážně na vlastní polovině.
1'
Oba celky hrají v tradičních dresech, Real tedy celý v bílém, Las Palmas ve žluto-modré kombinaci.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali hosté z Kanárských ostrovů.
1'

Real Madrid: Arrizabalaga – N. Fernández, Rüdiger, Alaba, Mendy – Valverde, Tchouaméni, Camavinga – B. Díaz – Joselu, Rodrygo.
Náhradníci: Fran González, Lunin – Bellingham, Carvajal, Ceballos, F. García, Kroos, Modrić, Vinícius Júnior, L. Vázquez.
Trenér: Carlo Ancelotti

UD Las Palmas: Valles – Araujo, Curbelo, Coco, Sinkgraven – al-Haddádí, J. Muñoz, Mfulu, Viera, C. Herrera – Kaba.
Náhradníci: Escandell, Gorin – Á. Suárez, S. Cardona, M. Cardona, Herzog, K. Rodríguez, Lemos, Loiodice, Pejiño, Perrone, Marvin.
Trenér: Francisco Javier García Pimienta

Rozhodčí: Munuera – Prieto, Martínez.
UD Las Palmas

Kanárský tým se loni vrátil mezi španělskou elitu po pěti letech a hraje v ní svoji 35. sezónu v historii. Zahájil ji sérií pěti zápasů bez vítězství, když během této doby uhrál jen dva body za remízy.

V zápasech Las Palmas ale padá naprosté minimum branek. Nejvíce jich padlo hned v prvním kole při domácí remíze 1:1 s Mallorcou, doma pak ještě hrál bez branek s Realem Sociedad a naposledy porazil 1:0 Granadu, na hřištích soupeřů pak všechny tři zápasy prohrál shodně 0:1 (ve Valencii, Gironě a Seville).
Real Madrid

Výsledky Realu v posledních týdnech výrazně převyšovaly výkony, neboť Real mnohdy šťastně vítězil brankami v posledních minutách. Jen považte, na konci srpna výhry 1:0 ve Vigu brankou Bellinghama z 81. minuty, poté obrat v domácím utkání s Getafe, vítěznou branku na 2:1 vstřelil v 95. minutě znovu Bellingham. Následoval další domácí obrat proti Realu Sociedad, kdy Real rovněž vyhrál 2:1 a Ligu mistrů pak odstartoval těsnou výhrou 1:0 nad Unionem Berlín, vítěznou branku pochopitelně vstřelil znovu Jude Belllingham v 94. minutě.

Ucho u bodového džbánu se pak utrhlo v nedělním derby na Wanda Metropolitano, kde Realu utekl úvod zápasu a domácímu Atléticu podlehl 1:3. Do sedmého kola tak Real vstupoval z třetí pozice a ztrátou jednoho bodu na katalánské duo Barcelona – Girona.
Hezký večer při sledování přenosu utkání sedmého kola španělské La Ligy. v němž Real Madrid přivítá Las Palmas.

Oba celky o víkendu ukončily své série trvající od začátku sezóny, kdy Real po pěti výhrách v řadě poprvé padl v souboji s městským rivalem Atléticem, oproti tomu Las Palmas se výhrou 1:0 nad Granadou dočkalo první výhry po návratu mezi španělskou elitu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.