La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Cádiz - 2. března 2024   16:15

Vallecano
78' Lejeune
1:1
(0:0)
Cádiz
90+1' J. Hernández  (Chust)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, A. Hernández, Lejeune, Espino – Crespo (56. De Frutos), Valentín /C/ (70. Ciss) – Palazón (86. Pérez), Trejo (56. López), García – de Tomás (70. Falcao).
Cárdenas – Mumin, Rațiu, Pozo, Bebé, Nteka, Camello.
Alberola – Rodríguez, Villate
Estadio de Vallecas (Madrid)
12 891 diváků
Cádiz
Ledesma /C/ – Carcelén, Meré, Chust, J. Hernández – Sobrino (75. Alejo), Alcaraz, Kouamé (75. Escalante), Navarro – Jiménez (70. Ramos, 83. Machís), Gómez (70. Guardiola).
Gil – Mbaye, Pires, Ousou, Samassékou, Fernández, Ocampo.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:6. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 14:17.
Čekání na vítězství dál trvá, v případě madridského Raya Vallecana osm zápasů, u Cádizu dokonce šílených třiadvacet.
Dnešní zápas ovlivnily extrémní povětrnostní podmínky, kvůli kterým byl dokonce zápas po hodině hry na deset minut přerušen.
Stav byl dlouho bezbrankový, přesto se diváci nenudili, šance byly na obou stranách, ale prosadil se až po rohu a chybě brankáře Cádizu domácí Lejeune. V nastaveném čase však zničehonic vyplul míč před Javierem Hernándezem, který zařídil spravedlivou dělbu bodů.
90+5'
90+5'
Nebezpečí ještě nebyl konec, fotbalisté Cádizu touží utnout šílenou půl roku trvající sérii bez výhry. Dimitrievski musel vyrazit mimo velké vápno a domácí nakonec vysvobodil až útočný faul.
90+4'
Obrat už hosté nedotáhli, míč letí vysoko nad břevno.
90+3'
Ještě jeden velký závar na malém vápně Raya dokázala domácí obrana nakonec ustát a zakopnout míč do bezpečí.
90+1'
Cádiz právě vstřelil branku!
Hosté už hráli vabank, Victor Chust odkopával těsně před forčekujícím útočníkem domácích v roli posledního hráče. A naprosto nečekaně byla z nouzového odkopu asistence na vyrovnání. Míč totiž dostal do uličky JAVIER HERNÁNDEZ a bez rozpaků vypálil do vzdálenějšího růžku!
88'
García vysunul svící Falcaa, který se však jeden na jednoho u koncové lajny neprosadil přes Aleja a kope se od brány Cádizu.
86'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Isaac Palazón, přichází Kike Pérez.
86'
Nebezpečně se stáčející trestný kop z velké dálky odhlavičkoval bravurně Aridane Hernández.
86'
Zdálo se, že střídající Machís odstrčil Palazóna od míče v rozporu s pravidly. Rozhodčí byl jiného názoru, nákop před bránu však domácí obrana uskákala a tak se případný přestupek dále neřešil.
83'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Christopher Ramos, přichází Darwin Machís.
83'
Iván Alejo (Cádiz) dostává žlutou kartu za faul zezadu přes achillovky domácího Garcíi.
82'
Ciss si při průniku naběhl mezi obránce a ochotně padl k zemi, rozhodčí však nechává pokrařovat ve hře.
80'
Hosté mají platonický tlak, usilují o vyrovnání a na nesmírně těžkém terénu se může stát cokoli, ovšem zatím jejich pokusy o nákopy vzduchem nemají úspěch.
78'
Rohový kop fatálně podběhl brankář Ledesma a na zadní tyči sklepl míč z voleje do odkryté brány FLORIAN LEJEUNE.
77'
Domácí se ubránili sérii centrů do svého území. Míč vyvezl po křídle De Frutos a vybojoval roh.
75'
ze hřiště odchází Rominigue Kouamé, přichází Gonzalo Escalante,
ze hřiště odchází Rubén Sobrino, přichází Iván Alejo.
75'
Dnešní utkání sleduje 12 891 diváků.
74'
Při náskoku na centrovaný míč je naopak útočný faul ve vápně o minutu později pískán Falcaovi.
73'
Diváci si žádali penaltu po pádu Falcaa v pokutovém území, ten měla ovšem na svědomí spíše sněhovo-kroupová vrstva než bránící Chust.
70'
ze hřiště odchází Juanmi Jiménez, přichází Christopher Ramos,
ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Sergi Guardiola.
70'
ze hřiště odchází Óscar Valentín, přichází Ismaila Ciss,
ze hřiště odchází Raúl de Tomás, přichází Radamel Falcao.
69'
Aridane Hernández dává z šestnáctky malou domů Dimitrievskému, což na podkladu z tajících krup není úplně moudré, nicméně makedonský brankář si poradil.
68'
Pro centr z levého křídla si došel Ledesma a o zem si míč přihrál do náruče.
67'
Po třetím rohu madridského celku hlavičkoval prudce k tyči Florian Lejeune, avšak Ledesma udržel skokem po své levici čisté konto.
66'
Javier Hernández zastavuje nebezpečnou domácí akci po křídle odkopem na roh.
65'
Rayo Vallecano vybojovalo teprve druhý roh, po přetaženém centru však Balliu a López spolupracovali při útočném faulu na Navarra.
63'
Lejeune pálí daleko i vysoko od cádizské svatyně.
62'
Zápas pokračuje po zhruba deseti minutách, na sněhovém podkladu však hned po rozehrání při centru uklouzl Unai López a míč mu utíká do zámezí.
Mezi napadanými kroupami se fotbalisté po návratu z druhé neplánované přestávky krátce rozcvičují a snad budeme za pár minut pokračovat.
61'
Zápas byl pro extrémní průtrž mračen a krupobití přerušen!
59'
Střídající De Frutos prvním centrem neuspěl, míč se k němu vrátil, ale druhý pokus nebyl o nic lepší a doputoval za bránu.
58'
Hosté se neprosadili a vhazovat budou bíločervení, zatímco se diváci v prvních nechráněných řadách snaží najít útočiště pod střechou.
58'
Hraje se již za téměř neregulérních podmínek v průtrži mračen, tečovaný míč teď doklouzal na devátý roh Cádizu.
56'
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Unai López,
ze hřiště odchází Miguel Crespo, přichází Jorge De Frutos.
52'
Šanci měli vzápětí domácí. Óscar Trejo skvělou křížnou šajtlí za obranu nabídl zakončení Raúlu de Tomásovi, který ranou na pravou ruku Jeremíase Ledesmu nepropálil.
51'
Po osmém rohu Andalusanů hlavičkoval ze skrumáže Maxi Gómez koníčkem nepřesně.
50'
Juanmi Jiménez zprava posadil centr na hlavu Rubéna Sobrina, který hlavičkoval pod břevno, leč do míst, kde stál Stole Dimitrievski. Ten prudký míč přehodil na horní síť.
49'
Během přestávky v Madridu výrazně zesílil déšť, pro trávník to bude zátěž.
46'
Gómez vyrazil za vysokým nákopem Kouamého a prudce vrazil do zad Aridaneho Hernándeze, který si kryl míč tělem.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 56% – 44%, střely na bránu 1:2, střely mimo 2:2, rohy 1:7, fauly 5:10, ofsajdy 0:0.
Souboj mužstev, dlouho čekajících na výhru, zatím neudělal radost nikomu. Na každé straně sice bylo ve vyrovnaném prvním poločase několik slušných střeleckých pokusů, ale v síti neskončil žádný.
45+1'
45'
Ze souboje u praporku odpadl domácí Balliu a sedl si nechtěně na klín jednomu z fotografů.
43'
Miguel Crespo (Rayo Vallecano) srazil k zemi Kouamého a dostává dnešní první žlutou kartu.
41'
Těsně vedle cádizské pravé tyče skončila tvrdá rána Óscara Treja, kterému míč po Valentínově uličce krásně narazil proti noze Crespo.
38'
Sobrinův centr zvládli domácí hlavičkáři dostat z nebezpečného prostoru.
37'
Carcelén naremploval v běžeckém souboji domácího Crespa na reklamní panel. Rozhodčí však nechává kopat od brány Cádizu.
36'
Álvaro García z velkého vápna neprostřelil hradbu těl v šestnáctce Cádizu.
34'
Při presinku se hosté provinili faulem, rozehrává Aridane Hernández, ale domácí brzy míč znovu odevzdávají.
31'
Z opakovaného, celkově již sedmého rohu, Cádiz nezahrozil, ale zůstává u míče.
30'
Javier Hernández hlavičkoval po rohu prudce o zem a od pravé tyče musel míč prvním těžším zákrokem vyhmátnout Stole Dimitrievski.
28'
Nebezpečná křížná střela Maxiho Gómeze z úhlu skočila o trávník těsně za vzdálenější tyč.
26'
Pro centrovaný míč si až na velké vápno došel domácí brankář Dimitrievski.
23'
Raúl de Tomás si zpracoval Valentínův centr na hrudi a z těžkého úhlu z otočky neprostřelil Ledesmu.
21'
Hosté to zkusili nakrátko, teď jejich série vyzněla definitivně do ztracena, když Navarrův křížný pas doplachtil do zámezí.
20'
A série pokračuje čtvrtým rohem, když García vypíchl míč Navarrovi.
19'
Po odrazu míče ze skrumáže si Cádiz roh zopakoval pro změnu zleva a pokračovat se bude i do třetice.
18'
Z protiakce vybojovali další roh hosté.
16'
Odvrácený centr si našel Isaac Palazón a opřel se do míče z 25 metrů. Bombu zpracoval Jeremías Ledesma až nadvakrát, naštěstí pro brankáře Cádizu nebyl poblíž nikdo, kdo by míč dorazil.
15'
Stole Dimitrievski zasahuje proti dalekonosnému nákopu Javiera Hernándeze doprostřed brány.
13'
Nakopávaný míč si špičkou kopačky nedokázal zpracovat Álvaro García, bude se jen kopat od brány Cádizu.
11'
Sobrino dostal přihrávku na pravé křídlo od Gómeze, zvedl hlavu a zpětně nabídl zakončení Navarrovi, který bez přípravy posílá míč vedle zadní tyče.
10'
Gómez se pokoušel v domácí šestnáctce prostrčit míč útočnému parťákovi Jiménezovi, jeho úmysl však vystihl Aridane Hernández.
6'
Domácí roh také nedopadl, míč zachytává Ledesma a zbytečně dalekým odkopem ho posílá až svému protějšku v bráně Raya Vallecana.
5'
Po ubráněném rohu mířilo Rayo do rychlého brejku, jenže než si Trejo připravil míč na střelu, vypíchl mu vracející se Chust míč od nohy a výhoda rohu se převrací.
4'
Sobrinův průnik po pravém křídle zastavili domácí s potížemi za cenu rohu.
2'
Zatím se oba celky oťukávají uprostřed hřiště.
1'
Domácí nastupují v bílých dresech s červenou šerpou, hosté jsou celí v černém.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, A. Hernández, Lejeune, Espino – Crespo, Valentín (C) – Palazón, Trejo, García – de Tomás.
Náhradníci: Cárdenas – Mumin, Rațiu, López, Ciss, Pozo, De Frutos, Correia, Nteka, Falcao, Camello, K. Pérez.
Trenér: I. Pérez

Cádiz CF: Ledesma (C) – Carcelén, Meré, Chust, J. Hernández – Sobrino, Alcaraz, Kouamé, Navarro – Jiménez, Gómez.
Náhradníci: Gil – Mbaye, Pires, Ousou, Escalante, Alejo, Samassékou, Fernández, Ocampo, Guardiola, Machís, Ramos.
Trenér: Pellegrino

Rozhodčí: Alberola – Rodríguez, Villate.
V Madridu se utkají dva nejméně produktivní týmy z celé španělské ligy. Proto nikoho nepřekvapí, že jejich poslední vzájemný zápas skončil bez branek. Zajímavější je, že již 17x v řadě nedokázali v soubojích mezi Rayem a Cádizem vyhrát hosté – osm vítězství domácích doplnilo devět remíz.
Cádiz je na tom ještě hůře, když svou druhou a dodnes poslední výhru v lize zapsal už na začátku září loňského roku ve 4. kole. Po sérii 22 zápasů bez vítězství se nachází na sestupovém 18. místě. Naposledy to proti Celtě Vigo vypadalo navíc na šestý zápas bez vstřeleného gólu v řadě, nakonec ale domácí dohnali dvěma trefami v závěru bod za remízu 2:2. Nejlepší střelec Chris Ramos nasázel letos pět branek.
Ve 27. kole španělské La Ligy nás čeká souboj mezi madridským klubem Rayo Vallecano a hostujícím Cádizem.

Jedná se o souboj celků, které patří do horší poloviny tabulky. Oba spojuje strašidelná série bez výhry ve španělské lize. Domácí Rayo Vallecano vyhrálo naposledy hned po Novém roce na hřišti tehdy oslabeného Getafe, z dalších sedmi zápasů vytěžilo pouhé dva body a je čtrnácté. Nejlepším střelcem ročníku je Álvaro García s šesti góly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.