Dnešní utkání je u konce! FC Porto ani v dnešním utkání nepoznalo hořkost porážky v rámci letošní sezóny, a Maccabi Tel-Aviv FC porazilo 2:0!

První poločas na Estádio Do Dragao nabídl jasnou převahu domácího celku! Porto sice mělo územní převahu, do pořádné šance se však dostalo až v 25. minutě, kdy nebezpečně zakončoval Aboubakar. Hlavní chvíle Vincenta Aboubakara však přišla ve 37. minutě, kdy si naskočil centr od Layúna, a poslal Porto do vedení! Portugalský celek využil rozhozené domácí, a ve 41. minutě se do samostatného úniku dostal Yacine Brahimi, který zvýšil na 2:0!

Ve druhém poločase jsme sice branku neviděli, avšak hra byla o hodně vyrovnanější. Velkou šanci měl v 64. minutě střídající Rikan, který však těsně minul! O tři minuty poté trefil po Tellově centru Aboubakar tyč! V samotném závěru ještě musel Iker Casillas vytáhnout povedený zákrok proti standardní situaci Zahaviho.

Porto tak dnešní výhrou udělalo velký krok k postupu. Dynamo Kyjev doma remízovalo s Chelsea 0:0, což znamená, že se portugalský celek dostává do čela skupiny! Ještě je však ve hře děvět bodů. a svěřenci trenéra Lopeteguie ještě nemají nic jistého.

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+4
90+3
V samotném závěru se ještě dostal ke střele domácí Cristian Tello, který vystřelil z hranice vápna. Povedená střela španělského křídelníka však skončila těsně mimo!
90+2
Střídající Cristian Tello si z levé strany navedl míč do středu hřiště, a pokoušel se lehkým lobem najít ve vápně Vincenta Aboubakara. Kamerunský útočník však na míč nedosáhl!
90+1
Portugalský celek měl k dispozici zajímavou standardní situaci, ke které se postavil Rúben Neves. Mladý portugalský záložník vyslal povedenou střelu, která však mířila nad branku Rajkoviće!
90
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem čtyři minuty nad rámec základní hrací doby! Mezitím byl ostře faulovný Aboubakar, kterého poslal k zemi Ben Haim. Žlutá karta však v tomto případě nepřišla!
88
Na druhé straně dostal ideální míč za obranu Cristian Tello, se kterým se však velmi dobře vrátil obránce Ben Haim. Španělský rychlík se však i tak dokázal dostat do zakončení. Jeho střela z ostrého úhlu však mířila mimo!
87
K rozehrávce standardní situace se postavil Eren Zahavi, který nevystřelil vůbec špantě! Izraelský reprezentant poslal míč k tyči, nicméně jeho střelu dokázal vyrazit Iker Casillas, který se nám vlastně představil poprvé v tomto zápase!
86
Portugalský celek však velmi rychle ztratilo míč, a ve středu hřiště postupoval vpřed Gal Alberman. Izraelského středopolaře následně poslal k zemi střídající Hector Herrera, a je z toho zajímavá standardní situace!
85
Eren Zahavi se po delší době opět připomenul. Jeho kombinace se střídajícím Vermouthem před vápnem však k ničemu kloudnému nevedla, a u míče je Porto!
84
Hostující trenér Slaviša Jokanović posílá ze hry útočníka Bena Haima II. Na jeho místo příchází na poslední minuty Itzhaki. Naposledy střídá také trenér Lopetegui. Ze hřiště odchází za velké potlesku Yacine Brahimi, kterého nahrazuje Hector Herrera!
84
82
Exekuce rohového kopu se ujal španělský obránce Miguel Layún, který svůj centr poslal na zadní tyč, kam si nabíhal Cristian Tello. Španělský křídelník se však k hlavičce neprotlačil!
81
Domácí celek opět zažívá "plodné" období. Tentokrát akci Porta rozběhl na pravé straně Yacine Brahimi, který se uvolnil ze souboje s Ben Harushem, a předložil míč pro Nevese. Jeho ránu však zblokovan na rohový kop Gacía!
80
Porto se však opět dokázalo dostat do rychlého protiútoku, který vedl Yacine Brahimi přes pravou stranu. Alžírský reprezentant následně ve vápně našel volného Maxi Pereiru, který se opřel do míče, avšak mířil nad branku Rajkoviće!
79
Na vlastní polovině skvěle napadal André André, který vybojoval míč, a vydal se do zajímavého protiútoku, který zastavil nedovoleným zákrokem Tal Ben Haim II. Izraelský reprezentant následně dostal žlutou kartu!
78
Porto se po výborné pětiminutovce opět uklidnilo, a pokouší se utkání dohrát na vlastní polovině. Maccabi však v kombinace není dostatečně silné, a nedokáže se dostat do zakončení.
76
André André na druhé straně velmi nepříjemně napadal rozehrávajícího Bena Harushe, který byl donucen poslat míč do zámezí. Následně kombinoval Yacine Brahimi s Pereirou, jejich kombinace však přesná nebyla.
75
Maccabi se postupně dostalo až do vápna, a nebezpečný míč před branku poslal Ben Haim II., který vša nikoho z hostů nedokázal najít! Následně Zahavi uvolnil Vermoutha, ten se však nacházel v ofsajdu!
74
Kombinace Porta na vlastní polovině nebyla příliš přesná, a po špatné přihrávce Danila Pereiry se k míči dostává hostující celek, ten rozjíždí kombinaci na útočné polovině.
73
Své druhé střídání v tomto zápase provádí srbský trenér Slaviša Jokanović. Ze hřiště odchází Dor Miha, který na hřišti příliš vidět nebyl. Na jeho místo příchází na posledních dvacet minut Gil Vermouth!
72
Vypadá to však, že by mladý srbský brankář ve službách Maccabi měl být v pořádku. Rajković je již po ošetření, a je zpět v brance. Mezitím se nedovoleným zákrokem prezentoval Yacine Brahimi, který poslal k zemi Bena Harushe.
70
Exekuce následného rohového kopu se ujal Miguel Layún, který však našel pouze rukavice Rajkoviće. Srbský brankář však následně zavadil o jednoho ze svých spoluhráčů, a zůstává ležet na trávníku!
69
Porto si zjevně vzalo mé slova k srdci, a v posledních čtyřech minutách na hřišti jednoznačně dominuje! Yacine Brahimi se pokoušel ve vápně uvolnit Tella, jehož postup však zabrzdil Tibi, a je z toho rohový kop.
68
Tentokrát portugalský celek zahrozil přes pravou stranu, kde se dokázal uvolnit Maxi Pereira. Jeho centr našel na hranici malého vápna zcela volného Bruna Martinse Indiho, který však poslal míč nad branku!
67
Nene, Porto rádo útočí! Cristiano Tello se dokázal krásně uvolnit na levé straně a dokázal odcentrovat přes bránícího Tibiho. Následně se do zakončení dostal Vincent Aboubakar, který však trefil tyč!
66
Maccabi je zatím ve druhém poločase rozhodně aktivnější. Může to být však také tím, že se Porto uspokojilo svým dvoubrankovým vedením, a do útoku již tolik sil nevkládá ...
65
Dalším nedovoleným zákrokem z domácího týmu se provinil Bruno Martins Indi, který poslal k zemi Albermana. Maccabi velmi rychle rozehrálo, a ze střední vzdálenosti opět vypálil Rikan, tentokrát však mířil hodně vysoko nad branku!
64
Parádní práci s míčem nám ukázal ve středu Dor Micha, který si obhodil hned dvojici protihráčů, a předal míč do středu pro Avrahama Rikana. Střídající hráč vyslal hodně povedenou ránu, která však prolétla mimo!
63
Porto se následně dokázalo dostat k míči, a postupnou kombinací se dostalo na útočnou polovinu. Následně však hodně zbytečně ztratil míč Danilo, a vše musel řešit nedovoleným zákrokem Brahimi.
62
Dobrou práci na druhé straně odvedl Tal Ben Haim II., který vybojoval míč po souboji s Marinsem Indim, a posunul ho na pravou stranu pro Erena Zahaviho. Izraelský reprezentant se dostal ke střele, tu však zablokoval Layún.
62
Exekuce rohového kopu domácího celku se ujal právě Rúbec Neves, který poslal do vápna hodně ostrý centr. Nejvýše však vyskočil hostující Tal Ben Haim, který míč odhlavičkoval do bezpečí.
61
Velkou parádu předvedl ve středu hřiště Rúbec Neves, který si krásně zpracoval přihrávku od Pereiri, a mohl postupovat po pravé straně. Následně poslal domácí záložník zajímavý centr, který odvrátil na rohový kop Tibi!
59
Cristian Tello se poprvé po svém příchodu uvedl v akci na pravém křídle. Španělský křídelník se pokoušel přejít přes Ben Harushe, který si v souboji pomohl rukou, a poslal Tella k zemi. Nedovolený zákrok však hlavní sudí neodpískal.
57
Maccabi mělo možnost zajímavé standardní situace ze středu hřiště po faulu na Ben Haima II. Exekuce se ujal Eren Zahavi, kterému se však centr vůbec nepovedl, a míč dokázal odvrátit Maxi Pereira!
56
I trenér Maccabi, Slaviša Jokanović, provádí své první střídání v zápase. Zkušený srbský záložník Nikola Mitrović má rozhodně na víc, dnes to ideální nebylo. Na jeho místo příchází Avraham Rikan!
55
Do útočného výpadu se dostal Ben Haim II., který postupoval středem hřiště, a pokoušel se dostat do zakončení. Jeho postup však včas zastavil stoper Bruno Martins Indi, který poslal míč do zámezí.
54
Španělský kouč Lopetegui provádí své první dvě změny v tomto utkání! Ze hřiště odchází Jesús Corona, který nepodal špatný výkon, avšak v portugalské lize podává lepší výkony. Na jeho místo příchází Cristian Tello! Druhé střídání se týká Imbuly Wanga, kterého nahrazuje Danilo Pereira.
54
53
Maxi Pereira vhazoval z pravé strany hodně dlouhý aut na Vincenta Aboubakara. Kamerunský útočník si míč zpracoval na hruď, byl však tísněn Ben Haimem, a míč mu následně uskočil!
52
Portugalský celek se však dostal ve středu hřiště opět k míči, a velmi rychlou kombinací se dostal na levou stranu, odkud centroval Wanga. Jeho centr však zablokoval Tibi na roh! Exekuce se ujal Layún, jehož centr však ve vápně nikoho nenašel.
51
Ve vápně se odehrával souboj "těžkých vah" mezi Aboubakarem a Ben Haimem. Ani jeden z této dvojice se však k hlavičce po centr Rúbena Nevese nedostal!
50
Jesús Corona i za cenu tvrdého souboje s Albermanem dokázal uvolnit André Andrého, který si to mířil do vápna. Ještě před pokutovým územím však zasáhl Ben Harush, který Portugalce poslal k zemi. Následuje zajímavá standardní situace pro Porto!
50
Vincentr Aboubakar je však při napadání opravdu nepříjemný. To pocítil také levý obránce Omri Ebn Harush, který se raději poslal zpáteční přihrávku k brankáři Rajkovićovi.
49
Rozehrávající Rúben Neves poslal hodně riskantní přihrávku do středu hřiště pro Wangu, který vycítil, že je napadán, a míč poslal obratem zpět. Následný centr portugalského záložníka Nevese na útočné polovině nikoho nenašel, a do kombinace se dostává Maccabi.
48
Aktivní Maccabi pokračovalo v kombinaci na útočné polovině. Následně však přišel Vincentr Aboubakar, který vyhrál důležitý souboj s Peretzem, a Porto má možnost otočit hru!
47
Maccabi vstoupilo do druhého poločasu velmi aktivně. Hned po výkopu se izraelský tým vrhl do útoku, a do zakončení se dostal Eren Zahavi, jehož následná rána však mířila vysoko nad branku!
46

Porto se bude jistě ve druhém poločase, který začne přibližně v 21:47, pokoušet o navýšení svého skóre. Maccabi přijelo do Portugalska pouze bránit, a na nějaké zdramatizovaní průběhu utkání to příliš nevypadá!
45
45
Yacine Brahimi si v levé části vápna krásně narazil míč s André Andrém. Následně alžírský křídelník spadl ve vápně po souboji s Ben Haimem. V souboji sice ruce byly, nicméně na penaltu to nebylo!
44
Porto pokračuje ve velmi aktivní hře na útočné polovině, a pokouší se v závěru poločasu skóre ještě navýšit. Z levé strany opět centroval Layún, který hledal Aboubakara. Kamerunský útočník však tentokrát do náběhu nešel.
43
O parádní fotbalovou věc se ve vápně pokoušel Eren Zahavi, který si naběhl na dobrý centr Ben Harushe z levé strany, a pokoušel se o "nůžky". Izraelský útočník se sice dostal do zakončení, avšak jeho pokus mířil mimo.
41
Porto právě vstřelilo branku!
Porto zažívá parádní koncovku prvního poločasu, a dostává se do dvoubrankového vedení! Portugalský celek dokázal pardáně využít rozhozené obrany Maccabi! Vincentr Aboubakar dokázal udržet míč proti trojici protihráčů, a krásným pasem našel zcela volného YACINE BRAHIMIHO, který dokázal proměnit "hokejový" nájezd přesnou střelou k tyči!
40
Izraelský celek se vydal do rychlého protiútoku, ten však dokázala obrana Porta zastavil. Následně šli domácí rovněž do protiútoku, který byl o hodně lépe proveden. Na pravé straně Corona uvolnil André Andrého, který se sice dostal ke střele, ta však mířila mimo!
39
Maccabi se po rozehrávce u míče dlouho neudrželo, a skvěle napadající Corona Ben Harushe o míč obral. Portugalský celek tak nyní kombinuje na útočné polovině, a pokouší se dostat do zakončení.
37
Favorit dnešního utkání se dočkal, a dostává se do zaslouženého vedení. Z následné standardní situace ještě Porto neudeřilo, neboť na centr Nevese si nikdo z domácích nenaběhl. Následně se však k centru z levé strany dostal Miguel Layún, který našel ve vápně volného VINCENTA ABOUBAKARA, který svou razantní hlavičkou překonal Predraga Rajkoviće!
37
Španělský stoper García ve středu hřiště zajel pod nohy Aboubakara, a může být rád, že z toho nebyla žlutá karta. Portugalský celek však navíc bude mít k dispozici zajímavou standardní situaci.
36
Yacine Brahimi si ve vápně pohrál s Tibi, a krásným způsobem prostrčil míč pro Wangu. Francouzský středopolař poslal nadýchaný centr na zadní tyč, kde se sice nedostal k hlavičce Aboubakar. Nabíhající Maxi Pereira se však ke střele dostal, tu zablokoval Peretz!
35
Maccabi se následně dostalo k míči na pravé straně, a postupovat vpřed mohl Tal Ben Haim. Postup izraelského reprezentanta však zastavil taktickým faulem Marcano.
34
Ben Haim II ztratil ve středu hřiště míč, a v obraně následně hodně chyběl. Z pravé strany se dostal k centru obránce Maxi Pereira. Do vápna však nabíhal pouze Jesús Corona, který se do zakončení nedostal.
32
Mladý francouzský záložník Imbula Wanga podnikl povedenou individuální akci ve středu hřiště. Následně si však na něj počíhal Dor Miha, který poslal Francouze k zemi, a zaslouženě dostává žlutou kartu!
32
V pořádí pátého rohového kopu se ujal Rúben Neves. Centr mladého portugalského záložníka však nikoho z domácích ve vápně nenašel. Maccabi následně míč odkoplo na útočnou polovinu, a zahraje si také Iker Casillas.
31
Maccabi se zanedlouho dostalo k míči, a pokoušelo zahrozit z levé straně. Výborně však napadal Maxi Pereira, který míč vybojoval, a postupoval rychle vpřed. Bývalý obránce Benficy poslal míč po čáře pro Coronu, který odcentroval přes Harushe, avšak jeho centr zablokoval Ben Haim na rohový kop!
30
Jeden takový protiútok mohl teď klidně přijít. André André poslal hodně rychlou přihrávku na Imbulu, kterému se nepodařilo zpracování, a míč mu uskočil. Eren Zahavi se již dostával k míči, nicméně včas ho odkopl stoper Martins Indi!
29
Portugalský celek v posledních minutách na hřišti zcela dominuje. Maccabi je postaveno v obranném bloku, a pokouší se hrozit zejména z rychlých protiútoků, což se ostatně i čekalo.
28
Rajković následně velmi nepřesně rozehrál, a ve středu hřiště našel pouze Imbulu Wangu, který posílal pohotově míč na Aboubakara. Urostlý útočník se však nacházel v ofsajdu.
27
První rohový kop rozehrál Rúbec Neves, jehož centr poslal na další rohový kop stoper Ben Haim. Druhého rohového kopu se ujal Layún, který svým centrem našel pouze rukavice brankáře Rajkoviće.
26
Rúben Neves roztáhl hru na pravou stranu, kde se nacházel Jesús Corona. Mexický záložník našel ve vápně André Andrého, který se sice do zakončení nedostal, nicméně vybojoval rohový kop.
25
Porto dokázalo konečně dostat míč do vápna, jmenovitě Miguel Layún. Centr španělského obránce našel ve vápně Aboubakara, který byl však tísněn stoperem. I tak vyslal kamerunský útočník zajímavou střelu na branku, která skončila těsně mimo!
24
Porto se pokoušel vést svůj útok také přes levou stranu. Kapitán Rúbec Neves posílal šikovnou křížnou přihrávku za obranu pro Yacine Brahimiho. Alžírský křídelník však zaspal při náběhu, a míč na hrací ploše nestihl.
23
Exekuce následné zajímavé standardní situace se ujal Eren Zahavi. Hvězdě izraelského týmu z kvalifikace o Ligu mistrů se však střela příliš nepovedla. Zahavi trefil pouze postavenou zeď!
22
Maccabi se následně dostalo do protiútoku, který táhl středem hřiště Tal Ben Haim II. Jesús Corona se pokoušel napravit svou předchozí chybu, nicméně poslal izraelského útočníka k zemi, a dostává zcela zaslouženě žlutou kartu!
21
Portugalský celek opět kombinoval na útočné polovině. Rozehrávající Rúbec Neves byl nepříjemně napadán Zahavim, avšak situaci zvládl. To samé se nedá říci o Coronovi, který míč ztratil.
19
Útočná dvojice Ben Haim II – Zahavi skvěle napadala na útočné polovině, druhý jmenovaný vybojoval i míč. Ve středu hřiště se následně dostal k míči středopolař Dor Peretz. Mladý izraelský záložník to zkusil z velké dálky, jeho střela však mířila nad branku!
18
Maccabi se postupně probouzí, a na útočné polovině se dostalo dokonce do zakončení. Mitrović uvolnil Erena Zahaviho, který to zkusil z velké dálky, jeho střela však nebyla přesná.
17
Na trávníku se objevili dva míče, a rozhodčí přerušil hru. Nikola Mitrović využil krátké pauzy k doběhnutí k trenérovi Jakonovićovi, který svému krajanovi předal nějaké taktické pokyny.
16
Portugalský celek se následně dostal do kombinace na útočnou polovinu. Stoper Marcano krásně přenesl hru na pravou stranu, kam si naběhl Jesús Corona. Mexický záložník následně zakombinoval s André Andrém. Druhý jmenovaný se pokoušel projít přes Bena Harushe do vápna, neúspěšně.
15
Eren Zahavi vybojoval ve středu hřiště míč pro Mitroviće, který postupoval po pravé straně. Srbský záložník následně předal míč Talu Ben Chaimovi, který si to namířil přímo do vápna, a po souboji s Martinsem Indim spadl na zem, penalta se však nepíská!
13
Yacine Brahimi se ve středu hřiště krásně zbavil Albermana, následně si však míč píchl do levé strany, a doufam, že se zde nachází nabíhající Layún. Mexický obránce však do náběhu nešel, a míč skončil v zámezí.
12
Maxi Pereira se dokázal uvolnit ve středu hřiště, a krásným centrem našel ve vápně volného Vincenta Aboubakara. Kamerunskému útočníkovi však nevyšlo zakončení, a míč skočnil v rukavicích Rajkoviće!
11
Miguel Layún si při rohovém kopu narazil míč s Yacinem Brahimim, a pokoušel se odcentroval. Míč mu však sebral aktivně napadající Zahavi, který postupoval po pravé straně vpřed. Zaváhání Brahimiho však napravil ukázkovým skluzem Pereira!
10
Jesús Corona se pokoušel na pravé straně uvolnit ze souboje s Omrim Ben Harushem. Izraelský obránce si však počínal velmi dobře, a poslal míč do zámezí. Následně Porto velmi rychle rozehrálo, a ze střední vzdálenosti vypálil Rúbec Neves. Střela domácího kapitána byla zblokovaná, a je z toho další rohový kop!
9
Exekuce následného rohového kopu se ujal Rúben Neves, i on poslal svůj centr na hlavu Aboubakara. Kamerunský útočník si však v tomto případě míč zpracoval na hruď, následně mu však míč uskočil.
8
Poprvé v akci se nám předvedl mladý mexický útočník Jesús Corona, který se hnal za míčem na pravé straně. Před něj se však dostal stoper Ben Haim, který ve skluzu poslal míč do zámezí.
7
Bruno Martin Indi dostal od napadajících hráčů Maccabi hodně prostoru, a tak posílal dlouhý nákop na útočnou polovinu, na který si nabíhal Aboubakar. Domácí útočník se však nacházel v době přihrávky v ofsajdu.
6
Úvodní rohový kop dnešního utkání rozehrál Miguel Layún, který poslal svůj centr přesně na hlavu Vincenta Aboubakara. Kamerunský útočník poslal hlavičku, kterou si však dokázal najít Predrag Rajković!
5
Portugalský celek pomalu přebírá otěže dnešního utkání! Yacin Brahimi se dostal ve středu hřiště k míči, prošel kolem Albermana, a pokoušel se hru roztáhnout na levou stranu, kam si nabíhal André André. Jeho přihrávka však byla zblokována na rohový kop.
3
Maxi Pereira prošel středem hřiště, a pokoušel se uvolnit ve vápna André Andrého. Letní akvizice Porta se dostala do ostrého úhlu, a tak centrovala do vápna. Mladý srsbký brankář Rajković si však pro míč došel.
2
Následně Porto nepřesně rozehrávalo, a k míči se dostala hostující hlavní hvězda, Eren Zahravi! Izraelský reprezentant se dostal ze střední vzdálenosti ke střele, tu však zablokoval stoper Marcano!
2
Z pravé strany vhazoval aut obránce Maxi Pereira. Uruguayský obránce poslal míč raději na vlastní polovinu pro Bruna Martinse Indiho, který poslal míč až k brankáři Ikeru Casillasovi.
1
Hlavní rozhodčí Clément Turpin právě zahájil dnenší utkání! Úvodní výkop měli k dispozici fotbalisté hostujícího Maccabi, který však hned nepřesně rozehráli, a u míče je domácí Porto!
1
Domácí záložník Rúbec Neves dnes nastoupí s kapitánskou páskou na ruce. Mladý portugalský záložník se tak stane nejmladším kapitánem, který kdy nastoupil do utkání Ligy mistrů! Rúbec Neves zanedlouho oslaví své devatenácté narozeniny. Dosavadní rekord držel Rafael van der Vaart, který nastoupil s kapitánskou páskou za Ajax Amsterdam do utkání s Interem Milán, kdy nizozemskému záložníkovi bylo 20 let a 217 dní!

FC Porto: Casillas – Pereira, Marcano, Martins Indi, Layún – André, Neves, Imbula Wanga – Corona, Aboubakar, Brahimi.
Náhradníci: Helton – Goebel Evandro, H Herrera, Osvaldo, Tello, D. Pereira, Bueno.

Maccabi Tel-Aviv FC: Rajković – Tibi, C. García, Ben Haim, Ben Harush – Mitrović, Alberman, Peretz, Miha – Zahavi, Ben Haim II.
Náhradníci: Lifshitz – Ziv, Itzhaki, Ben Basat, Vermouth, Avraham Rikan, Azulay.

Rozhodčí: Clément Turpin – Cano, Danos (vš. Francie).
Příjemný úterní večer všem fotbalovým fanouškům! Po reprezentační pauze se na scénu i fotbalová Liga mistrů. My se společně zaměříme na utkání skupiny G, ve kterém se střetne FC Porto s Maccabi Tel-Aviv FC. Úvodní výkop je naplánován na Estádio Do Dragao v 20:45, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
FC PORTO
Tradiční účastník Ligy mistrů si v loňské sezóně zajistil své místo v základní skupině dosaženou druhou příčkou za mistrovskou Benficou. V letošní sezóně se však v portugalské Primera Lize Portu velmi daří! Po sedmém kole se nachází na vedoucí příčce se ziskem sedmnácti bodů. Malou nevýhodou pro portugalský celek by mohla být skutečnost, že o víkendu se v Portugalsku hrál pouze pohár, ve kterém Porto porazilo Varzim 2:0. Španělský kouč Lopetegui si nepřipouští nic jiného než tři body!

Portugalskému celku se zatím daří i v Lize mistrů. Ve skupině G mu zatím patří druhá pozice, na svém kontě má čtyři body. Nejprve se Porto představilo na půdě Dynama Kyjev. Dramatické utkání nakonec skončilo 2:2, a body se dělily. V následujícím utkání Porto přivítalo Chelsea! Londský klub se nenacházel v optimálním rozpoložení, čehož Porto využilo, a zvíětězilo 2:0.

Hlavní kouč Porta by měl mít k dispozici kompletní kádr. Zejména útočníka Aboubakara, důležitého záložník a Jesúse Coronu, nebo Yacine Brahimiho. Mezi tři tyče by se pochopitelně měl postavit Iker Casillas!
MACCABI TEL-AVIV FC
To Maccabi muselo přejít přes obtížnou kvalifikaci, ve které vyřadilo Viktorii Plzeň a následně i švýcarskou Basilej. I los izraelskému celku docela přál, a Maccabi by se minimálně o třetí místo mohlo poprat. Zatím to tak však nevypadá. Izraelský celek se nachází na poslední příčce tabulky G, a na svém kontě nemá zatím žádný bod!

V úvodním utkání se Maccabi představilo v Londýně, kde se střetlo s Chelsea. Domácí celek své góly rozdělil do obou poločasů, a pohodlně zvítězil 4:0! Své první domácí utkání Maccabi rovněž výhrou neoslavilo. Důležité utkání proti Dynamu Kyjev svěřenci trenéra Jokanoviće nezvládli. Na rychlou branku Jarmolenka navázal ve druhém poločase Moraes, a ukrajinský celek si odvezl cennou výhru!

Srbský kouč se dnes bude spoléhat hlavně na Erana Zahaviho, který zářil v kvalifikaci, nicméně v základní skupině zatím nic. Pozornost bude rozhodně upřena také na Tala Ben Chaima, který by měl nastoupit na hrotu útoku!