La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Barcelona - 25. listopadu 2023   14:00

Vallecano
39' U. López
1:1
(1:0)
Barcelona
83' Lejeune (vl.)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Mumin (74. Ciss), Lejeune, Espino – Palazón, U. López, Valentín (C), De Frutos (68. Bebé) – Camello (74. Falcao), Trejo (68. K. Pérez).
Cárdenas – de Tomás, Chavarría, D. Méndez, Nteka, M. Pascual, J. Pozo, Rațiu.
Montero – Preto, Martinez
Estadio de Vallecas (Madrid)
14 148 diváků
Barcelona
I. Peña – Cancelo, Christensen, I. Martínez, Balde – de Jong (C), Romeu (55. Félix), Pedri (74. F. López) – Yamal (74. Raphinha), Lewandowski, F. Torres (55. Gündoğan).
Astralaga, Yaakobishvilli – Alonso, Araújo, Garrido, U. Hernández, Koundé.

Barcelonu nakonec zachránil od prohry vlastní gól, který si vsítil Florian Lejeune. Když k tomu přidáme ještě branku Unaie Lópeze, vyjde nám remízový stav 1:1. Barcelona se tak na druhé místo nedostává a zůstává třetí, to Rayo Vallecano se posunulo na osmé místo.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 4:4.
Střely mimo: 3:6.
Rohy: 1:4.
Ofsajdy: 2:2.
Fauly: 23:12.
90+9'
90+9'
Rayo Vallecano se dopouští offsidu, vypadá to, že Barcelona stihne ještě jeden nákop dopředu.
90+8'
Červenou kartu vidí jeden ze členů realizačního týmu Barcelony.
90+8'
Na závěr utkání ještě domácí rozehrají standardku.
90+6'
Útok Barcelony bude pokračovat po autovém vhazování.
Dnešní utkání sleduje 14 148 diváků.
90+4'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Frenkie de Jong).
90+4'
Andreas Christensen rozjel útočnou akci, která měla skončit zakončením Raphini, Alfonso Espino ho ale odzbrojil. Hráči hostujícího týmu protestují a chtějí penaltu, Espinovi ale tenhle zákrok asi projde.
90+2'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (João Félix).
90+1'
Radamel Falcao vybojoval faul na svou osobu, Rayo Vallecano má tak šanci zaskočit soupeře po standardce.
89'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Radamel Falcao).
86'
Bebé ztrácí míč u postranní čáry, vhazovat kousek od svého vápna tak bude João Cancelo.
83'
Barcelona právě vstřelila branku!
Raphinův centr z levé strany si do vlastní sítě střílí FLORIAN LEJEUNE. Ten chtěl míč odkopnout před dotírajícím Lewandowskim, ale moc se mu to nepovedlo.
80'
Po další nepřesné rozehrávce Barcelony se míč odrazil do míst, kde se nacházel Kike Pérez. Ten se nerozpakoval a z velké vzdálenosti vypálil. Míč skončil někde na tribuně.
76'
Raphinha se ihned uvedl střelou do tyče, po následném odrazu si málem míč do vlastní branky poslal Ciss. Brankář Stole Dimitrievski ale situaci zachránil.
74'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Abdul Mumin, přichází Pathé Ciss,
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Radamel Falcao.

Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Lamine Yamal, přichází Raphinha,
ze hřiště odchází Pedri, přichází Fermín López.
73'
Rayo Vallecano se po delší době dostalo na soupeřovu polovinu, tam se ale jejich hráč dopustil faulu, takže z akce nic nebylo.
71'
Zahrání přímého kopu se chopil Robert Lewandowski, jeho střelecký pokus zablokovala zeď. Následuje rohový kop.
70'
Po faulu Lopeze zahrají hosté přímý kop z dobré pozice hned za vápnem.
69'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Unai López).
68'
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Kike Pérez,
ze hřiště odchází Jorge De Frutos, přichází Bebé.
66'
Baldé byl v šestnáctce poslán k zemi, rozhodčí na protesty nereaguje. O faul se ale nejednalo.
64'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Alfonso Espino).
62'
Po tomhle faulu už bude Barcelona rozehrávat standardku, k míči se staví Pedri.
61'
Felix faulován na polovině soupeře, Barcelona rychle rozehrála, aby nenechala obranu domácích vydechnout.
59'
João Cancelo vybídl pěknou přihrávkou ve vápně Pedriho, ten si ale míč špatně zpracoval a následně se dopustil útočného faulu.
56'
Teď to byl Pedri, který hlavičkoval v dobré pozici. Jeho pokus o kousek přeletěl branku.
55'
ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází İlkay Gündoğan,
ze hřiště odchází Oriol Romeu, přichází João Félix.
54'
Ferrán Torres hlavičkoval z penaltového puntíku přímo do rukavic Dimitrevskeho.
52'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Oriol Romeu).
51'
Třetí rohový kop Barcelony dokázala domácí obrana odvrátit.
49'
Pedri inkasoval úder dlaní do hlavy, sudí faul pískl, na žlutou kartu to ale bylo málo.
47'
João Cancelo na nic nečekal a z poza vápna vypálil, jeho pokus jen o kousek minul horní tyč.
46'
Je za námi jistě zajímavý poločas, ve kterém se favorit trápil. Své šance se tedy chopili domácí, kteří se zásluhou UNAIE LOPEZE dostali do vedení.

Druhá půle začne přibližně v 15:05.
45+3'
45+2'
Rychlé přečíslení domácích zažehnal až Alejandro Balde, který dobrým obranným zákrokem dostal míč z vápna pryč.
44'
Yamal si zaběhl za obranu a chtěl zpracovat míč, který mu tam poslal Oriol Romeu. Přijmout přihrávku se mu ale nepodařilo a Barcelona o míč přišla.
43'
Barcelona se snaží rychle odpovědět, centr z pravé strany obrana domácích odvrátila, velký tlak však stále pokračuje.
39'
Vallecano právě vstřelilo branku!
UNAI LOPÉZ zahrával standardku, kterou následně hosté odvrátili opět k němu. Míč mu perfektně sedl na pravačku a z třiceti metrů překonal brankáře.
38'
Isi Palazón už je na nohou, domácí zahrají standardku .
36'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Pedri).
36'
Pedri zasáhl kopačkou do hlavy Isiho Palazóna a po zásluze inkasuje žlutou kartu. Domácí hráč stále leží na zemi a musí být přivolán doktor.
35'
Unai López obešel De Jonga a na hranici vápna vypálil. Jeho pokus zablokoval hostující stoper.
33'
Na polovině hřiště fauloval Frenkie de Jong, s míčem bude pokračovat domácí tým.
29'
Po hezké individuální akci se ke střele dostal Lamine Yamal, jeho slabá střela levačkou ale moc šancí na úspěch neměla.
27'
Brankáři Barcelony to trochu trvalo, než uvedl míč do hry. Domácí fanoušci ho za to odměnili pískotem.
25'
Pedri centroval do vápna z pravé strany, jeho nabídka byla ale nepřesná a skončila v zámezí.
22'
Po rohovém kopu je odpískán útočný faul Baldeho.
21'
Lamine Yamal vedl akci po pravé straně, obránce mu míč ukopl na roh.
19'
Prví rohový kop utkání zahrávali hosté, Torresův centr vápno přeletěl.
16'
Dobrá pasáž domácích, ve které obléhali pokutové území soupeře, končí útočným faulem.
13'
Těsně před vápnem byl k zemi poslán Iván Balliu, rozhodčímu se to jako faul nezdálo, takže nezapískal. Rayo Vallecano následně přišlo o míč.
10'
Velké chyby Frenkieho de Jonga domácí nevyužívají! Barcelonský záložník lacině přišel o míč ve vlastním vápně, takže se ke střele dostal Óscar Valentín. Ten z dobré pozice vyprodukoval pouze chabou střelu, která brankáři problémy nenadělala.
8'
Robert Lewandowski byl blízko první brance, dostal se se až před brankáře, kterému udělal kličku, ta se mu ale nepovadl a míč si ukopl do zámezí.
5'
Z poza vápna to opět zkoušel Isi Palazón, tentokrát už musel Iñaki Peña zasahovat. Střelu domácího hráče pouze vyrazil před sebe a jen tak tak, že stihl míč chytit do rukavic před dobíhajícím útočníkem soupeře.
4'
Isi Palazón natáhl ke střele z velké vzdálenosti, jeho pokus letěl asi dva metry nad branku.
2'
Z úvodu utkání drží míč na svých kopačkách domácí celek, žádnou šanci zatím neevidujeme.
1'
Obě jedenáctky už jsou nastoupeny na hrací ploše, domácí hrají v bílých dresech, Barcelona nastupuje ve své klasické modro červené kombinaci.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Mumin, Lejeune, Espino – Palazón, U. López, Valentín (C), De Frutos – Camello, Trejo.
Náhradníci: Cárdenas – Bebé, Ciss, de Tomás, Falcao, Chavarría, D. Méndez, Nteka, M. Pascual, K. Pérez, J. Pozo, Rațiu.
Trenér: Francisco

FC Barcelona: I. Peña – Cancelo, Christensen, I. Martínez, Balde – de Jong (C), Romeu, Pedri – Yamal, Lewandowski, F. Torres.
Náhradníci: Astralaga – Alonso, Araújo, Gündoğan, Garrido, U. Hernández, Félix, Koundé, F. López, Raphinha.
Trenér: Xavi

Rozhodčí: Montero.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům španělského fotbalu, dnes nás čeká duel 14. kola LaLIgy, ve kterém se proti sobě postaví Rayo Vallecano a FC Barcelona. Utkání bude řídit sudí José Manuera Montero.
Rayo Vallecano

Rayo Vallecano se nachází s osmnácti body na 10. místě tabulky LaLigy, což se dá označit za klidný střed. Na sestupová místa má madridský klub náskok jedenácti bodů, na pohárové příčky je to ztráta 4 bodů. Nejlepším střelcem Vallecana je zatím záložník Alvaro Garcia, ten se prosadil i v posledním zápase, když na hřiště Valelecana přijela Girona. Ani gól španělského záložníka nestačil na odvrácení porážky 1:2.

Poslední 3 utkání:

11.11. 2023 Rayo Vallecano – Girona 1:2
05.11. 2023 Real Madrid – Rayo Vallecano 0:0
01.11. 2023 (C. d. R.) Lugones – Rayo Vallecano 0:6
FC Barcelona

Katalánský celek aktuálně v LaLize zastává 3. pozici, dva body za druhým Realem Madrid a 4 body za lídrem soutěže Gironou. Barcelona si ze třinácti zápasů odnesla 30 bodů se skore 26:13, tyhle statistiky získali za 9 výher, 3 remízy a jednu porážku. Naposledy hráli svěřenci trenéra Xaviho před reprezentační pauzou, bylo to proti Deportivu Alavés. Barcelona zvítězila díky dvěma brankám Lewandowskeho 2:1.

12.11. 2023 Barcelona – Alavés 2:1
07.11. 2023 (LM.) Šachtar – Barcelona 1:0
04.11. 2023 Real Sociedad – Barcelona 0:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.